Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

mikulíšek

Gangsterská krimi s rychlími auty natočená jako artfilm. Film který může být hodnocen mezi 2* a 5*, přičemž to bude přesně odpovídat tomu jak se u něj kdo bavil. Není to obyčejná záležitost a osobně jsem z něj měl dost zvláštní pocit. Je v něm překvapivě málo akce, ale některé zcény jsou hodně brutální. Točí se okolo aut, ale honičky v něm takřka nejsou. Je založený na dialozích, ale ty jsou přitom hodně skromné. Je nudný, ale přitom s hutnou atmosférou. Hrdina je sympatický málomluvný stydlivka, ale i děsivý psychopatický maniak. Osbně jsem se spíš nudil než bavil a asi bych potřeboval dostat vysvětlení, proč je film jaký je, abych ho mohl vnímat ve větší hloubce. ()

dita.krizova

Obsazení extrémně charismatického a neokoukatelného Ryana Goslinga do něčeho tak vyprávěčsky netradičního a technicky brilantně natočeného, s mými hormony opravdu zatočilo. Gosling nám ukazuje, že je muž mnoha tváří. Ať je to hezounek Noe (Zápisník jedné lásky), nebo pošuk s knírkem Lars (Lars a jeho vážná známost) a nebo tady né moc mluvný Řidič, jehož ruce v rukavicích se krve nebojej. ()

fruitbueno

K Drive jsem přistupovala s dost silným odstupem, ale to pomalé, šouravé tempo, těch pět vět za pět minut a všeříkající výraz (pohled, gesta, pohyby) Ryana Goslinga mě vyloženě sejmul. Bezesporu překvapení roku. Čtyři hvězdy za atmosféru, která by neustála krájení, ale řezání. Čtyři hvězdy za hudbul A čtyři hvězdy za párátko (jako by vystřižené odtud: http://www.pujcovna-paratek.cz/), ležérně se povalující v roztomilé tvářičce holywoodského krasavce. ()

solskjaer

Řekl bych že Drive vytvořil nový typ "akčního hrdiny". Záhadný, tichý, nevypočitatelný. Silný příběh, úžasná hudba a kopec akční zábavy k tomu, dělá z tohoto filmu jedno z největších překvapení roku 2011. ()

Lukoboss

Ryan Gosling v poslední době začíná vystrkovat růžky a předpokládám, že se z něho vyklube herec, o kterým ještě bude slyšet. Role drivera se ujal výborně, nebylo potřeba moc slov a v kontrastu "pomalé akce", jak bych to asi sám nazval, se to všechno vyjímalo hodně dobře. Film působil hodně chladnokrevně a zasmušile, což přidalo na atmosféře, zároveň potěší role Bryana Cranstona, kterýho můžete znát z Breaking Bad. Moc povedená podívaná... ()

sedm.1

Hodně, hodně velké překvapení a bez mrknutí oka dávám plnou palbu. Drive má vlastně strašně jednoduchou zápletku, ovšem její způsob zpracování mě dokonale posadil na zadek. Režisér Refn už ve své předchozí tvorbě dokázal, že má velmi specifický styl natáčení, ovšem až zde ukázal svůj skutečný tvůrčí um. A jde v podstatě o to, že se mu podařilo natočit velmi pozvolna ubíhající akční krimi/thriller, se spoustou dlouhých a zadumaných záběrů, pomalým tempem vyprávění a s povětšinou rozvážně jednajícími postavami a přesto působící neskutečně nadupaně, s pořádnýma koulema a energií. Ovšem krom úžasného a zároveň hodně originálního zpracování se mu podařilo navodit i perfektní atmosféru a napětí, nenásilně propijit momenty fungujících láskyplných pohledů a objetí s opravdu extrémním násilím (roztřelená hlava v koupelně mě totálně nadchla!), obsadit herce, bez niž si to lze nyní už jen těžko představit (pro mě jistě životní!!! Goslingova role) a vše to doplnit naprosto dokonalým hudebním doprovodem. Jednoduše by se tak dal Drive označit za takový artový nářez, pro mě se ale zkrátka stal jedním z nejpůsobivějších, nejpodmanivějších a nejzajímavěji zpracovaných filmů za poslední roky, mé neskutečně pozitivní pocity z něj vůbec nedokážu popsat, je to každopádně totálně nevšední filmová bomba, která mě oslnila způsobem, s jakým jsem se doposud nesetkal. Pecka!!! ()

PfefferSalz

Jeden z případů, kdy soundtrack odvádí stejný kus práce (ne-li ještě větší) než samotný film. Jo a k Ježíškovi bych si přál tu bundu se štírem. Díky. ()

netahlo

Nadhera. Nadhera po vsech strankach. Tahle podivana me nikdy neomrzi a soundtrack je genialni. Elektronickou hudbu moc nemusim, ale College a Eletric Youth jsou skveli. Film, ktery muzu videt znova kdykoliv a kdekoliv. ()

civrss

Éterická podívaná. Drive je specifický film, který nedokážu, ikdyž se budu sebevíc snažit, přirovnat k jakémukoli podobnému snímku. Přirovnání k Fast and Furious, které nám nabíží čsfd v sekci podobné se musím opravdu vysmát, to přece ani nemůžete myslet vážně. Těžko se mi popisuje, čím mi Drive učaroval, příběh je extrémně nenápadný, pomalý až melancholický. Přitom mu nechybí scény, při kterých má člověk srdce až v žaludku. Při závěrečné scéně, kdy se díváme na Ryana Goslinga za volantem jsem čekal s otevřenou pusou do té doby, dokud nemrkl. Pak mi huba sklapla a vytvořil se uklidňující úsměv. Vyprávět o hereckém talentu a přesvědčivosti Goslinga nemá cenu, on je ten typ chlapa, který přetváří heteráky na teplouše svým úsměvem. Můj případ to díky bohu není, ale popírat jak se mi na něj hezky kouká rozhodně nebudu. Jako poslední chci jenom vypíchnout dvě písničky, které se mi díky tomu filmu vryly nenávratně do paměti a poslouchám je pravidelně a s oblibou. Jak Real Hero, tak Nightcall jsou nádherné skladby a bez nich by pro Drive nebyl to co je. Miluju tenhle film, opravdu hodně. ()

Arkanoid

V úvode Nicolas Winding Refn ukáže, že je zdatný režisér, ktorý dodal automobilovej naháňačke jedinečné audiovizuálne čaro. Touto najlepšou scénou spoľahlivo naláka divákov na sledovanie filmu, ktorému vládne minimalistický výraz Ryana Goslinga v spojení s famóznymi songmi, ktoré ľahko tvoria z filmu kult. Scenár je väčšinou predvídateľný. V poslednej tretine sa však dej uberá len smerom odstraňovania nežiadúcich osôb, čo kazí výnimočnosť snímku. Režisér sa navyše vyžíva v zobrazovaní samoúčelnej brutality, ktorá baví, len keď je jej aktérom Gosling. Formálne prepracované, no obsahovo jednoduché. ()

herr_carter

Ryanu Goslingovi poslední dobou začínám přicházet na chuť - kupříkladu v takovém dramatu "Za borovicovým hájem" byl naprosto skvělej a tam se ten jeho výraz hodil. Neříkám,že sem ne (člověk, když kouká na tento film déle, tak potom pochopí), ale faktem je, že jsem se hodně prvních asi 30-40 minut překonával a stále víc mi v hlavně hlodalo "hergot, jak tento film může být 84.nejoblíbenější???". Nehledě na fakt, že jsem se ke sledování Drive dokopal naspeedovanej po volejbalovým tréninku, takže jsem si měl pustit nějakou tupou střílečku, asi bych líp udělal...ve finále asi dobrej snímek, ale já vím,že už si ho v životě nepustím podruhé, ba co víc, pokud mi ho někdo nepřipomene, nevzpomenu si....a takovým více jak 3* nedávám bohužel..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Gyrphos123

Tak tohle je zajímavé, čekal jsem pořádný tempo, už podle názvu filmu , ale v tomhle směru jsem byl zklamán , film si jede po svém - pomalu, ale jistě. Když se ukázala první scéna s přítomností krvavé lázně v koupelně, tak jsem si říkal .. to nevypadá vůbec špatně, nečekal bych to tu a takových scén tu ještě bylo pár další, v kterých jsem se celkem vyžíval a díky nim taky dávám 4 hvězdy, jináč by to byly 3. Není to špatný film, ale očekával jsem jinou nálož. 70% ()

remy

Těžce zařaditelný, byť výjimečný audiovizuální počin, jež mě nepřestává fascinovat - hlavně ve své neuchopitelnosti v náladě, kterou do velké míry tvoří jednak soudtrack a jednak Goslingův hrdina, ze kterého podobná nálada, jakou má film, přímo vyzařuje. Goslingův bezejmenný hrdina sice působí nebojácně a trvdě, je to člověk, který si "nenechá od nikoho s*át na hlavu", ve svém nitru je to ale neuvěřitelně citlivý, melancholický muž, který rozhodně nevyhledává společnost každého. Ve chvíli, kdy se v jeho společnosti objevuje žena, do které se zamiluje, stává se z něj jiný člověk - usměvavý, šťastný. Na hlavní postavu jsem se dokonale napojil a prožíval s ní každý smutek, stres, strach, radost i satisfakci z potrestání zlých lidí. Drive mě do jisté míry ovlivnil v životě - melancholii, která je jím prolezlá srkz na skrz, nevnímám jako něco smutného, spíše nesmírně uklidňujícího a nepopsatelného. Ale nedivím se, že si to neužije kde kdo. Na to je to příliš specifická podívaná. Pokud jste ale jedním z lidí, kteří mu dokáží podlehnout a nechat se unášet na melancholicko-nostalgických vlnách, přináší nesmírně sugestivní a intenzivní požitek. Pokud jste stejně naladěni jako Drive, respektive hlavní hrdina filmu, jen těžko se dá popsat nálada, která na vás dýchá. Gosling se pro tyhle role narodil. ()

borec999

No a potom, že artové a pomalšie snímky nemôžu zaujať i komerčných divákov. Drive je dejovo jednoduchý, zasnený, ale približne od polovice sa viac rozbehne a prinesie výbornú a nekompromisnú akciu (na hollywoodske pomery nadštandartne nakrútenú a i pomerne drsnú), ešte lepšie automobilové naháňačky a škandinávsky melancholický, mierne depresívny nádych (režisér Refn). Okrem Goslinga, ktorý ma tu v jednej z mála svojich úloh presvedčil že je dobrý herec, hrajú dobre i ostatní (najvýraznejšie mi utkvel v pamäti Perlman ktorému takéto výrazné vedľajšie postavy nesmierne idú) no a zaujímavý a príznačný pre prechádzajúce vyznenie je aj soundtrack a záver. Nicolas Refn natočil film, ktorý 100% stojí za to vidieť a prežiť, a to aj keď nepatríte medzi hardcore fanúšikov akčného žánru. 80% ()

Ondra16

Drive je výjimečný už tím, že se dnes nic takového netočí. Málokterý film vám dá takovou esenci filmařiny. Pretty Woman pro chlapy. ()

Kacula24

Začátek filmu pecka, připadala jsem si jak v GTAčku. To byl jediný světlý okamžik. Poté mé nadšení upadlo. Ježiš to bylo tak neskutečně utahaný... Jo a z toho tak opěvovaného soundtracku bych blila. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky