• liquido26
  *****

  Tak krásný pocit jsem z filmu už dlouho neměl. Bez přehánění můžu říct, že to je nejlepší film z boxerského prostředí, co jsem viděl. Pokaždý, když mě nějakej film takto ohromí, tak nevím, co víc k tomu mám psát. Prostě paráda :-) ___ (P.S. Toho idiota, co tady všem noirům snižuje hodnocení odpadem - pochybuju, že něco z toho viděl - bych nechal zastřelit)(10.2.2011)

 • EdaS
  ****

  Kdyby to mělo i pořádně noirový konec...(23.4.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Zásadní film boxerského subžánru, Raging Bull po tomhle kousku vypadá spíš jako vykrádačka, stejně tak paralely s Pulp Fiction si všimne každý. John Garfield famózně přirozený a nestrojený, asi jako kdyby Marlon Brando hrál ve 40. letech (naposledy mě takhle překvapil u starého filmu Paul Muni v I Am a Fugitive From A Chain Gang). Scény boxu na svou dobu unikátní (Director of photography James Wong Howe was famed for his innovations, including putting a cameraman with a hand-held camera on roller skates inside a boxing ring for Body and Soul (1947) to draw the audience into the ring.)(27.12.2008)

 • Houdini

  Oscar 1 : Střih + 2 nominace: Herec HR - John Garfield, Námět a scénář(11.3.2004)

 • POMO
  ****

  Životopisné filmy o vzostupe slávnych hudobníkov či športovcov ma obvykle, napriek úchvatným hereckým výkonom a perfektnému remeslu príliš nenadchýňajú a rýchlo vyšumia. Reálna story rozoberaných osobností totiž nemáva scenáristicky atraktívne zvraty a finále, aké vyžaduje poriadny filmový zážitok. Body and Soul má konštrukciu životopisnej drámy, ale nie je reálnou story a vďaka tomu môže obsahovať žánrové zvraty i veľké finále, ktoré mu dodáva parameter vznešenosti hollywoodských klasík a robí z nebo plnohodnotný filmový biják. Parádička.(27.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace