Fuqua sa znova vracia k žánru ktorý ho preslávil. Drsná dráma medzi policajtmi a gengstrami. V konečnom dôsledku treba povedať, že film je lepší ako Odstreľovač, alebo Kráľ Artuš. Ale aj samotný Training day pokryvkával na miestach, ktoré dokázali L.A. utajené skutočnosti, alebo filmy Davida Ayera ustáť. Problémom je väčšia spätosť s hrdinami. Väčší dôraz na budovanie charakterov a na väčšie spojitosti medziľudských vzťahov medzi postavami. Vo filme sledujeme tri dejové línie a pritom len tá s Richardom Gereom stojí za zmienku. Pričom aj nej chýba potrebnejšie vykreslenie. Fuqua a scenárista Martin sa rozhodli, že čím menej o minulosti hlavného hrdinu budeme vedieť tým lepšie. Sledujeme ich v konečnom dôsledku len v určitom úseku ich života. Lenže spomenúť nejaké veci a potom neukázať vizuálne ich dôsledky je veľkou chybou. Skutočné kamarátstvo medzi Cheadleom a Snipesom sa nedá vysvetliť len obyčajným potľapkaním po chrbte a kvázi dôverou. Zmätenosť Ethana Hawkea sa nedá znázorniť spoveďou v kostole a potom už ničím iným. Každý z hrdinov podstupuje zúfalé kroky, tie ale akoby zanechávali pocit zbytočnosti. Prečo to hrdinovia robia, keď v konečnom dôsledku tie veci nie sú až také zlé? ide o česť? Ale kde je ukázaná? Ide o spravodlivosť? Ale voči komu? Film je síce pekne zrežírovaný a nenudí, ale vyšumí z hlavy rýchlejšie ako šumienka v pohári vody. Dobrá myšlienka, ale robená lepšie inými tvorcami.(28.9.2013)

Ďalšia z húfu (už) tuctových, no pre mňa stále pomerne vizuálne štýlových krimináliek, ktorou kriví policajti prechádzajú príbehom plnom drog, korupcie a vrážd s osobnou morálnou dilemou vo svojom svedomí, aby sa na konci v niekom prebudila a zvíťazila policajná česť a spravodlivosť. Akurát, že teraz tu máme tie príbehy tri, čo zbytočne preťahuje stopáž a hlavne tempo, nehovoriac o tom, že mi bolo po hodine a pol už úplne u prdele, kto to do koho "našije", len som sa chcel už dočkať kedy sa tie figúrky stretnú a Fuqua to divadielko ukončí. Nabudúce ak budem mať chuť na podobnú špinavú kriminálku s morálne rozvrátenými policajtami, tak si radšej znova zopakujem Ayerov priamočiarejší našlapaný Street Kings ...60%(31.3.2010)

Antoinne Fuqua si obešel žánrové kolečko, a když po deseti letech došel zpátky na začátek, zjistil, že jediné, co opravdu umí, jsou policajtské thrillery. Zato je ale umí excelentně. A tak natočil Brooklyn's Finest, který se může spolu s Training Day beze studu zařadit po bok L. A. Confidential do síně slávy svého žánru. Definitivním důkazem, že se poučil, budiž jeho další film Pablo Escobar, který, jak doufám, bude velkolepý narkothriller, který nám vypálí díru do amygdaly.(12.3.2010)

Film je to po režijní stránce perfektní, nemůžu se ale zbavit dojmu, že je úplně zbytečnej. Training day, Street kings, Harsh times, Dirty, Pride and Glory. To jsou filmy podobnýho rázu, který vznikly dřív. A je jedno, že některý z nich nedosahujou kvalit Nejlepších z Brooklynu. Zkrátka tady jsou a ztrácí se mezi sebou, stejnej osud čeká i tohle. Kdyby to bylo natočený před pár lety, tak bych těch pět hvězd klidně dal (tehdy by to bylo ještě možná něco nového), dneska už je to ale běžný téma a já plnej počet dát prostě nemůžu. Film postrádá příběh (je to změt na sebe nenavazujících událostí týkajících se jednotlivců ). Richard Gere neni daleko od sebevraždy, má týden před důchodem a nemá téměř žádné přátelé. Ethan Hawke zase řeší kam s dětma, dům je malej a na novej nejsou peníze, řešení je ale nešťastný. Don Cheadle je zase nastrčenej v gangu a řeší dilema, zda zradit člověka co mu zachránil krk. Příběhy jednotlivejch herců nejsou nijak propojený, přesto se dá říct, že fungujou celkem dobře (Fugua asi nevěděl jak to zakončit, tak vymyslel poměrně překombinovanej konec, kterej hrozně rychle skončí a vy máte pocit, že jste byli ošizeni asi tak o 30 minut materiálu). Herecký výkony jsou perfektní, kamera skvělá a hudba která filmem doprovází výborná. Zbytečnost filmu to ale nijak nezatře.(27.6.2010)

Brooklyn´s Finest nie je zrovna upgreadom Training Day, ale ako slušný sequel je pozerateľný. Etán Propán Bután Havke zvládol svoju postavu úplne bravúrne a Ričŕd zvaný Gere len potvrdil fakt, že aj s malým šašom sa dá zahrať veľká úloha. Ďalšie postavy vám síce psychosomatický šok nespôsobia, no dokážu, že Brooklyn je „stoka“, v ktorej žiť by ste nechceli. (Len či netrepem...)(2.4.2010)

• - Po pětileté pauze od filmu Blade: Trinity (2004) se jedná o první snímek Wesleyho Snipese, který se dostal do kinodistribuce. (KucC)

• - Počítačová hra, ktorá sa mihne na obrazovke je "Mercenaries: Playground of Destruction" od vývojárov z Pandemic Studios. (Real Tom Hardy)

• - Ve scéně, kdy Tango (Don Cheadle) na střeše budovy chytne gangstera a namíří na něj zbraň, drží mu jí přímo u krku. V záběru z jiného je však zbraň o mnoho dál. (TheDave)