Nejlepší z Brooklynu

Brooklyn's Finest

Najlepší z Brooklynu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 132 min

Film z drsného prostředí se spoustou drsných slov ( sračka, kurva, hovno, ježkomrdi .... ) Grázlové jsou opravdu grázlové a policajti jsou opravdu .... taky grázlové. Dokonce je tam jeden polda, co má tejden do důchodu, a jedinný čin, který se za dvaadvacet let služby naučil je vypít po probuzení panáka burbonu a strčit si kvér do pusy a pak se divit že v něm nejsou náboje. Koks je tu po tunách, kurev jak mraků a dobráků od kosti jako máku. Film, který poukazuje na to jak dopadne demokracie ve své vrcholné fázi nebo film, který je tak prolhaný že se mu nedá věřit ani slovo. Vyberte si. Negři se mezi sebou oslovují negře a v rytmu Hip - hopu máchaj rukama a pak se všichni dovolávaj Boha, když jde do tuhého. CITÁT - Ta posraná svoboda něco stojí !!! Ani jsem si nemohl vybrat svého hrdinu, všichni jsou tak záporný až to bolí. Při sledování tohoto snímku jsem měl sto chutí tam vtrhnout a všechny ty ježkomrdy postřílet.Surový, reálný a perfektní. Velice podařený konec a úžasné dramatické vyvrcholení všech životů v tomto drsném filmu mě donutilo zatleskat. Hvězda dolu za velice špatné ozvučení.(19.2.2011)

• iamek

Celý film jen banda drsných černochů nadává a nadává a pořád dokola opakují jen slovo fuck. Od Fuqua a hlavně hereckého obsazení jsem čekal drsnou kriminálku z prosředí drog. Obrovské zklamání.(15.8.2010)

• honajz

Tak kdyby to bylo myšlené jako parodie, tak možná. Jenže tohle se tváří tak náramně vážně a drsňácky, samá sprostá slova, všechno je na prd... a u konce jsem měl co dělat, abych se neválel smíchy. Jak každý na každého střílí a u toho má rádoby drsný hlášky, to byla už fakt legrace. Nebo jak ten černoch chytne kulku do srdce, ale pere se jak Rambo... Jestli to ze začátku mělo aspoň nějakou atmosféru autenticity, u takhle zbytečně dlouhé stopáže vynikly nakonec řemeslné nedostatky, chyby scénáře, nelogičnost a chtěnost některých situací.(28.6.2010)

Poctivá remeselná kriminálka..prirovanie k Training Day je na mieste..lebo je to stále o tom istom, ale zmenili sme obsadenie, pridali sme stopáž, čo nebol dobrý nápad...a zažili sme pocit dejá vú...nič iné(26.5.2010)

A. Fuqua sa na uliciach plných kriminálnikov cíti dobre (Training day), čo je možno prísľub do budúcnosti. Tri dejové linky, ktoré rozprávajú odlišné príbehu policajtov sa v závere pretnú a pripomenú niekoľko filmov na tému "mozaiky". Režisér na to išiel trochu inak- všetky tri linky iba strieda a to bez nejakého náznaku, že by sa mali pretnúť. Neruší to, pretože všetky sú z toho istého prostredia policajtov a ulice. Až do samotného záveru to na mozaikový film vôbec nevyzerá. Súhlasím z mnohými, že by film potreboval trochu skrátiť, ale inak sa ten drsný život na ulici a riskantný život policajtov podarilo na plátno preniesť. Aj preto sa prikloním k slabším štyrom hviezdam. 70%.(7.1.2014)

• - Po pětileté pauze od filmu Blade: Trinity (2004) se jedná o první snímek Wesleyho Snipese, který se dostal do kinodistribuce. (KucC)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 270krát, což je 1,93krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Ve scéně, kdy Tango (Don Cheadle) na střeše budovy chytne gangstera a namíří na něj zbraň, drží mu jí přímo u krku. V záběru z jiného je však zbraň o mnoho dál. (TheDave)