Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Martinibaby

Čerstvě shlédnuto a ohodnoceno na 4,2* :) New Moon se mi prostě líbil, sice ne tolik jako Twilight, ale viděla jsem vpodstatě to, co jsem očekávala po pročítání komentářů snad všech typů diváků. Ano, nebyl to nejlepší film na světě a rozhodně nebyl bezchybný, ale myslím, že druhý z příběhů ságy vykreslil perfektně. Musím pochválit scény ve Volteře (slavnost, souboj, Volturiovi - vynikající - hlavně Jane a Aro) a scénu ve vodě, celkově pak Ashley Greene, role Alice jí padne jako ulitá. Co se soundtracku týče, nezaujal mě tolik jako ten první, ale pár dobrých kousků jsem tam našla. Moc se mi líbily i odlehčenější a humornější scény, potěšilo mě, že oproti Twilightu jich přibylo - protože v knize jich taky není úplně málo a vynecháním se určitá stránka Belly prostě vytrácí. Co ale musím vytknout, bylo občasné pokulhání výkonu Jacoba a i Bella byla chvilkama malinko slabší než v jedničce, což je škoda. Mnohem víc mi ale vadily oči upírů (zbytečně moc výrazné) a potom 'klišoidní' scéna Belly a Edwarda běžících lesem. Jako čtenářka knih vím, že to mělo zdůraznit Alicinu vizi Belliny 'upíří budoucnosti' a žádné 'happily ever after', ale rozhodně ji mohli zpracovat jinak. A příšerný titulky!!! To nemůžu vyčítat tvůrcům filmu, každopádně jsem z nich solidně kvetla. Sečteno a podtrženo, žádný gigantický odpad jsem neviděla, mouchy tam byly, ale kde nejsou? Pro mě pozitiva převažovala a jsem zvědavá na Eclipse :) ()

McClane

Je velmi jednoduché říct, že ten film je zlo ze všech zel nejzlejší, protože je pro třináctiletý holčičky. Ale to není hlavní kámen úrazu. Ten je v tom, že je (stejně jako jednička) k posrání nudnej, scénář je k uzoufání, hlavní herci prostě neuměj hrát a o nějaký chemii mezi nima si můžeme nechat jen zdát. Kristen (nebo její postava, nevím, jestli je v knize stejným způsobem idioticky vymatlaná) se nechová ani jako osmnáctiletá, ani jako šestnáctiletá, ani jako dvanáctiletá, to je prostě úplně jinej vesmír a čumí tak, že už ani moje přirovnání z jedničky (že Edward čumí jako píča z roští) nestačí. Její myšlenkový pochody jsou jedno velký WTF a když už je hrozně zoufalá, nikdo ji nemá rád a balí ji fešák, co neustále chodí bez trička a má jí rád, tak se rozhodne, že bude myslet na toho zmrda co jí nechal a radši bude dál zoufalá. Když si pak vezmete, co se vlastně stalo během filmu, tak zjistíte že nic. Prostě nic! Dvě hodiny žvanění, vlkodlačích namakanejch břich a jednoho nechutnýho upírskýho (Edward má každou bradavku jinak velkou, jsem sám, kdo si toho všimnul???) Akorát víme to, že se z Belly stane upír, což už došlo každýmu, kdo má o jednu mozkovou buňku víc než Bella (takže alespoň jednu). Přesto jsem se místy nějakým zvráceným způsobem bavil, místy tak jak zamýšleli tvůrci, místy nechtěně (s celým sálem) a nakonec to není taková žumpa, jak jsem čekal. Ale asi bude ještě hůř. ()

MoiJe

Neviem, co vsetci mate. Ano, v zasade vsetci len blbo cumia. Ano, tah na mladicke cielove publikum je zjavny. Ano, mlady vlkodlak je desivy herec. Ano, Bella evidentne nema nic poriadne na praci, ked mesiace sedi pri okne a utapa sa v bolesti za chalanom. Ale nenudila som sa, atmosku to malo a nech to znie akokolvek gay, sposob, akym svoju rolu Kristen podava, sa mi fakt paci a bavi ma ju sledovat uz len z tohoto hladiska! I ked opat, ano, viem, ze velmi podobne hra vsade... :) ()

Mononoke.

Nevěřím, že by se to mohlo líbit emo fanynkám a čtenářkám Dívky. Zatímco první díl byl alespoň napínavý, druhý není ani to. Nulový děj, podprůměrné herecké výkony, výprava hrozná...vlastně se divím, že jsem to dokoukala až do konce. ()

Hwaelos odpad!

Patřím k té menšině, která považuje první díl ságy za vcelku vkusný teenagerský film, ale tohle je pod hranicí jakéhokoli diváckého vkusu. Když pominu to intermezzo u Volturiů, není tam žádná akce, žádný děj, jen nesmyslné klišoidní fráze, které jsou i na vatu moc vetché. ()

Terva

" Dramatická " sága o zamilovaných upírech pokračuje ve stylu prvního snímku, to znamená nudou a kecema o lásce, sem tam z povedeným záběrem nebo soubojem. Lehce předvídatelný děj, kde vůbec nic nepřekvapí.....říjen....listopad....prosinec.... bla, bla, bla. Všichni víte, co chci. Já chci další díl Harryho Pottera, ten je akčnější a hororovější. ()

Hismael

Polonazí chlapci v dešti a jejich smutné pohledy dokáží u pubertálních dívek zastínit to velké nic, které Nový měsíc nabízí. Pro ostatní budou více jak dvě hodiny umělé romantiky jen hra s trpělivostí. ()

Johny_fork

Uf uf, z mého hlediska překvapivě kvalitní Stmívání zde klesá na úroveň totálního patosu a fetiše. Kristen se snaží a na režisérovi je vidět, že udělal hodně pro udržení atmosféry, nicméně s tímto scénářem kouzla dělat nelze. Přidávám druhou hvězdičku, protože z nějakého nepochopitelného důvodu, nebo spíše z důvodu, který si asi sám sobě bojím přiznat:), mě zajímá, jak to dopadne. ()

moviesfan

Je zajímavé, že komu se líbila jednička, nelíbí se dvojka a naopak. Takhle jsem to zpozoroval u mých známých. Z jedničky jsem byl poměrně nadšen a proto z pokračování jsem zklamaný. Nudilo mě to hloupými dialogy, akcí, vším. Slabší průměr. ()

PanCitron odpad!

Osobně se musím přiznat, že v prvních vteřinách to vypadlo celkem zajímavě na scéně se totiž objevili první holubi. Pak už to začala být nekončící šeď...doslova. Proto místo, abych se nějak pokoušel vyčíst zápory přejdu rovnou na klady. Ano přiznávám, že občas se tam něco objevilo. Krom již zmíněných holubů, to byla jedna celkem solidní postava (Aro či jak se jmenoval), občasné autory zcela jistě neplánované vtipy (třeba jak se Bella praští pod vodou do hlavy...Lama :), celkem solidní Cliffhanger a sem tam i nějaký ten nečekaný zvrat. Například ostříhání jednoho z hlavních hrdinů či když ke mě zprava doputoval Bílý rum. Co říct na závěr? Chtěl jsme dát jednu hvězdičku za tu skvělou atmosféru Torchwooďáků okolo, ovšem tím bych nehodnotil film. P.S.: se přiznám, že místy jsem to až tolik nevnímal, ale přišlo mi, že mezi scénou v Itálii (?) a návratem z ní chybělo asi patnáct minut filmu nebo jsme možná usl :) ()

Chermy

Na téhle romanci není nic romantického.... "Jsem krásný" tak tahle věta charakterizuje celý film. Natočit pro dnešní zmagořené puberťačky film o krásném upírovi, který za celý film neudělá jedinou věc, pro kterou by ho bláznivá Bella měla tak šíleně milovat, až na to že je krásný....a pak ukazovat jak permanentně otrávená jen kvičí, jak přeražená když jí její pan krásný odjede....je jako natočit film pro děti, jak správně použít v koupelně žiletku. ()

tibenskym

Veľa som od druhého dielu Twilightu nečakal a veru veľa som ani nedostal. :-) Dobrý soundtrack, jedna pôsobivá umelecká scéna a fajnový klan Volturiovcov (Christopher Heyerdahl - čistý gróf Dracula :D:D) na čele s diabolským Michaelom Sheenom. Bohužiaľ v celej dlhej stopáži dostali Volturiovci minimum priestoru. Na druhej strane: trápni vlkolaci, suchý Edward, žiadna akcia a zhovadené správanie sa Belly. Ešte, že ju hrá Kirsten Stewart, na ktorú ma neomrzí pozerať ani po 130 minutách. :-) Veľmi talentovaná herečka a mrhá talentom na takýchto brakoch ccc :D ()

JohnCZ

Slabší pokračování. Nevím jestli to je knihou a nebo špatným scénářem, ale mě ten film přišel až neskutečně prázdný. Chování Belly mi docela připomínalo některé holky okolo mě - naprosto nelogické. Její láska k Edwardovi smrdí až fanatismem. "Bože, nechce mě, ale proč bych se sakra měla kvůli tomu zabíjet? Fuu-" Půlka filmu je vlastně o tom, jak se trápí kvůli tomu, jak ji "odkopl" Edward. A druhá? Bella se snaží dostat Edwarda zpět. Je to slaďárna ja prase a dodnes nechápu, jak na to jeden můj kamarád mohl jít sám z nudy do kina. Mno, nicméně jako teen film to vesměs funguje a já se, až na ten "dojákovitý" začátek nenudil. ()

joehot

I já už zřel :) a pochopil ta nízká hodnocení.. Nový měsíc je film bez hlavy, paty a páteře někde mezi. Scénář je prakticky amatérský, přičemž v životě jsem slovo Ever, případně Never, neslyšel víckrát. Kristen Stewart je sice krásná, podle mě i talentovaná, ale její postava je napsána přímo úděsně, takže mě po většinu času úspěšně štvala. Pattinson má být idolem dívích srdcí? Proboha jak a bože proč? Nakonec nejlepší scény (kromě těch s Arem) byly s Jacobem, který by Edwarda roztrhal na malé kousíčky, které by mohl spálit a rozprášit. Ale takhle to nejspíš nedopadne,že? Režie taky otřesná, našlo se několik scén, které ve filmu byly docela zbytečně. Tak i triky - podle mě i v pět let starém Van Helsingovi byli hezčí vlkodlaci. A tak jediná pochvala náleží hudbě, jenomže ta by ani nemohla být nekvalitní, když se jedná o takový "trhák".Kdyby se ten film alespoň nebral vážně..P.S. Tohle že má být "fenomén?" ()

Suzie05

Co akční a hustá scéna to hvězdička... ale učinila jsem objev: Ti s červenýma očima žerou lidi a ti se žlutýma jsou vegetariáni. Mazané. :) ()

corpsy

Dosť nudné a rozvláčne. Nebyť záverečnej svižnej polhodinky bolo by to za 2*. Prečo toľko kecov na jeden slabučký príbeh? ()

villon17

Nepochopila jsem, o čem tenhle díl byl, nepochopila jsem, proč tam chodili polonahý lidi, prostě tohle se nepovedlo. Jednu hvězdu dávám za to, jak chuděra musela trpět, když odešel... ()

Ajinka126

Je skoro neuvěřitelné jaký fanatismus tato sága vyvolává. Nejvíc mě na tom znepokojuje, že už se to netýká jenom 13ti letých dívek. Ale čekám, že vše, co jednou příliš rychle vyletí, zase rychle sletí. Je jenom otázkou času, kdy to postihne Twilight. Jinak tento díl mě příliš nenadchl. Ne jenom jakýmisi "hysterickými" výkony hercu, ale i scénař mě dost zklamal. čekala jsem víc :) ()

Crazer

Zatím nejhorší zklamání. Po prvním dílu to vypadalo na našláplou ságu. Uvidíme jak to bude s dalšími díly, ale pokud budou tvůrci pokračovat tímto způsobem, nevidím v tom šanci si tuhle ságu oblíbit. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání