PetrC.

Námět je úžasný, fantastcký, geniální. Nerozsuditelná morální otázka, týkající se samotné lidské podstaty, přírodních zákonů a otázky lidské přirozenosti. Film se nakonec této otázky však posléze dobrovolně vzdává, aby vybudoval daleko lidštější vyvrcholení a závěrečné poslání lidskosti. To zní, že nezáleží na tom, co všechno jsme v životě dokázali, co po nás zůstane. Všechny lidské bytosti jsou unikátní a stejně důležití jsou vědci, kteří lidstvu pomohou svými objevy, i tací, kteří se všeho vzdají a obětují se pro rodinu nebo jsou jen čistými dušemi, které svou existencí prozáří život ostatních. 80 % ()

Melpomene

citlivý film o chorom dievčati a rozpade jej rodiny. ukazuje, že aj mladšie deti už môžu mať svoj rozum, a nie vždy to, čo chceme pre svojich blízkych, je aj to najlepšie pre nich (a nielen pre nás), predvádza, čo všetko tým môžeme spôsobiť. dráma umne dávkovaná. detskí herci na výbornú, a dokonca aj cameron diaz, ktorú ja osobne nepovažujem za nejak oslňujúcu herečku, sa predviedla ()

Bajisek

Nejlepší role pro Cameron Diaz, kde mohla ukázat, že je nejen komediální herečka. Výborně zahrané jsou především dětské role, na kterých celý film stojí. Celý příběh rodiny je velmi dobře propracovaný, dotýká se všech členu, nastiňeje příběh každého z nich, jak každého z nich nemoc Kate postihla. Myslím si však, že maminka právnička, která stojí proti své dceři v soudní síni, je trochu přitažené za vlasy a přahnané. Ze začátku si můžete myslet, že je Anna sobec, ale o to víc vás překvapí závěr filmu. ()

han.ci

Tentokráte jsem nebrečela, ale příběh to byl zajímavý, dokonce i překvápko se odehrálo, takže takový standartní lepší film. ()

miki68cz

Nejsmutnější film od Ceny za něžnost. Úžasné herecké výkony u mne dosud ne příliš zajímavých Diaz a Patrica. Výkony dětí skoro hraničí s genialitou a to opravdu všech dětí, mohlo by se totiž zdát, že syn je jen přihrávačem nebo pouhou vedlejší rolí ale chyba lávky, jeho role je ve filmu naprosto zásadní a jednoduše se vyrovná oběma skvělým děvčatům. Tenhle film je ze života, dnes a denně probíhají v reálném životě podobné osudy lidí, jež nemůžeme sledovat, protože jsou úzce soukromé, plné smutku a bolesti. I přes ten smutný fakt smrti, se podařilo tvůrcům dát do filmu úsměv, dobrou náladu, jiný pohled na osud lidí s rakovinou. Sama podstata filmu je také velice zajímavá a nelze ji zde rozebírat, bylo by to nadlouho ale přiznám se, že by mne nikdy nenapadlo, že by se někdy někdo mohl ocitnout v pozici nedobrovolného dárce orgánů a to i v tak úzce provázaném vztahu jako je vztah dvou sourozenců. Geniální nápad - a potom, že všechny nápady jsou již vyčerpány :-). Krásná malebná muzika jako doprovod úžasného příběhu, výborná režie, skvělé herecké výkony a zajímavé téma, co víc si přát. Podpořte Ligu proti rakovině ()

Solverino

wov, nikdy bych si nemyslel, že jsem schopen brečet! :) doporučuji pro citlivé povahy = hodně kapesníčků, budete je potřebovat! (všechny!) :) po dlouhé době super! ()

Meery

veľmi silný emotívny film... možno niekedy trochu nevšedne podaný príbeh... chaos v prelínaní minulosti a prítomnosti, ale celkový dojem dobrý ()

Nakhla

Ze začátku mi dojem rušila Cameron Diaz, na kterou nejsem u filmů takového formátu zvyklá. Pravdou ale je, že tato role jí seděla o mnoho víc, než ty romantické a rádobyvtipné komedie. My Sister´s Keeper je velice emotivní a strhující příběh, se skvělými herci, během kterého, ať se snažíte sebevíc, slzy prostě příjdou. Vlastně i po závěrečných titulkách sedíte mlčky zatlačeni do křesla, a zjišťujete, jak silný příběh to byl. Pro mě určitě největší filmový zážitek!! ()

MondayWay

Tenhle film na mě začal silně působit už od začátku, kdy jsem k němu přistoupila jako vydeptaná ženská s pár slušně smutnýma flákama za filmový večer na kontě a já věděla, že i když ty předchozí mě jenom rozesmutnily, vydeptaly, kladly mi otázky, tak jsem věděla, že po tomhle moje slzné kanálky budou vysušené na pár týdnů. Měla jsem pravdu. ... Začalo to úvodním vyprávěním Anny proč vlastně přišla na svět. Jako umělé dítě za pomoci darovat své sestře nemocnou rakovinou, co bude potřebovat. BLIK, CVAK-první slza. Během filmu se každý člen rodiny dostane k takovému životnímu vyprávění, a vy si najednou budete připadat tak bezmocný a neuvěřitelně šťastní, že se máte jak se máte. Nastane tragicky smutná hudba, která na moje bubínky působí více než plačtivě-BLIK, CVAK-druhá slza. Jak plyne film a já žmoulám kapesníčky, uvědomuji si, jak stále se opakující blahopřání k narozeninám "Hodně štěstí, ZDRAVÍ" je vlastně to nejdůležitější. A nejhorší je, že si to uvědomujeme čím jsme starší a starší, a to je většinou příliš pozdě. Cameron v tomhle snímku dojímá jako silná matka, toužící chránit své dítě před tím, čím ví, že boj s tím, je téměř jisto jistě prohraný zápas. Přesto udeřuje na vaše citové struny a ona a její nejmladší dcera Abigail Breslin a její dojemné hovory s nemocnou sestrou vás prostě nutí brečet. ...Když Cameron leží na nemocničním lůžku s Katy a padne její první slza za celý film, moje slza je to nejmíň tisícá. Po hodině a půl. A říkám si, jak je masochistická činnost dokoukat to až do konce. Bolelo mě u srdce a stále ještě bolí, když si na to vzpomenu. Nejhorší je, že tohle se ve světě děje pořád, a je to snad to, čeho se nejvíce obáváme. Ale co zmůžeme? Kdyby šla dát šestá hvězdička, klidně ji s čistým vědomím dám. Proč taky ne? Tento film si u mě získává čestné místo v mém srdci. Jen nevím, jestli budu mít podruhé tu odvahu pustit si jej znovu. Podruhé už bych opravdu mohla spáchat sebevraždu. ()

Honsik

co naplat, byl to ten pravý nefalšovaný Hollywood. Ale já se ptám: "Kam zmizel ten druhý syn, dyslektik..zůstal snad do konce života v převýchově???". ()

habertek

No přiznám se, že jsem tak od půlky filmu neměl oko suchý, ale i přes to, že jak už zde hodněkrát zaznělo je to citová vydíračka je to krásnej film! Prostě ukazuje to co někteří nechcou vidět a co si někteří neuvědomují. Všichni by si měli vážit zdraví a shlédnutím tohodle snímku si to každý plně uvědomí. Rodiče jak můžou být rádi, že mají zdravé děti a že zdraví nenahradí ani všechny peníze světa...Herecké obsazení a režie skvělá takže 100%! ()

thomasnikrs

Tento film mě opravdu dostal.... Jsem zvyklý na žánry všeho druhu, ale filmy o boji každodenního života s tím nejhorším nepřítelem (tím nemyslím vládní prasata z Prahy) mě vždy vženou slzy do očí. Diaz, až na scénu s rozplakáním na posteli, byla fantastická. ()

mauinka

Velmi zajímavý příběh z úplně jiného pohledu než jsme zvyklí. Hodně o pocitech mámy,které Cameron Diaz zvládla myslím slušně ( pro mě překvapení). Až ten konec byl pro mě trochu moc doják . ()

ikilledjenny

Většina píše, jak je to citově vydíralo. A co byste jako čekali? Příběh o 14leté dívce, která bojuje s leukémií snad celý život, a nakonec stejně prohraje. To se stává v reálném životě. A jsem ráda, že film nekončil typickým americkým happyendem. Brečela jsem na konci jako želva. Cameron Diaz předvedla výkon, který jsem u ní nikdy neviděla. Abigail a Sofia jsou naprosto skvělé. Připravte si kapesníčky. ()

SlamLenka

U tohoto filmu by pro citově velmi laděné osoby (především tedy pro nás ženy) mělo být varování, že není vhodné dívat se na něj s nalíčením a bez pořádné hromady kapesníků... Tedy alespoň já to probrečela skoro celé! Ano, byly tu některé pasáže, které byly nadbytečné, celkový dojem z filmu však nezkazily. Bylo to srdcervoucí... ()

Mr.nachos

Takhle silný emoční film jsem dlouho neviděla. Celou dobu se ve mě střídaly pocity nenávisti a pochopení vůči jednámí matky ke svým dvě dcerám. Tenhle film si rozhodně zaslouží tak vysoké hodnocení, protože je o realitě a je to podamé dojemně a citlivě. A konečně Cameron Diaz ukázala svojí hereckou stránku a musím říct, že se mi její dramatický projev líbí víc, než ten rádoby komediální. ()

Horxus

Pokud se ve vás dlouho hromadí smutek a chcete ho dostat ven, tenhle film spolehlivě zafunguje. A i když se opravdu jedná jen o rizí vydírání, My sister's keeper mě donutil k hlubokému zamyšlení a to hlavně kvůli skvělému a přesvědčivému výkonu Sifie Vasilievy. Jediné mínus je Cameron Diaz, která se místo smutného a zoufalého pohledu, který bych na jejím místě měla já, tvářila znuděně a unaveně, což je v její roli fatální chyba. Jinak by to byl dokonalý dojemný film se špetkou vydírání navrch. ()