Men of a Certain Age (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2009, 22x43 min

Ray Romano, Scott Bakula, Andre Braugher, Carla Gallo, Brian White, Lisa Gay Hamilton, Sarah Clarke, Richard Gant, Michael Hitchcock, Ken Jeong, Brittany Curran, Albert Hall, Marshall Allman, Holt Boggs, Stacey Travis, Jessica Tuck, Louis Herthum, Brandon Molale, Chris Gehrt, Holly Weber, Patricia De Leon, Mousa Kraish, Rebecca Lowman, Kim Hawthorne, James DuMont, Jared Gilmore, David Hill, Marta Zolynska, Eileen Ryan, Daniella Pineda, Rob Moran, Gary Valentine, Daniel Zacapa, Dylan Minnette, Majandra Delfino, Jessica Lundy, Aimee Carrero, Paul Ganus, Kai Lennox, Todd Stashwick, Sonya Macari, Timothy Brennen, Alina Andrei, Valarie Rae Miller, Kyle Davis, Liesel Kopp, Suzy Nakamura, Patrick Gallagher, Raymond Ma, Dennis Haskins, Elise Ivy, Jesse Kristofferson, James Wellington, Lex Medlin, Little JJ, David Jean Thomas, Glenn Taranto, David Norona, Nicholas Sadler, Susan Farese, Jim Gleason, Elena Schuber, Marisa Sullivan, Judith Drake, Mo Collins, Matt Winston, Matt McTighe, Michelle Celeste, Patrick St. Esprit, Tasha Ames, Lillian Lehman, Charlotte Newhouse, Matt Bushell, Robert Paul Taylor, Alice Hirson, Toby Holguin, Carol Herman, Allan Havey, James Giordano, Lorin McCraley, Lou DiMaggio, Van Epperson, Jim Jansen

Zbožňoval jsem scény v dineru, kde se trojice kamarádů scházela - dokonale vybroušené a většinou mimořádně vtipné dialogy! Opravdu povedený seriál a výborně napsané hl. postavy. Jaká škoda, že TNT seriál po 2. sériích stopla - snad se seriálu ujme jiná stanice:-/ 90%(27.7.2011)

Pět hvězdiček za odvážné téma, skvělé herce a opravdu vtipné dialogy a situace. No ano, na dospělém divákovi ratingy nestojí, takže TNT seriál pohřbila. Ale i tak... díky za všechny díly.(6.6.2014)

Men of a Certain Age je pohodová záležitost, ideální na jednu epizodu denně. Příběh sice navazuje, ale není to nějak drásavé drama, aby na to člověk musel koukat celý den v kuse. Má to přesně ten správný spád, aby příběh nenudil, a to hlavně díky skvěle napsaným dialogům a přátelství mezi třemi hlavními postavami. Řeší se všední problémy normálním způsobem (sedneme si u jídla a probereme to), a seriál si rozhodně neužijí jen "muži určitého věku". Díky svižným a uvěřitelným dialogům si ho užije každý bez rozdílu věku a pohlaví. Ty čtyři hvězdy jsou ale trochu slabší a to ze dvou důvodů - jednak seriálu už ve druhé půlce 2. série trochu docházela šťáva (kromě Terryho osobního vývoje se jinak zápletky už moc opakovaly - Joe a golf a gambling, Owen a jeho boj s otcem o vedení obchodu), a hlavně paradoxně kvůli Rayi Romanovi, který si pro sebe napsal roli Joea. Zatímco v 1. sérii byl docela zajímavou postavou, ve 2. sérii pak i Romana samotného herecky válcují Braugher s Bakulou. Romano se po sitcomu vydal do vod dramedy a ta poloha mu úplně nesedla. Každou druhou větu začíná "Yeah, no, I just, I mean..." a po chvíli to začne být protivné a jeho Joe tak balancuje na hranici ztráty sympatií. Zatímco Terry Scotta Bakuly ve 2. sérii dostal víc prostoru a prochází vývojem (a ukazuje, o čem že ta krize středního věku vlastně je, když z nezaměstnaného herce, kterého nic netrápí, přechází téměř v emocionální trosku), a Owen Andre Braughera získával sebevědomí a přebíral od otce konečně kontrolu nad obchodem a svým životem, Romanův Joe řešil neustále totéž a byl pořád stejný.(13.10.2011)

• honajz

Jsem zhruba ve věku hrdinů seriálu, ale jejich problémy jsou mi občas naprosto cizí. Navíc to tlačení na pilu a přehánění jednotlivých situací mne někdy dost vytáčí.(14.4.2011)