Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

camomilla

Zacatek je prijemny a originalni rozjezd zrodu dalsiho super hrdiny. Bohuzel pribeh se zacne menit v reziserovo ukajeni se nejmegalomanstejsimi triky jake svet (krome Pocatku) nevidel, takze cely pribeh jde tak nejak do kopru. Benedict dobra volba, v hrani arogantnich chytrolinu ma prece praxi. ()

Lucka07

Marvelovské výrobky miluji, ale tenhle byl doslova vizuálně přeplácaný. Přes skvělé herecké obsazení jsem se od půlky filmu dost nudila. Soustavné překrucování, lámání a rozbíjení obrazu světa mě opravdu nenadchlo. Intergalaktická pohroma v podobě duhového uřvaného obličeje byla spíše k smíchu.... Někdo se zřejmě snažil překonat Počátek a Avengers. Marně. ()

vladi3

neskutocne mi to pripominalo Inception... Dej v podstate o nicom, cast kde sa stal ucencom bola odflaknuta a len velmi povrchne zobrazena... dej absolutne priehladny a nenastalo ziadne prekvapenie... dokonca ani po titulkoch sa neudialo nic prekvapujuce... cele to bolo take nemastne neslane... ()

Ondr4H

Netuším zdali mám štestí na obyčejné marvelovky, nebo jsou takto koncipovány všechny MCU filmy.Na Doctora Strange jsem se těšil, ten nápad tajemna mohl být rozvinut do mezidimenzních rozměrů, ale to by nesměl být film univerza kde se to seká podle jednoho schématu a jako baťa cvičky.Pár scén zejména cestování dimenzemi mi udělalo velkous radost a pak hlavní herec a jeho souboj v astrálním světě.No a plášť levitace u mě trumfnul neviditelný plášť Harryho Pottera. Suma sumárum solidní průměr. ()

Declen

Toto nebude moje oblíbená část komix universa. Hezké ukončení, ale opět žánrová šablonovka. A Cumberbatch se mi už začíná trochu zajídat. ()

zekon odpad!

Derrickson sežral kýbl Matrixu, 2 kýble Harryho Pottera, nalil na to panáka Warlocka a vyzvracel to na filmový pás. Neskutečná matlanina doplněná vyhulenými obrazy jako z krasohledu, nahypovaných do 3D. Slátanina naprosto bez hlavy a paty bez jakékoli nutnosti dívat se do konce. I když je to plno akce a bezduchého trapného liskání jde o nekončící nudu kterou ukončuje tlačítko power. Fuj!!!! ()

Gyl

Skvělý efekty, výborný vtipy a v hlavní roli Benedict...Co víc si přát? ...a možná přijde i Thór :D ()

Mraxis

Musím se přiznat, že nejsem fanoušek komixů a už vůbec ne Marvelu. Existuje pár projektů, které mě zaujaly, ale jinak to není tvorba pro mě. Tenhle film pro mě byl zásah mimo. Přitom to má všechno. Je to nádherně natočené, má to akci, drama, špetku romance, magii a v hlavní kladné, i záporné roli mé oblíbené herce. Takže co se tady pokazilo? Z velké části je to slátanina, která se často v komixovkách vyskytuje. Vezmeme doktora, magii, mnichy, magické artefakty temnou dimenzi, navážeme to na avengery, atd... Nevýhoda filmu je podle mě právě to Marvelovské universum. Kdyby se to natočilo jako sólo film, nebralo se to jako další příběh původu hrdiny do počtu a nemělo to tak bolestivě komixově neuvěřitelnou premisu. Bylo by to mnohem stravitelnější. Velice by prospělo vzít to oklikou okolo předlohy stejně jako to udělal například Nolan s Batmanem. Další výtka kterou mám je záporák. Marvel je neumí. Nejde o to aby byl konflikt mezi dobrem a zlem. Jde o to dát zápornému charakteru osobnost, důvod se kterým se dokážeme ztotožnit. Mikkelsen přitom má pod opaskem velice dobré záporáky. Tady bohužel nefunguje. Film je krásný, ale nemá duši, člověk ho zhltne a zapomene velice rychle. 60% ()

Monditrade

Jakeš takeš.... občas člověk čeká na super akci, která se nakonec nekoná... mnoho nevysvětleného... apod.. no snad další díly budou lepší... alespoň jsme se dozvěděli jak vznikl superborec s opakovač času ()

raru

Vizuálne dobré,príbeh tiež v poriadku,ale niečo tomu chýbalo,aby sa Doctor Strange dopracoval do prvej ligy. ()

doogiemus

Nápad a spracovanie originálne, celkovo v rámci žánru nemám problém dať plný počet. Trochu by som možno zafilozofoval nad pýchou, ktorá v skutočnosti nebola pokorená, ale svojím spôsobom velebená. To nie je dobré. Ale inak humorné, osviežujúce, efektné. Určite odporúčam. ()

gatuso

Zacatek filmu fajn - typicky pribeh o nestastnikovi chytajiciho se stebla v podobe mystickeho uceni. Pochybnosti a pak nasledne prozreni. A potom spousta mysticko-zivotnich hovoru o nicem. S Dormmarem si taky mohli vic pohrat. Takova slataninka vsemoznych superhrdinu a super spolecenstvich bojujicich nekonecny boj s temi, co chteji znicit Zemi. ()

KuceraJohny

Hodně odlišný film od Marvelu, ale přesto dobrý. Vlastně více než dobrý opravdu jsem se u filmu bavil. Bylo to skvěle natočeno Benedict byl ve své roli opravdu výjimečný. Celkové obsazení se mi líbilo. Po shlédnutí traileru jsem se bál že budu z filmu zmatený, ale nakonec do sebe všechno zapadalo. Z filmu jsem byl nakonec nadšený. ()

barbiequte

Hmmm...nic co bych si mel jeste nekdy pustit znovu. Klasicka marvelovka, pusobi to na me dojmem, ze se tvurcum libily efekty v Inception a tak to vynasobili x1000 a mate z toho Doctora Divneho. Navic pribeh je velka nuda. Hlavni postava se stava ucednikem, nasledne masterem aby ve finale svedl souboj se zlem. To vazne neumi vymyslet nic jineho? ()

Hrr.nec

Jáááj, tak to mě mrzí, že jsem to prošvihl v kině, bo to bych dal asi všech pět hvězd. To co už to bylo řečeno mnohokrát, uchvátné vizuály, Benedictovi ta role sedí snad ještě lépe než Sherlock. A hlavně mě přišlo, že to sqěle odsejpalo, žádné zdlouhavé vykecávání se, ale jakmile se něco jen trošku natahovalo, už přišel nějaký menší čí větší zvrat. Jedině snad to finále, mohlo byt kapet vyšperkovanější. ()

brkerez

Načančaná nuda. Už postavy v kápích se skloněnou hlavou v první scénách filmu pro mě byly velký varování "tohle bude průser". Koho to zajímá, že by nemohli vidět ani na dva metry a rozbili by si držku po pár krocích, hlavně že to vypadá cool a tajemně. Ale zachovával sem optimismus a doufal, že se mýlim. Nemýlil. Celou dobu sem se nemohl ubránit dojmu, že se mě někdo snaží umlátit atrakcema v podobě špičkových triků, jenom proto, abych si nevšim, že příběh je jalovej, postavy a jejich vývoj vycuclý z plesnivýho prstu u nohy, mystika trapná, humor smutně nuznej, záporák za mě tak zapomenutelnej, že nedokážu pochopit jak se to režisérovi, kterej má k dispozici Mikkelsena vůbec povedlo. Ke konci sem se modlil za brzkej konec a ošíval se na gauči srdnatě bojujíc se nutkánim to zaříznout ještě před titulkama. Briskní přeměna hlavního hrdiny ze sobeckýho kreténa, kterýho byste chtěli fackovat po každý druhý větě, na uvědomělýho ochránce klidnýho spánku obyvatel naší planety zabrala několik sekund a to takovym stylem, že sem měl v očích jen otazníky a nápis WTF. Možná, že spoustu problémů má na svědomí předloha, to nedokážu posoudit, ale mám hořkej pocit promarněnýho potenciálu - mám neodbytnej pocit, že postavy mohly být víc prokreslený a uvěřitelný, že mystika založená na síle mysli mohla být daleko víc než čmárání oranžových kýčovitých kravin ve vzduchu, že záporákovi a jeho poskokům bych moh věřit, že to co dělají má nějakej důvod. Tohle bylo velký zklamání a nedávám 2 hvězdy jen proto, že sem se dneska asi dobře vyspal. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení