Bolek82

Taková variace na 12 opic, ale okořeněné větší akcí. Jízda je to od začátku do konce a napětí se zvyšuje čím víc člověk přemýšlí jak to ve skutečnosti s Gyllenhaalem je. Scénař obsahuje několik nelogičností, které si člověk uvědomí až při závěrečných titulcích :-) (****) PS: Závěr pro americké publikum si mohli odpustit ;-) ()

rionka

Pěkné detaily: V tajném řídícím středisku používají IBM Thinkpad. * Zdrojový kód se spouští stisknutím klávesy Shift. * Když si hrdina potřebuje něco vyhledat na internetu, použije Bing! .... Jo a ten sladký závěr tam být nemusel. A červené tlačítko je kýč jak bitch. Ale i přes tyhle výhrady je Zdrojový kód napínavý a má spád. Film roku to není, ale rozhodně mě to bavilo. ()

Fazy

Filmík, ktorý zaujal, ale neprekvapil. Dobrý námet a obsadenie tiež nesklamalo, ale cely čas mi tam niečo chýbalo, nejaká hlbšia zápletka.Myslím, že sa s neho dalo vyťažiť viacej. ()

jokerik

Další film alá: čeho se my, Amíci nejvíce bojíme? Teroristů… v trošku jiném kabátě. Dobrý nápad – podnikat výlety do alternativních světů a zjišťovat, co, koho a kde a u nás po/u/pravovat.Čekala jsem napínavou, nápaditou scifi a dostala: napínavou, nápaditou sci-fi, podpálenou humorem s jemňounkou vůní deprese, když jsem se vcítila do postavy Gyllenhallovy. Takhle bych nechtěla dopadnout, možná proto jsem nešla do armády. Duncenovi Jonesovi věštím dobrou budoucnost - a příští jeho film, bude 100% trhavina. ()

Anarion

Působilo to na mne poněkud sypce a řídce. Sypce jelikož ve filmu je několik nelogičností a celý děj nedrží tolik pohromadě, jak by zřejmě měl, a řídce z toho důvodu, že téma je pro celovečerní film bráno příliš po povrchu a chybí tak materiál, který by dokázal vystačit na jakoukoliv výraznější stopáž - i v oněch 93 minutách, které snímek nabízí, působí závěr už jen jako povinná douška pro mnohokrát viděný rádoby mysteriózní happy end. Avšak, budiž autorům tato krátká stopáž dána ke cti, neboť i přes nedostatek zpracovatelné látky mohli film vyplnit dalšími třiceti minutami "vaty" a ublížit tak celému jejich počinu ještě více. Snímek takhle vcelku příjemně uteče (na čemž má hlavní zásluhu především Jake Gyllenhaal, který svým dobrým hereckým výkonem táhne celý děj kupředu), ale nezanechá v divákovi žádné výraznější stopy. Myslím, že úsloví "slušná výplň filmové okurkové sezóny" vystihuje snímek více než dobře. ()

p.i.t.b.u.l

Jak už jsem několikrát psal, filmy, které si hrají s lidským podvědomím, myslí nebo sny já prostě můžu. A tady je další z nich. Tentokrát zase trochu něco jiného. Vůbec nevím kde začít. Film se mně hrozně líbil, až mně na konci bylo trochu líto, že to skončilo. Tak že k filmu. Výborný nápad, skvělá atmosféra a herecké obsazení. Ač někomu může přijít hloupé to, že se ve filmu vlastně pořád opakuje těch 8 minut stále dokola, jen s občasnými sekvencemi, které se prolínají do současnosti, mně to vůbec nenudilo. Naopak, čekal jsem stále s větším a s větším napětím, co se při každé návštěvě zpátky do "minulosti" podaří zjistit. To věčné hledání, zkoušení a opakování mělo prostě správný říz, film rychle utíkal a vy jste jen doufali v dobrý konec. Hodnotím 85%. ()

Jarlaxle

No, no, no. Ač se mi film ze začátku líbil, a přišel jsem mu vcelku na chuť, neznamená to, že mi tvůrci můžou napcpat na plátno, co se jim zlíbí. Prostě když se chce film tvářit tak inteligentně, zajímavě (každý si doplní podle sebe), nemůžou v něm být TAKOVÉ díry v logice. To by prostě nešlo. Na začátku jsem si říkal, že je Zdrojový kód je daleko lepší než starší Deja vu Ke konci mi to ale už vůbec nepřišlo. Film mě chvílemi spíš urážel... Jak už jsem napsal, tvůrci nemůžou čekat, že jim sbaštím všechno :-P ()

lobo87

Wow... Po dlhom čase konečne film, ktorý prekvapil, priam nadchol. Mám veľmi rád filmy s otvoreným koncom, ktorých záver pochopí každý divák inak (spomeniem DiCapriovky z minulého roku Počiatok a Prekliaty ostrov). Toto bol jeden z nich. Som veľmi rád, že produkcia uprednostnila Gyllenhaala pred nevýrazným Topherom Graceom. Jake ťahal tento thriller v jeho akčnej i emočnej línii (telefonát otcovi) skvele. Britský režisér Jones (syn Davida Bowieho) ma príjemne prekvapil a som zvedavý aj na jeho film Moon. Časové prešmyčky a podobné motívy sme už videli viackrát (Butterfly Effect...), ale Zdrojový kód ich ponúkol inak. Je otázne, či by nebol lepší a emotívnejší záver s odpojením a resetovaním kapitána Stevensa, ale táto verzia mala tiež svoje čaro. Potešili aj vedľajšie úlohy - príjemná Michelle a hlavne príťažlivá Vera. Gyllenhaal sa po Zdrojovom kóde (a Láska a iné závislosti) dostal do mojej top ten, ukázal, že s prehľadom zvláda romantiku i akciu a už sa teším na jeho ďalšie projekty... 85% ()

Stromek

Když mojí partnerku rozbrečelo víc tohle, než kompletní Twiling sága, tak není co řešit. Nenudilo, bavilo co víc si přát ... ()

benny159

Jednoduchý, ale pritom prepracovaný film. Výborná práca s kamerou, strih, scenár a výkon Jakea Gyllenhaala. Výborná práca. Konečne po dlhej dobe niečo, pri čom som nezaspal, aj keď som bol neskutočne unavený :-) 90% ()

lednik

Velmi zajímavý nápad, ale nějak mi to přijde nedotažené do konce. V některých momentech je film zbytečně rozvleklý. Solidní 3*. ()

Ruud36

Film si pravděpodobně zaslouží o jednu hvězdu lepší hodnocení. Dobrý nápad, rychlé tempo a napětí. Mě osobně ale film moc neoslovil a určitě se na něj už nikdy nepodívám. Možná ale zkusím film zhlédnout ještě jednou a možná změním názor. ()

yazik

U filmu jsem se opravdu bavil, jen ten závěr mi přijde "divný". Jinak bych hodnotil za plný počet. Plusem budiž příjemní herci. 90% ()

BrckoGOS

Naprosto luxusní film, který mě překvapil vším. Dějem, akcí... no prostě vším. Od začátku do konce mě děj nenudil, pořád jsem čekal, co se bude dít "v dalších 8 minutách" a vždy jsem byl mile překvapen. Díky tomuto filmu mohu také přijmout mezi své oblíbenkyně Michelle Monaghan. Ta holka je prostě nádherná. Co se týče Jake Gyllenhaala, tak až na pár výjimek se zhostil vždy své role parádně a zde nezklamal. Výborná také Vera Famiga z "Up in the air". Vřele shlédnutí filmu doporučuji!!! 10/10 ()

Blazis34

Ač moje nemilované sci-fi, tohle byla pecka. Netradiční nápad režiséra Duncana Jonese mě uchvátil. Mám rád filmy zabývající se deja-vu či milostí, ve které se dá změnit budoucnoust. Zdrojový kód je jedním z těch top filmů této tématiky. Opravdu klobouk dolů pro celý štáb, protože od první do poslední minuty byl divák ve střehu a čekal co se bude dít dál. Nepředvídatelný děj, skvělé neotřelé téma a výborný výkon Jake Gyllenhaala, to vše je ozdobou Source Code. K tomu všemu výborná kamera a střih a pro mě naprosto dostačující film. Akorát dlouhé, žádné zbytečné natahování, vše výstižné a v závěru vysvětlené, tak to má být. Zdrojový kód mě bavil a dávám po dlouhé době pět hvězdiček - 90%. ()

warpcore

Ja vám neviem...dobre to vyzerá, dobre sa na to pozerá, ale čo mal preboha znamenať ten koniec ? Ja nepotrebujem rozprávky od Walta Disney-ho, káčerova som sa v mladosti napozeral dosť. Škoda, že nikto nemal gule urobiť záver ako sa patrí. Takto je z toho len pekný sci-fi akčňák, ktorý sa vo vás rozplynie ako prd vo vetre. ()

Dextwer

Tenhle film měl u mě obrovské očekávání. Na konci jsem měl smíšené pocity, nadšený jsem byl z tématu mysteriózního thrilleru, spokojený s hereckým obsazením i zpracováním tématu. Zklamáni nad tím, že tvůrci nešli mnohem hlouběji do tématu a nezkusili to více rozebrat. Každopádně oddechovka s obrovským nevyužitým potencionálem. Zajímavosti: * Jako telefonní vyzvánění hraje Christině „The one and only“ od skupiny Chesney Hawkes, kterou Duncan Jones použil i ve svém předešlém filmu Moon, kde je píseň vyzváněním budíku hlavního hrdiny. Moje hodnoceni: 70% ()

Luckyboy

Nijaké. To je první slovo, které mne po zhlédnutí filmu napadá. Rozplizlé, neukotvené, což jsou sice přesně pocity kapitána Stevense, ale jako diváka mne to neoslovilo. Od cca 20 minut jsem dopředu vědět, jak nejspíš celý děj skončí. A tohle se mému nedůvtipnému filmovému uvažování obvykle nestává, čili to znamená, že zápletka byla dosti neumně vykonstruována. Režie a střih špatná není, herecky to Jake zvládl, ale zbytek je dost statický, nevýrazný, jen "docmrndává". Po místním hodnocení a pochvalných řečech jsem se na film těšil, ale dostal jsem jen pořádnou porci zklamání. Nemůžu jinak než za **. Pro mne zbytečný film. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem