Seuata

Zdrojového kódu jsem se nemohla dočkat a jako jeden z mála filmů, na které jsem byla natěšená jak malé dítě, mě nezklamal při prvním zhlédnutí. Já osobně jsem si film užila a druhý den pustila znovu. Asi nemám co dodat, jsem spokojená. Ráda se podívám znovu a znovu :) ()

Prechytraly

Stejná slátanina jako Butterfly effect a Pan Nikdo. Na cestování v čase, paralelní vesmíry a efekty motýlích křídel jsem už alergický, jak nevím na co. ()

swinevenca

To je tak zajmavej nápad, že bych skoro oželel zápletku "jak z toho ven" a koukal jen, jak se bude čím dál líp orientovat v tom vlaku, bylo by to ještě plynulejší. ()

godd

Jo, proč ne. Od začátku schízička, následuje vyjasňování a celý je to fofr. Jenom jsem si celou dobu říkal, jestli bych reagoval taky takhle v pohodě, kdyby mi ne/řekli, že jsem vlastně už dva měsíce po smrti... a taky - hodinu jsem po tom vymýšlel různý scénáře, jak by ten konec mohl nastat...a nevymyslel, ale donutilo mě to o tom filmu přemýšlet, což je pro mě plus:) ()

Aywes

Po snímku Moon zde máme další mysteriózní žraso od nového a prozatím neznámého režiséra Duncana Jonese.Pokud má stále dobré nápady a nebojí se s nimi prorazit pak se máme ještě na co těšit.Jeho filmové zpracování působí složitě, ale dá se pochopit velmi snadno.Přesto má v sobě již tolik omílané a stále důležité téma.Vážit si lidské života.Jak mě zachvátily pochybnosti o hereckých schopnostech Gyllenhaala v minulých filmech tak ve Zdrojovém kódu vše uvedl na pravou míru.Film nekazí, ale na druhou stranu zase ničím neoplývá.Nějaký extra herecký výkon plný emocí nečekejte.Prostě si buďte jistí, že svou roli ztvární řekněme na úrovni profesionality.Takže jak již mnohokrát bylo vyřčeno - važme si života každou vteřinou. ()

davistercz

Agent, který se probudí v jakési věci a odtud začíná to pravé ultimátní sci-fi.Tento film je důkaz, že jde natočit suprový film bez jediných chyb, samozřejmě byly v tom filmu nějaké drobnosti, ale ty se dají překonat.. děj byl úžasnej a konec ještě úžasnější.Je jen škoda, že nebude druhý díl.... ()

waltosin

Co mám na tohle napsat, ale použiji jednu slovo DOKONALÉ!!!!! Zdrojový kod vás už od začátku nepřestane překvapovat a hlavně vám nedovolí celých i když pouhých 89 minut neodtrhnout oči od obrazovky!!! Režisér se na tomhle díle musel teda vyblbnout a ejhle ono to aspoň na mě fungovalo a myslím si, zde podle hodnocení 79% a 16404 nejsem určitě sám komu se líbil nejenom film, ale hlavně taky perfektní výkon Jake Gyllenhaala, který se teda zase předvedl v plný kráse! BRAVO!! ()

Thovt

byla by to nejlepší adaptace P. K. Dicka posledních let, jen kdyby to bylo podle jeho předlohy (-: filmu sice chybělo k dokonalosti dost, ale přesto pojal téma problematickýho chápání reality (vlastní právě Dickovi) líp, než hrozivě přeceněný Inception ()

Daggeron

"Všetko dobre dopadne." A tak sa aj stalo, ale skôr na škodu veci. Zdrojový kód mal veľký potenciál. Mimoriadne zaujímavý a originálny námet však pochováva nedotiahnutý a v niektorých pasážach nedomyslený scenár, ktorý vyvrcholí absolútne zbytočným zvratom v samom závere. Technicky zdatný a vizuálne príťažlivý film smeruje priamočiaro, bez akýchkoľvek komplikovaných odbočiek, k jasnému a očakávanému koncu. Dej vďaka výbornej kamere a vhodnej hudbe nepostráda dynamické tempo a potrebné napätie, ale spomínané nepochopiteľné rozuzlenie narúša dovtedy stanovenú líniu a podkopáva predtým jasne definované teórie. Herecké obsadenie bolo vynikajúce - Jake Gyllenhaal nesklamal a potvrdil pozíciu jedného z najlepších a najtalentovanejších hercov súčasnosti, kvalitne mu sekundovala tradične dobrá Vera Farmiga. Veľká škoda, pretože Zdrojový kód mal na to byť viac než len nadpriemernou žánrovou klasikou. Celkovo teda u mňa v kontexte minuloročných diel kvôli spomenutým nedostatkom o krôčik zaostáva za Správcami osudu. (Aktualizácia: Po zhliadnutí o rok a pol neskôr dvíham na päť hviezdičiek. Záver je síce typickým hollywoodskym happy-endom, ale ide prakticky o jediný výraznejší lapsus. Ako celok je Zdrojový kód dielom s naozaj výborným námetom, a práve také majú čo divákovi ponúknuť. Kiežby bolo viac takých inovatívnych a kreatívnych nápadov!) ()

Darth Kedr

Velké 4 hvězdy pro dalšího kvalitního zástupce žánru sci-fi akčňáků. Divák je stejně jako hlavní hrdina "vhozen" do děje, což se projevilo jako dobrá taktika pro upoutání pozornosti - kdo by se při odhalování principu 8 minutových pasáží nudil, že? A funguje to tak dobře, že by mi vůbec nevadilo, kdyby všechny tyto pasáže měly pokaždé 8 minut a šly hlouběji do detailů. To je asi taky jediná chyba - film mi přišel moc stručný a krátký. No a to se moc často nestává, mnohem běžnější je dnes ukrutné protahování filmů bez špetky potenciálu. Ale kdo ví, jak by to nakonec mohlo skončit - buďme proto rádi za film v této podobě, která je parádní! ()

IZFNP

Chcelo by to lepší koniec, ale inak je to film ako má byť. Má dobré obsadenie (Gyllenhaalovi napokon nesadne len minimum úloh), má zaujímavý námet, má vizuálne i režijné spracovanie na jednotku a navodzuje atmosféru, ktorá zanechá dobrý dojem. Napriek tomu sa musím k 4* premôcť, tak silno ma to kvôli tomu premrhanému koncu zvádza ku trom. Spočiatku všetko šlapalo ako hodinky, potom to vygradovalo a koniec už proste nepriniesol také "wow", aké film spočiatku sľuboval. Takže 4*, ale naozaj s odretými ušami. EDIT: Za 24 hodín od zhliadnutia filmu som v ňom objavila toľko logických dier, že som hodnotenie proste musela znížiť. Film napokon nebol ani tak pútavý ani tak atmosférický, aby to dokázal vyrovnať a mňa donútil prižmúriť oči. Sú filmy, ktoré si logické diery môžu dovoliť. A sú filmy, ktoré nemôžu. ()

maniacxl

Sci-fi thriller jak víno!!!Jake Gyllenhaal zahrál na výbornou.Vše do sebe logicky zapadalo.Víc takových kousků!!.70%. ()

svjb

Vůbec to nebylo špatné. Zápletka promyšlená (vlastně nad tím pořád ještě přemýšlím), sympatičtí herci. Jako být v Colterově kůži, mít jen tak málo času... Osvěžující sci-fi, v rámci žánru rozhodně nadprůměr. ()

Vojtas12

Jednoduše pojatý film s mnohokrát omílanou myšlenkou existence paralelní reality. Proč tedy to hodnocení? Myšlenka je tentokrát zpracována docela netradičním způsobem, herecké výkony mají nějakou úroveň a hlavně - film je krátký, takže v něm nic nepřebývá a příjemné strávených 89 minut uteče hned. ()

elanista1

Nemam rad tvar Jaka Gyllenhaala, asponze sa mozem pozerat na tvare Monaghanovej a Farmigovej, lebo by som fakt trpel. Vcelku zaujimavy namet, ale slabo premysleny a chaoticko zrezirovany. Skoro nikdy mi nevadia logicke preslapy, ale v Zdrojovom kode ich je tolko ze ich nemozno len tak ignorovat. Nebudem preberat detaily, len poviem ze obcas si pozriem aj sci-fi a nevadi mi ze sledujem veci ktore sa asi nikdy nemozu stat, ale aj sci-fi musim uverit- musi byt logicky zdovodnene a postavene na dobrych zakladoch aby som sa mohol odputat od reality a vniest sa do paralelneho sveta s tym ako keby to bol svet realny; ale Zdrojovy kod je napisany tak laxne a odflaknuto, ze mi je toho az luto. Ked to tak vezmem, naozaj som sa zacal zaujimat o film az v zaverecnej 20 minutovke kedy zacinal naberat na obratkach a ked som si uz bez zbytocnych vycitiek zvykol na deravy scenar. Len skoda nasilu vlepeneho zaveru, ktory obracia cely predosly dej na ruby a vytvara uplne novu pointu, len aby vsetko dopadlo dobre. Neviem preco sa americania vzdy boja niekoho vo filme zabit. ()

pafka

Dobre, pekne, krasne vas to vtahne do deje. Jen ten konec si domyslete sami a po svem. Udelejte si svoji nejakou verzi, protoze tvurci vam ji proste nedaji a placejte se v tom sami. ()

Taron

Po dlouhé době film, který mě hned od začátku strhnul a nepustil. Vážně hodně zajímavé téma i podání. Jednu věc však musím vytknout a to to, že jsem celý film čekal na nějakou záverečnou "bombu", která nakonec nepřišla. Ale nejdůležitější stejně je, že mě to bavilo od začátku až do konce. 80% ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem