Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

DJ Rocco iNc odpad!

Rozpočet: $120 millionov // Tržby USA: $291,838,804 // Tržby celosvetovo: $828,738,804 // Otváraci týždeň: $141,067,634 Keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú. A keď ho chytia, tak mu ostane prázdne vrecko. Takto je to aj s touto ,,SLÁVNOU SÁGOU,, ktorá ma pripravila o peniaze za vstupenky, popcorn, colu a samozrejme zážitok, ktorý som mal pri tomto filme mať. Jediné, čo bolo zaujímavé bolo to, keď Bella sa rozhliadala svojimi upírskymi očami a videla krásy prírody. Páčili sa mi tie detaily, ktorými bola príroda zviditeľnená. A ďalšia ,, zaujímavá vec ,, bola záverečná bitka, ktorá sa ako tak vydarila, no aj to trvalo asi 5 minút a nebola to vlastne bitka, ale len vízia budúcnosti. To sa na to v kine každý smial. ,,Čo ti drbe???,, (slušne povedané). Takže ak ste videli tretiu časť ľúbostného príbehu Bellky a Edwardka, tak si môžte názorne predstaviť, čo sa dialo v záverečnej časti, až na malé rozdiely. Nuda, nuda, nuda, akcia, nuda, koniec. Čo k tomu viac dodať. Iba to, že Twilight sága skončila. ()

Johnny.ARN

HA HA HA ! Budem extrémne krátky. Keď sa točia filmy podľa knižnej predlohy, je jasné, že sa nejaká scéna musí vypustiť. Ale ešte som nevidel, aby sa scény pridávali. Či už to povolila autorka alebo nie, z čitateľov to urobilo debilov. A ešte tú "bonusovú" scénu aj zle postrihali. Hviezda za skvelého Michaela Sheena. Keby si z nás nespravili debilov, bolo by viac. Takto len 1 z 5 ()

LiborGondek

Lepší zakončení si Twilight ani nemohl přát. Tvůrci dokázali z toho šedého průměru vytřískat snad úplně všechno, co jen šlo. Nejedna výtka by se ale určitě našla. Velká škoda, že ta finální bitka skutečně neproběhla. Aro a celá jeho fajnová hogo-fogo rodinka Volturiových je mi už od první chvíle krajně nesympatická a urvat jim všem hlavy by se mi jevilo jako skutečně velmi pozitivní zakončení ságy. Hodnotím vskutku nadprůměrně, z části po zásluze, jde o jeden z nejlepších dílů, ale hlavně - úplně poslední! ()

2mig1

netušil jsem, že zažiju něco trapnějšího, než bylo belino vzdychání v novym měsíci, zažil - belina hra s názvem "jsem drsná upírka"..zvracim ještě teď. .co jsem bohužel tušil - dobře rozjetá první polovina závěru bohužel neměla kam finišovat.. 90 minut sledujeme tichou poštu, během který se upírská chalupa nezaplňuje už snad ani upíry, ale jakousi odrůdou x-menů (vlastně jsme během filmu zapomněl, že o upíry má jít) a graduje nejzbytečnější filmovou bitkou, jaká kdy spatřilo stříbrný plátno, bitka která nemá smyls, opodstatnění a je zde jenom na efekt.. teda ehm efekty... triky jsou k zblití... dojme pouze rozlučková titulková sekvence na závěr... ()

ivan_drago odpad!

Tak mám za sebou první a poslední díl této úžasné ságy rodu Cullenů a od toho prvního se zlepšil jenom vizuál vlkodlaků... To, že jde téma tohoto filmu zcela mimo mě, nechám stranou, tím mi zůstane jen parta retardovaných upírů, neherectví, a i těch pár záblesků dobrých nápadů je zfušováno filmaři na úroveň domácího videa... A nejodpornější bylo to CGI dítě.... To jsem se poblil... Závěrečná válečná vřava-nevřava byla hlavně úlitbou přístupnosti filmu a skončila tak tuto parodii na film a filmové umění.... A navíc se Taylor svlíkne až po 21 minutách... ()

Mrkvič

První polovina filmu je o ničem a jen je to prskání blbostí už asi pětkrát viděných. Nakonec ale přijde boj, který by si zasloužil kdejaký fantasy nebo historický epos. Najednou ty ploché postavy dostávají rozměr, i když jsem místy netušil, o koho vlastně jde. Hlavně ale díky opět famóznímu Michaelu Sheenovi je to tak strhující jízda. Takže můžu s klidným svědomím říct, že sledování téhle ságy za to stálo. ()

Sfinkter

Závěrečný šok a podvod na diváky a fanoušky se naštěstí nekoná - všichni se dočkají romantického konce. Vše je zpečetěno monstrózní bitvou, u které se modlíte, aby právě vaší oblíbené postavě nebyla oddělena hlava od těla. ()

LeeAnn

Tak to by docela šlo :-) Neviděla jsem všechny díly, pouze první dva a tento. Musím říct, že do kina jsem šla s pocitem, že to mě tento film asi nenadchne. Nicméně, jsem se docela bavila, mělo to spád a bitva na konci mi taky padla do oka. Animované dítko Renesmée bylo trošku slabší. Zasloužené 3* ()

sallyann

Uzavřela se další kapitola mého dospívání jedněmi milovaná, druhými zatracována. Poslední část řadím hned za 1. díl Stmívání. Ano, byly tam opět plky a to hlavně v pasážích Edward-Bella, ale jinak se mi závěrečný díl líbil. Výborné byly nové postavy (Lee Pace a Rami Malek). Film se celkem držel knihy, takže jsem i spokojená jako čtenář. Díky sáze jsem objevila dost nových kapel a zpěváků, tudíž 1 hvězda za hudbu. 1 hvězda za přírodu a exteriéry vůbec. Jednu hvězdu jsem také přidala natruc všem haterům :) Tak a tečka. ()

noriaki

Poslední díl potvrdil vzestupnou tendenci celé ságy. Ale tak jako všechny předchozí příběhy, i tenhle sráží herci. A kdo by chtěl tvrdit že ne, tak ať se zaměří na Michaela Sheena, který v klidu všechny okolo dal o dvě třídy a ani se u toho nezpotil. Jak jsem první polovinu Rozbřesku pochválil za emoce, tak ze dvojky se vytratily. Postavy už zase připomínají lidi s aspergerovým syndromem, kteří citové pohnutí jen předstírají, protože se to od nich očekává. Výjimkou je snad jen scéna rozběsněné Kristen Stewart. Dovolím si ještě velkou výtku k maskám, nebo co to bylo. Od filmu za 75 miliónů bych očekával daleko větší přirozenost líčení. Argument že to byl záměr neberu, v dřívějších filmech jsem si tohoto nedostatku nevšiml. ()

ywo666

Film začne tým, že sa na seba upíri pozerajú v zrkadle. Upíri? V zrkadle? Starý Drakula robív hrobe saltá. Potom sa dozviem, že upíri nespia. Budiž to, že táto informácia je už z prvého dielu. Starý Drakula teda páli svoje rakvy aby bol in s dobou. Ja mám rád upírov. Ale tých old school. Prípadne tých akčných (prvý Underworld a Blade). O to viac ma serú kto vie aké modifikácie a prznenia. K filmu. Uznávam, že Kristen Stewart je sexi. Ale pri filme, ktorý zakladá takmer výhradne na dobre vyzerajúcich hercoch je to málo. Zvyšok ženských predstaviteľov ma nejak extra nebral. Snáď aspoň mladé fanynky si prišli na svoje. Vo filme ma sralo, že Bella ako newborn bola hneď najsilnejšia, so super schopnosťami. Tisíc ročný upíri musel poriadne šomrať. Body hore ťahá hlavne záverečná bitka. A jediný herec, ktorý ma herecky bavil bol Michael Sheen, ktorého si dokonca dovolím označiť za super. A musím priznať, že pár scén malo grády. Vo filme hrá Lateef Crowder. Pre všetkých ktorým podskočilo srdce oznámim, len nech sa netešia lebo nič nebude. Posledných pár minút ma tiež nasralo. Ale aspoň sa to držalo tej ich mytológie. Som rád, že už to mám za sebou a teraz by som poprosil nejakého drakulu bez romantického motívu a bez prehnaných špeciálnych efektov. A hlavne nech sa dodržuje to, čo sa o upíroch hovorí. 2*, 45% ()

terunka003

Upírské, konec ságy, vlkodlačí, čestně kamarádsky rodinné × umělé dítě, natahovaný rozlučkový konec. Lepší než část první. V téhle dvojce se alespoň pořád něco dělo a nebylo to tak sladky nevinné. Bella byla pořádně vostrá upírka s vostrejma zubama co si bránila svojí novou rodinu. Ale to bylo asi tak vše. Milovníci kvalitních hereckých výkonů si mohli užít těch pár minut, kdy se na scéně objevil Michael Sheen. Hudba dobrá, scéna taky, hodně pěkný hadříky měli, ale ten konec, ten musel věrné fanoušky opravdu položit a donutit je k dlouhému pláči. ..tak končí slavná komédie, zlo prohrává a dobro žije, vy, jenž se slza v oku blyští..jo počkat, to je zase něco jinýho.. ()

ivan bohatyr

Možná přímo ten nejlepší díl z celé ságy, přesto mě ale určitě nepřesvědčí, abych změnil svoji hodnotící taktiku a dal mu víc než 2 hvězdy. Pořád je to uplakaná zamilovaná slabota, která se nikdy do filmových statistik nijak zvlášť nezapíše a nebýt Kristen, byla by to slabota ještě mnohem větší. ()

Phietros

No konečně! Poslední díl se kvalitou posunul opět ke kořenům prvního dílu a závěr se vzkutku vydařil! Návaznost coby 2.části navazuje skvěle, že i ten co nevidel předchozí díl si domyslí co se stalo! Finální bitva s utrháváním hlav skvělá a navíc se zajímavým rozzuzlením. Druhý nejlepší díl ze všech.. 80% ()

Koocik odpad!

Dal jsem šanci všem těmhle twilight hovnům, ale ne, ne a ne se to u mě prostě chytit a hodit nějakej impuls. 5krát odpad a to bez debat. Doufám ale, že vznikne i šestý díl s názvem Twilight Saga: The story of little poop and big shit. Tomu bych už jen za název musel z fleku hodit jednu *. Jen mě ale udivuje, jak se takovej sranec může furt držet v oblíbených. To jako vážně je to tu samá 12letá kravka, co si denně kupuje super časopis Bravo s žůžovým náramkem, kde se dočtou, jak si Pattinson strká do prdele Harryho hůlku ? A pokud vám je více než 12, pak mi je vás hluboce líto a snad vám v nějakém ústavu pro mentálně i fyzicky retardované lidi pomohou. Přeji šťastné a brzké uzdravení!! ()

Emerelle

Na tento film jsem byla donucena jít, ale 2* si to zaslouží...Ta 1. je za hudbu, která se mi líbila a ta 2. * je za Alicinu vizi budoucnosti, tak nějak bych si představovala konec :D ()

venalce

Tak mám smíšené pocity. Minulý film jsem pochválila, protože Billu Condonovi se jako prvnímu režisérovi podařilo převést knihu o Belliných vnitřních pochodech tak, abychom ty pocity viděli i na plátně. Tentokrát ale jako by se nemohl rozhodnout, co vlastně točí - romantické teenage fantasy nebo jeho parodii? Všude byla vidět snaha zavděčit se jak fanynkách (popřípadě fanouškům) předlohy, tak i jejím kritikům. Celé to spočívalo v postupném odškrtávání povinných částí knihy (jejichž kouzlo se ale někam vytratilo) a smícháním s jistou dávkou nadsázky a humoru. Nic proti humoru, mohlo to být příjemné okořenění filmu, ale pohled na krutě přehrávajícího Michaela Sheena ve mně vyvolával násilné sklony. A to, co v knize pokulhávalo, tady nefungovalo už vůbec. Odcházela jsem z kina se stejným dojmem, jaký jsem měla z Ohnivého poháru - strašný mišmaš rozsekaných scén vzniklý snahou zavděčit se všem. Zřejmě jsem čekala něco jiného. Ale chválím Bellin první lov, nástup Garretta (Lee Pace prostě nemohl zklamat, ta scéna pro něj byla jak dělaná), příchod Volturiových byl nejlepší částí soundtracku a způsob, jakým Bella zametla s Jacobem, taky nebyl k zahození. Ano, dobré scény by se našly, ale celek nefungoval. Celkově 3*, ale ta třetí je s odřenýma ušima a jen za dobré herecké obsazení. ()

IdentityS73

Myslím si, že kdybych viděla jenom tenhle díl a žádný jiný, tak bych se celé "Twilight sáze" ani nesmála, ale prostě to nejde, když si člověk vybaví např. Stmívání a Nový měsíc...Mám to s tim strašně spojený a nedokážu ohodnotit tenhle díl jednotlivě bez předsudků z předešlých dílů...Ale líbilo se mi to ze všech dílů nejvíc. Možná, kdyby těch dílů bylo třeba 10, tak by se to postupem času dopracovalo v opravdu dobrý film...(i když těžko říct :D). Akorát co mi hodně vadilo, bylo to umělý miminko...to se vážně nepovedlo...:/ Z kina jsem ale odcházela docela spokojená... ()

hroubek

Kdyby takhle vypadaly předchozí díly, tak by spousta lidí tolik nenadávala.Bohužel se Twilight trochu pochlapí až v posledních 20 minutách pátého dílu.Je důležité zdůraznit pátého.To co by se dalo natáhnout na maximálně dva díly, tvůrci natáhly na pět a z nich byl jeden v pohodě, tři poměrně koukatelné a jeden naprosté peklo, na které se do teď snažím zapomenout a stále to nejde.Ale, abych se vrátil k tomu co chci říci.Hodně dlouho jsem uvažoval o třech hvězdách, ale pak mě došlo, že potom všem by to nebylo fér, vůči ostatním filmům.Pro mě osobně nejlepší část toho filmu se odehraje během prvních deseti minut, kterým vévodí titulkovaná sekvence.Poté jen čekáte na to, očem se pořád mluví a to na velké setkání dvou upířích part.Než se k tomu dostaneme, tak musíme doslova vytrpět několik scén jako např.Jacobův striptíz v lese, Bella jako ultra drsný ranař, nebo nesmyslné dialogy na různá témata.Jestli to čekání za to stálo??Těško říci.Ale rozhodně je to jedna z nejpozitivnější věcí na celém příběhu.Herecké výkony pořád zůstávají na stejné úrovni.Jen ten Michael Sheen vypadá, že mu z toho trochu hráblo.Zazvonil zvonec a pohádky je snad nadobro konec. ()

Diego

Nešel jsem do toho filmu s tím, že hop hop at už je konec a můžu dát odpad. V klidu můžu řict, že tohle byl nejpovedenější díl. Ač bohužel herectví Kirsten Stewart je šílněně toporné, umělé. Náctiletá fantasy, která se nesnaží být pánem prstenů, ale jen zvlhčit pár divčích rozkroků a u mé polovičky se to povedlo, tak o co jde. ()