Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Nolanofil

Kde začať, no. Hlavným problémom SABOTAGE je scenár. Prvú polhodinu sa tam nesympaticky predstaví DEA jednotka, ktorá sa chová ako 16 - roční závisláci na ukrajinskom porne. Perličkou na torte sú pri tom dialógy, ktoré sú doslová hnusné. Po nejakej hodinke to nabere správny smer a viac - menej všetko dynamicky funguje. Pár postáv je veľmi zle napísaných a zahraných a za tú kameru, vďaka ktorej to vyzerá ako direct to DVD ala Steven Seagal, by si David Ayer zaslúžil päsť na oko. Finále ma bavilo, Arnold tiež a akcia tak na pol plynu, ale je krvavá, to sa cení. Predpokladám, že tá mizerná časť scenáru, patrí Skipu Woodsovy... je pre mňa záhadou, že mu za tie zásahy do scenárov platia. ()

Illy

Kdyby se to až směšně nebralo vážně, kdyby to mělo o něco míň idiotštější scénář .... Dobře natočeno a herci solidní (kromě jako vždy tupého Arnieho) ,obzvlášť Mireille Enos si postavu ultradrsné vysmažené policejní čubky užívá.... jako obrazová lobotomie ok, jinak nic víc. ()

majo_svk

Ayer je v pánom špinavých, realistických a dramaticko-emotívnych vyobrazení sveta. Kladie dôraz na realistickosť a špinavý svet, v ktorom sú hnusné činy a surovosti na dennom poriadku. Jeho skutočný pohľad na drsný svet drog, peňazí, skorumpovaných policajtov, únosov, mučenia a zabíjania, ale aj na svet čestných, spravodlivých ľudí a priateľov, je plne uveriteľný. Sú jeho témy, v ktorých je úplne doma a ktoré mu sedia. Sabotáž sa nesie v rovnakom duchu. Je to o veľkej sile policajného tímu, ktorý sa zúčastňuje tých najťažších a najhnusnejších operácií. Môžu prežiť len vďaka dôvere a priateľstvu. Ak niekto zradí, dôvera zmizne, objaví sa len špina, krv a mŕtvi. A vtedy prichádza koniec všetkého na čom vybudovali tím. Herecké obsadenie kvalitné, príbeh dobrý s niekoľkými zvratmi. O postavách veľa nevieme a tak nám ani po ich smrti nebudú chýbať. Miestami je to surové, drsné a emotívne ako iné Ayerove filmy (Drsné časy, Králi ulice, Patrola, Fury), ale miestami máte pocit, že to, čo vidíte sa vám len zdá. Má to svoje muchy. Stále tu však cítiť Ayerov krásny rukopis, kde akčné scény takmer kopírujú realitu. Je tu krv, odtrhnuté končatiny, prestrelené hlavy a drsné pohľady. Prestrelky sú úžasné, zvuk zbraní ohromujúci a kamerové prestrihy z pohľadu prvej osoby geniálne. Arny je stále v slušnej forme a má drsné pohľady (vzhľadom na jeho vek, netreba mať prehnané očakávania. Niektorí z nás budú v jeho rokoch chodiť o paličke a jediný zmysel života bude prejsť k lekárovi a späť). Nikdy to nebol herec pár exceláns a tak to nemôžeme chcieť ani teraz. Je to drsná kriminálka, ktorá plynie bez náznaku nudných okamihov a po skočení si poviete, bolo to dobré, ale nič viac, pretože nemáte tie emotívne pocity a nepravidelný dych ako po Patrole či Drsných časoch. Mám Ayerove filmy rád a preto subjektívne **** ()

zdenur

Akční syrová slast. Do přestřelek jsem se hlavně díky kameře absolutně vžil, a to se mi už hodně dlouho nestalo. Temnější nota v první polovině filmu taky není špatná. No a zbytek už je špatný celý. Po tupém rozuzlení před závěrem se mi všechny dosavadní plusy sesypaly. ()

honelnik

KOMM HIER! GET DAUN! Na staré kolená to od Arnola čakal málotko, ale aj napriek tomu rozkošnému tirolskému prízvuku dokazuje, že sa naňho vo filme ešte stále dá pozerať. David Ayer má na skorumpovaných fízlov patent, a tentokrát nám prináša bandu psychopatov s búchačkami z DEA. Na pomery tupého akčňáku to má celkom slušný príbeh, brutálna akcia odsýpa a rušivých momentov je prekvapivo minimum. Arnold je samozrejme drevo, ale charizmu stále má a očividne je to to jediné čo mu treba. Prvý film jeho comebacku, za ktorý sa nemusí hanbiť. = Veľmi príjemná, R-ková záležitosť so vskutku rozumným rozpočtom čo sa umelej krvi a vnútorností týka. ()

warrenur

Zavana to starou klasikou. Celkom prijemna nostalgia. Ma sice hodne dejovych dier, ale ako jednoducha oddychovka je to celkom fajn. Velmi ma tesi, ze moji akcni hrdinovia z detstva, Stallone i Schwarzenegger maju stale svoj naboj. Film ako celok, slabsi priemer. Jediny od koho som sa dockal i herectva bola Mireille Enos, ktora rolu "crack-head" zvladla vyborne. ()

Snake.Charmer

Ayer ani tentokrát nezklamal. Sabotage sice nepůsobí tak "autenticky" jako Patrola nebo Harsh Times, ale přesto je stále o postavách, o kterých Ayer umí vyprávět a vyobrazit je nejlépe - o lidech z kraje společnosti, kteří se s ničím moc nepářou, pro ránu nejdou daleko, sou macho jako svině, čemuž odpovídá i jejich vzájemná komunikace které zahrnuje drsný špičkování a klasický silný kecy. Na rozdíl od výše zmiňovaných režisérových filmů je Sabotage "dějovější", což zahrnuje "opravdovou" zápletku - v tomto aspektu se řadí spíše po bok Street Kings. Samotná zápletka jde celkem snadno rozlousknout, ale stejně si film určitě užijete už kvůli jeho formě. ()

Wardan

Sabotáž aneb jak Skip Woods udělal z Ayera kokota. Po nejlepší Ayerovce (End of Watch) přichází ta nejhorší. Je to skvěle obsazené (i když Schwarzenegger je dost diskutabilní) a prvních třicet minut mě fakt bavilo (týmové popichování a trénink) pak se to ale zvrhne do krimi tak dementní, že jsem kroutil hlavou. A co se akčních scén týče, ty nejsou ani dost dlouhé, ani dost frekventované a ani dost adrenalinové na to, aby z toho byl alespoň dobrej akčňák. Má to pár bezva momentů a fajn prvních třicet minut takže to nechci úplně odpálit, ale bylo to fakt těžký zklamání. Fury si Ayer píše sám tak to snad bude lepší. ()

KOZEL84

Tady Ayer uklouzl v kaluži krve snad ve všem v čem mohl.Tak ještě někde možná do dvacáté minuty to vypadá,že Arnie konečně trefil hřebík na hlavičku.Ale pak to příjde!Samoúčelné až hanba,scénář překombinovaný do úplné debility a naprosto strašná postava a herectví Olivie Williams.Ne že by na tom ostatní byli nějak líp,ale to už i papírově,takže v pohodě...Stejně mě to bavilo:). ()

Tomihiro

Arnie is back! Nejlepší Arnoldův film po jeho návratu, ale zároveň nejslabší Ayerovka! Převažuje zklamání, tohle mohla být pecka. ()

Dlaha

Jednoduchá akční jízda i s několika lehkými zvraty. Po konci nezůstávají žádné velké zmatky, skoro vše je uzavřeno a vysvětleno. Všichni z ústřední skupiny jsou ti správní akční sympaťáci plní testosteronu. Vše zalité hektolitry krve a otevřeného násilí, což mi tak nějak ve filmech poslední doby chybí. Rád si otevřu další pivko a pustím si to znovu. ()

godycz

mit to rychlejsi spad, dam tomu hajfajf. enos byla bozi. nebyt arnie tak botulotoxinovanej, tak to byla uplna eastwoodovka. ()

dawe787

Čekal jsem tuctovou arnie-střílečku a dostal jsem kvalitní krimi-thriller, kde se to zamotávalo čím dál více, zdejší vydavatelé si dávali dlouho na čas, než film oficiálně vyšel na DVD. ()

Bozvav

Dost děsný snímek. Hlavním kamenem úrazu je děj, nebo spíše neděj. Jediné drama ve filmu bylo, jestli se Arny dožije konce a neklepne ho při natáčení. Přesto všechno pár světlých momentů tam je a za ty dávám dvě slabé hvězdy. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)