Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

mala_kea

Celkem obstojně zvládnuté fantasy, které staví na pohádkových základech. Pobaví a zaujme po dobu sledování, ale nějaký výraznější zážitek nečekejte. Z hlavy se vypaří stejně rychle jako šluk rajského plynu a pod přítažlivým vzhledem se neskrývá žádný promyšlený příběh. Film by navíc mohl ještě jednou projít střižnou. Herci svoje role zvládají dobře, především Charlize potěšila a zachraňuje celkové hodnocení. Vizuálně snímek patří spíše k těm lepším. ()

panjan

Vcelku zklamání. Né, že by to bylo až tak špatné, ale rozhodně to nebylo tak dobré, jak jsem čekal. Konec naprosto zkažený, působí divným a odfláknutým dojmem. Díky Theron a pár dobrým scénám s Hemsworthem nakonec pouhých 60%. ()

Evander

Příliš megalomanský pokus o něco, čeho snad ani nemohlo být dosaženo. O půl hodiny kratší stopáž a trochu menší snaha za každou cenu šokovat a mohl to být docela slušný snímek. Takto je to možná lehce nad 50%. ()

lasonic

Prva 45 minutovka je za 5*, dalsia pol hodinka za 4*, ale od prichodu trpaslikov na scenu sa to nejako zadrhne a uz sa to nerozbehne. Ale celkovo dost slusne. ()

Wargoo

No konečne !!! Historicky prvý film, kde mi Kristen Stewart nevadila, a dokonca sa mi v nejakom filme páčila ! Nebyť však Charlize Theron, film by bol citeľne slabší. Svoju úlohu nenásytnej vládkyne zvládla s prehľadom. Zvyšok hviezdneho obsadenia, či už samotný Lovec alebo trpaslíci len čerešňou na torte. Od SWatH som čakal menej, čakal som prehnaný gýč, hlúpy scenár, nevýrazné postavy, efektom som tiež nedával mnoho šancí, ale po pozretí môžem priznať, že som rád, že som sa mýlil. Až na dĺžku, film mi dal presne to, čo som mohol dostať na to, aby som sa bavil a nenudil sa. Efekty a hudba boli skvelé, (ako inak, pán Howard, však ?) Vydarená "rozprávka". 4**** , 77,682% ()

hazaba

špatný vtip, jinak se tento počin nedá nazvat. Herci toporní (obzvlášť Kristen Stewart, která nemá otevřenou pusu pouze ve scéně, kdy má být mrtvá), scénář příšerný. Jediným plusem kostýmy, Charlize Theron a hudba, i když i tady se začíná uplatňovat určité vykrádání. ()

MarleyCZ

Přiznám se: tento druh filmu nemusím. Sněhurka a sedm trpaslíků trochu jinak? Proč ne, ale zpracování v temném stínu fantasy ne! Sněhurka nenajde trpaslíky, jako dolovače drahých kamenů, ale jako stroskotance žijící svou vlastní slavnou minulostí, Sněhurku neosovobodí krásný princ, ale lovec, zhrzený smrtí své ženy, jejíž vrahem byla královna. Některé postavy mi zde silně nesedly např. hl. postava Kristen Stewart, zlá královna je, jak se patří krutá a zlá. Ač má film s titulky 2h moc jsem se nedoszvěděl, zdá se-mi, jako by děj bloudil sem a tam a nikdy nic nedotáhl do konce, avšak na nedostatky příjemná večerní projekce, ale na víc jak 40/100 film prostě u mně nemá. ()

Gaia.M

Sněhurka a lovec je jeden z nejlepších filmů, které jsem letos viděla. Hodně mě překvapil. Vážně hodně. Nečekala jsem od něj tolik, možná právě proto, mě tak nadchl. Bylo tam vše! Napětí, akce, láska.. Temná královna byla Charlize skvěle zahraná! Vážně jsem jí to věřila, chvílemi jsem ji litovala a chápala. Chris je úžasný! On to v sobě prostě má! Moc se mi líbili trpaslíci, ti byli vážně k sežrání :) Celý příběh je skvěle vymyšlený, rozpracovaný. Je vidět, že film není šitý horkou jehlou za pochodu. Naopak, někdo si na tom máknul. Chybějící pátá hvězdička je kvůli Kristen. Ne, nemám ji ráda. Ne kvůli Stmívání, já jsem fanoušek ;) Ale vadí mi její hraní. Má v obličeji jediný výraz a ještě nikdy jsem ji neviděla se zavřenou pusou. Já jí prostě nevěřím. ()

Rockerman

V krátkém časovém sledu jsem viděl dva filmy, které se svou výpravností a trikovými efekty hodně podobaly, je to Prometheus a Sněhurka a lovec. Žánrem jsou sice diametrálně odlišné, ale spojují je dva faktory. Opravdu dokonalé a nádherné triky, ale také bohužel, užvaněnost. Sdělují se nám tu věci a pocity, které bychom pochopili i bez toho, že nám vše řeknou. Prostě zbytečné plácání o ničem nebo o tom co vidíme. Jinak je Sněhurka v podstatě normální pohádka pro trochu odrostlejší děti. Doufal jsem, že to bude natočeno temněji, leč nestalo se. Film však svými krásnými obrazy většinou baví a tak jsem vcelku spokojen. Na závěr malá poznámka. Je to asi první film o Sněhurce ( včetně té kreslené verze), kde kouzelné zrcadlo lže, když hodnotí, která z obou sokyň je krásnější, ale to je jen můj názor. ()

Zajdo

Prvá polovica filmu je skvelá a film má slušný rozbeh, v druhej polovici sa toho začínalo diať málo a osobne som mal pocit, že ma to baví o niečo menej, posledný súboj by som si vedel predstaviť tiež trochu lepšie. Charlize Theron spravila v tomto filme obrovskú prácu a celý film posunula o jeden level vyššie. Najkrajšia a najzlovestnejšia kráľovná akú som kedy vo filme videl. Stewart a Hemsworth trošku zaostávali ale tiež slušné. Z celkového hľadiska je to dobré fantasy, ktoré vďaka hercom a režisérovej fantázie musím ohodnotiť na 4 hviezdičky. No natočiť ďalšiu časť, neviem či je ten najlepší nápad, som zvedavý ako to dopadne. ()

Mortishka

Maximálne nadšená! Netušila som že ma to až tak pohltí. Herecké obsadenie na maximum, Kristen Stewart je neskutočne nádherná táto postava Snehulienky jej padla ako uliata, doslova sa pre túto rolu narodila! Chris Hemsworth neodolateľný hrdina a Charlize Theron ako diabolská kráľovna bez srdca. Vizuálne na jedničku s hviezdičkou ach tá fascinujúca hudba ktorá doslova šepoce do uška a rozplýva sa po tele...a to nehovorím o tej tajomnej až mystickej atmosfére a obvzlášť tá časť v rozprávkovom lese, vtedy som mala zimomriavky na celom tele a slzy na krajíčku, toto je to správne orechové naservírované rovno pre mňa. Nemám čo dodať, som spokojná a patrí to medzi moju topku. ()

figliar

Tak trochu vykrádačka slávnych filmov. Nájsť sa tu dala Princezná Mononoke, Legolas, Aragorn, Gimli či replikátory zo Star Gate. Na začiatku bolo absolútne jasné, ako príbeh dopadne. Na môj vkus príliš dlhé, hodina a pol by bohovsky postačila. Ale na túto dobu je to nadpriemerná fantasy, takže si nieje na čo viac sťažovať. ()

croxika

Celý film sa tiahne takou tou tmavou, ponurou, historickou atmosférou, no napriek tomu ma veľmi bavil. Na počudovanie mi v tomto prípade neprekážala Stewartovej typicky rušivá mimika a v postave Snehulienky sa Kristen fakt našla. Lovec bol taký ten rozhľadený mladík s patričnou dávkou irónie a sarkazmu, driečny, švárny, statočný. Postavu zlej kráľovnej Charlize Theron zahrala skutočne pôsobivo a ja som jej to uverila do bodky. Film mal prvky sci-fi (strašidlá v lese) a strašidelná atmosféra miestami nechýbala. Napriek tomu, že od začiatku viete ako film skončí, tešíte sa na ten priebeh a stvárnenie a niektoré scénky sú oku lahodiace. Na druhej strane však tiež musím pripustiť, žeby k celkovému výsledku a dojmu pomohlo, keby druhá polovica filmu bola o čosi kratšia a temperamentnejšia.No a na záver...trpaslíci boli fakt podarení. ()

strikeman

Sorry, ale: 1) scénář mi místy připomínal nejnovější české pohádky (brrr) 2) Charlize je i přes značně pokročilejší věk rozhodně větší kočka, než Kristen (takže příběh je postaven na vodě;-)) 3) Sněhurka je po celém mládí stráveném v kobce vlastního hradu nejen "nejkrásnější" ženou v širokém okolí, ale také skvělou žokejkou a Johankou z Arku v jedné osobě - rozhodně vtipné 4) rejža je evidentně fandou Froda Pytlíka, Legolase, Vinnetoua a již zmiňované Panny Orleánské. PS: Jo a ještě to bylo taky struuuáááááááááááááááááhhhhšně napínavé:-)) ()

JakeG

Sighnova verze Sněhurky byla vtipná a tato měla býti zřejmě akční. Akce je tam dosti, trikově zládnuto je to taky dobře, ovšem kdo psal scénář, zasloužil by .... to už nechám na posouzení každého. PS: A Kristen Stewart zkrátka neumí hrát, jen se blbě a trapně tvářit. ()

vojo

Nie je to zlý nápad takto zdrsniť romantickú rozprávku, len aspoň trochu štipka odľahčujúceho humoru by neuškodila. A hlavne mi vadil pocit,že som už viaceré scény už niekde videl... Možno, keby som to videl v kine bude moje hodnotenie o hviezdičku žiarivejšie. ()

P.J.2

Výprava a příběh je super ale já nemám rád Kristen Stewart a proto hodnotím 2 za Charlize a 2 za Chrise :-D Mít takhle topornou sněhůrku a ještě se s ní honosit v názvu chce kuráž :-D Až bude dvojka bez ní tak by mě zajímalo jak to pojmenujou :-D ()

Anduril

Tak a máme tu ďalšiu Snehulienku. Táto je poňatá dosť nevšedne. Ani nie ako rozprávka. Kristin mi dosť pripomínala Johanku z Arku. Inak jej výkon ma vôbec nepresvedčil. Bola fest strnulá, statická, nezaujímavá a ani sa mi nezdala až taká krásavica. Asi bola najväčšia slabina tohoto filmu. Všetko ostatné bolo super. Charlize zvládla svoju úlohu bravúrne a taktiež aj Chris (prepáčte že vám všetkým tikám). Lovec (Chris) nedostal veľa priestoru na svoj prejav. A jeho vzťah k Snehulienke tiež nie. Proste to išlo iba do stratena. Možno sa dala nakoniec dokopy s tým druhým (nechcem prezrádzať s kým...), ale možno s nikým. Proste sa to stratilo. Príbeh mal spád. Efekty a hudba boli skvele premakané. Proste jedna báseň. Napriek hereckému výkonu hlavnej hrdinky dávam 4 hviezdy. Fajný "dobový" film s motívom Snehulienky. ()

hEROic

cekal jsem velkou blbost v krasnym kabate... to sice plati, ale ten kabat je natolik povedeny, ze me to i pres svou zbytecnou delku bavilo... celkem odvazna adaptace klasicke pohadky v koukatelnou fantasy... ale Ta co chodi s otevrenou pusou byl opravdu krok vedle... 70% ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)