Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Megynka

Upřímně mě rozčiluje to neustále "ááá, zase další tvajlajt", jděte s tím proboha někam. Ať už Robert, Kristen nebo další, natočili spoustu filmů před i po sérii Twilight a jsou to výborní herci. A né, oni nejsou zaškatulkovaní, to jen vy to děláte, neboť vám došla slova na upřímný a normální názor. Toto byla úžasná "pohádka", přesně tak temná, jak si zaslouží. ()

HarqAlAda

Pardon, ale mne sa Snehulienka spája s inými vlastnosťami ako toto. Kristen Stewart ukázala možno dva rozlíšiteľné výrazy a lovec pôsobil skôr ako barlička príbehu a nie ako hlavná postava. Celkovo jedine Charlize Theron urobila tento snímok (ne)znesiteľným a pozerateľným. Toľko chladu sa snáď ani nedá zahrať ;) A aby som nezabudol, trúfam si povedať, že Sam Claflin tromfol výkonom aj ramenatejšieho Thora. Dve hviezdy čisto vďaka týmto dvom skutočným hercom. Inak to pre mňa bola prvoplánová zlátanina. Uvidíme časom, možno mám len konzervatívne predstavy o príbehu o Snehulienke. ()

1mArc0

Povedzme, že som lovec a tento film je snehulienka. Pre túto slečnu to neskončí veľmi dobre. Typický novodobý dobrodružno - fantasy film by USA. Po vizuálnej stránke je to pekné a dokonca aj hudba je tu dobrá... keď sa pozriem do vnútra.. už to nie je také krásne.. (scenár), ani pekná tvár Charlize Theron ma nepresvedčí o tom, že je to dobrý film....Chris Hemsworth prešiel od kladiva ku sekerám a lukom. „Zrkadielko, zrkadielko povedz mi že, kto je najkrajší v celom kráľovstve.“ Kristen, Charlize a Chris majú omnoho lepšie filmy. Amíci by sa mali pozrieť na to, že ako sa nakrúcali rozprávky u nás na Slovensku alebo Česku v minulom storočí a dokonca sa ešte nakrúcajú! Aspoň si herci a štúdio prišli na celkom pekný honorár v hodnote $170,000,000 s odhadom (prevzaté od IMDb) keďže filmový priemysel je o peniazoch HLAVNE. /40%/ ()

chlebo

Keby máme byť féroví, tak zo súboja, natiahnutého na dve neuveriteľne zdĺhavé nudné hodiny, a síce, Theron a steward, vyjde jednoznačne víťazne královná a vypečenú Bellu pošle doprdele nielen po hereckej stránke, ale aj podla scenára. Koniec drýstov, keby čarovné zrkadlo nebolo scenáristami nútené ojebávať, na obligátnu otázku, kto je lepší herec v krajine, by mu nezostávalo iné, než odpovedať, že najsamsamozrejmejšie je to o X levelov lepšia Čárliz, ale pozor, VRAJ ju môže dobehnúť nejaká vycicaná chudokrvná piča... Ale už skutočne stačí o mojich sympatiách ku Kirsten a aj nebyť jej úžasného výkonu stále s tým istým výrazom v ksichte (nie nestačí), tak som nebol schopný vidieť nič viac jak vyše dve hodiny totálne zasrate nudného príbehu, ktorý nie je vhodný ani pre desaťročných faganov, ani schopný pobaviť diváka staršieho, ale keď sa odosobním a zase sa zo mňa stane vysokoobjektívny filmový kritik, musím uznať, že odstrániť tak dve tretiny stopáže, zmeniť koniec, obsadiť niekoho iného do role hlavnej hrdinky, bola by to dosť pecka. ()

gomez08

Moderné spracovanie klasickej rozprávky s temnejšou atmosférou. Charlize Theron bola skvelá a rola jej sadla. Karsten Stewart mi do úlohy snehulienky nesedela a krajšia ako Charlize teda nebola :) 65% ()

papadoce

Temná fantasy, ktorej dvíham hodnotenie o jednu hviezdu, lebo ma to bavilo viac ako naposledy. Stále trvám na tom, že výber Kristen čoby krajšej devy než je Charlize bol krok vedľa asi tak o kilometer. Akcia ale bola nadupaná. Možno by som to navýšil aj na štyri, ale aj pri opakovanom pozretí mi prišla a to najmä prvá polovica taká kostrbatá. Nie som odborník, ale myslím, že to bolo scenárom. Akoby postavy zrazu bez nejakého predchádzajúceho náznaku či vývoja menili svoje správanie, kroky, rozhodnutia. Neviem to presne opísať, ale trestám to odobratím hviezdy. Každopádne druhé pozretie neľutujem. Aj ja chcem slúžiť Charlize. ()

TaNya_

Takže první věc - ''krasotinka Bella'' se přece nemůže rovnat elegantní Charlize! Vlastně bych si i celý film víc užila, kdyby jako Snowhite vybrali jinou herečku. Zas tolik sem od toho nečekala, ale rádoby hitlerská řeč a její výraz při jízdě v brnění mě opravdu dostali. Jo a k sexy Hemsworthovi se taky ani trochu nehodí. ()

Tarhiel

Snehulienka milo prevkapila pseudo-gotickým svetom a fantasy prvkami: Trpaslíci nám zosapkowšteli ("jdu pustit kládu po proudu/ Ty bys ji vážne zabil? Jo."), do scenára zapracovali pozadie jednotlivých postáv a aj keď viete, ako to nakoniec dopadne, film to urobilo pestrejším. Len jedno nechápem: prečo je Bellu zo Súmraku považovaná za krajšiu od Charlyze Theron. Čierna kráľovná bola proste kúl :) PS: Huby s očami a havraní plášť Charlyze Theron u mňa vedú. ()

Scraffy

Vizuál krásny a Charlize Theron je fantastická. No bohužiaľ, scenár je debilný a Kristen Stewart spoločne s mojím veľkým ne-obľúbencom Chrisom Hemsworthom sú veľmi nevýrazný a nejako mi tu nesedia. Avšak stále sa jedná o celkom priemernú "rozprávku." ()

Misulka93

TO BYL TEDA KUS! Samá tma, ponurá hudba.. Bylo to takové optimistické.. Ta Sněhurka tak pozitivně působila! Moc pěkné to bylo 😀 ()

ANTYCHRYST

Vydařená variace na Sněhurku.. Kristen se chopila hlavní role více nežli obstojně.. hodně mě baví liliputi jako trpaslici..a když vemou Sněhurku do svého světa za křovím..tak to nemá chybu.. parádní prostředí..barvy.. různí tvorové... Celkově originální pojetí pohádkového příběhu :) 70% ()

BFG2000

Divák asi může hledat chyby, pokud chce, ale proč to dělat, že? Tohle je v podstatě dokonalá verze SnowWhite a dokonalý fantasy film. Funguje to ve všech směrech, ohledech i rovinách. Celý 121 min si drží vaši pozornost, nenudí a jde kupředu. Naprosto bravurní obsazení, kdy zejména Ravenn a SnowWhite herečkám sedly jako prdel na hrnec. Stewart zde dominuje a scény se svou mnohem zkušenější a starší kolegyní si suverénně krade pro sebe. Prkený hemswort tentokrát nevadil a naštěstí nedostal příliš prostoru. Krásné vykreslení fantasy světa, úžasná hudba a chytrý scénář jen podtrhují celkové kvality. Douho jsem se filmu vyhýbal. Proč? Protože fantasy není můj šálek čaje a sněhurka? Myslel jsem, že to je pohádka pro děcka, ale on je to chvílemi pomalu horor! Nenechte se zmást, jako já a směle do toho! ()

vieriX

Moderní variace na tuhle pohádku se mi velice líbí je to pojato mnohem temnější Shěhurka tu není pouze vyobrazena jako ta milá a křehká dívka, ale nebojí se tu i použít meč a snažit se získat zpátky trůn po zlé čarodejnici. Velkou část filmu si pro sebe ukradne Charlize Theron která je nejen hodně sexy, ale i správně zlá a temná tím nechci říci, že by ostatní postavy neměli co říct to právě naopak Kristen je překrásná a lovec v podáni Chrise Hermswortha je správná akční postava. Velice hezky je tu vyobrazen svět v lese a jednotlivé monstra nepostrádají nádech. ()

ondrazig

Ok, scénář byl jasný už před tím než sem šel do kina. Na filmu je hodně vidět že to stálo dost peněz, spousty záběrů sou fakt bombička. Ale záběr zklamal co to bylo ? :D bitva ? :) a královnin pohled do davu ? :D no tak jako ee 3* ()

Chinese Ashio

Možno to bolo nadmerným očakávaním, možno to bolo tým, že boli trailery až príliš dobré, no film ma sklamal. Začnime ale tým dobrým - Chris Hemsworth ako aj Charlize Theron podali excelentný výkon. Na nich bola radosť dívať sa po celý film. Charlize tam mala dostatok svojich momentov a bola som rada za každý prepracovaný moment s ňou. Chris tam mal, bohužiaľ už menej scén. Celé sa to točilo okolo prekrásnej (aj v starej forme) Ravenny a nie príliš peknej (aj po smrti) Snehulienky. Keby neobsadili Stewart som si istá, že by som si odtiaľ odniesla viac... no vlastne nie som, možno chcem iba hodiť to, že sa mi film celkovo nepáčil na Kristen. Ktovie... Začiatok bol skvelý... hned ma nabudil a hovorila som si "Jo, to je ono! Jo, len tak dalej!" no bohužiaľ tento... oheň šialenstva planul asi prvých 15 - 20 minút filmu. Už sa mi naozaj nechce písať sem scény, ktoré sa mi páčili (nebolo ich síce veľa) či scény, ktoré sa mi nepáčili (boli by sme tu celú noc). Romantika tam nebola takmer žiadna - nie, nedalo sa to pochopiť... Nakoniec poviem, že efekty boli úžasné, hudba... obstojná a celkovo dávam 3* za Charlize, Chrisa a tie efekty. ()

Mykhaluu

Byl jsem byl v kině filmově uspokojován a docela si nestíhal uvědomovat spoustu nesmyslů a nedotažeností, které tu následně vyvstávají v komentářích... No a to film vlastně šlechtí! Není to zážitek, který by se mi vryl do paměti, zvláště poslední třetina mi nějak proklouzla a bylo finále! Ale každopádně vyplývá, že Hollywood umí natočit ještě slušnou podívanou, pohrát si a mít fantazii! Jsem zvědavý na Spící princeznu, Budulínka a hlavně Perníková chaloupka bude, odhaduji, alespoň nepřístupný horor!!! :) Ne, milé dítě! Na tuhle pohádku se dříve jak v šestnácti dívat nemáš! :) ()

nikodeer

Zklamani. Jedna hvezda za Charlize a Chrise a druha za vizualni stranku. Ale obsahove i scenaristicky jedna velka patlanice. Vsechny dobre nakrocene sceny a dejove linie jsou hned utnuty. Monolog Snehurky pred bojem je neuveritelne stupidni a vubec Kristen se mi v te roli nejak extra nelibila, neprirostla mi k srdci a ze bych ji jako Snehurce prala vitezstvi, tak to uz teprve ne, spis me srala se svym typickym mucednickym vyrazem. Nejvic me asi bavila postava Huntsmana, ale ten moc prostoru nedostal. Postava Williama zbytecna. Scena s tou zenskou osadou se tam nehodila ani trochu. Mohlo to byt cele temnejsi, drsnejsi klidne i nechutnejsi. Hodne lidi tady pise, ze je to vykradacka Pana prstenu, Narnie, Robina Hooda, Legendy a buhvi ceho jeste, s cimz souhlasim, ale me to dost pripomelo Stardust a postava Charlize byla jak Michelle Pfeiffer, ktera chce taky srdce spadle hvezdy, aby byla zas mlada. Az na to, ze Stardust ma hlavu i patu a je daleko povedenejsi. ()

dur.dur

Absence propracovanějších dialogů a příběhu samotného dělá z tohoto filmu pouze vizuálně nadprůměrně zpracovaný marast (a teď nepočítám hroznou scénu s bílým jelenem, která vypadá, jako by byla z nějakého benchamrkového grafického programu - neuvěřitelně patrné počítačové zpracování). Postavy jsou ploché, nijak a nikam se nevyvíjí. Sněhurka, která má být ta nejkrásnější, krásná není. Autoři celkově promarnili potenciál, který zasazení příběhu mělo. Kdo ví, možná to plyne z nepokrytého vykrádání jiných fantasy - cesta "společenstva" za vévodou je vrcholem. Kdyby se autoři Sněhurkou jenom inspirovali a neměli snahu následovat základní kostru příběhu za každou cenu, kdyby snad v pravou chvíli vyprávění uhnuli a přišli s něčím originálním, zasloužili by si mnohem větší hodnocení. Takto ale bohužel pouze za dvě. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)