Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

deckardx

To v tý americe fetujou!? - IMDb 7,1 (12.září 2012) - hodnoceno cca dvouma tisícovkama lidí. Tady je něco špatně. ()

Pecival

Ty předešlé díly jsem ještě nějakým záhadným způsobem vzal na milost, ale tohle peklíčko bylo na mě už bylo prostě moc. Děj měli zpíchnutý fakt za minutu, protože vymyslet story o tom, že ženskou zajmou a pak zase zdrhá z nějakýho vězení, nemůže zabrat moc dlouho. Prostředí vypadá neuvěřitelně uměle, CGI tam přímo řve "tady jsem bejby" a vizuál je hnusný. Tu a tam pobaví neskrývaná demence, ale jinak je to bolest nad bolest. Milla, ve které se probudí mateřské pudy je samozřejmě marná. A úlisnej štramák v kožárně co nosí melouny v podpaží je jenom na konci. Hlavně to ale vůbec nikam neposunuje celé univerzum, ženská prostě zdrhá z basy celej film. Teda ne že bych si tu mytologii nějak extra pamatoval ... ()

zolo23

Jednoznačne najhorší diel celej série. Neviem ale zdá sa mi, že takto naškrabaný scenár dokáže napísať aj cvičená opica. Urobme si 4 kulisy predstavujúce svetové mestá, dajme do nich zombíkov a nejaké mutanty, pošli me tam Millu , špeciálnu jednotku, natočme v každom z nich nejaké prestrelky , fighty a film je hotový... P.W.S.Anderson, je ťažký babrák, ktorý žije len s komerčným úspechom tejto značky a pokiaľ sa budú "doláče" sypať, obávam sa že ďaľšie časti prídu pomerne rýchlo. Nepoviem nič, keby aspoň vizuálne efekty boli na úrovni, ale tie lacné digitálne obrázky ma nesmierne iritovali. Nie som fanúšikom hry a dokonca "nežerem" ani filmové spracovanie, ale preboha každý originál alebo úspešná značka si zaslúži úctu! ()

Hollohlaway

Je to už fakt dost vyšeptalé...pár akčních částí bylo slušných, a Milla v kombinézce vypadá pořád dobře, ale děj je čím dál víc jen slepením pár klipů. A zombíků je snad čím dál míň či co.. ()

obivan568

Naprosto nesmyslný film o tom, jak se dostat pryč z nějakého nesmyslného komplexu s naprosto nesmyslnými až debilními akčními scénami, kdy člověk jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, proč je to furt zpomalený. Herci stojí fakt za hovno a fetišistický záběry do ksichtu Jovovichové jsou až extrémní. Jednu hvězdičku za sexy oblečky všech aktérek. Kandidát na Zlaté maliny! ()

JančiBači

Resident Evil bol priemerný zombie horor, ktorý si nejakým spôsobom vyslúžil niekoľko zbytočných pokračovaní . A očividne pokračovania ešte tak skoro neskončia, to skôr skončí moja trpezlivost.. Miestami mi to pripomínalo Alien: Resurrection ale naozaj len miestami. Inak zbytočné pokračovanie ()

shabazza

Céčkový film s áčkovou hvězdou, která ale ani neukáže svý béčkový kozy ... škoda, možná by to pak bylo na víc než na dvě kadibudky :-D ()

pavelblahy

Neskutečná blbost, když už jsem si myslel, že to konečně vypukne, tak po hodině a půl byl konec. Rozhodně ten film netrvá 117 minut :D. Nejhorší film, který jsem kdy viděl v kině!!! ()

MiaMoonlight

Menší spoiler, pardon. Po vizuální stránce je to velmi dobře odvedená práce, nicméně příběh Resident Evilu ztrácí díl po díle na váze. A tak jsme svědky dalšího otevřeného konce, který povede k dalším mutacím T-viru a dalším tajným budovám a dalším klonům a životům hlavních hrdinů, tak jako tomu bylo teď. No fuj, doufám že mi potřetí nezabijí nejhezčího chlapa na plátně, ten Boris si to ale vyžral. Ale Milla je pořád stejně neporazitelná a krásná, nicméně zombies už se naučily plavat, střílet a kácet "stromy" s motorovkou. Prostě musíte koukat dál už jen ze zvědavosti kam to všechno povede. ()

kenkaku

Tak jo... kdokoliv kdo se na film chystá by si měl primárně "nakalibrovat optiku". 1) je to Resident Evil, ne Vykoupení z věznice Shawshank. RESIDEN EVIL. 2) předlohou je herní série, ne román uznávaného autora. HERNÍ SÉRIE. 3) Režíruje to Paul W.S. Anderson, ne Steven Spielberg. PAUL W.S. ANDERSON. Máme jasno co od filmu čekat a co ne? Bezva.... takže od režiséra je znát že si sérii hezky užívá, protože jede tvrdě po svém. Akce, akce, akce, pak dlouho nic................................................................................., následuje série odkazů (sebe-vykrádání) na předchozí filmy, pak zase nic...................... a na závěr trochu té dějové linky (aby dodržel tradici "kde se minule končilo, tam musíme teď začít"), i když to tentokrát trošku odflákl. To je celé. To je Resident Evil #5. Nic víc, nic míň. Pro fandy zhruba stejný požitek jako u #4, pro ostatní stejné utrpení. Smiřte se s tím ;). Osobně jsem rád za toho Andersona. Prakticky díky tomu laťka zůstala a vím, že za dva roky je tady #6 které naváže přesně tam, kde nás rejža zase nechal a bude to stejná ptákovina. To je fajn představa. Mám rád ve věcech systém. P.S.: pro znalce herní série - vystupuje zde také postava Leona S.Kennedyho a Ada Wong. Je vidět, že Anderson přemýšlel. ()

Luksa

Je neuvěřitelné, jak díl od dílu je tato série čím dál stupidnější a vůbec děj jako takový v ní postrádá jakoukoli elementární logiku. A možná proto mě celý tento spektákl tak bavil, no kde jinde bizarní hrdinky pobíhají po levelech, bojují s bossy, občas utrousí něco hlubokomyslného a jde se dál, vše zabaleno v klipovitém podání a podkresleno vyřvanou elektronickou hudbou. I kraťasy s Tomem a Jerrym měly víc společného s realitou než toto, ale na tu se tady nehraje. Myslím že bez velkého plátna a 3D bych to nedal. ()

Šakalík

Poslední RE si s předchozím dílem nezadá ve výborném vizuálu a přináší některé scény, které stojí za to vidět na velkém plátně i několikrát – třeba souboj se dvěma „kladiváři“ stojí za to. Jenomže pár atraktivních scén nezahojí ránu, která tuto filmovou sérii již drahně dlouho zabíjí – absence smysluplného scénáře. Retribution vlastně nemá žádný děj. Alice se opět probudí v nějakém tajném komplexu, přičemž logické vysvětlení jako obvykle hapruje. A i když hodím všechny tyto pochybnosti za hlavu, protože rozumím, že na scénář se v zombie hororech asi moc nehraje, tak pořád je to film docela prázdný, protože mnohdy vykrádá sám sebe a nenabízí vůbec nic nového. Proto se myslím, že možná by bylo na čase celou sérii uzavřít nebo alespoň znovu restartovat... ()

slovan1

Resident Evil už není skoro o příběhu ale o tom, kde na světě se budou přeživší se zombíky, potažmo Červenou královnou, řezat. Alice se opět podaří zdrhnout z náruče Umbrelly a opět sledujeme "nějakou" cestu jako v každém díle. Snad to bylo zde poprvé, nebo jsem si u předchozích dílu nevšiml, ale nekonečná zásoba nábojů v čemkoliv je do nebe volající...Závěr mě ale nadchnul a snad (?) poslední bitvu bych si do kina zašel užít. ()

ZkuKol

Je to sračka, vyleštěná, navoněná, pod spoustou filtrů a vrstvami triků, ale pořád sračka. Herci nejsou, jen figurky, akce není jen záběry na lidi jenž vykonávají činnosti, jež se obvykle vyskytují v akčních scénách. Nápad je sprosté slovo, ale ještě horší je to s výrazem "scénář." Ruce pryč!... 10% ()

sedm.1

Po páté a prakticky tak nějak znovu stejně. Celá tato série si prostě žije ve svém vlastním „Resident Evil“ světě, se svými neměnnými pravidly a charakteristickou atmosférou a stylem. A z toho tak jednoznačně vyplívá, že i u tohoto pokračování bude platit, že příznivci série budou Odvetu opět opěvovat, odpůrci kritizovat a diváci jako já, kterým je tak nějak lhostejná, lupnou průměrné hodnocení, řeknou si, no jo no, tak u šestky čauky a jede se dál. Ale aby to nebylo tak strohé, zápletka je poměrně jednoduchá a přímočará, což je ale v tomto případě rozhodně ku prospěchu věci, má totiž o to větší spád, nenudí a zbytečně nic nekomplikuje. Akce je průměrné množství, ale její zpracování je to nejlepší na celém filmu, choreograficky přehledná, dynamická a mající koule. Napětí tu pak jaksi chybí úplně a triková úroveň pak záleží spíš na náročnosti jednotlivého diváka, některé efekty se prostě povedly více a některé vůbec. Z hereckého obsazení nemám moc co komentovat, Mila Jovovich hraje svou hrdinku pořád stejně a ostatní postavy se střídají jak na běžícím páse a žádná z nich není jakkoliv výraznější či zajímavější. Na mě zkrátka pátý díl tedy působil jen jako další pokračování, sice nenudící, ovšem nikterak výrazné, série, díl, který mě osobně sice bavil, ale který nepřinesl fakt nic nového a více než průměrného. ()

Tom:)

Na to, že to měl být akční film jsem se místy poměrně dost bavil (a asi ne v místech, kde to byla záměrem autorů). Milla je krásná. Párkrát nechybí mnoho a mohli bysme ohlásit Frantův pověstný full-frontal :) Za ní je první hvězda. Hudba je supr. Sedí k ladění celého filmu a vysloužila si druhou hvězdu. Třetí hvězda je za epické vizuální efekty, které mi přišli lepší než třeba v Transformers... Přidal bych ještě půl za to, že Leon a Ada jsou si poměrně (vzhledem ke hře, ze které film vychází), ale na 3.5 to fakt nebylo. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy