Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Morholt

Trochu to na mě působilo jako propaganda LAPD a vůbec všech policejních sborů, kteří, krom toho, že za nás dnes a denně nasazují krky, jsou také prima chlapíci a když svléknou uniformu, jsou úplně stejní jako my. Nebo spíš vy. Nahrávala tomu i zvolená forma, střídající handcam záběry s těmi klasickými a já mam za to, že to celkem vyšlo. Akce, u níž jsem se bál zmatečnosti, byla naprosto přehledná, herecky výborné a konec správně slzavej. Ayerovi vyšla i další výprava do řad strážců zákona a já se těším na další jeho výtvor. 80% ()

Lucasion

"...I am but one man, I have thousands of brothers and sisters who are the same as me. They will lay down their lives for me, and I them. We stand watch together. The thin-blue-line, protecting the prey from the predators, the good from the bad. We are the police." Je pár možných způsobů jak ukázat realističnost a špínu všedního života. Zvlášť takového jestli váš den představuje jízdu v autě po nepřátelských čtvrtích, houkání sirén a především adrenalinovou střelbu. Patrola lákala na drsnou atmosféru řízlou denními problémy policie Los Angeles. A výsledek? Nadmíru skvělý akční thriller, který baví od začátku do konce. Ač nejsem fanda roztřesené a chaotické kamery, tak jako využití při "zatýkacích" a "monologových" scénách je to skvělý nápad. Díky kamerám na košilích se člověk dostane přímo do víru akce. Na druhou stranu bych více uvítal "normální" kamery, alespoň u scén svatby, nemocnice atd. I když je příběh veskrze neoriginální, tak ve výsledku baví a dokáže diváka držet chvílemi v napětí. Chválím drsnou i emotivní atmosféru. Brilantní Gyllenhaal s Peňou jsou navíc vypečená dvojka. Dlouho mě akční film nezaujal jako tento. (90 %) ()

TheJokerCZ

Velmi zajímavý počin v hlavní roli s Gyllenhaalem a rovněž velmi dobrým a také vtipným Peñou. Tento film mi nabídl vše, co jsem od něho tak nějak očekával. Dobré akční scény, dramatické momenty i vtipnější pasáže. No a o slovíčko "fuck", použité asi v každé druhé větě třikrát, rovněž není v tomto filmu nouze.8/10 ()

Listeroman

Parádní film od Jakea bych už asi nic jiného nečekal ještě k tomu s tímhle žánrem, podle mě velice realisticky zachycená atmosféra a chování policistů LAPD s opravdu opravdu zajímavým zpracováním. Drsný svět se dvěma bratry ve zbrani kteří odhodlaně jdou za svým těžkým cílem dokončit směnu, přežít. ()

Khalesi

Náborové video k americkej polícii, teda aspoň prvá polovica filmu, tá druhá je o hrdinstve a obetavosti jej členov a o ich súdržnosti v dobrom aj zlom, proste blá blá blá... ()

Lacike

Klasicka Ayerovska drsna policajna drama. Hlavny rozdiel je ten, ze silnu zapletku tentokrat nahradil pre tento zaner netradicnou formou s POV zábermi. Nejaka poriadna zapletka tu chyba a dej tvori len sled epizodiek ustrednej policajnej dvojky. Niekomu asi netradicna forma stacit nebude. Mne to tentokrat sadlo bez problemov. Dokonca snad prvykrat mi tento pseudokumentarny styl, ktory mi sprotivil horory, nevadil. Nechybala mi ani silnejsia zapletka, pretoze jednotlive epizodky su zaujimave a riadne drsne. Dost mi to pripominalo niektore epizody so skvelych serialov Third Watch alebo Shield. Takisto hlavne herecke duo je perfektne zohrane a hned od zaciatku si ziskali moje sympatie. Myslim, ze fanusikovia predchadzajucich Ayerovych filmov nebudu sklamani a pravdepodobne budu aj nadseni ako ja. 8/10. ()

ScarPoul

Ayerove diela so vzostupné. V poradí jeho tretí autorský projekt dopadol zo všetkých najlepšie. Dôvod? Surový realizmus, situačný a konverzačný vtip, sympatická dvojica hrdinov, poriadna dávka brutality, vražedný výstrih Anny Kendrick, dokonalá kamera a strih a prispôsobovanie si žánrových pravidiel vo svoj prospech. End of Watch sa tak môže pochváliť skvelo prepracovanou dramatickou zápletkou, vývinom postáv a bezchybným budovaním vzťahu medzi tvorcom a divákom. Možno nie po chuti pre úplne každého, ale v rámci žánru značne prevyšujúce súčasné a niektoré staršie počiny. Samozrejme, že film je vecou vkusu. V tomto prípade možno viac ako obyčajne. Stále je tu vytvorený príliš kontrastný nepomer špinavosti charakterov a mesta voči čistote hrdinov. Ale v tomto strihovom kokteily to hralo na moje emotívne struny presne tak, ako malo. A keď máte záporáka poriadne nechutného, bez toho aby sa musel na obraze objavovať každú minútu, aby sa vykecal, a v rámci významu funguje na jednotku, tak sa jedná o raritnú záležitosť, akú dnes málokedy v dielach podobného rázu nájdete. A zakončiť film veselo aj napriek tragickému vyhroteniu? Veľmi veľká spokojnosť. ()

maseer2

o chlup nejlepší ayerovka, která pomocí first person pohledů a roztřesených záběrů dokonale navozuje pocit autentičnosti.. k tomu skvělá "parťácká" chemie mezi Gyllenhaalem a Peñou a máme tu jeden z nejlepších policejních filmů vůbec.. silnější 4* ()

GeusX

Pseudodokumentárním reality stylem pojatý deník dvou poldů operujících v ne zrovna klidných ulicích L.A. Když cca po hodině už začala přicházet trochu jednotvárnost bez zjevného dalšího vývoje děje někam výš, přišlo dramaticky strhující vyústění a srdceryvné finále. Jen díky němu dávám těsně 4*. 70% ()

Borrtex

Nejlepší film svého stylu jaký jsem kdy viděl. Forma natáčení je naprosto dokonalá, a jedná se o nejlepší způsob jak vtáhnout diváka do děje. I když tento film má děj jemě jednoduchý a prostý, tak si myslím že přeci jen se má jednat o právě ukázku života policistů v Americe, a ten děj by tam nemusel být uplně skvělý a namakaný, ale mohl být i trošku lepší než je. Takže dějově je to takový průměr, a to protože, jak jsem již psal, tento film neměl poukázat na děj, ale na film jako celek, střílečky, honičky atd... Takže mě osobně se to líbilo a dávám krásných 90% :-) ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Padouchové útočej zepředu, velení ze zálohy !!" ;) Bohužel musím uznat, že filmy Davida Ayera mají jednu velkou nevýhodu, tématicky nezaujatým divákům mohou připadat jednotvárné, nebo jim mohou dokonce splývat, nicméně jim v žádném případě neupřete vysokou kvalitu, jak po stránce scénáristické, v níž Ayer naprosto vyniká, pak i hereckého obsazení, zde především Jake Gyllenhaal i Michael Peňa coby lehce namachrovaná hovádka Brian Taylor a Mike Zavala naprosto excelují, v neposlední řadě také nepostrádají lidskost a civilní dramatičnost, přičemž se však velmi obratně s citem protřelého rutinéra vyhýbá většině všech těch otřepaných klišé a patetických symbolů amerických, a to ne jen, policejních dramat !! Ale právě z tohoto důvodu mi právě Patrola připadá z dílny Ayerovy jako nejslabší kus, byť tentokrát zřejmě disponuje nejlepším soundtrackem, nesmírně svižným a úderným, který má na svědomí David Sardy, určitě tím strašně cool záběry jako z reality show balením, které ve finále tříští už tak dost rozsekaný příběh na ještě menší kusy, což mi přes všechnu tu symboliku dost vadilo !! Nehledě na fakt, že se zejména díky tomu i závěru filmu přes všechnu jeho dramatickou sílu nemůžu ubránit dojmu naprosté heroizace hlavních hrdinů na úkor jistého úhlu kritiky, což ještě více umocňují i pohledy do jejich osobních životů.. I tak se stále jedná o velmi nadprůměrný film s nádherně příkladným zobrazením nejryzejšího parťáctví v tom pravém smyslu slova, jehož největší slabinu cítím především v té autenticitě, o níž se diváka Ayer snaží celou dobu přesvědčit, aby tím nevěrohodným uplakaným finále, kterou devalvuje i ta trapná čtyřka gangsterů, veškerou svoji předchozí snahu zadupal do země, a logicky tak i ve špatném castingu i hereckých výkonech v těch nakonec fatálních vedlejších rolích.. ()

PROROK14

Príbeh nie je nič moc, scény sú zlepené jedna za druhou bez nejakej väčšej nadväznosti, ale na druhej strane vzťah dvoch kolegov je vykreslený veľmi dobre. Silný záver. ()

BoPo

Akcie bolo viac než dosť. Ručná kamera pôsobila dobre. Parťáctvo medzi dvomi policajtami uveriteľné na prvú dobrú. Teda ako "dokument" o  "bežnej" policajnej práci určite dobré. 80% a tunajšie všeobecné nadšenie však sľubovalo oveľa lepší zážitok než som reálne dostal. Za týždeň si na Patrolu nespomeniem. Príbehovo mi to totiž nedalo nič a ani nenastal žiadny vyhrotený moment, ktorý by rozvibroval moje pamäťové bunky. ()

Avalon820

Nemusím filmy o policajtech, o drogách, bez konzistentního příběhu, odehrávající se v hispánských čtvrtích měst USA a navrch natáčené zpravidla otřesnou ruční kamerou. Je proto přinejmenším s podivem, že mě Patrola dokázala udržet u obrazovky, aniž bych pocítil závan nudy. Možná to bylo střízlivou stopáží, možná mým oblíbencem Jakem Gyllenhaalem, možná tím, že některé situace byly skutečně zajímavé, neřku-li silné... A možná to bylo vším dohromady. Pravdou však zůstává, že tento film z hlediska tématu zkrátka není mým šálkem kávy, a ač jiní jej oprávněně vynesou do nebes, já už si za pár dní budu pamatovat prakticky jen epochální závěr. ()

Dale

Bol by to kvalitný krimi-thriller, keby nebol taký preplácaný, na môj vkus tu bolo všetkého až príliš. Policajti sú až príliš správni, obetujú sa a zachraňujú ľudské životy, pôsobí to až agitačne. Na obyčajnú hliadku zažíva ústredná dvojka nejako neprimerane veľa "action", asi by narazili na drogový kartel, aj keby išli zachraňovať mačiatko zo stromu. A toto ich šťastie, že vždy o nich zakopnú, až príliš leží v žalúdku drogového kartelu. Navyše ten dokumentaristický štýl, keď policajti aj zločinci si všetko nahrávajú na kameru... keď sa to preženie, už to nevyzerá až tak cool, naopak začne to vadiť a nudiť. Pár drsných scén to nezachráni. ()

Johny_fork

Ayerův pouliční styl je mi velmi sympatický. Málokdo dokáže tak syrově vykreslit pachuť losangeleských předměstí. Excelentní Peňa a Gyllenhaal. ()

Terva

CITÁT - Jsem policista, přišel jsem vás zatknout. Porušil jste zákon, já ho nevymyslel. Nemusím s ním souhlasit, ale musím ho ctít.......... Tak jo, sečteno, podtrženo: Hnusná kamera, připitomělej střih, debilní dialogy - je to velká hovadina. CITÁT - Drž hubu, idiote!!!!!....... ()

JohnCZ

End of Watch je scénáristicky úplně klasické policejní drama, ale díky skvělému a zábavnému zpracování a příjemného obsazení je to jednoduše radost sledovat. Fandy Anny Kendrick však může zamrzet fakt, že si ji moc dlouho neužijí. ()

joehot

Pro mě jeden z nejlepších thrillerů za posledních pár let. Příběhy ze soukromého i "pracovního" života dvou policistů jsou poutavé, napínavé a zábavné. Chemie mezi nimi funguje na výbornou, slovní přestřelky v autech pobaví a s přibližujícím se závěrem jde film nahoru. V některých případech mi ona pseudo-home video kamera vadila, jindy (jedna z mála milostných scén) výsledek pozvedla, přepnutí do POV perspektivy bylo fajn. "Cítíš se jako hrdina?" "Ne." "Já taky ne. Jak se cítí hrdina?" ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)