Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

ywo666

Super film. Nemám rád POV, ale tu to dodávalo atmosféru. Gyllenhaal ani Peňa nie sú mojí obľubenci, ale hrajú parádne. Ayer spojil Harsh times a Street kings. A výsledok stojí za to. Film má kopec chýb, boli pre mňa úplne irelevantné. Realistická akcia a mapa do života policajtov proste vyrovnala všetky negatíva. Musím pochváliť aj atmosféru, ktorá Ayer vždy zvláda. Dlho som sa tomuto snímku bránil. Trailer ma vôbec neoslovil. A aká super podívaná. 80% a na Ten sa teším ešte viac. ()

venison

Příběh poměrně prostý a obyčejný - dva policejní parťáci brázdí ulicemi nebezpečné čtvrti v L.A., ale tím ta "průměrnost" končí.. Moc dobře udělané a akcí našlapané drama.. Moc se mi líbila kamera - místy on-line kamera, místy normál a místy jsem si připadala, jak bych vstoupila do nějaké hry-střílečky.. Tahle forma na kvalitě filmu neubrala, ba naopak.. Skvělá ústřední dvojka policajtů v podání Jaka Gyllenhaala a Michaela Peñi byla co do uvěřitelnosti, komičnosti i drsňákovství naprosto bombová.. Příjemná volba i s policajtovou přítelkyní Annou Kendrick - ne vždy je vítězství obsadit prsatou blonďatou modelínu.. Napětí až běda, místy jsem ani nedýchala.. Závěr se dal předpokládat, ale přesto mě dojal.. * za herecké výkony, * za kameru, * za jiné zpracování o pojicajtech z ulice, * za režii.. Thrillerová lahoda :-D ()

noriaki

Poctivý buddy movie, který nezapře i nějaké ty umělecké ambice. Získal si mě protože dovedně skrývá scénář a dlouho působí jako sled halabala poskládaných scének. Vyprávění táhne skvěle zvolená forma a syrová autenticita. Úplně by to stačilo. Přiblížení policejní práce na principu "jeden den Ivana Děnisoviče" by bylo mnohem názornější, než starosvětsky gradovaný film s thrillerovou pointou. ()

hroubek

Parádní film o policejní práci.Režisér David Ayer si mě získal už svými Street Kings, kteří se mi hodně moc líbili, ale musím uznat, že End of watch je o něco lepší.Díky stylu jakým je film natočený, tak mu odpustíte i těch pár chyb co má.Pro mě osobně největším nedostatkem filmu je absence příběhu, který má začátek, průběh a konec.Tady je to, jako směsice příběhů po sobě jdoucích, které nám ukazují L. A. v jeho pravé kráse.To nic nemění na tom, že ve výsledku je celý film až nepříjemně realistický a je v něm něco co ostatním policejním dramatům chybí.Hlavní hrdiny si oblíbíte po pár minutách a díky vyprávění je jejich příběh mnohem intenzivnější.Jake Gyllenhaal a Michael Peña jsou sympaťáci a dokážou udržet film i v jeho nudnějších částech.Jejich vzájemné vtipkování Vám připomene Mizery.Ze všechno nejvíce bych, ale rád vyzdvihl finále, které je prvotřídní ukázkou, jak správně ždímat emoce.End of watch má svoje chyby, a když budete hledat tak jich najdete spoustu, přesto všechno je to filmový zážitek, který díky jeho syrovosti a opravdovosti nedostanete dlouho z hlavy. ()

JohnSmith

David Ayer opět zazářil a natočil další drsný policajtský film. Pena a Gyllenhaal jsou skvělí, ovšem na filmu nejzajímavější kamera, kdy se vlastně jedná o částečný dokument točený kamerami, které měli policisté v autech nebo na uniformách. Proste bravo. ()

Brain-D

Další z filmů, který je natočet realistickou formou. Tím myslím, že je natočen převážně dokumentárním způsobem. Je to něco jako Training Day, akorát podáno reálnějším způsobem. ke konci bych vystřihl jednu scénu a trochu doladil. Jinak musím říct, že jde o opravdu skvělý svižný film. ()

jolanek

Takto ma v mojich ociach vyzerat klasicky akcny film, dej, sympaticki herci, pif paf puf, smutne udalosti a koniec ktory vas kustik rozcitlivie, co viac, oddychovka pre milovnikov auto-nahanaciek. A ano mam rad Gyllenhaala :) ()

VasaX

Musím začít tím, že End of Watch mi hodně sedl a z mého pohledu je prostě skvělý. A to pro to, že na to jde trošičku z jiné strany, opomíjí komplikovaný příběh, filozofickou či jinou hloubku, ale na plno vsází na atmosféru a "realitu" (no, je to Hollywood, berme realitu jako principy mezi jevy a ne četnost jejich výskytu a vygradovanost...). Všechno je to o policejních parťácích, Brian a Mike, správní kluci, veseli, trochu cyničtí a lehkomyslní, správní. Je to o nich a příběhu té skvělé chemie mezi nimi. I se vším tím existencionalistickým fatalismem na závěr. A Gyllenhaal a Peňa si je střihli na výbornou. A díky schopné režii a stylu vyprávění ala "handycam", dobře vyváženému, je všechno, co prožívají - radost, smutek, zlost, napětí, adrenalin a mnoho dalšího, příjemně bezprostřední a blízké. Sice mě trochu rozladilo, že je několik věcí, které film prostě natvrdo nedotáhne dokonce. Ale s odstupem a optimismem by se dalo říct, že to k filmu prostě sedí. Některé věci prostě zůstanou otevřené, nevyřeší se. Je to sice více pesimistické, ale pořád velmi upřímné. Přiznám se že jsem vycvičený hollywoodštinou, jak se všechny konce uzavřou a film se celistvě ke klidu a spokojenosti diváka ukončí a uzavře. Ale pokud chcete natočit něco jako je Patrola/End of Watch, tak touhle cestou nemůžete. Někteří diváci to sice neskousnou, ale ti co ano, to s odstupem ocení. Děkujeme Davide Ayere, a já doufám, že tak tvrdý ale upřímný budeš i u svého nového kousku Ten... ()

Aven

Na večerní zkouknutí s pivkem fajn, ale Patrole bohužel (i díky krátké stopáži) chybí to, co by podobný film měl mít - totiž hloubka a emoce. ()

harryy

Patrola je napínavý a zároveň zábavný príbeh čo bude ku koncu aj žmýkať emócie. Možno v očiach niektorých divákoch fungujú skôr jednotlivé zložky a celok má svoje muchy ale ako sonda do života polišov funguje Patrola výborne.To už je poriadna napívna akcia kde jednotlivé prestrelky nevyzerajú často ako týždne plánované misie, ale sú dostatočne uveriteľné a naplno vám načrtnú ako sa taká denná akcia v uliciach LA môže odohrať. 88% ()

Trustme

Dejte mi kameru do očí a nebo aspoň Google Glass... Čím dál více využívané možnosti malých záznamových zařízení k originálním, reálným, atmosférickým záběrům ve filmech posouvá diváka do prostředí o němž pojednává děj filmu. Zásahy policejní posádky v rušném prostředí L.A. "Grand Theft Auto San Andreas" se tak dostávají víc na tělo stylem vidění akce. Z pohledu filmařiny, snímání prostoru jde však o jisté ošizení klasického diváka i rozpočtu. Je docela unavující se dívat na film, kde kamera je z velké části všelijak roztřesená, houpavá a videoobrazová. To si nechte do The Blair Witch Project. Zklamán jsem i scénářem a hlavně se nedostavil u mě žádný dojem pro který bych film velebil jako většina spokojených zákazníků. Atmosféra, která se tu měla krájet byla často rozbředlá naprosto naivními scénami jak z "reálného akčňáku". !!SPOILER!!: Konec filmu měl zůstat pro obě manželky vdovský a ukázáno, že záběry co si točil Brian Taylor nepřišly nazmar. ()

VanTom

Vtahující, "dokumentárně" natočené (rozklepaná kamera v téměř "found-footage" stylu) parťácké policejní drama. Důraz na realističnost je více než v absenci vyhroceného děje znát v naprosto skutečně obyčejných rozhovorech a přirozeném špičkování dvou kámošů při každodenních "rutinních" šichtách v nebezpečném, kriminalitou prolezlém okrsku. ()

sskrblik

Patrola je a) policejni POV b) domácí video Džejka Gyllenhaal, který si hraje ve 30 na poldu. C je správně. Je to přesně něco mezi. Přiznám se, že během sledování jsem přemýšlel o tom, jestli to chci dokoukat nebo ne. Záběry z amatérské kamery mi pro svou roztřesenost docela vadily a při představě, že si jak policajti tak gangsteři nahrávají videa jsem přemýšlel, jestli to režisér myslí vážně nebo ne? Záběry kamery se střídaly někdy tak nešikovně, že by to ani reálně možné nebylo. Snaha o jakousi autentičnost dle mého přišla v niveč. Na druhé straně tu máme příběh, který je jednoduchý a možná proto poutavější. Neměl jsem problém se s postavami ztotožnit a děj si osvojit. Pravé přátelství dvou lidí z drsného prostředí je inspirativní. Bohužel až příliš se tu vsadilo na vizuální zpracování, které nefunguje tak jak by mělo. ()

Ceres

Ne tak perfektní jako Harsh times, ale díky obsazení ústřední dvojice policistů a tomu konci je to těsně pod. Škoda, že díky té formě, kterou Ayer zvolil, jsou některé scény malinko rušivé, ale i tak si mě Ayer posledními filmy získal. ()

Sany33

Veľmi dobrý film, ktorý nám dáva možnosť nahliadnuť do každodenného rutinného života americkej polície. Nakoniec až tak rutinné to nebude, kedže toto duo sa dokáže dostať vždy do tých najväčších sračiek do akých sa len dá dostať. Humor, láska, dráma malo to čo to malo mať a ja som spokojný. Akurát keď som to kukal v angličtine každé druhé slovo bolo FU*K ale to je Amerika no čo dodať 77%. ()

Mishqo

Dosť, dosť dobré. Ústrednému duu to šľape a v podstate celý film má čo povedať, nie je to len nejaká akčná sračka. Plus dobrá hudba výborne dopĺňa celkovú atmosféru. Jednu vec by som však vytkol a to, že keď už chcem natočiť film vo forme found footage, tak tak natočím celý film a nie že v určitých scénach je to zrazu natáčané treťou osobou, ktorá tam ani byť nemá, resp. vôbec nie je. A ten "komický" prídavok na záver si tiež mohli odpustiť. Ale inak udeľujem zhruba 75-80%. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)