Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Lukoboss

Tváří se to velkolepě, ale není. Narvat tam několik známých herců ještě neznamená, že z toho bude super film. Sean Penn hraje pořádnýho hnusáka, i když musím přiznat, že je tak namaskovanej, až vypadá gumově. Ryan Gosling mně přišel dokonalej v Drive a už vím proč - tam totiž skoro nemluvil. Tady jakmile házel tvrďácký hlášky s tím svým dětinským hláskem, bylo to spíš k smíchu. A ještě k tomu přidáme pár ohraných filmových postupů (neúplatnej policajt má doma těhotnou ženu, která se o něj strachuje, nakonec mu ona pomůže vybrat speciální tým, protože on - seržant (!) - by to prostě nezvládl, závěrečnej souboj klaďase s padouchem, no a hlavně je všechno přísně tajné a "off the records"). No jo, tak třeba příště... ()

Kejdlo

Trailery nalákaly, samotný film zklamal. Pokud bych to měl ale blíže rozvést, tak je pro mě Gangster Squad dokonale nevyužitý potenciál, na němž lze pochválit snad jen tu cool akci a vybrané herce. To ostatní (postavy, příběh, dialogy) totiž nestojí ani za starou belu. Velká škoda. 5/10 ()

ZkuKol

Příjemná žánrovka s dostatkem filtrů, aby měla styl, hodně přestřelkama, tak aby se aspoň nějaká podařila, s Seanem Pennem, tak aby byl silný záporák a hezkejma klukama, aby to bylo i pro holky. Ruben se nedokázal rozhodnout co chce, buď to mělo být realistické, dle skutečných událostí a pak ať si blbne s digitálem jako u noční honičky, nebo to měl udělat barevné jak plakát a kameru pořádně rozhýbat, aby ta akce měl drive odpovídající rozpočtu i obsazení. Jednoduše to není od Manna, ale stejně je to zábava... 60% ()

OughJay

Sylvester Stallone možná nestačí zírat, že Fleischerův Gangster Squad je pomalu efektnější než jeho Expendables 2. Bohužel ta tam se poděla Scorseseho gangsterská atmosféra nebo syrovost Lawless... Lovce mafie držej nad vodou pouze herecký výkony, jinak jde o další hollywoodskej kýč. Gosling mě ale utvrdil v tom, že patří do mojí TOP 10, Brolin že je jedním z největších chlapů, který režiséři můžou obsadit a Penn, že ačkoliv k němu mám automatický odpor, se do role umí položit a dát do ní první poslední. Jakousi chuťovkou pro mě, milovníka westernů, byl Robert Patrick, kterej zločince sundaval klasickym revolverem. Na to ale ihned navazuje hluboký zklamání, protože se veškerej jeho projev smrsknul na patetickou větu "Miř tam, kde bude, ne tam, kde je." Kdybychom tak místo něj viděli Clinta... Sgt. Jerry Wooters: "The whole town's underwater and you're grabbing a bucket when you should be grabbing a bathing suit." ()

Fisek

Na jedné straně mě hřeje spokojenost a na druhé straně mě trápí zklamání. Avšak ne, že bych si film neužil. Byla to docela jízda. Ostatně herecké obsazení bylo „libový“ a Sean Penn zahrál záporáka na výbornou. Ale vyklubala se z toho tuctová gangsterka nepřinášející nic, z čeho bych byl paf! Naštěstí si tvůrci krásně pohráli s vizuálem a příjemně se na to kouká. ()

civrss

Gangsterky mám fakt rád a opravdu nerad jim dávám nízké hodnocení. Celkově mě mrzí, jak málo prostoru v dnešní době dostávají. Celý Hollywood se soutředí na to, aby natočil co nejvíc epesní a gigantickou podívanou typu Jack a Obři, nebo i mizerný Hobit. Přitom filmy které mají mnohem větší kouzlo a dokážou utkvět člověku v paměti hodně dlouho, jsou tedy alespoň pro mě gangsterky a westerny. Gangster Squad není dokonalý film, má spoustu nelogických míst a celý příběh je do té doby nastřelen tak trochu nevěrohodně. V tomhle si myslím že Lawless bylo naprosto dokonalé. Jinak ale perfektní herecké výkony s mým oblíbených Joshem Brolinem, uhrančivým Ryanem Goslingem nebo charismatickým Seanem Pennem táhnou film tryskem vzhůru a mě ty dvě hodinky utekly fakt rychle. Look, it's Pete. No...it's repete. ()

netahlo

O malinko lepsi jak Lawless, ale i tak zklamani. S timhle hvezdnym obsazenim by natocila pecku i moje babicka. Bohuzel, panu Fleischerovi se to nepodarilo. Sean Penn je skvely herec, Ryan Gosling je skvely herec, ale tady pusobili oba velmi rozpacite. Jako jednohubka to slo, ale uz se k tomu nechci vracet. Kdyz Sean Penn, tak v Carlitove ceste! ()

Šakalík

Popravdě řečeno, nevím. Na tenhle film jsem se docela i těšil, ale ve finále z něj mám smíšené pocity. Na jedné straně je to svižně natočená akční záležitost, která rozhodně nenudí, na straně druhé film neoplývá nikterak oslnivou atmosférou, a proto všechno dění jen tak proběhne před očima, aniž by si z toho divák něco odnesl. Film vyloženě hyzdí kýčovitý happyend, který se scénáristům opravdu nepovedl. Gangster Squad přesto není vůbec špatný film. Ale něco mu prostě chybí. Z mého pohledu představuje solidní průměr – ta čtvrtá hvězda je čistě jen za Mireille Enos. :-) ()

Sdoom

Slabé, aneb když nejlepší na celém filmu je trailer. Penn v roli psychotického dementa mi moc neseděl, i když se snažil. Děj se moc nikam neposouvá, nelogičností je tam docela požehnaně a nevydrží ani ze začátku nastolený nekompromisně násilný trend. Moc nechápu, proč takovou látku svěřilo studio režisérovi, který natočil akorát dvě ulítlé komedie. Slabší 3 hvězdičky, a to hlavně díky Emičce. (HD, orig.) ()

Maynard.

Hmm, po sérii komixů a animáků konečně zase takovej ten klasickej mafiánskej kousek. A udělal sem sakra dobře, že sem nedal na "nízký" hodnocení. Tohle je mafiánská lahůdka! Trošku mě na začátku vyděsilo "base on true story", páč to kolikrát není až tak dobrý, ale tohle se pravdy (aspoň podle mě) dotknulo jen tak z lehka. Film bych zařadil o stupínek níž než klasiku - L.A.přísně tajný (z tohodle kousku se asi rejža dost inspiroval)a taky ještě Neúplatní (díky tomu výběru policajtů, kteří stůj co stůj bojují proti korupci). Co se týče herců, tak výběr takřka perfektní. Sean Penn jakožto krvelačný mafián? Jo, do týhle role se hodil skvěle. Josh Brolin, tak ten ušel, ale jeho citově vypjatý momenty zahrál tak jako o ničom, není to holt extra actor. Ale nejvíc mě bavil Ryan Gosling, s tím jeho dětským výrazem a úsměvem si mě naprosto zjískal. Pomalu, ale jistě se dostává do mých top herců. V každým filmu, ve kterým se zjeví, tak si mě obmotá kolem prstu a já mu to žeru. A myslím, že tenhle fešák se zanedlouho stane novodobým Bradem Pittem :o). Všeobecně mám gangsterky v lásce, ale pořád mi ještě nebyl předhozen nějakej kousek, ze kterýho bych padnul na kolena.... Ale tohle si ještě zvopáknu. Páč, opakování je přece matka moudrosti. ()

LuciusWlk

Gangsterská esence v líbivem obalu. Má to příjemnou příchuť, ale poněkud nedokonale vyváženou a místy velice najivně hloupou. Přesto je "gangsterka" a mohlo to být horší. Než příjde něco výborného, příjemná jednohubka. ()

sedm.1

NAPROSTO NEUVĚŘITELNÁ PECKA!!! Nečekal jsem moc, dostal jsem maximum. Gangster Squat mi od první minuty totálně ustřelili palici. Film bez jediné chybičky, bez jediného hluchého místa, prostě nádhera. Atmosférické, napínavé, herecky skvostné, zápletkově strhující. Co chválit dřív? Hodně mě dostalo hvězdné obsazení, kdy kompletně všichni zaperlili, včetně jediné větší ženské postavy, Emmy Stone, která je jinak jen tak mimochodem film od filmu výraznější a výraznější. Ale Brolin a především Penn, ti tu doslova září. Po celou dobu jsem byl nadšený i z fantastické akce, která byla jednak dechberoucím způsobem nasnímána a jednak byla obohacena o mnoho různých vychytávek, spomalovačky, různé úhly záběrů, prostě efektní, dynamická a strhující jízda. Celé to pak bylo okořeněno i o fungující emoce, partě poctivých poldů jsem fandil jako málo kdy u kterého filmu jiným postavám, navíc Gangster Squat pak mělo vážně strhující tempo a závěrečné zúčtování v hotelu bylo jednoduše gigantické! Já jsem do této chvíle ke gangsterkám nikdy nějak moc netíhnul, tohle je ale naprosto jiná káva, ovšem ono to bude nejspíš tím, že vlastně spíš než o klasickou gangsterku jde o přímočarý, moderní akční nářez, zasazený prostě jen do dané doby. A jen tak na okraj, Gangster Squat tu samozřejmě dostane od všech místních filmových fajnšmekrů pořádně na prdel za svou prostoduchost, plochost, nerozměrnost, plytkost, kýčovitost, primitivnost a já ještě nevím, co všechno tu ti znalci na tuto lahůdku nakydali za hnůj, každopádně, ani já netvrdím, že jde o kdovíjak scénáristický skvost, ale jako ryzí akční zábava nemají Lovci mafie široko daleko vážnější konkurenci. Zkrátka BOMBA a hotovo!!! ()

BMAJTZ

Moderní The Untouchables nejsou špatný, ale nejsou výteční. Začněme něčím pozitivním, Emma Stone, nebudeme si nic nalhávat jednoznačné lákadlo mužské populace. Všechno ostatní už je jenom rutina, myšleno zcela vážně. Jde totiž o ničím nevyčnívající gangsterský film se skvělým hereckým obsazením a jednou Emmou Stone. Inspirace vším možným jde cítit a t nemyslím zrovna ve špatném, ale vlastní invenci člověk nenajde. ()

Firebug

Dvěma slovy: "KOLOSÁLNÍ PRŮSER!" Gangster Squad je přímočarý a náležitě vylízaný akční snímek zneužívající gangsterské kulisy jako pouťovou atrakci. Postavy jsou jednorozměrné archetypy hraničící s žánrovými karikaturami (Penn, Brolin...), což by bylo OK u nahláškovaného akčního výplachu, ale ne u filmu, který se bere tak smrtelně vážně a kde vlastně ani ta akce jaksi nefunguje. 2* z milosti a s přivřenýma očima. _________ poznámky pod čarou: A) Další z filmů pro tupce - pokud vám z nějakého důvodu uniká dění na plátně, tak žádnej strach. Nějaká z postav všechno za chvilku zopakuje. B) Videoherní akce - 2 týpci jdou proti sobě a pálí. Na konci se pravděpodobně skácí "bad guy". C) Zmršenej konec - "Co si to mezi sebou vyřídit růčo? Co?" - smutné :-( ()

Gyrphos123

No konečně, mafiánská tématika, která mě zaujala a bavila, bez zbytečných zdržujících dialogů, které jsou rutinou. Pořádný akční nářez, který bavil svojí akcí, svým vizuálem, výběrem obsazení, atmosférou. Možná to není na 5 hvězd, ale protože je to první film o Mafii, který mě bavil, tak ho trochu povýším :) ()

herr_carter

Další film z kategorie "staré a noblesní ameriky", doby kolem prohibice, mafiánství apodobně. Brolinova policajtská banda, která toho času není opatřena služebními odznaky, se tu působivě snaží narušovat infrastrukturu a zločinecké bujení Seana Penna, který byl pro roli taky vybrán dobře. Je to uvěřitelné, má to spád a všichni maníci (i jedna manice) se do téhle doby hodí, mohu jedině doporučit jako jeden z těch lepších gangstersky-mafiánských filmů....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Jaccobos

Komplexita a tvar příběhu jsou důležitými atributy dnešní kinematografie - jen málo dnešních tvůrců dokáže říct to, co chtěli a ne pouze rozhodit materiál mezi publikum, kde si každý (dnes přece) uniformovaně "individuální" najde svou projekci, jak to cítí a podobné hovadiny. Díky za tuto direktivitu Rubena Fleishera, která je velmi příjemná, když je dobrá. Šéfkuchař nám orestoval nejprve úvod, který nám představí všechny postavy a ukáže, kdo jaký je. Obvykle by to nebylo nic moc, ale zde jsou postavy dost "cool" na to, aby to udělalo z čůrku tekoucí kvality šplouchající vlnky stylu a elegance. Ryan Gosling se zhostil své role krásně a je také spolu s "Bráchou Phoebe" Giovanni Ribisi vedoucím cool sekce v Gangster Squad. Buďme rádi, že zde máme krásnou mafiánku, kde je možná poněkud průhledně, ale o to zábavněji servírován boj o dobro. V dusné atmosféře povolebního období - každý nosíme odznak, nebo ne? ;) ()

adam9

Kritici, go fu*k yourselves! Na film jsem se těšil řadu měsíců - založeno na pravdivé události, skvělý příběh, ideální herci...co víc chtít? Jednoduše skvělá řežba od začátku až do konce mezi skupinkou odhodlaných borců položit za LA a jeho budoucnost duši a vyšinutým bláznem Mickym Cohenem (Mousem), který i kdyby byl prezidentem Země, tak by chtěl ovládnout celý vesmír a stále by neměl dost. Jeho boxerská duše byla skvělým kontrastem proti té patriotské od Brolina. Vysloužilý detektiv-kovboj se svým věrným Navidadem byl tím pověstným Chuckem Norrisem, který to všem nandal. Scéna s plechovkou prostě epic, avšak stejně netrumfla tu závěrečnou, kdy se jde na final battle do hotelu. Jen tak mimochodem Emma Stone byla sooo beatiful. Jediné, co mi vadilo, že režisér naplno nevyužil hudby, která z tohoto období na mě vždy dýchne přesně takovým tím typickým gangsterským dojmem. Celkově ale well done, lépe jsem snad filmový rok 2013 začít nemohl. ()

Wicky

Jde z toho strašně cítit hollywoodskej patos. Nejvíc se mi asi líbil Josh Brolin, Gosling není špatnej, Sean Penn dobrej, ale prostě málo prostoru dostala moje oblíbenkyně Emma Stone, protože v těch pár scénách nemá moc co předvíst. Obyčejný film který sice nenudí, ale nemůžu říct že se jedná o kvalitní snímek. I když to má nějaké své kvality. Ruben Fleischer by měl rači příště zas vymlátit pár zombíků. Díky poslední třetině je to průměr. 50% ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka