Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

ISAJ

Nie je to ani tak rutinné, ako skôr zle natočené a zostrihané. Akčné scény sú celé sucho nepodarené a vôbec ma nebavili. Príliš vela známych hercov, ktorých postavy sú povačšinou nerozvinuté a nemajú si medzi sebou ani moc čo povedať. Penn s Brolinom samozrejme vládnu, no a ostatný sú tam iba dopočtu. Dobová atmosféra takmer nulová a film ako celok neponúkne žiadnu originalitu. Samozrejme filmu neprospieva alternatívne finále, čo bol podla mna úplne zbytočný ťah štúdia. 3/10 ()

bakeero

Přímočará a zbytečně nezašmodrchaná podívaná, která má pod 2 hodiny (což je v dnešní době malej zázrak). Takže vzhledem k tomuto a taky k tomu, že gangsterky jsou mým nejoblíbenějším žánrem, já odcházel z kina navýsost spokojenej. ()

mvukotic

Po Lawless ďalšia retro-gangsterka slabá ako čaj. No a neviem..To, že je Emma Stona pekná, brať ako pozitívum je ako velebiť pornofilm, že sa odohráva v pekných interiéroch. Postava, ktorú mal predstavovať Sean Penn bola taká neprirodzená a zveličená, že miesto strachu a rešpektu, ktorý mal vzbudzovať, mi bolo skôr do smiechu. Mafiánsky boss, ktorý bez mihnutia oka zabíja svojich ľudí za chyby, ktoré nespôsobili, by asi nemal dlhú životnosť. ()

Boris.

Sem naprosto spokojenej. L.A. nebo vlastně i celá Amerika v době mafie musela bejt úžasná a filmy s touhle tématikou mam dost rád. Vždycky mě bavěj scény, kde se od někud vynoří drsnej chlápek s cigárem v koutku oblečenej v saku a dlouhym kabátu pod kterym má schovanou brokovnici nebo thompsna připravenýho naládovat olovo do každýho, kdo nehraje podle jeho pravidel. V tomhle případě mě Lovci mafie velice potěšili, protože tady bylo mafiánskejch přestřelek dost. K tomu připočtu slušný herecký obsazení v čele se Seanem Pennem coby mafiánskej bos a Josh Brolin, jako nelítostnej polda, kterej na tuhle akci nechá odznak doma a de nakopat mafii prdel. Jo, velice vydařenej filmovej zážitek a já se od začátku do konce bavil. ()

Pathrose

Velmi slušně obsazený, nablýskaný snímek, který je však místy až moc prostoduchý. Co mě štvalo hned ze začátku byly efekty ala Sherlock Holmes, to se do takových filmů jako je Gangster Squad/Sherlock absolutně nehodí. A potom místy až amatérská kamera, nevím jestli to byl záměr, každopádně to postrádalo jakýkoliv význam či požadovaný účinek. Což mě zaráží o to více, když měl kameru na starosti držitel Oscara. Nechápu jaký to mělo vyvolat efekt, u mě to vyvolalo pouze nemístný pocit. Co mě potěšilo bylo, že se nehrálo pouze na vážnou notu, ale došlo i na parádní fóry. Celkově GS ničím nevyniká, dalo se z toho vytřískat víc, o dost víc. ()

Jaxx84

Atmosféra 40. let v LA - úžasná. Postavy a jejich charaktery - vyšperkované a dokonale ztvárněné. Téma mafiánského bosse ovládajícího město, LA PD, soudce - zajímavé a nápadité. Příběh samotný - plytký, rovný a nezáživný. Nebýt okouzlujícího Goslinga, drsného Brolina a vždy zajímavého Ribisiho, tak by GS zapadly v zapomnění. Takhle zapadnou až za čas, ale s příjemnou pachutí na jazyku... Viděno v CineStar Ostrava. 7/10. ()

Franc1s

Ale joo, proč ne? Mě se to líbilo. 6 neúplatných versus nějakej mafián, bohužel kterej mi ale vubec nesedl. Jak už xichtem, tak tím jak to S.Penn musel všechno usilovně přehrávat,aby se tvářil jako nas*anej taťulda. Škoda, ale asi bych tam zkusil někoho jinýho. Ještě, že ten Gosling si zase užíval svoji roli. Ale jinak šestice poldů, co vlastně nejsou poldové naprosto luxus. Nebyla nouze o nábor a při tom pomoc ženy, o pěkně vypadající akční scénky, nějakej ten románek, pár zpomalovaček a řádnou bitku. Nějaký wtf tam bylo, ale jinak dobré to!! 8/10 ()

Lumberjack

Obsahuje spoiler: Na dnešní poměry se jedná o kvalitní snímek, plný skvělých herců (včetně Brolina, kterému prostě nemohu přijít na jméno). Občas se ve filmu objeví těžké klišé - např. zabití leštiče bot a následná pomstichtivost Goslinga (který opravdu ve filmu mluví jako buzík) nebo černochovo zadostiučinění rasistickému polišovi... ()

waska

Není to sice nic světoborného, určitě už jsme viděli lepší gangsterky, navíc Sean Penn v roli Cohena neuvěřitelně a naprosto zbytečně přehrává, ale film má atmosféru a hlavně dva skvělé herce, Goslinga a Brolina, kterým zdatně sekundují ostatní "lovci mafie". Ti všichni vytvořili koukatelný film, který se pokusili zprznit scénaristé a režisér. ()

Kofolacik

Nerozumiem kto dokaze vymysliet takuto pytomost... teda nie ani vymysliet, lebo to by musel realne autor nad niecim rozmyslat, a to on ocividne nedokaze lebo musi mat IQ tak 90...No dockal som sa jednej veci - toto je absolutny vrchol filmoveho failu. POMO to krasne zhrnul. ()

FerryCFC

Příjemné překvapení, nic jsem od toho neočekával a to bude možná důvod, proč se mi film líbil. Na vše se jde na férovku a žádný otálení zde nenajdete. Dobře vybraní herci do každé role a já jen fandil lovcům at toho "bosse" dostanou. Spousta akce, i když někdy to zavání pocitem, že hlavní postavy jsou nesmrtelný, nebo že gangsteři nikdy nedrželi v ruce bouchačku. Ovšem to nic nemění na tom, že tenhle snímek je více či méně kvalitní počin a já se bavil... ()

Sykon

Tak Lovci mafie pro mě byli docela zklamáním. Nečekal jsem kdovíjak rafinovaný příběh plný nečekaných zvratů a hlubokých psychologických momentů. Spíš jsem byl smířen s jednoduchou, ale stylovou akční řežbou v nesmírně atraktivním kabátě pozdních 40. let. Bohužel jsem nedostal ani to. Tedy přesněji, stylu by tu bylo dost, jen byl tak nějak pohřben všudypřítomnou nudou a prázdným patosem hloupého příběhu. Polovinu filmu jsem čekal, kdy se začne něco dít, a když to konečně začalo, nudilo mě to úplně stejně. Možná jsem opravdu zmlsaný, ale zdánlivě nekonečný pohled na vybuchující vánoční ozdoby ve slow-motion mě už nebere tak jako kdysi. A i potenciál všech těch zajímavých postav z bandy nekompromisních "policajtů" byl až trestuhodně zanedbaný, protože se film soustředil hlavně na dva z nich - a i z nich byl zajímavý jen jeden. ()

Moiraine

Postavy nedokázaly myslet dál než k dalšímu výstřelu a děj byl až neskutečně předvídatelný. Už od začátku jsem nečekala, že to bude dobrý film, ale i když člověk vypne mozek a nechá jenom před očima běhat obrázky, tak pořád je to ku zoufání nudné. ()

Shaleman

Jsou dva druhy mafiánských filmů. První jsou realistické, dramatické, nekonečně vynášené do nebes a druhé jsou ty jednoduché, kde nijak nejde o reálie a vážnost celé věci a jejich úkolem není ukazovat různé zvyklosti a výchovné metody gangsterské smetánky, ale pouze pobavit nic nečekající diváky. Gangster Aquad je něco mezitím - kamerově podmanivá akční bublina nafouknutá nekonečně přehrávajícími herci. Pro někoho, kdo hledal další Neúplatní, Mafiány, Kmotra, Casino a já nevím co, utrpení, ale ti, kteří nečekali nic jiného, než "bezduchou" (ano, uvozovky jsou tam naschvál) zábavu, určitě nebudou zklamaní, protože například akční scény jsou v některých momentech přímo vymazlené. Já osobně jsem spíše fanoušek prvního stylu mafiánských filmů, ale sestřelených 113 minut tohoto stylu nikterak nelituji a to i přesto, že na něj rychle zapomenu. ()

Searison

Slow motion záběry zde mají velkou sílu, celková vizualizace filmu je hodně dobrá, akorát ten příběh prostě není nic moc... Emma Stone je čím dál hezčí, Ryan Gosling je strašně charismatický herec. Sean Penn to je síla :D. 80% ()

TomStrom

Těžký průměr, nic nového a nápaditého. Kupa klišé, hodně, ale vážně hodně nevychytaný scénář a absence čehokoli zapamatováníhodného činí z Lovců mafie jenom tuctovou gangsterku v retro stylu s poměrně pěkným vizuálem, jakých se určitě objeví ještě hodně. U té další, kterou uvidím (a doufám, že ne dříve než zase asi tak za rok), bych doporučil ubrat zpomalovaček, zapracovat na postavách (aspoň jedna propracovanější a sympatická postava mi tu pořádně chyběla) a především napsat dialogy, u kterých si divák nepřipadá, že už to všechno několikrát slyšel v jiných krimifilmech. Někdy mi tuctovost filmu vadí, někdy ne, tohle byl ale ten první případ. Sledováním tohohle filmu při zažívání po nedělním obědě ale alespoň nic moc nezkazíte. ()

pulDag

nezvládnutá akce, nezvládnuté automobilové honičky (thompson vs auto = nic?), necitlivé střihy, nesmyslné chování mafiánů, kterým jde o holý život - kde je válka gangů? ()

BDMarty007

Nevím jaké ambice tenhle film měl, ale dopadlo to jako béčková záležitost. Námět je to velmi vděčný. Charakterní policajt ex speciální jednotky, krutý mafián, hodně akce, gangsterova milenka v dvojí roli ... a 40. léta jsou vizuálně vděčná. Bohužel to ale všechno jaksi jen klouže po povrchu. Postavy nejsou moc propracované, jejich motivace také ne, napětí, gradace, překvapení ... nic se nekoná. S detaily a věrohodností akcí si také nikdo hlavu neláme. Takže je to taková oddechová střílečka s pár vtipnými momenty a to je asi vše. Škoda, námět a spousta angažovaných tvůrců by mělo na víc. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka