Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

peiton

Kruté prostredie života prostitútok v ešte krutejšom prostredí mrazivého severu Aljašky dodáva tomuto light thrilleru punc ozaj drsnej reality.V popredí tohto príbehu ,,kričí" v 1.dospelej a skutočne vážnej úlohe bývalá detská hviezdička Vanessa Hudgens,ktorá nijako nezaostáva za skúseným Cusack-om.Nebyť hereckých obsadení,ich výkonov ako z učebnice a fakt,že je to inšpirované skutočnými udalosťami obávam sa,že by to bola len dalšia v poradí podpriemerná krimi. 3+ ()

Martin741

Reziser Scott Walker mi hovori leda tak hovno, a po tomto filme tomu este pekne dlho tak aj bude. Nicolas Klec /8mm, Zbesilost v Srdci, Drave Ryby/ strieda v poslednych rokoch jeden horsi film za druhym, a vsetky su to tusim prepadaky. Tento nie je vynimkou. Zapletka ma cosi do seba, ale behom snimku sa zvolni tempo, nastupia pod/priemerne herecke vykony a dialogy sa zosupnu o stupen nizsie. Vanessa Hudgens je len krasnym lakadlom a ani krasna Radha Mitchell /Navrat do Krvave Laguny z roku 2007/ film nezachrani. Bohuzial, aj Klec ma nasliapnutu karieru smerom, kde Seagal toci svoje "filmove klenoty" uz nejaky ten piatok. 20 % ()

Jana.A

Trochu retro krimi z 80. let. Drsné drama ze chladné a zmrzlé Aljašce. Drama ostré jako břitva, kde svoji hru rozehraji proti sobě Nicolas Cage a John Cusack. ()

kaposlav

Problémom tohto filmu je obmedzenosť, ktorú spôsobil fakt, že je to podľa skutočnej udalosti. Pre mňa klasický film medzi 2-3*. ()

bourec

Potvrzení,že N.Cage pořád řemeslo nezapoměl,že i děsnej Cusack zahraje nadprůměrně,a že tahle kriminálka je takovej lepší nadprůměr.Hodně se mluví,spekuluje,ale děj se sune hodně pomalu.60%. ()

Juto

Nicolas Cage, Vanessa Hudgens a John Cusack podávajú v tomto thrilleri solídne výkony. Bol som som spokojný. 7/10 ()

arnybossy

Nicolas po dlhom case vo filme, na ktory sa dalo divat. Ide o skutocny pribeh serioveho vraha z Aljasky, ktory znasilnil a nasledne zabil desiatky zien. Mrazive pocasie a skvela hudba dodava tomuto filmu ten spravny nadych, no zas a znovu som si neodpustil pokrutit hlavou, ked som sa spytal: ''to vazne bol ten vrah taky pitomy, alebo policia taka nedosledna?'' ()

Immortal17

Proboha, kam se ten 50 Cent všude cpe, neskutečný ňouma, to ještě říkám slušně, herectví mu opravdu nesedí, ovšem je to jen můj názor a na moje hodnocení nemá žádný vliv. Otázka zní, jak moc krutý dokáže člověk být? Zabít 24 žen a k činu se nepřiznat, i když všechny důkazy směřují právě k jedné a té samé osobě a přesto si neustále žvaní to své? Sadistický a realistický příběh, který je, dalo by se říct, k neuvěření. Jen vrtím hlavou, čeho všeho je obyčejný člověk schopen. ()

monsieur

Nicolas Cage v poslední době většinou hraje ve filmech s chabým námětem, ale tohle nebylo vůbec špatný.. Přestože podobný motiv byl již nesčetněkrát natočen. ()

panMartin

Od začátku filmu víte kdo je vrah a o co jde,slušný pokus, ale ne moc povedený, žádný napětí ani zvrat. Bohužel film mě přišel poměrně zmatený a delší čas jsem se nedokázal do příběhu ponořit. Mohlo to být mnohem zajímavější s pohledu vraha z Aljašky. A tak brutální počínání si podle některých lidí zasloužilo zfilmování. Podle mě naprosto zbytečně. Místo mrazivého příběhu tu máme tuctovou upovídanou kriminálku. ()

dr.fish

Já jsem v poslední době vůbec rád, když mne nějaký film aspoň nesere, když už se mi nelíbí. Takže pak když si náhodou pustím novinku, která je slušně natočená, jsem v šoku, a čumím s otevřenou hubou. To se mi stalo v případě Frozen ground. Nicholas Cage je skoro můj nejneoblíbenější herec, přesto jsem zkusil mu dát naposled šanci. Někdo mu už vysvětlil, že když přestane dělat ten jeden tradiční obličej, co dělal v posledních dvaceti letech, že by mohl ještě i začít "hrát", takže už tedy hraje. Detektivka ve stylu Mlčení jehňátek. Bavila mne atmosféra, Aljaška i zápletka samotná. Závěr mne strhl, i když to všechno bylo jasně předvídatelné, natočené to bylo dobře. Jelikož se na detektivky v podstatě nedívám, jako nezkušeného mne to bavilo velmi. John Cusack vynikající. 80% ()

Radiq odpad!

Kdybych byl rodina některé z obětí, šel bych režisérovi urazit hlavu. A taky asi střihači, protože ti dva z toho udělali tak zmatenej a nepřehlednej film, až to pěkny neni. Viděl jsem to od začátku, ale skočilo to sem tam sem, pak zase tam, tím myslím jak v ději, tak v čase i prostoru. Postavy ploché jak plochodrážní ploštice na plošině odpalující rakety s plochou dráhou letu. Nevěřil jsem tam ničemu, kromě jmen, když už je to podle skutečnosti. Zahrany taky dost tragicky, a to všema zúčastněnejma. Např. koňskej ksicht Cage, věčně vážnej jak hovno, působil spíš komicky, teda vlastně tragicky. Moc přemejšlet se u toho taky moc nevyplácí, protože byste mohli skončit u doktora Chocholouška. Prostě hnus, veličenstvo, hnus a nuda! ()

ivan_drago

Nuzně natočená "detektívka", které asi nejvíc škodí to, že je podle skutečné události a tím měli tvůrci dost stísněný manévrovací prostor... Atmosféra aljašské divočiny se dala prodat víc a tak jediné, co na Vás dýchne svou neutuchající atmosférou jsou ty pěkné bordely a strip kluby... a jelikož to není ani strhují filmařina, ani kulervoucí herecké představení, tak se film řadí ke spodním patrům svého žánru... ()

viperDavid

Celkem klasická detektivka na nedělní odpoledne inspirovaná příběhem, který se odehrál na americké aljašce v letech 81-83 minulého století. Opravdový vrah za sebou nechal přibližně 20 obětí a z toho měl asi film čerpat. Mohlo to být mnohem zajímavější z pohledu vraha než policajta, bohužel hodně nudně zahraného. No nic snad příště, nevěřím, že to bylo poslední zfilmování. 2* ()

JimmyII

Frozen Ground je těžce průměrný thriller, který zdaleka nevyužil potenciálu temného aljašského případu podle skutečné události. Chronologie vyprávění a střihy jsou šíleně nepřehledné ve zbytečné ambici o nějakou uměleckou hodnotu, chybí jakékoliv napětí a atmosféra, kterou se Walkerovi vůbec nepodařilo vystavět. Scénář obsahuje lapsy a role Vanessy Hudgens je dost nesnesitelná. Protože mám Cage i Cusacka jako svoje guilty pleasure, čekal jsem o hodně víc a jsem zklamaný. Kdybych to náhodou pustil někde na TV Barrandov, přidám hvězdu, ale takhle jen za dvě. ()

lennyd

Detektiv Jack Halcomb (Nicolas Cage) se se svojí rodinou chce konečně odstěhovat pryč z aljašského Anchorage, pryč z všudypřítomné zimy a beznaděje. Ale nejdříve chce dořešit svůj poslední případ - najít a usvědčit vraha mladých prostitutek. Podezření padá na Roberta Hansena (John Cusack), ale neexistují žádné přímé důkazy k jeho usvědčení. Nyní by ale mohla pomoci jedna z dívek, které se vraždící bestii podařilo uprchnout ... Ať si říká kdo chce co chce, Aljaška, a vůbec tyto severní, věčně zamrzlé země, mají své kouzlo. A taková pořádná detektivka z této oblasti vždycky potěší. I když tato (bohužel) kvalit legendární Nolanovy Insomnie nedosahuje, přesto punc "Dle skutečných události" dodával filmu jistou dávku napětí a zábavy. Trochu mi ale vadilo, že vrah byl známý od začátku - a jediné o co šlo bylo to, jestli se ho podaří usvědčit korektně dle amerického práva, takže si divák nemohl "zavyšetřovat" společně s detektivem, ale co už. Potěšilo také herecké obsazení - Nicolas Cage a John Cusack si společně střihli další film, a nedopadlo to úplně nejhůř... ()

elanius

(144/2013) / Film chladný jak tá Aljaška na ktorej sa to odohráva. Ledva priemerný thriller, bez emócií, bez šance na to aby niečím strhol. Celkom ale oceňujem, že neskĺzol k výraznejším emotívnym výlevom. Ja tie 3* to tomu Cagovi nakoniec proste doprajem :) (5/10) ()

venison

Jedna z nejlepších rolí Nicolase Cage z poslední doby.. Oprášil své herecké schopnosti a vytěsnil laciné pozérství.. Námět filmu je skvělý, ale režie mi moc nesedla.. Výtečná kriminálka, u které bohužel víte od začátku, kdo je vrahem.. ()

VanTom

Nevzrušivá rekonstrukce dopadení aljašského masového vraha, které by se snad ani nemělo říkat kriminálka, protože pachatele od začátku známe nejen my, ale i detektivové. Snaha zdramatizovat zajištění usvědčujících důkazů a výslech podezřelého zavání hollywoodizací a stejně nepřináší kýžené napětí, kterému dále podtrhávají nohy náhledy do rodinného soukromí policajta a labilní psychiky korunní svědkyně, přeživší šlápoty. ()