Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

HonzaMag

Umělá a odtažitá slátanina, která jde dost mimo mne. O nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeč - prostě jsem jim to ani chvíli nebaštil. Za Woodyho dám hvězdu navíc.... ()

netWoor

První polovina nechutně ukecaná a zatraceně nudná, a to rádoby politikaření úsměvné (jestli první díl jsem předpokládal jako cílovou skupinu filmu puberťáky, teď už jsou to spíš puberťáci začínající). Souboje v kopuli jsou většinou ve tmě a tak je obtížné sledovat, co se tam děje. Nicméně to by ani nevadilo, bo se tam neděje nic. Děti už se až tak nemydlí mezi sebou, ale spíš s hovadinama, které vypouštějí tvůrci. Nicméně série hladových her bude evidentně dlouhá ... ()

Likan7

Dospělejší snesitelnější než první díl. Jakožto absolutní neznalec knižní předlohy čerpám jen z toho, co vidím ve filmu. Slušelo by se trochu ubrat na minutách, ale dá se to jednou, max. dvakrát strávit bez úhony. Jennifer Lawrence tu už ale vypadá, jako by jí tahle sága otravuje a očividně by se chtěla zaměřit na trochu jiný level herectví než běhání po lese a střílení z luku. :-) ()

West

Hunger Games nikdo nemůže srovnávat s Twilight. Protože jde o jiné žánry. Je to sice zaměřené na mladší publikum , ale rozhodně skvěle zpracování. Knihu jsem četl a tak mohu srovnávat. Samozřejme, že se celá kniha nedá nacpat do 2h filmu , ale některé zkrácené části tomu naopak dodají více pozitiva. Pokud člověk viděl alespoň první díl a zaujal ho. Tak bude u druhého skákat radostí, a naopak v dojemných momentech bude mít na kraji. Protože 2.díl oproti prvnímu je - Osudovější, Akčnější, Srdceryvnější, Se zajímavějšími zvraty a skvělým a poutavým prostredím. (Pro mne byla 2.kniha z tech všech 3 nejlepší) Nesmím zapomenout na výbornou hudbu. A jsem rád, že se film velice povedl. 85% ()

radeckator

Těch debilně otevřených konců u filmů začínám mít pomalu dost. U seriálů mě to ani trošku nevadí, ale odejdu-li z kina s tím, že za rok musím přijít znovu a za další zase, abych se dozvěděl jak to skončí a mezi tím zapomněl souvislosti mě akorát tak nažene ke stahování a vyčkávání až celý ,,seriál" bude ukončen a já konečně budu moct na jeden zátah vše vidět jako jeden film, tak jak jsem si to na začátku přál. No ale k filmu. Jen málo která dvojka překoná svoji jedničku a tady se co vcelku podařilo. Teenegerovská romance tu úspěšně přechází v Matrix Reloaded což je fajn, no a tak mě nezbývá nic jiného, než poslušně rok čekat na Matrix Revolutions. Nevím, ale jestli se mám více bát toho, že ždímání úspěšného díla ztratí šmrnc anebo že už teď vím, že další film ze série je rozdělený na dvě části. ()

BDMarty007

Druhý díl série je výrazným zlepšením oproti dílu prvnímu. Úvodem je třeba říci, že se nejedná o žádné volné pokračování a vlastně to vůbec není svébytný film, ale v podstatě druhý díl seriálu, na nějž se vůbec nemá smysl koukat, pokud jste neviděli díl první a budete se muset podívat na díly další, abyste věděli, jak to dopadlo... První díl byl opravdu mizerný po všech stránkách. Druhý díl naopak celkem dobře funguje a naplňuje co bylo v díle prvním promarněno. Děj se posunuje kupředu, má to napětí a spád, postavy konají podle nějakých principů, jsou uvěřitelné a konzistentní, tušíme, že jde o něco více. Výměna režiséra asi výrazně pomohla, Lawrence dokázal z herců dostat daleko lepší výkony. Jeho jmenovkyně v hlavní roli se už neplouží po plátně jako zmatená laň, ale je výraznou osobností. Začíná to nastolovat morální dilemata a je to o (ne)svobodě a v podstatě politické téma. Po většinu času to dává smysl a závěr něco odhaluje, ale mnohem více otevírá pro příští pokračování. Zázrak to není, ale po hrůze prvního dílu je to velmi příjemné překvapení. ()

Bobšule

Jak píše POMO, opravdu mnohem více povedené než jednička. Počínaje scénou v kraji, odkud pocházela Routa, přes předvedení šatů (asi jsem dětská, ale mně se ty šatové triky strašně líběj. :-) ) Až po dění v aréně, kde tnetokrát přitvrdili. Nelačním po násilí, ale po věrnosti knihám. Spokojenost. A čím dál větší spokojenost s představiteli hlavních rolí. ()

ZnalecH

Od toho, že to má lepší hodnocení než jednička, jsem čekal, že to bude daleko lepší. Ale tady nevidím skoro nic nového. Ano, bylo to takové akčnější, ale ani mě po shlédnutí tohoto dílu neláká ten další. ()

bearmeedek

Dvojku nejde nepochválit. Znatelný posun k dobrodružnému filmu, romantika vyšuměla a nastal boj o život. Jennifer Lawrence opět magicky přitahuje. Neopakuje se zbytečně děj prvního filmu. Tentokrát "ztraceni na ostrově" ani nebojují tolik proti sobě, jako spíše vzdorují různým katastrofám, které na ně cíleně posílá "vládce ostrova". Jednoznačně o dost lepší zábava, jak to zde ale vidí spíše mužská část. Abych nezapomněl, Lenny Kravitz je v prvních dvou dílech další příjemná postava. ()

loveless

Po druhém zhlédnutí přidávám jednu hvězdu navíc (tedy 4 nyní), protože druhý díl je lepší než první, je to znát dost. A já už jsem si stihla zvyknout na to děsivé obsazení a tak pomaličku začínám fandit Peetovi už i tady... Knihy pořád o moc lepší, i když dějem a i spoustou drobností je to celkem přesná adaptace. ()

GTS_PUNK

Dej druhého dielu série "Hunger Games" nadväzuje priamo na udalosti z prvej časti po tom, čo hlavné postavy z Distriktu 12 zvíťazili v minuloročnej edícii tohto boja o prežitie. Kvôli vláde, ktorá ich však nemá veľmi v obľube, sa musia do arény viac-menej nedobrovoľne vrátiť aj tento rok a čeliť tentokrát nebudú iným tínedžerom, ale predošlým víťazom "Hunger Games". V stávke je tak znovu život hlavných hrdinov, o ktorý sa budú musieť tvrdo pobiť. V porovnaní s prvým dielom, musím konštatovať, že sa mi tento páčil o kúsok viac. Hneď na začiatok som sa utvrdil v tom, že filmová krajina Panem má silno fašistické zriadenie a demonštrácia sily voči obyvateľstvu je tu zobrazená ešte viac. To však nie je to, čo by som na filme oceňoval. Aby však dej nestál, a zrejme sa držal knižnej predlohy, boli hlavné postavy opäť vhnané do arény, aby divákom, či už tým filmovým alebo reálnym, dopriali nejakú tú akciu. Aréna, v ktorej sa v tomto dieli bojuje, je vytvorená džungla a páči sa mi omnoho viac než les, ktorý možno vidieť v predchádzajúcom dieli. Džungla je zradná dosť sama o sebe, ale v tomto prípade to platí dvakrát tak. S množstvom nástrah, pascí a všadeprítomného nebezpečenstva, je sledovanie postáv prechádzajúcich touto arénou viac než napínavé. Štýlovo predátorské. Keď už je reč o postavách, tie hlavné sa nezmenili, ale pribudlo niekoľko nových vedľajších. Zaujímavo sa javia všetci účastníci 75. ročníka "Hunger Games", ale postupne divák zistí, že o väčšine sa nedozvie absolútne nič. O zvyšných síce niečo málo, ale že by to bolo zaujímavé, to sa povedať nedá. The Hunger Games: Catching Fire je rozporuplným filmom, ktorý sa netají tým, že pomerne dosť vecí si požičal z prvej časti. Jednou z nich bola aj silná priemernosť. Aspoň mojimi očami som tak tento film videl a nejako sa tými vyše dvoma hodinami dostal. Za jediné skutočné pozitívum môžem považovať len už spomínanú výpravu scén, ktoré sa odohrávajú v aréne-džungli. To bude pravdepodobne jediná vec vďaka ktorej si možno budem tento film aspoň trochu pamätať. Druhý diel zvláštnej sci-fi dobrodružnej série. Druhý priemerný diel zvláštnej sci-fi dobrodružnej série. Hoci je o malinký kúsok lepší než diel prvý, raz mi to dozaista bude stačiť vidieť. ()

gemi odpad!

První polovina filmu je zábavná asi jako sledování závodu rybářů na vesnickém rybníku. Totální utrpení! Masky jsou jako z Gayparade, nechybí ani rytíři JEDI. Vrcholem je ovšem Triton, nosící v džungli bábu na zádech. ()

mirra66

Film dospěl. Pro mě překvapení, protože se nestává často, aby dvojka byla lepší než díl první. Tady se to podařilo, za mě tedy pozitivní hodnocení 72%. ()

Wyrdas

O poznání lepší, než jednička. Těžko k tomu říct něco nového, prakticky je to reprodukce v dospělejším kabátku. V prvním díle jsem se rozepsal o čtyřech orlicích, ze kterých si Kapitol, jakožto orlice pátá bere příklad. Stejně jako první díl, i zde jsme si připomněli velkém římské hry, Napoleonská orlice tu oproti jedničce vynikla o trošku více... Hitlerova i orlice USA provázela film po celou dobu. Kapitol dělá jedno příšerné rozhodnutí za druhým, prakticky bylo těžké dojít k revoluci, ale díky neuvěřitelně hloupým krokům prezidenta Snowa se tak stalo. Celý tenhle film mi připomněl horror Krychle a po celou dobu jsem si nemohl pomoct, ale kdyby se jen zlomek, část peněz vynaložených na ty hry dal do 12cti krajů, měl by Kapitol 12 stád věrných a poslušných oveček. Protože se mi film Krychle líbil a protože jsem už na začátku psal, že je to o kousek výš, než jednička... tak tomu musí odpovídat i hodnocení. Nicméně podruhé to vidět nepotřebuji, je to čistě jednorázový film. ()

Hellknight12

Druhý film v poradí je najdlhší a zároveň najlepší. Počas dĺžky 147 min je tu zvládnuté úplne všetko. Víťazná dvojica z prvého filmu je pozvaná na turné. Počas, ktorého majú ľudí presvedčiť, že sa naozaj milujú. A hlavne ukľudniť ľudí. Bohužiaľ nepresvedčia prezidenta Snowa a ten zmení pravidlá v hrách a to, tak, že budú bojovať všetci doterajší víťazi v jednej aréne. Pekne sa nám rozvinú postavy. Nápad so zmenou hier je fajn a osvieži to pekné celý film. Je tu viac akcie. Pokračovanie vo vývine postáv. Zmena usporiadateľa hier. Efekty, herecké výkony, akcia, kamera sú najlepšie z celej série. Konanie postáv je tiež pochopiteľne a aj dialógy sú fajn. Film jednoznačne môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Nix

Další pokračování mi pořád nevadilo, ale říkal jsem si, že další díl už opravdu bude klesat kvalitou a už to určitě nebude mít to správný tempo. Přece jen v některých momentech i tady to tempo upadalo. ()

Fullty

Po prvním díle jsem toho nečekal mnoho, ale že dostanu něco mezi serialy Lost a Esmeralda jsem si nemyslel. Na druhou stranu výprava a hudba = impozantní, takže v důsledku pěkné 3 hvězdy. Viděl v kině ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky