Už teď mi chybíš

• Velká Británie Miss You Already (více)

Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) byly odjakživa nejlepšími kamarádkami. Od dětství spolu sdílely absolutně všechno – tajemství, šaty, dokonce i kluky, se kterými chodily. Návštěvy bujarých večírků plných alkoholu a drog či vyvádění ztřeštěností jim zůstaly od mládí až do dospělosti. V životě ale jednou nastane chvíle, kdy se každý musí začít chovat dospěle... Nebo ne? Snažit se žít „dospěle" má ale různé podoby. Zatímco Milly má úžasnou práci a žije v krásném městském domě s manželem Kitem (Dominic Cooper) a dvěma dětmi, Jess a její přítel Jago (Paddy Considine) žijí bohémským životem na hausbótu na londýnském kanálu. Přátelství Milly a Jess je však stále pevné jako skála a život je jednou velkou zábavou. Každá zábava však jednou skončí a pro Milly s Jess to platí dvojnásob. Jess po mnoha neúspěšných pokusech, kdy se pokusila otěhotnět, konečně prolomila smůlu a chce s Milly oslavit radostnou zprávu. Ta má bohužel úplně opačnou novinku – byla jí zjištěna rakovina prsu. Dlouholeté kamarádky se tak ocitají před životní zkouškou, jak se poprat s vážným onemocněním jedné z nich, když druhá prožívá nejradostnější období svého života. Vydrží jejich přátelství všechno špatné i dobré? (Bohemia MP)

Astonko

Príbeh, alebo teda aspoň jeho časť, je mi vcelku blízka, keďže mám v člena rodiny, ktorý chodí na chemo a môžem zaňho povedať, že mu nebolo úplne príjemné to pozerať. Takže z tejto stránky film neuspel, ak vôbec chcel. Inak ale za mňa musím povedať, že film ma neraz dojal a ešte viackrát pobavil svojím čiernym nadneseným humorom. Ústredná dvojica je skvelá a veľmi sympatická, jednoducho je radosť (a sem tam smútok) sa na film pozerať 9.5/10 ()

allegria

Několikrát po sobě se mi u tohoto filmu stalo, že mě po pár sekundách v začátku odradilo jeho téma. Tentokrát jsem se ale konečně rozhodla dokoukat, a musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená, protože tak náročné téma je tu podáno zlehka, přirozeně a přitom citlivě, rozhodně nejde o nějaké ždímání citů diváka. Dokonce jsem se několikrát i zasmála. Trošičku se mi nelíbilo zbytečné protahování ke konci, ale to nemohlo nijak zásadně ovlivnit mé hodnocení. Jsem ráda, že jsem viděla konečně film, který ukazuje nemoc a smrt jinak, než jak jsem to až dosud vídala v jiných snímcích. Nijak přehnaně optimisticky, ale ani přehnaně tragicky. Díky za to. ()

PTuranyi

Už na prvý pohľad je tento film určený ženskému publiku. Príbeh dvoch najlepších priateliek, z ktorých každá má inú povahu a svoje ťažkosti. Hra s emóciami a prechody z drámy do ľahkej zábavy nedovoľujú vniknúť problémom viac po kožu. Ale taký je život, raz si hore a raz dole. Ako celok potom vyznieva film povrchne a hoci sa dotýkal vážnych problémov, prešiel tak akosi pomimo. 70% ()

M_crha

S tímhle filmem mám problém, ten film se utápí sám v sobě. Kdyby mi to někdo vyprávěl tak se hned musím zeptat. To je vše ? Nějaký závěr? Jasně smrt je krutá, to tak je , ale o tom je natočeno mnoho filmů a lépe. Tohle mi přijde pojďme natočit něco co rozpláče. ()

TOPmoovie

ked film zacal, tak prve minuty aj ked boli niecim zabavne, nieco mi napovedalo ze taky bude cely film. a chcel som odist kina. --- ale..potom v jednej sekunde to zacalo. aj ked vyber hercov bol uplne nespravny, inak to bolo cele vynimocne. ()

Barthezz

Neveril bych, ze nekdy Drew Barrymore uvidim v necem co bude dobry, ale ono je to asi taky o tom, s kym ten film vidite :] :-* Ale podle me to melo skoncit 10 min pred koncem. ()

hussky

Pokud chcete vidět opravdu hezký film u kterého vám nezůstane oko suché, tak se opravdu mrkněte, tento film se opravdu povedl na výbornou. Člověk se pobaví ale film zároveň ukazuje bolesti dnešní doby. Musím dát 5 hvězd, protože sem od filmu neočekával nic závratného, ale opravdu mě dostal. Doporučuju všema deseti. ()

Monditrade

Velice povedené...zejména bych nečekal, jak se Drew ujme své role... taktéž detaily na postupnou léčbu a její detailní následky jsou docela drsné.., ale byl to záměr film nejspíše více posunout někam dál, než jen mluvit o nemocech... trochu film drtí rozmazlení haranti, kteří by asi už dostali na prdel, ale to se dá přežít.. jinak moc fajn... ()

Pecos

Taková smutná podívaná. Ale moc pěkně ztvárněný příběh o opravdovém přátelství. Jinak souhlasím s komentářem od Gabise. ()

Jitomirka

Absolutně nevyužitý potenciál skvělého námětu. Tohle mě jako mělo dojmout a rozbrečet? Ten film vůbec není o přátelství, o lásce či rodině. Je akorát o tom, že když dostanete rakovinu, vypadají vám vlasy a pak budete plešatá. Hlavní hrdinka víc řeší svůj vzhled než rodinu a údajně nejlepší kamarádku. Prostě jedno z největších filmových zklamání za poslední dobu. ()

Smashed

Už teď mi chybíš je krásnej, docela smutnej film. Film o lásce, o přátelství, o štěstí, o nenívisti, o nemoci a o smrti..... ()

demovka

Film „Už teď mi chybíš“ není odlehčená komedie a není to také romantický film, jak tvrdí distributoři. Je to prostě drama o životě jedné nemocné ženy a její nejlepší kamarádky. Velké pozitivum tohoto filmu je v tom, že je to pojmuto jinak. Máme pocit, že je to jeden velký životní mejdan Milly, kamarádky hlavní hrdinky Jess, který prožívají spolu. Bohužel každá má jiné životní peripetie. Milly onemocní rakovinou bez možnosti se vyléčit, Jess nemůže otěhotnět. Obě mají štěstí ve svých partnerech. Milly je v této dvojici vůdčí osobností, takže strhává veškerou pozornost na sebe a Jess si kvůli tomu nemůže své starosti a radosti ventilovat navenek. Pro jednu z nich to končí dobře, pro druhou špatně. Proto také můžete najít komentáře s informacemi typu „nikdy více“. Ne každý má pevné nervy poslouchat hodinu o tom, jak druhý umírá. Je až neuvěřitelné, jak Toni Collette (Milly) vypadá jinak. Je ošklivá, což je tím, že musela kvůli filmu hodně ale hodně zhubnout. Má propadlé tváře a žádné prsa, o které celý film jde. Ale hraje fantasticky. Nepovedl se výběr jejího partnera, nehodí se mi k sobě, mám pocit, že Toni Collette je celý čas o 10 let starší, přitom je ve skutečnosti starší jen o 5 let :o). ()

MarekT.

"Zkuste říct ne někomu, kdo má rakovinu." Jak se vypořádat se zákeřnou nemocí s ohledem na rodinu, přátele a pokud možno zábavnou formou? Zní to jako téměř nemožný úkol, což koneckonců potvrzuje i tento snímek. Docela sympatické a nekonvenční drama se spoustou komediálních prvků se kromě hlavní hrdinky trpící rakovinou zaměřuje na dopady této diagnózy na její nejbližší okolí. Ochota rodinných příslušníků pomáhat postupem času klesá a dávají čím dál tím víc najevo, jak je tato neplánovaná životní zkušenost obtěžuje. Zvlášť obtížně se s nemocí své dcery vyrovnává sobecká matka, která měla o jejím životě diametrálně odlišnou představu. I u samotné pacientky nakonec zvítězí cynismus. Navzdory relativně "ohranému" tématu obsahuje film dost překvapivých a nepředvidatelných momentů a rozhodně stojí za shlédnutí. Ještě nikdy mi žádný příběh o rakovině nevykouzlil na rtech tolik úsměvů, jako Miss You Already. ()

Tomulka

Hlavně dobře napsaný scénář. Pokud tedy záměrem scénáristky bylo navodit dojem jednostranného přátelství, které se projeví v opravdové až po prohlédnutí dominantnější přítelkyně skrze smrt. Ale je velkým faktem, že smrt člověka postaví do jiné role otevře mu oči a mysl a postaví jej nejen do role přijímací , ale také do role diváci. Díky těmto díky těmto filmům se lidé více otevřou a možná si i ti vnímavější uvědomí jak přátelství, láska a život funguje.Klobou dolů před výkonem Dominica Coopera od něj bych tak dobře zvládnutou roli tohoto rázu nečekal. Ostatní herci byli úžasní, ale zklamali by mne kdyby ne! ()