Už teď mi chybíš

• Austrálie

Miss You Already

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2015, 112 min

Skvěle obsazený film o kamarádství dvou žen: Milly lékař odhalí zhoubný nádor v prsu, Jess se po letech snažení podaří otěhotnět. Miss you already zachycuje právě tyhle dva zlomové okamžiky obou žen a ukazuje, jak jejich kamarádství tyhle změny změní. Hlavně scény s Milly jsou hodně silné a celé kino pak uslzeně odcházelo domů. Někde tvůrci tlačili už hodně na pilu, ale tenhle snímek to unese.(27.1.2016)

• BMW12

Další film o rakovině, to už opravdu né. Doteď se mi sice většina líbila, ale čeho je moc, toho je příliš. A tady to už prostě nefunguje, film je nevýrazný a nudný. A Toni Collette mi tady vůbec není sympatická. Možná, že ženskému publiku se to může trochu líbit, ale já jakožto zástupce mužské rasy jsem to musel po hodině vypnout.(20.8.2017)

Celkově neskutečně milé překvapení. Spousta filmů se snaží spojit drama s komedií, ale většinou je to stejně buď jedno nebo druhé (a nebo jednoduše špatné... :)). Tento snímek však oba žánry sladil naprosto báječně a ukázkově, jako dramedie o rakovině možná i jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl. Jako komedie to není trapné, ba naopak velmi zábavné (zasmějete se v podstatě od začátku do konce) a jako drama opravdu povedené a dojemné. V kině se doslova střídal smích s pláčem - a ještě se mi nestalo, aby na konci smrkal celý sál, to bylo fakt šílené... :) Mimochodem výborný výběr herců. Nečekal jsem takto pěkný a vkusný film. 4,5*(24.2.2016)

"Miss You Already." Po filmoch The Fault In Our Stars a Me & Earl & The Dying Girl tu máme ďalší film so zápletkou, kde postava trpí zákernou chorobou. Príbeh sa však tentokrát sústredí na najlepšie kamarátky Jess a Milly v podaní Drew Barrymore a Toni Collette. A musím povedať, že rovnako ako v spomenutých dvoch filmoch vyššie, tak aj tu ide o skutočne silný, citlivý a veľmi dobre napísaný film. Drew Barrymore sa konečne dostala do skutočne vynikajúceho filmu a je radosť sa na ňu pozerať. Je obdivuhodné čo dokáže pre svoju najlepšiu kamarátku urobiť a najlepšie na tom všetkom je asi to, že skoro vždy ju vidíme pri Milly usmiatu a snažiac sa jej priniesť príjemné momenty. Žiadne veľké ľutovania a žiadne depresívne reči. A ten optimizmus jej tu pristane. Priateľstvo našich dvoch hrdiniek je tiež veľmi uveriteľné a prináša veľa skvelých vtipných momentov, ako rovnako aj veľa smutných momentov. Rovnováha však panuje na oboch frontoch a nijako sa medzi tým všetkým nerušia. Hudba v tomto filme je podľa mňa tiež vynikajúca. Absolútne pasuje atmosfére filmu, no nikdy nás nedostáva do uplakanej nálady. Funguje to skvele. Myslím si, že jediný problém, ktorý som pri filme mal boli detskí herci. Nie sú zrovna najlepší, no viem priznať, že sa aspoň snažia, a dcéra má občas dobré hlášky. Milly-in syn je ale absolútne nepresvedčivý a nefunguje to. Rovnako som mal pri pár scénkach pocit, že sme sa pohybovali medzi zelenými stenami a nebolo to potreba. Je to len pár miest, no napriek tomu by som bol radšej, keby som všetky prostredia uveril. Odhliadnuc od toho, "Miss You Already" je podľa mňa veľmi dobrým filmom. Má v sebe dostatok úprimnej a nenásilnej komédie na pobavenie a odľahčenie a príjemnú drámu, pri ktorej nemáme pocit, že príliš tlačí na pílu. Úprimne hovorím, čeknite si tento film a urobte si vlastný názor.Hodnotenie: B+(11.12.2015)

Díky těm hereckým výkonům je to hodně fajn a dají se snést i ty pasáže, které by byly jinde hodně přecitlivělé. To finále je z hlediska nafilmování velmi dobré a sama smrt velmi dobře zachycena, ale pořád si nejsem jistý, co se film snažil říct? Že umírání bolí? Že je to kruté? Ale že se s tím dá smířit? Anebo jen to, že tu jsou herci, co umí hrát?(16.12.2015)

• - Drew Barrymore (Jess), Toni Collette (Milly) a ich deti zostali v kontakte aj po natočení filmu. (livia551)

• - Natáčelo se ve městěch Londýn a Ilkley Moor ve Velké Británii. Nemocnice, která je k vidění ve filmu, je UCH Macmillan Cancer Centre. (willy1)

• - Jennifer Aniston byla původně obsazena do role Jess, ale poté, co se práce na filmu opozdily, od něj odstoupila. Nahradit ji měla Rachel Weisz, ale ta od snímku také po čase odpustila, a tak jí nahradila Drew Barrymore. (Patw)