Už teď mi chybíš

Miss You Already

Už teraz mi chýbaš

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2015, 112 min

Skvěle obsazený film o kamarádství dvou žen: Milly lékař odhalí zhoubný nádor v prsu, Jess se po letech snažení podaří otěhotnět. Miss you already zachycuje právě tyhle dva zlomové okamžiky obou žen a ukazuje, jak jejich kamarádství tyhle změny změní. Hlavně scény s Milly jsou hodně silné a celé kino pak uslzeně odcházelo domů. Někde tvůrci tlačili už hodně na pilu, ale tenhle snímek to unese.(27.1.2016)

Slušné drama o kamarádské lásce až za hrob, která netlačí tolik na pilu, jak by se mohlo zdát. Ke konci sice dámskému obecenstvu ukápne slza, ale to už k danému příběhu patří. Jinak se jedná o velice slušný a i pro pánské publikum přijatelný film o dvou kamarádkách z nichž jedna začne umírat na rakovinu a nehodlá se s tím smířit. Obě hlavní herečky jsou velice fajn a zvláště Toni ukazuje, že umí opravdu dobře hrát a podobných rolí by si zasloužila více.(10.10.2016)

Fňuk filmů o smrtelných a smrtících diagnózách jsou mraky, tenhle je ale jiný. Nemocná je nejen akutně nesympatická, ale navíc ukazuje, že příznakem každé vážnější nemoci je zvýšená hladina sobectví. Ať jde o ženu s rakovinou nebo muže s rýmou, každý nemocný myslí na sebe, na sebe a pak až na sebe. A čím je mu hůř, tím víc omezuje už tak omezený prostor, kam zahnal všechny své blízké, až nakonec vše zaplaví Mé nemocné já. Výjimky existují, samozřejmě, stejně jako existují víly a vlkodlaci (tzv. pravděpodobnost „prý“). Milly je navíc taková ta přátelská mihule, kolem které jen tak proplujete a ona se na vás přisaje a odsaje, až když z vás zbude jen ohlodaná kostra. No a Jess je ke své smůle rybka k nakousnutí. Oběma přihrávají dva mořští slimáci, horší exemplář je klučina Kit, který patří k Milly a Jessin Jago Bago Mago (nebo jak). Ani blízcí nemocných to nemají lehké, když nemoc ignorují, pacient je lítostivý a nevrlý, když ji dramatizují, je lítostivý a nevrlý. Tady je střední cesta opravdu zlatá. Pro obě strany.(13.3.2017)

• SexyAjinka

Emoce pod bodem mrazu.. :((5.6.2016)

Americké ženy zvládajú aj rakovinu ľavou zadnou. Nie že by som potrebovala viac pátosu, ale trochu viac hĺbky a uveriteľnosti by neuškodilo. Všetko bolo ako jedna obrovská jazda lunaparkom. Tak trochu sklamanie, ale na odpočinok to ušlo.(2.2.2016)

• - Když si Jess (Drew Barrymore) a Millie (Toni Collette) povídají o diagnóze rakoviny a pleši, řekne Jess, že pleš je běžná. Na to však Millie odpoví, že běžná je jen u mužů, miminek a u E.T. Tím naráží na jednu z prvních rolí představitelky Jess, Drew Barrymore, ve filmu E.T. - Mimozemšťan (1982). (hansel97)

• - Toni Collette si skutočne kvôli úlohe Milly oholila hlavu. (Msscastillo)

• - Natáčelo se ve městěch Londýn a Ilkley Moor ve Velké Británii. Nemocnice, která je k vidění ve filmu, je UCH Macmillan Cancer Centre. (willy1)