Clona

• Velká Británie The Lens
Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 52–53 min)

Scénář:

Marek Epstein

Kamera:

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková (více)

Epizody(7)

Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu. (Česká televize)

Lubakus

Ubohé kamerové cvičení bez příběhu. Výraz: "Táhne se to jako sopel po štěrku" tímto dostává hmatatelný rozměr. ()

pOne

Za mě po dvou dílech za dvě hvězdy. A nevím, jestli budu dál ve sledování pokračovat. Nepřináší mi tento seriál zajímavý obsah. Je to mnoho kamerového pohybu a filtrů pro nic. Parta detektivů/kriminalistů mi nepřijde vůbec důvěryhodná/věrohodná - spíše jsou mi k smíchu. Nabízí se srovnání s Případy 1. oddělení a zde Clona prohrává na plné čáře. Je to taková pěkně vypadající prázdná obálka. ()

B01D

Po shlédnutí 3 epizod musím říct, že je to pro mě zatím nejlepší kriminálka, co jsem za poslední léta viděl. Výborná kamera, hudba, zvuk a pro mě vyhovující herecké obsazení. ()

Vivian

Díl Stopaři: při rozhovoru Hádka s psychiatrem krouží kamera okolo herců tak zuřivě, že se mi z toho roztočila hlava a musela jsem se dívat stranou. Není nutné být vždy za každou cenu tak strašně efektní... ;) ()

Fíma

Tak na Případy prvního oddělení to zdaleka nemá. Občas mi ty zápletky přišly dost nelogické, často až zmatené. Epizoda s rozřezanou ženou vylovenou ve Vltavě byla nějakým remakem na majora Zemana? Úplně jsem čekal, kdy šéf kriminálky při sledování videa s podezřelým pronese onu slavnou větu: "To je zkušenej kamuflážník." ()

PamelaJJK

Schválně jsem si počkal na všechny díly a ještě si dal odstup, abych byl (v rámci možností) objektivní. 1. díl - **, 2. díl - **, 3. díl - *****, 4. díl - *****, 5. díl - **, 6. díl - **, 7. díl - *.Tenhle seriál se opravdu nepovedl a nehezky zklamal. Smůla. Obsazení OK. Jen dvě výtky. Jan Hartl měl v seriálu zůstat a naopak z něj měla zmizet (či spíše se v něm vůbec neobjevit) Vica Kerekes. Celý seriál je nevyrovnaný a rozkolísaný, včetně zvukové stopy a hudebního doprovodu (to jsou, kromě VK, asi 2 největší průšvihy). Dost taky vadily pokusy o moderní kameru a některé nelogičnosti. Prostě Clona se nezařadí do Top 10 českých krimi seriálů... A to jsem se tak těšil. I přes tu Vicu K.. Bohužel. ()

DR.SZ

Celkem slabý režisér Tomáš Řehořek natočil nudnou krimnálku pokoušející se o moderní zázrak. Místo toho jsme se dočkali otravného kýče, kde každý díl měl nedořešený konec. Technicky seriál působil opravdu moderně, ale námět a scénář byl bez špetky inovace. Vše už bylo zahráno a všechny případy jsem viděl snad tísíckrát. Dokonce se v něm ztrácí i výkony Rostislava Nováka, Davida Novotného a Kryštofa Hádka. Ještě dalším špatným bodem je hlavní herečka - kravka Vica Kerekes. Zezačátku byl příběh dobrý, ale vsázet na osobní stránku jednoho hrdiny nebylo moc dobré a i ty případy zůstaly vedlejšími. 27% ()

a0001

Pomerne originálne, dobrá atmosféra aj herecké výkony. Je x seriálov, ktoré majú podstatne vyššie hodnotenie a sú podstatne horšie. Chcelo by to viac porovnávať... 70% ()

cerdax2

Cele to pusobi, jako by to Hadek nejen hral, ale i cele natocil jako svoji prvotinu :P. Pribehy prumerne, zpracovani slabsi, hudba velmi slaba. 35% ()

vrba68

Totální zklamání. Další díly určitě vynechám. Začalo to už děsivým úvodem pseudointelektuálních keců studentů z Famu a ve stejném duchu film pokračoval. Herecké obsazení už nemohlo být horší a angažování mého oblíbence Jana Hartla do role dopravního policisty byl zjevný omyl.. O vyšetřovacím týmu už ani nemluvím. Snažila jsem se tomu dát šanci, ale po 45 ,minutách jsem stále jen nevěřícně zírala do čeho ČT dala peníze . Tohle není kriminálka ani náhodou, jen bezbřehá nuda, nuda, nuda. Seriál Případy 1.oddělení nasadil laťku, ke které se Clona nemůže ani přiblížit. ()

Stormerians

Hodnocení po prvním dílu: Zatím teda velká slabota, kromě pár rádoby efektních záběrů nic a velká nuda. Snad se to v dalších dílech ještě rozjede, ale přílišný optimista nejsem. ()

mrsin

Hodnotit Clonu hned po prvním díle nehodlám, ale zatím se mi jako nejvýraznější slabina jeví Epsteinův scénář. Zato kamera je zde opravdu luxusní a na české poměry nevídaná. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál... ()

brasek

Miesto dynamickej a atraktívnej kriminálky, na ktorú diváka navnadili ukážky, že po "prvom oddelení" príde ešte o niečo lepšie sa nepotvrdili. Toto zatiaľ nie je kriminálka, nemá to žiadnu atmosféru, žiadne napätie a dej je nudný. Sklamanie! ()

morepower

Zatím je to takový napůl. Případ-nepřípad, vyšetřování-nevyšetřování. Pořád jako by se to chtělo rozběhnout a nic. Má to své světlé chvilky, ale zatím slabý. Uvidíme dál. ()

blekekeke

Dva díly, dva zmatky. Zatím se nenašel nikdo, kdo by se aspoň trochu usmál. Povznesl trochu pozitivního ducha. Čímž je to sice krimi temné, ale s tou opilou kamerou to působí mnohdy zmateně. PS: jak sedí u videa ze svatby. Na monitoru běží nějaký pohyblivý zmatek, a matka řekne si dobrej (asi kameraman :o)) ... Takže žádný překvapení se nekonalo. Tímhle profesionálním přístupem je vůbec obdivuhodné, že se všichni dožili konce ... ()

hony23

Je pravda, že Případy 1.oddělení a hlavně Cirkus Bukowsky nasadili laťku českých krimiseriálů podstatně výš, než kam dosáhla Clona. Na druhou stranu pořád se jedná o celkem zajímavou podívanou, která na tu hodinu spolehlivě zabavý. ()

tucnakova

Co je ?! Za mě dobrý ... ( hlásí zástupkyně vyzobanejch slunečnic, co nemaj starýho doma, leč v rachotě - a naopak přemýšlí o lobotomii například v souvislosti s, jinak místy vtipnými, obdivovateli znovuvzkříšení, jinak vždy milé nellis ...). A možná na just ještě jednu časem přidám, abyste věděli. (no tak nedám,no ... co ten konec bohajeho ...?) ()