Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Pedross800

"NIKDO NEDOKÁŽE ZASTAVIT ČAS. ALE TI NEJLEPŠÍ HO DOKÁŽÍ ASPOŇ ZPOMALIT" a Kevin Costner to jako generální manažer v tomto perfektním snímku ze zákulisí amerického fotbalu dokázal!! Wooow, kdo by to byl řekl, že film ukazující pár hodin těsně před zahájením draftu v NFL dokáže být tak napínavý a vtahující. Ta tíha toho udělat správné rozhodnutí a zároveň potěšit nejen majitele, ale i fanoušky. Pochybnosti, váhání, jednání s ostatními, krátící se čas.....to vše je tady cítit opravdu intenzivně. A i díky skvělým hercům a vybroušeným dialogům je tento film neskutečně úžasnou a napínavou hrou. Pecka ()

blackJag

Blbý draft a vzrušení skoro jak při finále :-) Americký fotbal jde mimo mě a nemůžu říct, že zrovna tento film by mě jeho zákulisní fungování nějak třeskutě dobře vysvětlil, přesto forma i tempo solidně provedené. 70% ()

Wbcko

Film o sportu, kterému nerozumím, mapující průběh dne o kterém nevím, že existuje navíc s pravidly a zvyklostmi, které neznám. Trochu mě mrzelo, že jsem asi půlku filmu vůbec nevěděl o čem se mluví ale po čase jsem si zvykl a docela si to užil. Kamera je zajímavá, střih originální, Costner elegantní. Tři hvězdy tak akorát pro sportovní fanoušky (mě), pro znalce amerického fotbalu možná o fous víc. ()

Hollohlaway

Ivan Reitman prostě umí. Ještě jsem od něj neviděl špatný film, a většina jich je výborných. Tenhle je navíc ze sportovního prostředí, byť pro Evropana nezvyklého. Tudíž za mne velký plyšový palec nahoru ( let's go Ivan, let's go! ) a celý film jsem si opravdu užil. Dramatické , opravdové, a závěrečné půlhodinové vyjednávání prostě člověka chytne. Tak to chodí, tak to běží, je to tvrdý obchod, lidský handl. Když jste v tom, jste v tom. Kostner je na tenhle typ role přesně ten pravý, a Jennifer je pořád kus. Vše má navíc díky dobrým detailům a reálným hráčům punc opravdovosti, tady někdo rozuměl svoji práci. Jako pohled do zákulisí profi sportu nenajdete mnoho lepších filmů. ()

666Carnage

Jo tak v téhle draftovací hře se teda nevyznám ale Kevin Costner asi jo a docela se mi v tý roli líbil. Film o americkém fotbale z té politické strany. Pro fanoušky sportovních filmů další dobrej kousek. 75% ()

Zagros

Dobře natočený film z prostředí amerického fotbalu. Teda... spíše z prostředí jeho draftu, neboť se celý točí okolo jeho dne D. Na film se opravdu dobře dívá, samý krásný letecký záběr na stadion, dobré obsazení, slušné herecké výkony a ucházející příběh. Nicméně se moc pod kůži nedostane. K tomu je lepší si vybrat film Vítězové a poražení, který vás zasáhne mnohem více. Zde jsou to tři hvězdy a podle toho, jestli americký fotbal máte rádi, nebo jej nenávidíte, si jednu hvězdu přidejte, nebo uberte. ()

iXtr3m3

Toto že natočil Ivan Reitman? Ty vole, tak to je iná zmena žánru. Čo dodať. Kostner ako obvykle srší charizmou, je to predsa len veľká osobnosť, hoc aj rozporuplná. Jennifer je taká onaká, no proste normálna. Potešila miniúloha bývalého Smallviláka a tiež Terrycho Crewsa. Je to v podstate film zo športového prostredia bez samotného športu, len kecanie, ale zato zaujímavé. Takýto film sa mi v inom prevedení veru nevybaví, takže za mňa 80%. ()

klúčik

Kevin Costner je výborný herec , no ale tento film sa mi nepáčil. Tieto nacionálno - americké filmy nemusím .. 60%... ()

Dixiee

Sportovní film, ve kterém se neodehraje ani jeden sportovní zápas a přesto zde nechybí napětí. Z počátku jsem se bála, že se bude jednat o nudné drama, ve kterém se bude jen zdlouhavě mluvit. Omyl. Do poslední chvíle jsem Costnerovi při jeho výběru držela palce a doufala, že vše dobře dopadne. Do poslední chvíle jsem byla napjatá. Pro mě byl tento film opravdu překvapením. ()

Hanys_

Draft NFL, to je pro mě asi jako běžný den na Wall Street. Vůbec nevím o co tam sakra jde, pořád se jenom někam volá a smlouvá, ale faktem je, že když tohle téma amíci vždycky zfilmujou, je to zatraceně chytlavé. Určitě zajímavější než přechválený Moneyball. _ Napodruhé a napotřetí pořád skvělé. Dávám pátou. ()

dopita

Klasická konverzačka. A povedená. Scénář dokáže zaujmout, i když nevim do jakej míry je reálnej, páč o draftech a kšeftování s výběry vím prd, ale je mi to šumák. Kevin Costner předvádí svůj tradiční (a kvalitní) standard, ostatní, snad jen s výjimkou Denise Learyho, pouze přicmrdávaj. Nicméně především to v pazourách drží režisér Ivan Reitman, kterej v posledních letech sice nenatočil nic pořádnýho, ale tentokrát se vzepjal k supervýkonu (na jeho poměry) a dokázal filmu dát potřebnej šmrnc a tah na bránu. Film nenudí ani na chvíli a v závěru moc pěkně graduje, v čemž má prsty taky scénář. Nevim do jakej míry je děj kravina, ale film jsem zbaštil bez mrknutí oka. ()

peetriss

Kevin Costner je na poli sportovních filmů bezesporu ostříleným borcem, a také si své role lovce talentů pro clevelandský tým amerického fotbalu skvěle užívá. Toto drama muže stiženého tlakem ze všech stran, nevyjímaje toho vnitřního, se sice s výjimkou několika flashbacků na samotném hřišti neodehrává, přesto nepostrádá nekompromisní taktizování, rivalitu a dynamiku v zákulisí tohoto sportu, jež dosahuje vrcholu právě v každoročním draftu talentů. Ivan Reitman konečně po dlouhých letech dokázal najít látku, se kterou si dokázal výborně poradit, i když to s obrazovými okénky a výřezy, zejména během telefonních hovorů, občas přeháněl. Také Kevin Costner si divákovy sympatie dokázal hravě získat. 70% ()

lucijelucije

Líbí se mi zpracování tohoto dramatu, je to sportovní film, tak trochu jinak. A to jak je to tam všechno zamotané je exkluzivní. Ale jak neznáte pravidla amerického fotbalu, a co hůř, jak neznáte pojem Draft Day, tak jste asi po celý snímek úplně mimo, asi jako já. ()

vander19

Keďže zámorské športy sledujem NHL, NBA tak termín draft ovládam dokonale. Ale tento film trošku odkrýva situácie, ktoré si bežný smrteľník asi ani neuvedomuje. To zákulisie, náhle výmeny, rošády mužstiev a presne o tomto je Draft Day. Je to síce film o jenom človeku a to Kevinovy Costnerovy a ostatný mu len robia akési krovie. Z prvej časti film až tak zábavný nebol, ale ako sa blížila hodina výberu No.1 in overall Draft Pick tak to pekne naberá na obrátkach. Je na škodu, že z prostredia NHL alebo NBA by podobný film viac prerazil hlavne v našich európskych končinách. NFL je najpopulárnejšou súťažou v USA a aj tento film bol na 90% vytvorený asi kvôli tomu. Ku koncu to pekne graduje a človek si uvedomí, že za pár minút je možné spôsobiť nespočetné množstvo zvratov. Nemôžem ísť s hodnotením na maximum, lebo tento šport nepovažujem za futbal, ale bolo to zábavné. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman