Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

blans

Perfektně zpracovaný snímek, natočený podle knihy si určitě své zfilmování zasloužil. Skvěle vypadající a vystupující hlavní hrdinové dovedli tento snímek k úplné dokonalosti. Filmová píseň nazpívaná Charli XCX, dodala tomuto filmu opravdu skvělou atmosféru a snímek skvěle posunula v rámci děje pozitivně kupředu. Celkové hodnocení 95% / (viděno: online) ()

Evny

Film, kterému bych bezprostředně po shlédnutí nejraději dala jednu, dvě hvězdy, ne proto, že by byl špatný, ale proto jak nepříjemné emoce ve mě zanechal. Hlavní hrdinové byli přesvědčiví až až, téma je samozřejmě vděčné a silný dojem zanechá poměrně snadno, přesto si film zaslouží 4 hvězdy, dobře zpracované a obsazené. ()

GTS_PUNK

Romantické drámy, v ktorých dôležitú úlohu zohráva zákerná, často smrteľná choroba, nie sú na filmovom poli žiadnou novinkou. A už vôbec nie sú novinkou v prípade knižných titulov, na základe ktorých práve množstvo takýchto filmov vzniká. Čuduj sa svetu, výnimkou v tomto prípade nie je ani kniha Johna Greena, ktorú v roku 2014 na filmové plátno preniesol režisér Josh Boone. Dejová zápletka nie je o nič komplikovanejšia, než by si človek pomyslel. Mladá Hazel (Shailene Woodley) stretáva v podpornej skupine Augustusa (Ansel Elgort). Ako sa veci majú, človek si vie domyslieť, čo bude nasledovať. Dvojica sa dá dohromady, ale keďže obidvaja trpia zákernými chorobami, je jasné, že ich vzťah bude postavený na neustálom strachu jedného o druhého. Aspoň sa to tak na prvý pohľad môže zdať. Keď však tento prvotný strach prekonajú a nedovolia mu, aby ich ovládal, zdá sa, že sa všetko lepší. Lenže v tom príde nečakaná rana osudu. No, nečakaná ako nečakaná, že? Divák totižto už od začiatku filmu tuší, že na jeho konci žiaden happy ending očakávať nemôže. Tak aspoň dúfa v to, že cesta k tomuto "nečakanému" koncu bude čo najlepšie tvorcovsky zvládnutá. A možno povedať, že v tomto smere sa určite nesklame, aj keď jedným dychom je potrebné dodať, že nič prevratné tu takisto nenájde. Množstvo vecí je tu akési zrecyklované klišé, ktoré ale stále pôsobí atraktívnejšie ako iné podobne žánrovo ladené snímky. Je otázne, do akej miery si divák film "pripustí" blízko a ako veľmi dá počas neho, alebo na jeho konci, priestor emóciám. Spustenie slzných kanálikov je však očakávateľné. Najmä potom na konci filmu, aj keď aj počas neho by si niektorí diváci určite dokázali nájsť scény, ktoré by ich rozcitliveli. Ale to je na inú debatu. Keď sa bavíme o tom, že sa na snímok pozerá lepšie ako na iné podobne žánrové kúsky, nie je to preto, že by príbehovo akosi vyčnieval. To nie, stále je to príbehový priemer, ktorého postupná gradácia sa dá ľahko odhadnúť. Skutočným dôvodom, či dôvodmi, ak chcete, prečo sa na tento film dobre pozerá je sympatické herecké obsadenie, kvalitná výprava, šikovne zvládnutá kamera a počúvateľný soundtrack. A Willem Dafoe, keď dôjde na scény, v ktorých sa objavuje. Aj keď to zrejme nie je to, čo by si mal divák z tohto filmu odniesť, je to práve Willem Dafoe, respektíve jeho postava spisovateľa Petra Van Houtena, ktorá je jeho najsilnejším a najvýraznejším aspektom. Hoci je vo filme dovedna na obraze možno desať minút, pričom dokonca stvárňuje z časti zápornú postavu, je to práve on, ktorý urobí z celého filmu na množstvo divákov najväčší dojem. Či je to dobré alebo zlé, nech posúdi každý sám. The Fault in Our Stars ponúka emotívny príbeh, ktorý však už divák mal možnosť vidieť v rôznych podobných variáciách kdesi inde. Kto podobný žáner často nesleduje, určite uroní nejakú tú slzu, pretože momentov na to film ponúka hneď niekoľko. Keď sa na snímok však každý pozrie z objektívneho hľadiska, uvidí silnú, ale zároveň silno priemernú drámu s dobrým obsadením a akýmsi puncom doby, v ktorej vznikol. Miestami vážny, miestami zábavný, miestami trocha nudný, miestami možno zbytočne dlhý. Typologicky a tematicky film, ktorý každému divákovi sadne odlišne. Možno výraznejšie ako ktorýkoľvek iný. () (méně) (více)

Likan7

První půlka funguje báječně. Shailene Woodley se dá přežít a Ansel Elgort je frajer, ať už uniká policii v autě nebo nemá nohu.Je to pohodová romantika na dobrou náladu, kterou přesně chcete mít. Scénář sice není bůh ví co, ale na nic si nehraje a jede si to svý, stejně jako ostatní herci, který jsou nenucený a příjemný. Jenže víte, že polovina lidí ve filmu má nějakou rakovinu, takže co zákonitě musí přijít? Plačtivá, depresivní druhá polovina, která ale funguje na tu vážnou smutnou notu stejně tak dobře jako ta první na pozitivní. Na konci jsem dokonce dostal i trochu twist v příběhu, který jsem moc nečekal, ale díky tomu se divák do filmu ponoří o to víc. Jen ten Dafoe by tam nemusel být. ()

Nocturno culto

Ze začátku a až tak do půlky super ale pak klišovitá citová vydíračka. Možná jsem zaujatý,protože mi tahle nemoc sebrala kus rodiny ale přesto, mohlo to být pojato trochu jinak... ()

Jack333

Četl jsem knižní předlohu, která mě dostala přímo do kolen. A z filmu jsem měl stejný pocit jako po přečtení knihy. Skvělé výkony hlavních představitelů, hudba všechno dokreslovala parádně...Člověk si uvědomí, že život je o bojování a že jsou na světě lidé, kteří na tom mohou býti hůře než vy si myslíte, že jste právě vy. ()

DadysGirl

Poplakala jsem si, Woodley je u mě zatím v kategorii spíše pozitivní, ačkoli nad ní neslintám... Hlavní chlapec za mě opět špatně obsazeno, ale budiž, není každej den posvícení... čím si mě ale naprosto získali je scéna s házením vajíček na auto bejvalky... + debil v Holandsku... Yep! Ztroskotance ty já rád... :) ()

Farley

Pravda, některé dramaturgické prostředky už trochu trčely. Celý štáb si dal záležet, aby (i přes rakovinu) působili Hazel a Gus jako definice roztomilosti. ...až to bylo trochu okatý. Ten kontrast prostě přehnali. Zvlášť na dámskou část publika to byl vyloženě frontální útok, protože rakovina, nerakovina, Gus byl přesně to, po čem teenky léta touží. Asi nejvíc nepřirozená séna byla pak ta v kostele. Zasvěcení ví. ...na druhou stranu. Názory hlavních hrdinů na život jsou ve filmu extrémně inspirativní. Je tam jemně zakomponován takový malý příjemný manuál, jak se v životě vykašlat na problémy a žít ho pro moment. Možná klišé, ale v dnešní době je ho prostě potřeba, lidi na to zapomínají vážně rychle. Fakt to není feel-good film. Rozhodně ne v druhé polovině. Ale něco mi říká, že přesně to byl záměr. A povedlo se. (Ps: Nerdfighters!!! :p) ()

Shredder

Ten film je inscenovany tak, aby sa kazdy, kto ho ohodnoti zle, citil ako monstrum. Opat tu mame silnu temu rakoviny a umierajuci zalubeny par. Aj ked je tu cisto teoreticka snaha prezentovat sa netradicne a nie ako typicky klisovity sladak, vysledny dojem som mal presne opacny. Tam kde by to malo byt komorne a civilne to posobi umelo a odtazito, emotivne reci su sice inteligentne, ale zaroven privelmi stylizovane, nez aby vychadzali zo srdca. Elgort a Woodley ani zdaleka nepatria k najlepsim filmovym parikom a aj v tych veselsich momentoch citit pach sebalutosti. Napriek tomu, ze citim empatiu s ludmi, ktori maju podobne osudy v realite, neznamena to pre mna automaticky, ze silna tema vyplodi aj kvalitny film. Podobnu tematiku a zdrvujuco nadherne spracoval omnoho lepsi Nae meori sogui jiugae (A moment to remember). ()

Alergius

Milé a celkem silné překvapení, které najelo na nevinnou notu v pochmurném prostředí a docela se mu dařilo odolávat těm standartním "dojebávacím" taktikám, kterými disponuje každý druhý slaďák či snímek podobného typu. Vytrhnout kompletně celou scénu z domu Anny Frankové a utnout film poté co Dafoe vystoupí z auta po pohřbu, tak by byl prožitek ještě silnější. Ale co už, každý den není posvícení a musím uznat, že se mi to i líbilo. ()

datos

Okay...pokud si něco zamilujete a že já sem si zamiloval tento dojemný snímek, tak je vše okay...musím se přiznat, že sem probrečel závěrečných dvacet minut filmu. "Svět není továrna na splněná přání." Snímek Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars) je filmovou adaptací celosvětového bestselleru Johna Greena a přibližuje jaké to je žít a být zamilovaný se vším, co k tomu patří - s humorem, vzrušením i tragikou. Film který Vám přiblíží, jaké je žít naplno i když Vám není přáno. Láska na na celý život, i když ten život není příliš dlouhý. Možná ta láska nebyla široká, ale zato byla hluboká. "Jedna z méně pitomých konvencí literatury o lidech s rakovinou je konvence Posledního dobrého dne, kdy se zdá, jako by se nezadržitelný pád náhle zastavil a bolest je na chvíli snesitelná. Problém je samozřejmě v tom, že člověk nemůže vědět, že je to jeho Poslední dobrý den. V té chvíli je to prostě normální dobrý den." ()

J.X.S

Kniha ma sklamala na plnej čiare, takže toto je prvý krát, čo hovorím, že film bol lepší. Stále tá ista stereotypná nuda, bezduché dialógy a totálne nedomyslený charakter Hazel, dokonca aj odporní herci. Jediné plus dávam stvárneniu Petra Van Houtena. to je tak všetko. ()

RAFT

Hvězdy nám nepřály je vážně ,neskutečně nádherný, dojemný film.Režisér odvedl fantastickou práci.Děj filmu šlape,tak jak má.Zde nechybí Naděje,láska,bolesti .Stopáž filmu nijak neubližuje,klidně bych pár minut přidal.Hlavní představitelé filmu své role zahráli ,prostě dokonale.Velice silný příběh.80% ()

alldo.raine

Nenásilné příjemné usměvavé a samozřejmě dojemné..... Dva velmi sympatičtí teenageři, na které je radost se koukat, byť jim ,,hvězdy nepřály´´...... ()

Lofrod

V kine neostalo ani jedno oko suche, miesto filmu som pocul vzlikanie, fukanie do vreckoviek, pre mna komedia, ktoru mi vycarovali 16rocne deti okolo. Citova vydieracka roka. ()

zuzka236

Hodnotenie dávam viacmenej len za samotný príbeh, ktorý bol námetom tohto filmu..druhú polovicu filmu som preklikala až ku Augustovým problémom, prvú som nútene presedela a nudila sa, pre mňa zbytočne rozťahaný film.. (možno preto, že som už vedela čo bude nasledovať ďalej), napriek mojim vysokým očakávaniam ma (až na smutný, dojímavý koniec) film neoslovil, škoda.3* ()

TommyDiamond

Filmy, kde mladí lidé umírají s hrdostí japonských samurajů a plným uvědoměním mi příjdou tak trochu přitažené za vlasy.Nechci se příliš rouhat, ale kombinace mládí, lásky a nevyléčitelné nemoci, to vše namočené v moři sentimentu a podtržené nekompromisní časovou jednotkou, je to co mi poslední dobou hodně leze krkem. A právě Hvězdy nám nepřály jsou toho tím správným důkazem... Osobně v těchto případech preferuji konce, kdy hlavní hrdina svůj boj zvládne (Devět paruk,50/50). Tento snímek mě ničím nepřekvapil (spíš naopak) a uděluji mu zaslouženě jednu hvězdu. ()

papadoce

Prepálená stopáž, ťahavé jak hlien a hoci je mi jasné, že všetci na ktorých tento film urobil dojem a vyvolal v nich slzy so mnou nebudú súhlasiť, vravím toto: Videl som zblízka a detailne zomierať človeka s rakovinou, ktorý si po "prvom kole" myslel, že všetko bude ok a tomu ako to bolo celé vykreslené v tomto filme sa to nepodobalo ani len trochu. A preto si myslím, že tento film bol úplne zbytočný. ZBYTOČNÝ. ()

wee_n

"I fell in love the way you fall asleep - slowly, and then all at once" To je snad jediné, co se k tomu dá napsat. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)