Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

mclovin077

Krásný film, ale na hony podobný "A walk to remember". Každopádně herecké výkony velmi sympatické, téma lásky bylo hezky zpracováno. Člověk se aspoň trošku vžije do situací lidí, kteří trpí vážnou nemocí a pochopí, že i tito lidé prožívají běžné trampoty ale i hezké chvíle, které život nabizí. Dávám jasně 5 hvězd!!!! ()

Majkak

Režisér Josh Boone přes téma, které vybízí k fasování náruče kapesníků před vstupem do sálu, udržel po celou dobu vzácnou vyváženost mezi humorem a dramatem. Nikdy není podbízivý ani přehnaně sentimentální, vždy ve správný moment odlehčí ironickou věcnou poznámkou. Dávka černého humoru je přiměřená okolnostem, nefunguje brutálně, ale jen do té míry, aby člověk pochopil, že není potřeba být zoufalý až k smrti, protože tím stejně nic nezmění. Film je namixován ve vzácném poměru míst, která jsou něžná a romantická s těmi, ve kterých jednotliví protagonisté jen trpí a obávají se, protože konec je na dohled. ()

Radek.SCH

Příliš chtěné. Cynická feel-good oddechovka se nevyskytuje (to je jen zbožné přání), zato uslzené, těžkopádné romance je to plné. V podstatě se jen hledá důvod, proč brečet. Některé scény navíc nefungují tak, jak by si tvůrci přály. Dobrý pocit z těch pár vtipných a odlehčujících scén bohužel naprosto přebije ta vyděračská tragédie. A konec... chjo. Takže holky jděte do kina! ()

owwidius

Dost presne medzi 3 a 4. Neni to rozhodne nuda, romantiky tiez tak akurat a ma to silu, ale k 3 mi to zas tlacilo taky trochu teenage styl. [#34/2014] ()

Gaia.M

Po přečtení knihy jsem si byla jistá, že film vidět nechci. Věděla jsem, že mě chytí za srdce, věděla jsem, že budu brečet a věděla jsem, že ho budu nesnášet stejně jako milovat. Všechno se vyplnilo. Ten příběh je jedinečný, skutečně hmatatelný. Většina lidí vůbec neví, jaké má štěstí. Nevím, co bych víc napsala, tohle prostě musíte vidět, to se popsat slovy nedá. A pokud vás to nechytne za srdce, tak jste bezcitná hovada. ()

fixaman

Ani nevím, proč sám sobě tohle dělám, ale vyloženě vyhledávám filmy, které vás naprosto emocionálně vyždímají. TFiOS nemá nikterak originální námět. Filmy o mladých lidech umírajících na rakovinu tady byly, jsou a budou. Jenže v tomhle případě to bylo zpracované tak výborně. Skvěle vybraná ústřední dvojice, které prostě nejde nedržet palce a nefandit. Víte, jak to všechno musí skončit, a přes to všechno jim přejete nějaký ten zázrak, který nepřichází. Pokud jste někdy byli zamilovaní, tak vás tohle musí dostat. Ty krásné okamžiky poblouznění, kdy je vám úplně jedno, jestli něco mluví proti rodícímu se vztahu - můžete se hnát do záhuby, ale stejně vám to bude stát za to. A pak ta šílená intenzivní bolest, když přijde nevyhnutelný náraz. V tomhle případě tisícinásobně zesílený. Dlouho jsem se do žádného filmu takhle neponořil. Nejemotivnější zážitek za velmi dlouhou dobu. Plné hodnocení, není nad čím přemýšlet. ()

Toka

Asi jsem z šutru, ale tenhle emoční výplod mě totálně minul. Dvě a čtvrt hodiny dlouhá nuda občas přešla k naštvání, když jsem z filmu cítil, jak se zuby nehty snaží ze mě vyždímat slzičky, viz falešný pohřeb. Klišé na každým kroku a jedinná pro mne něčím zajímavá věc byla postava Dafoe a horda posmrkaných kapesníčků mé přítelkyně. ()

Olík

Myslel jsem si (nebo spíše mne úvodní minuty obelhaly), že tohle bude přesně ten jiný snímek o umírání.....snímek mladiství, živý......snímek jehož prioritním cílem nebude zadrknat na divákovy citové struny. Bohužel rakovina zvítězila i nad bestsellerem cenami obtěžkaného Johna Greena.....dobrý,dobrý, troška tlačeníčka na pilu,dobrý, dobrý, opět krapet tlačeníčka, dobrý.....střih, konec......rakovina, umírání, řeči, gesta, slzy....... z pily se kouří jako fabriky v plném provozu. Filmy s podobnou tématikou byli, jsou a budou.....musí se k nim ale přistoupit jinak, nově.....tohle už tady bylo a za sebe můžu říct, že už mne to nezasahuje takovým způsobem jaký by si motiv příběhu zasloužil. ()

Mbeast

Ono je to těžké, mně se ten film i docela líbil, což je překvapení vzhledem k odporu, se kterým jsem k němu přistupoval - další film o rakovině. Hlavní dvojice je sympatická, což se snad ještě větší překvapení. Osobně jsem rád, že je film hitem, hlavně mezi mladšími generacemi, jasně je to dojírna slz jak prase, jasně, je to hodně prvoplánove, jasně, že jsou tam některé scény, kdy mi husí kůže trapností naskakovala snad i na očích, ale i tak. Je fajn vidět, že mlaďochy dokáže zaujmout i něco jiného než upíři a podobně. Každopádně, na poli srdceryvných ždímáren si to oproti například Neklidu zase tak dobře nevede, ten mi přišel daleko civilnější. Nevím, jak to udělat s hvězdičkama, je to přesně tak na hraně *** a ****, ale vzhledem k faktu, že má film docela vysoké hodnocení a fanoušky si evidentně najde, tak mu dám ***. Každopádně v žádném případě neurazí. ()

loki5

Překvapivě civilní a hlavně celkem chytrý film. Zvláštně oscilující mezi dramatem a romantikou. Obě stránky filmu fungují skvěle a občas jdou i trochu do hloubky. Shailene Woodley svoji roli zvládla skvěle (skvělý casting, ona totiž není ta klasická holywoodská modelka). Možná bych z filmu vypustil ten kostrbatý závěr, ale i tak velké plus. 80% ()

BeranSon

Těžko bych hledal nějakou tématiku pro film, která by byla silnější než podtext lásky. Láska je všude, všude kde hledat a když je silná a mimořádná tak je radost o ní natočit film. Když se dívám na snímek o nemocných lidech, nejsem úplně v pohodě, protože když se nad tím zamyslím, jaké to je tak mě samotného všechno bolí. Takových tématik je halda a ještě hodně filmů na ně vznikne. Krom zamyšlení nad nemocí jsem si při sledování řekl jak krásné to je potkat člověka opačného pohlaví a prožít mezi sebou to co prožili oni, jít postupně k sobě až se k sobě dostat úplně a zemřít společně. Našel jsem několik velmi silných myšlenek, jako třeba to nekonečno, což mě velmi zarazilo a našel jsem i několik velice trefných vět které byli zmíněny. Poučný film, romantický, křehký a drobný, hodně komorní, ale co je důležité, má duši a sílu. Ke konci jsem byl fakt hotový nad osudem těch dvou až sem se znenadání spontálně rozbrečel, ale nebyl to ten druh pláče jako třeba u Love Actually, kde jsem brečel kvůli radosti, ani jako u Rockyho , kde jsem slzu uronil kvůli životní vůli, byl to takový těžce popsatelný a řekl bych že i prázdný pláč. To je zvláštní... Už chci najít někoho s kým bych z té lepší části prožil své Hvězdy nám nepřáli ... - 10/10 - ()

jura-roy

Takhle jsem snad u žádného filmu nebrečel. Nechci říct a nebudu zapírat, že bych nikdy neukápl slzu u dojemné scény nebo romantického filmu, ale tolik breku jsem u jednoho filmu nikdy neměl. Hvězdy jsou hezkým filmem se smutnou tématikou, která je i vtipně vyložená. Ruku na srdce, kdyby to bylo o půl hoďky kratší, tak by to asi prospělo, ale i tak doják roku. ()

Warlukyn

Solidní citová nálož, kromě hlavního herce, (kterej je nejvíc v poho týpek, balí čubís na potkání, americký úsměv 24/7 honba za klenotem nilu), jsem sem tam hodil i slzu, občas přehnaný, ale whaj fakin not....hudba super i M83ka měla svůj podíl. +- nepřecenim a krásným procentem 75% dávám do kategorie 3*. ()

BOURQUE

Mnoho ľudí sa na tento film môže pozerať ako na americký „tragicky-romantikcý film“ s nemalou dávkou klišé momentov. Pravdou je však to, že tento príbeh si chytí srdce pravdepodobne každého človeka, len nie na rovnakom mieste. Osobne si myslí, že veľkosť tohto príbehu je práve v jeho jednoduchosti. Dvojica S. Woodely a A. Elgort je dobrá a vidieť, že medzi nimi funguje tá tzv. „herecká chémia“. PS: Niektorým z nás celý život nestačí na to aby sme mali lásku, cit a úctu k sebe. Pre pár „Hazel a Gus“ na to všetko stačil len veľmi malý kúsok zo života. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Thanoris

Na mě hodně nahuštěný klišé. Ale ten šílenej spisovatel, taťka sympaťák a slepec šašek, přítelkyně opravená na „byla jsem jeho holka“ (to samo zařídí filmu celou hvězdičku) a vlastně i samotné klišé... Připadal jsem si často trapně, ale copak není láska vždycky klišé? Copak si nepřipadám trapně vždycky, když se snažím říct něco milýho, když brečím ač nejsem holka nebo když se omlouvám za něco, co jsem tak dlouho odmítal prohrát? Okay, čtyři! ()

Faila

Tyhle sladkobolné filmy (nebo knihy) vyprávějící krutý příběh takovým způsobem, že se u něj přes slzy a bolavé srdce vlastně tak trochu usmíváte, už mi začínají lézt krkem. Ačkoliv se konkrétní témata liší, podstata mi přijde natolik podobná, že už mě to moc nebaví. Jenže tenhle film mě dostal a velkou zásluhu na tom má jistě Shailene Woodley, která se mi neuvěřitelně líbí (trilogii D-R-A jsem přežila více méně jen díky ní). Nepřišlo mi, že by tady tvůrci (literární i filmoví) zbytečně tlačili na pilu a snažili se z diváka (čtenáře) za každou cenu vymáčknout slzu, naopak mi to přišlo dost civilní, přirozené a svým způsobem hezké. ()

Rathalos

Krasna romanticka drama s velmi sympatickou hlavnou dvojicou,skvele herecke vykony,prijemna hudba a ten koniec som uz nevydrzal,neubranil som sa slzam,jednoducho ma to dojalo...:-) ()

SamanthaM.M

Tento film ma nerozplakal. Necítila som, žeby ma jeho tvorcovia emocionálne vydierali. Len sa mi prinavrátil ten tupý pocit zo straty niekoho blízkeho. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)