Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

Zombiepod

Tak tomuto hovorím umenie pracovať s emóciami diváka. Josh Boone skutočne vie čo robí, dokázal to už pri svojom nenápadnom debute, no Fault in Our Stars je v tomto smere ešte väčšia rana. Opäť pomerne jednoduchý, predvídateľný romantický príbeh, kde pozitívna energia a čistá depresia priam dokonalo balansujú na hrane. Skvelo zohrané postavy, funkčná romanca, ťažké kolísanie smútku a radosti, a ako vždy dokonalo vybraný soundtrack. Film je v podstate ďalšou indie romantickou drámou, no to, ako dokáže manipulovať emóciami, a predovšetkým pocit, ktorý v divákovi zanechá a donúti ho sa nad mnohým zamyslieť, ho robí výnimočným. ()

jadran90

"Lidské samičky zbožňují příběhy, ve kterých umírá nejlépe hrdinka a nejlépe pomalu." - Sexuální praktiky pozemšťanů. První půlka sladší než vanilkové rohlíčky, druhá by podojila i vola. Ke všemu teď každá holka bude chtít svého kluka s amputovanou nohou. Pořád lepší než Edward. I když mě to zatím úplně nevzalo, pořád to mám tak nějak v hlavě. Počet hezkých myšlenek ke konci utěšeně rostl, takže druhou šanci tomu určitě dám a časem možná i tu 4 nepřející hvězdu. ()

Oudee33

Fajnová love story, která se staví tváří tvář smrti. Dává tím do placu dost nápadů a drsnějších otázek, které mi byli prozatím odepřeny. Bohudík! Romantika šlape tak trochu jinak, neotřele... To jsou hlavní klady co drží příběh v nadprůměru. Mínusem je pak hlavně natahování stopáže co nikam nevedla a pomalu drásala nervi. Vypjatější scény mohli taky poslat větší dávku citů. Bohužel nefungovalo jak by mělo. Proto ve finále jen 65% ()

TaNya_

Sice není pravidlem, ale film spíše zaměřený pro mladší vrstvy. Četla jsem knížku a vyloženě kritizovat nechcu. Taky sem tomuhle typu filmů už dávno odrostla. ()

departed

Přiznám se, brečel jsem. Takhle citově silný, lidský film o životě a lásce jsem dlouho neviděl. Citově nevydírá, je přirozený a vypráví tak intenzivně, že jsem nechal dokonce dojet do konce závěrečný titulky, protože jsem byl natolik emočně vyždímaný, že jsem neměl sílu na to je utnout. ()

VvV14

Chtěl sem dát plný počet *, vážně sem chtěl. Jenže včera sem přečetl celou knížku a byl sem z toho totálně na měkko a dneska koukám na film a jsem z toho.... no... samozřejmě že smutnej. Sem smutnej, ale je tu takový tušení, že se to dalo udělat trošičku líp.... trošičku líp ukázat jak je to celý strašný a hrozný a nefér. Ale v podstatě, je to hodně věrný předloze. Rád si to přečtu znovu a rád se na to podívám znovu. ()

Hank_Scorpio

Tento film ma ani nedojal, ani nezaujal. Neviem prečo, ale všetky postavy ma vyslovene otravovali. Biedny výkon herca v hlavnej úlohe nebolo to najhoršie, čo vo filme bolo. Všetky postavy mi prišli strašne afektované a každou druhou vetou sa ma snažili rozplakať. Neúspešne. Po polovici filmu sa to začalo stupňovať, tak som to ani nedopozeral. 1* za film a 1* za vtip s Jurským Parkom. ()

Miagy

Samozrejme silná téma, ktorá ako taká sa hodnotiť asi nemá, hodnotím preto film. Filmov na podobnú tému je niekoľko, sú zväčša depresívne, smutné. Tomuto však akosi chýbala taká správna dávka emócií, nejako som tej smrti nebol tak úplne paf ako napríklad z My sisters keeper a pod. Dalo sa an to pozerať, stopáž bola možno až príliš dlhá. Vyslovene som sa nenudil, ale ani ma to extra nenadchlo, hoci téma je vážna, citlivá a úprimne si myslím, že prílišná kritika sa na tento typ filmu nehodí. ()

Meev

Jak natočit film o nemoci, aby byl s emocemi, zároveň zajímavý, pohltil diváka i svou vyjímečností a aby byl chvilkami vtipný a bavilo se na něj koukat? Takhle. ()

Caa

Přečetla jsem knihu a následně se podívala na film, abych si příběh lépe zapamatovala. Film se zuby nehty drží předlohy a daří se mu to, takže se fakt povedl. ()

nikidummie

Nedokážu o tom úplně dát dohromady myšlenky. Kniha byla skvělá a bála jsem se, že film bude horší, jak už to bývá, ale film horší nebyl, podstatné věci zůstaly zachovány, nějaké postavy jsem si sice představovala jinak (například maminka Házel mj je ve filmu velice ne sympatická, zatímco v knize byla jak strážný anděl), ale i tak jsou zde dobří herci, parádní soundtrack a všechno šlape tak, jak se od americké kinematografie už dá očekávat. Ale stejně je na tom všem nejlepší ten příběh, takže mých pět hvězdiček spíše putuje k autorovi Johnu Greenovi. ()

pery352

Jeden z nejúžasnějších filmů co jsem kdy viděl. Nejde o to jestli máte rádi romantiku nebo ne. Tohle by měl vidět každý. Doslova vám to otevře oči. Za mě opravdu spokojenost. Teď ještě dočíst knihu. ()

PAVLIS

Aou, tak to jsem zase jednou pěkně ustřelil. Teda ne že by to byl špatný film, chlapům bych ho ale doporučil pouze v případě, že rádi utěšují své brečící přítelkyně. ()

marek29

Tak se zase uklidníme s pětkovýma hodnoceníma a nalejme si čistého vína ;) (dva umírající teenageři - jeden předhání druhýho) mě nedostali do kolen narozdíl od půlky sálu :D což se mi v kině ještě nestalo. Možná je to tím že to byl 1. romantický film, na kterým jsem byl v kině. Každopádně já tam byl v milé společnosti a tak jsem si užíval pohled na brečící okolí z jiného důvodu. Film průměr až podprůměr. Jistou hloubku to má - takže 3. ()

Jana8458

Nevím, jak to přesně popsat. Film pobavil i dojal. Je to prostě krásný příběh o dvou lidech, kteří se do sebe zamilovali, navzájem se potřebovali a prožívali svou nemoc společně ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)