Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

MissSimm

Knize se to sice nemůže rovnat, ale sám o sobě to není špatný film. Dobrá hudba, velmi dobré herecké výkony. Místy stříkají emoce až zbytečně moc, konec je hrozně natahovaný, ale jinak dobré. ()

Thery

Jak poznáte, že film podle knihy je dobře natočen? Když každou scénu hltá i člověk, který knihu četl. Při zjištění, že bude podle knihy natočen film jsem se hodně bála. Knížku jsem přečetla na jedno posezení a nedokázala jsem si ji představit převedenou do filmové verze. Pravda ale je, že i když jsem předem znala děj a věděla jsem, jak to celé dopadne, hltala jsem doslova každou scénu, napětím jsem ani nedýchala a střídavě jsem se smála i brečela a ty dvě hodiny mi utekli jako jen pár minut. Nejen, že se film vyrovnal své knižní předloze, ale troufám si říct, že ve spoustě aspektů ji dokonce překonal a tak ve mě zanechal spoustu dojmů a rozhodně jsem ho neviděla naposledy. Prostě nemůžu jinak než dát plný počet. ()

sarkareifova

Po dočtení knížky, jsem ten film prostě musela vidět. Film se mi hodně líbil a na knížku to skoro dosáhlo. Muselo být strašně těžké, vystihnout všechny ty pocity, co byli zachyceny v knížce. Nádherný příběh o první lásce, nemoci a smrti. Výběr herců nemohl být lepší. Akorát ten konec mohl být trošku lepší. ()

hrudka

Nemám rád filmy, co jsou na hraně romantického kýče a sentimentu, mnohdy až za hranou. Nemám rád filmy, co diváka (lacině a zbytečně) citově vydírají svým láskyplným a dojemným příběhem, čímž mívají úspěch jaksi zadarmo. Proto jsem se z nejrůznějších důvodů podíval na Hvězdy nám nepřály. Hned od začátku se mi líbila teze, že příběh nebude jako ostatní – nebude romanticky sladký, protože se to vzdaluje skutečnosti. Že se právě vyhnou toho romantického kýče a sentimentu. Jenom se obávám, že se sami dostali tam, kde být nechtěli. Nejspíš proto, že to jinak prostě nejde. Líbila se mi nadsázka a nadhled. A že nemocní jednali na rovinu a skoro nic nebrali vážně. Líbila se mi pasáž v domě Anny Frankové. Zajímalo by mě, zda ve filmu (a v knižní předloze) má stejnou úlohu, jak jsem ji já jako divák přijímal. Jenom bych polemizoval se závěrečným polibkem, který mi opravdu přišel za hranou romantického kýče a v dané chvíli sice možná pochopitelný, ale zase spíš nepříliš vhodný. Líbila se mi postava velmi sarkastického a cynického spisovatele, jenom mě trochu mrzí, že ve filmu nemá větší prostor. Naopak se mi nelíbila chvíle, kdy dojde k záchvatu. Přišla mi příliš patetická. Možná to mohli pojmout jinak. Místo zpomalení by mě třeba zajímal spíš reálnější chaos. Na konec musím pochválit soundtrack – možná se bohužel veze na stejné vlně jako celý film. ()

aR3Zz

Spousta ohraných klišé a laciných srdcedrásajících scén. Jenže se na to krásně kouká a při troše snahy naleznete i hlubší myšlenky. Velmi dobré byly také herecké výkony a soundtrack. Já jsem si film užil. 80% ()

Ondr@932

Nějak mi toto romantické drama o nemocních lidech nesedlo. Už si jen proto, že bylo zbytečně dlouhé. 60% Viděl jsem lepší, hodnocení mě přijde hodně přepálený. 60% ()

mi-ib

Scénáristicky příjemné a herecky ještě příjemnější. Snad první role, ve které se mi líbil Dafoe. Pořádně mu sedla. ()

chaotic

Čekal jsem celý natěšený, jak si mně film vychutná... nejdřív jemně nasaje, pak zkušeně poválí po jazyku, následně krutě několikrát zkousne a nakonec jako kost vyplivne... nestalo se. Nefunguje to... Pardón, ale PR ve mně vzbudilo očekávání, že příjde něco tak skvěle zpracovaného jako "Lásky čas", navíc s notou pomíjivosti života a nic. Nejlepší z celého filmu byla Charli XCX a Boom Clap. ()

figliar

Mladý pár s problémami, vážnymi chorobami, hľadajúci si cestu k sebe, posadnutý láskou a nenávisťou, zamilovaný a nenávidený, túžiaci sa spoznať so psychopatickým spisovateľom, snažiac sa vypadnúť z domova, stojaci pred množstvom prekážok, obzerajúc sa na zmysel života... Strašne prekombinovaná lovestory, plná klišé, srdcervúcich okamžikov a mladých ľudí tváriacich sa, že zažili viac ako ktokoľvek iný. No neviem, mne tento film proste nesadol. ()

Biopler

Ja som hercom ich prejavy nevedel zožrať, málo ma presvedčili. Je to tragikomédia, na ktorú som sa nevedel naladiť skrátka. Nechápal som popravde vsuvku s Dafoeom. On sám sa strápnil. Každopádne americká sladkosť s tentoraz trpkým koncom. ()

Torgal

V záplave teen romantík sekaných podľa Twilightu či Hunger Games svetlá výnimka, ktorá svojich hrdinov pomaly zabíja rakovinou. A pritom nie je zbytočne sentimentálna, ale naopak plná nádeje a radosti zo života. Čo mi ale vadilo bol frajer hlavnej hrdinky. Ten bol tak bolestivo dokonalým stelesnením ženského ideálu chlapa, čo pre svoju vyvolenú urobí prvé posledné, až mi z neho bolo bľuvno. Aj napriek tejto výhrade film, ktorý rozhodne stojí za zhliadnutie. 7+/10 ()

Stíba

Přes všechno úsilí to přece jenom působí poněkud strojeně. Něco do sebe to ale určitě má a jak Shailene Woodley tak Ansel Elgort do svých rolí pasovali skvěle. Jsou tu ale filmy podobného ražení které mě vnitřně trefily o kus víc. ()

Chip89

Snažit se být optimistou k životu je fajn, jen někdy nám hvězdy nepřejí a optimismus je k ničemu. Tenhle film je naplněn snahou o to užít si život, i když to znamená přelézt spoustu překážek. Chvílemi jsem přes slzy neviděla na plátno, ale rozhodně to za to stálo. Vtipné s nádechem ironie a optimismu a zároveň protkané neuvěřitelným množstvím beznaděje a zoufalství. A Ansel Elgort? Opravdu je tomu klukovi tak málo? Jeho úsměv byl odzbrojující a s Shailene tvořili krásný pár. ()

DeeH

Nepotěší-neurazí. Těžce předvídatelná oddechovka, kterou stačí vidět jednou. Navíc téma láska vs. nemoc už bylo zpracováno několikrát a řekla bych i lépe (Je to i můj život , Teď a tady). Místy byl děj příliš zdlouhavý, možná jsem nebyla v tom pravém sentimentálním rozpoložení, přesto mi některé scény přišly zbytečné. Nicméně herecké výkony hodnotím velmi kladně a hudba byla také dobře zvolena. ()

Pathrose

Samozřejmě jsem v podvědomí věděl, že ten moment, který zahají silnou a drtivou ofenzivu na moje emoce, dříve či později přijde. Přes tohle i všechna další klišé však ve mně tento film zanechal velký dojem a nemyslím si, že kdyby mě zastihl v jiné náladě, že bych ho přijal jinak, či s větším cynismem. Jsou filmy, které si i přes jejich chyby a prvoplánovanost jak zapůsobit na diváka oblíbite... ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)