Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

srolyma

Tady ani není co hodnotit, to bylo naprosto, ale naprosto o ničem. Míchanice všeho možného od Pána prstenů přes Thora až po ty desítky filmů z řecké mytologie. Ani jinak vždy skvělý Nikolaj tentokrát nepřesvědčil, ten hlavní chlapec byl úplně o ničem a tak jediný, kdo za něco opravdu stál, byl pan Butler. Ten aspoň pobavil. Jinak ztráta času. ()

Kennedy_R

Jaime Lannister i Leonidas už bývali ve větší formě. Stejně jako Alex Proyas např. se svým Smrtihlavem. Drahá efektní podívaná s přeplácaným zmateným dějem. ()

lobo87

Pre mňa veľké sklamanie. Celá tá egyptská mytológia, postavy bohov väčších ako ľudia, obsadenie Butlera i Coster-Waldaua a Rusha, všetko mi to prišlo strašne smiešne a pre mňa je toto kandidát na Zlatú malinu... 45% ()

vodkasesemte

"jednoduchou, nenáročnou, blockbusterovou podívanou", jak ty se pleteš, Verbale. todle je jeden z nejduležitějších příběhu všech dob, proto na něj v roce 2016 kouká i takovej otylon jako ty. ten pán s psí hlavou se totiž zase vrátí. zaposlouchejte se. A land of ppl without ambition. In a thousand years of peace what have you accomplished. A land of ppl whos dream about nothing more. Now is my turn. poslouchám to zatím na pozadí druhého počítače, ale brzo to zkouknu. myslím, že nám film objasnuje i to, co jsem si myslel vždycky. dábel, Satan, není jen ten zlej hybatel, ale zároven je to ničitel. v azijský kultuře dokonce ničí samotný demony, kteří posedli lidstvo. Je to prostě trochu složitější, než se na první pohled zdá. V každým případě Horus se zase vrátí a bude pást národy svou železnou holí. nepřijde vám zvláštní, že král králu z každý kultury má stejný jmeno? Tammuz, Horus (Hor), Thor a nakonec Jesus Kršna? I tentokrát zvítězí dobro nad zlem. ()

Mograine

Na film jsem se opravdu dívat nechtěl už od chvíle co jsem viděl trailer, ale vyšší moc zasáhla a já se na to podíval. No zčásti se vyplnilo přesně to co jsem si myslel. Totální CGI nepřehledný mrdník, který se absolutně neshoduje s opravdovou egyptskou mytologií. Tato matlanina měla dokonce odvahu být dlouhá až dvě hodiny, za což jsem proklínal snad veškeré božstvo (od Ra až po Setha). Herecké obsazení to více méně zachránilo, ale stejně se jedná o totální pakárnu říznutou sračkami a pan Proyas by se měl stydět, že i přes svoji lásku k egyptskému božstvu dokázal vyplodit takový počítačový sranec. ()

blondboss

Mytologické digitálne divadlo, ktoré rozpútal grécky režisér, ma neoslovilo až natoľko, ako som čakal, a dostal som len bohapustú vizuálnu nálož, ktorá síce v kine vyznie zaujímavo, ale dejovo a obsahovo je to dosť veľké zlo. Butler a Coster-Waldau sa snažili, ale jednoducho ma to nudilo. Škoda, podľa mňa premrhaný potenciál a za mňa len slabé tri hviezdy. 50 % ()

ZHODNOTITEL

Ke konci jsem měl trochu pocit, že jsem to už někde viděl, ale nevím kde. Čím víc to spělo ke konci, tím větší ptákovina to byla. Nehledě na některé vizuální efekty. ()

macco33

Kdo k tomuto nablýskanému veledílu přistoupí s tím, že se dozví něco o egyptské mytologii a ještě se pobaví, odejde spokojen maximálně s druhým bodem. Ale to bavení se mění spíše na pobavení nad neuvěřitelnou snůškou scenáristických pitomostí a hlavně způsobu ztvárnění různých monster a příšer. Těm dominuje jakýsi poegyptštělý olgoj chorchoj, jehož existence byla doložena zatím hlavně ve snímku Duna... Pár efektních scén, páry nadívaných prsíček,ale třeba herectví, kdeže jsi...? Jinak doporučuji maximálně dětem do 12 let. ()

Drozdo57 odpad!

Nedopozeral som. Urážalo ma to. Posratá Céčková kvalita, čo sa tvári ako bohvieaký blockbuster. Proste, do neba volajúca tuposť, ktorá ale nemá nadhľad. A to mi veľmi vadí. ()

koza3

Když jsem viděl "trailer" v tv říkal jsem si, že to musím vidět. Nedávno jsem dohrál AC Origins z Egypta a ta všudepřítomná zlatá mi to okamžitě připomněla. Leonidas tady hraje zlouna a Králokat klaďase, svět se zbláznil. Ale po chvíli jim ty charaktery uvěříte, dokonce jsou zbarvené a mají svůj vývoj. To se od těchhle filmů moc neočekává. Ze začátku to byla klasická popkornovačka, ale byly tam super silné momenty (zajímavá hádanka Sfingy, proroctví Bohů, posmrtný život, atd.), které to vyšvihly na čtyři hvězdy. Bavil jsem se a jdu guuglit jak to bylo "doopravdy" :-) ()

palmovylist

No nevím, film mi velmi často připomínal kvalitou in-game herní videa tak z roku 2005. K tomu autoři přidali velké množství frází, které jsem už asi stokrát slyšel. Příběh takový poslepovaný, ničím převratný nebo snad dokonce nečekaný. Film si naštěstí poměrně často uchovává určitý nadhled a díky tomu nebylo sledování úplným utrpením, navíc abych nebyl přehnaně negativní, občas se i ta vizuální stránka jakž takž povede....45% ()

JenYu

Příběh by mi nevadil, ale ta do očí bijící digitalizace úplně všeho, co divák na plátně vidí, celý film totálně pohřbila. Neseděla mi koordinace hlasů a emoce mezi postavami. Princip deus ex machina ve filmu o bozích nebudu rozebírat :) Dvě hvězdičky tedy za zlatou krev (dobrý nápad) a Gerarda, který tu je sviňák k pohledání. ()

bonita69

No myslím že nápad skvělý, hlavní herci proč ne, ale ztvárnění celého příběhu dělá z jinak akční fantasy klasickou americkou pohádku. Asi už si na to budeme muset zvyknout. Na druhou stranu v kině jsem dostal to co jsem asi čekal, smršť akčních scén, velkolepé efekty takže prostě lepší fantasy. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)