Rosemary a Guy Woodhouse (Zoe Saldana a Patrick J. Adams) odjíždějí z New Yorku do Paříže a doufají, že nechají za sebou bolestnou minulost. Jejich noví přátelé a sousedi Roman a Margaux Castevetovi (Jason Isaacs a Carole Bouquet) se stanou součástí jejich životů. Rosemary otěhotní a Guyova kariéra vzkvétá. Jeho kolegyně Julie má obavy o zdraví Rosemary. Brzy se objevují další příznaky. Guy začíná více času trávit místo s Rosemary s Romanem. Rosemary odhalí Romanovu temnou minulost a také možnou manželovu dohodu týkající se dítěte a jeho kariéry. Jedná se o moderní čtyřhodinovou minisérii, která je adaptací klasického románu Iry Levina. (noelcoward73)

fredisek

Jediná přidaná hodnota je fakt, že Rosemary hraje černoška...metafora s černou ovcí, proti které je celý svět, tak dostává lehce cynický nádech. Přesunutí příběhu z New Yorku do Paříže působí lacině a evidentně míří na tu část lidí, která se diví, když vidí barák starší než sto let. Atmosféra má své světlé momenty, ale jinak je strašně špatně postavená. Holland točit horor neumí. Popisnost, kterou si mohla dovolit v Hořícím keři, tady nemůže fungovat prostě proto, že Rosemary's Baby nepopisuje realitu (snad). Modré ďábelské oči vypadají jako pokus o odlišení se, který vyjde na prázdno. Určitá stereotypizace barev je nutná, ďábel prostě nebude mít modré oči, i kdybyste se rozkrájeli. Když jsem si film pouštěl, doufal jsem, že by se z Rosemary's Baby mohl stát další Frankenstein nebo Dracula, je to skvělý příběh, který je hodný různorodých zpracování. Tohle nevyšlo. Je to tak ponuřejší prodloužení Polanského zpracování a zjednodušení knižní předlohy pro televizní publikum, co potřebuje něco k čipsům. ()

RobLord

James Wong a Agnieszka Holland jsou velká jména, kterým se nepodařilo zastínit Polanského brilantní filmovou adaptaci Levinova satanského románu. Na filmu z roku 1968 spolupracoval dokonce sám černý papež Satanské církve Anton LaVey - byla to doba obrození moderního satanismu. Nová verze postrádá onu správnou ďábelskou atmosféru a děj se často odklání od knižní předlohy, které se držel Roman Polanski. Příběh je přenesen z New Yorku do Paříže, Castevetovi jsou šarmantní pár, nikoliv důchodci, od kterých by si toužila Rosemary odpočinout se svými vrstevníky, přítele Hutche nahrazuje kamarádka Julie, Rosemary Woodhouseová je černoška! Podtrženo, sečteno: zbytečný TV počin. Tvůrci měli raději zpracovat Levinův román Rosemary a její syn. ()

ShosannaS

Tu ženskou žeru, manžílek by se měl vrátit do Suits, protože tam to hraní moc nepotřebuje, a režisér možná natočit dokument o krásách Paříže, aby se zbavil dobrý půlhodiny malebných záběrů, který nikoho nezajímaj. A ta kočka je fakt pekelná - vypadá jak kdyby jí tak třikrát přejelo auto. Ale jako neni to zas tak špatný, to né. ()

arram

Tento počin bohužel postrádá atmosféru původního filmu a delší stopáž je taky ke škodě, protože film je zbytečně roztahaný. ()

stepma

Některé komentáře vyčítají stopáž a rozvleklost. Nemyslím si, že to byl problém, tempo bylo stejné jako v knižní předloze (nikdy se neubráním srovnání, pardon). Rosemary mi byla mnohem sympatičtější než v Polanského verzi, stejně tak Patrick Adams víc pasoval na Guyovu povahu - jen škoda, že ani vzhledem ke stopáži nebyl Guy trochu propracovanější. Stejně tak mohl být rozvedenější "sousedovic satanistický klubík". Trochu mě namíchnul konec, 240 minut stopáže a pak to takhle odbydou - za to půl hvězdy dolů, takže 3,5. Zaokrouhluji na 4, mé očekávání bylo mnohem nižší a film/seriál mile překvapil. Za čas si dám znovu. ()

Allein4

Dvě hvězdy za Zoe, zbytek si zaslouží max tak desetinu. Je to líné asi jako chuť opálených ke spořádanému životu. Možná to chtělo namísto "dvojfilmu" udělat jeden a vystříhat tu hromadu naprosto zbytečných scén. Pak by to ode mne dostalo možná ne jen jednu, ale hned dvě hvězdy navíc, protože ten nápad nebyl vůbec špatný. Leč nehodnotíme tu jen nápady, ale i kameru, režii, střih, efekty...a v těchto ohledech to vcelku slušně pokulhávalo. 35 % ()

Felsenberg odpad!

Velice slabé. Pro mě osobní zklamání z výkonu Agnieszky Hollandové. Přišla s myšlenkou, že obsazením hlavní hrdinky černoškou a přesunutím do Paříže, to bude zajímavé. Není. Nemá to atmosféru, spád, napětí, i herecké výkony jsou slabé. U některých filmů mám pocit naprosté zbytečnosti. Proč točit takové hloupé a nudné filmy, když původní film Romana Polanského je geniální. Lepší se na něj podívat znova a znova, než na tuhle ubohost. ()

BigJohn02

Není to vysloveně špatné, Zoe Saldana jako Rosemary taky není špatná. Mia byla v původní verzi taková psychická a fyzická troska, že se na ní skoro nedalo koukat. A Jason Isaacs prostě nemůže hrát klaďase. Ale celkově je to hodně dlouhý a kromě Paříže a černé Rosemary to nepřináší nic nového. Mimochodem, není to v dnešní době brutálně nekorektní, když jsou všichni bílí a Satan si za matku svého syna vybere právě černošku? ()

drkaldj

Samozřejmě budu dost porovnávat i s původním filmem (který se mi velmi líbil), takže laťka je nastavená celkem vysoko. Navíc se jedná o dvoudílný TV film, což by zde mělo znamenat plus pro tvůrce, hlavně z hlediska větší délky stopáže. Na druhou stranu to může být i velký mínus, pokud ten čas navíc, smysluplně nezaplní a navíc rozdělení na dvě části někdy nemusí podat ucelený zážitek. První část: První plus co beru v potaz je několik změn, které tento počin dosti oddělují od filmu Polanského (změna země, událostí, charakterů). Ovšem spolu s tím se dostavují i některé zápory, kdy některé momenty se dějí tak, že jejich následný vývin není tak uvěřitelný. Herecky šlo určitě taky o výzvu, rovnou musím konstatovat že herec který hraje postavu Guye, je tak trochu poleno. Ostatní jsou herecky fajn nebo minimálně podali průměrný (přiměřený) výkon 4*. Druhá část: První a druhá část jsou od sebe mírně oddělené, ale přesto pěkně navazují. Ovšem jestli první část měla aspoň nějakou atmosféru, tak druhá jede na půl plynu této předešlé atmosféry. Navíc už mi to ani tolik neutíká jako předešlá část. Ano, najdou se celkem zajímavé momenty, které poodkrývají příběh v pozadí (třeba část s bývalými nájemci, s policejním komisařem), jenže to celý zbytek (většinu) času nezachrání. Konec se mi jevil opravdu uspěchaný a nacpaný rychle do posledních pěti minut 3*. Celkový dojem: Výsledek mě jako celek teda nenadchnul. Naštěstí ani neurazil, z čehož jsem měl asi největší obavu. Celkově těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()