Rosemary's Baby (TV film)

Drama / Mysteriózní / Horor

USA, 2014, 170 min

V poslední době spousta filmových klasik je převáděna na seriálovou verzi – či minisérii – což je případ Rosemary má dětátko. První část je natočena skvěle a je plná napětí, jak to má být. Pak ale přijde druhá část, která původní svižné tempo ztrácí a rozbředává se do protivných výjevů více blouznící a šílející Rosemary. Když už nic jiného, tak se divák může pokochat exteriéry Paříže – což jako jediný větší klad nestačí.(15.11.2014)

2/2 Agnieszka Hollandová přenesla téma slavného románu a filmu z New Yorku 60. let do současné Paříže a ruku v ruce s touto změnou došlo i na další posunutí významů. Leč není to na škodu, jen je to jiné řešení výborného nápadu, který fungoval tehdy a funguje i dnes. Levinovým tématům obecně propadám, takže jsem nemohla být jinak, než potěšena.(2.2.2015)

Agnieszka Holland nevytvořila tak depresivní či intenzivní verzi Levinova románu jako Roman Polanski, ale na druhou stranu je tohle zpracování pro většinového diváka stravitelnější. A povedlo se i herecky. Zase se tu nabízí především srovnání obou hlavních protagonistek a ačkoliv Zoe Saldana těžko přehraje Miu Farrow, byla mi její Rosemary sympatičtější, protože z bývalé Allenové mám právě od dob první Rosemary hrůzu. Nemám výrazných námitek. 70%(24.6.2014)

Rosemary's Baby Agnieszky Holland postrádá onu tíživou atmosféru a nepříjemnou vlezlost Polanskiho originálu, ale na druhou stranu přichází s několika poměrně zdařilými hororovými momenty (probuzení se uprostřed chirurgického zákroku). Nemluvě o tom, že Paříž Rosemary sluší mnohem víc, než New York.(20.8.2014)

Normálně dávám za 170 televizních minut běžně minimálně čtyři hvězdičky .. tady by také slušely - už jen za snahu, nádherné exteriéry, krásný čistý obraz /HD/ a jednu opravdu vydařenou pěknou vražednou akcičku /v kuchyni/ .. jenže nemohu - tohle měla přece být Rosemary .. ´ta´ Rosemary - od Levina (!) .. naprostá klasika .. a proto nejde neporovnávat s originálem (i tím filmovým) - tady totiž chybí téměř vše to zásadní : děsivé tajemno, pochybnosti o vlastní rozum, narůstající obavy, hrůzné podezření, veliký strach /děs, odhodlání .. tedy ono tu to je, ale tak nějak hodně sterilní, hezky poklidné, studené, nijak vás to moc nezasáhne, nevtáhne, ani neděsí ...(26.8.2014)

• - Zoe Saldana bola prvou a jedinou voľbou pre úlohu Rosemary Woodhouse. (Keithe)