Rosemary's Baby (TV film)

Drama / Mysteriózní / Horor

USA, 2014, 170 min

Tri mesiace potom, ako oznamujú lekári krásnej Rosemary, že potratila, sťahuje sa so svojim manželom Guyiom, do Paríža. Nakoľko sa živí ako spisovateľ, neexistuje lepšieho výberu prostredia, ako toto romantické mesto plné zamilovaných ľudí. Zhoda náhôd spojí tento mladý zamilovaný pár so staršími manželmi Castevetovými, ktorý im po zhorení malého univerzitného bytu poskytnú luxusný apartmán vo svojom dome. Takmer ihneď od nasťahovania začínajú Rosemary prenasledovať nočné mory. Kto vlastne sú títo úctivý manželia? A komu vďačia za svoj úspech a bohatstvo? Keď som zbadal tú stopáž 170 minút, skoro ma "piclo". Nakoniec som to však vďaka zaujímavému mysterióznemu príbehu, ktorý odstupom času ponúkol niekoľko zvratov, bez problémov zvládol. Pár pekných gore záberov potešilo, no netreba očakávať jatka "ala" Hory majú oči. V rámci "occult" horor subžánru musím prejaviť spokojnosť. Na TV film, pomerne vydarený snímok. Napriek tomu, že človek očakával rozuzlenie, ktoré ponúkne postupnú gradácia snímku, dostavil sa nemastný - neslaný záver, ktorý iba spustil oponu. Škoda - 60%.(16.10.2014)

Rosemary's Baby Agnieszky Holland postrádá onu tíživou atmosféru a nepříjemnou vlezlost Polanskiho originálu, ale na druhou stranu přichází s několika poměrně zdařilými hororovými momenty (probuzení se uprostřed chirurgického zákroku). Nemluvě o tom, že Paříž Rosemary sluší mnohem víc, než New York.(20.8.2014)

• tron

Veľká bieda. Rád by som povedal, že príbeh niečím špecifickým obohatila pomerne špecifická režisérka Jánošíka... ale neobohatila. Niečo by sa možno našlo, ale ide skôr len o nie príliš podstatné drobnosti. Čo je škoda, lebo Levinova novela je super a Polańského starý film, nakrútený podľa nej, dodnes patrí medzi piliere hororu. V tejto mini-sérii je fajn, že hlavnú rolu prebrala herečka inej farbi pleti, ale, pravdupovediac, toto vydávať za plus mi príde mierne rasistické, tak to skúsim inak. Zoe Saldana je dobrá Rosemary, hoci s neuveriteľne krehkou Miou Farrow sa predsa len nedá porovnávať. Ostatné postavy sú obsadené dosť slabými, nepríjemnými alebo vyložene nesympatickými hercami, snáď len s výnimkou hlavného fízla, ktorý Rosemary relatívne pomáha. Občas sa objaví nečakane drsnejšie úmrtie, ktoré ale filmu nič nepridáva.(16.11.2016)

• Wacoslav1

Tak tenhle rozvleklej místy opravdu totálně televizně působící horor mě fakt moc nebavil. To že nechci splodit žádnýho satana už je v seznamu mých životních priorit velmi dlouho, takže v tomhle směru mi film taky nic moc nedal. Budu muset někdy kouknout na originál. Počítám, že bude určitě lepší.35%(17.11.2014)

2/2 Agnieszka Hollandová přenesla téma slavného románu a filmu z New Yorku 60. let do současné Paříže a ruku v ruce s touto změnou došlo i na další posunutí významů. Leč není to na škodu, jen je to jiné řešení výborného nápadu, který fungoval tehdy a funguje i dnes. Levinovým tématům obecně propadám, takže jsem nemohla být jinak, než potěšena.(2.2.2015)

• - Zoe Saldana bola prvou a jedinou voľbou pre úlohu Rosemary Woodhouse. (Keithe)