poster

Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter

 • francouzský

  Les trois mousquetaires: La vengeance de Milady

 • italský

  La vendetta dei moschettieri

 • slovenský

  Traja mušketieri: Pomsta Milady de Winter

Dobrodružný / Romantický / Historický

Francie / Itálie, 1961, 95 min

 • PaRi
  *****

  Pro mne - a nejen pro mne - vůbec nejlepší adaptace původního mistrova románu. Borderie musel předlohu milovat a dokonale znát, včetně ilustrací, neboť jeho záběry jsou podle nich přímo okatě koncipované. Ale co je hlavní, na rozdíl od dnešních režisérů si nemyslel, že je lepší, než Dumas a že jeho geniální dílo je potřeba udělat takzvaně jinak - moderněji a přizpůsobit jej dnešním telenoveláckým tupcům, jako to udělala BBC ve svém dvaceti(!) dílném seriálu: http://www.csfd.cz/film/348913-tri-musketyri/komentare/?_fid=6h4k#_=_ , u kterého jsem dokázal přežít jen první díl a to s velkou nevolností v žaludku! Tímto respektem k předloze získal Borderiho film také nadčasovost, jako předloha. Kdo to necítí a nevidí, tak toho je mi upřímně líto.(29.12.2015)

 • anli
  ***

  Druhá část slavného Dumasova románu,která přímo navazuje na mušketýrský film s podtitulem"Královniny přívěsky".Pokud by divák něco z předchozího filmu pozapoměl,dočká se tu i rekapitulace(podle mě trochu zbytečně).Jinak se film nese ve stejném duchu,jako díl první-je francouzsky šaramantní,romantický a dobrodružný.Výprava je tady z pochopitelného důvodu trochu rozsáhlejší a kamera je oproti prvnímu filmu více dobrodružná.Nechybí tu opět humor a správná Dumasova nadsázka,stejně jako (opět) skvělí herci.Jen mi v tomhle filmu připadal Gérard Barray na d'Artagnana nějak starší,což mi v prvním filmu tolik nepřišlo.Je tu opravdu hodně pletich a úskoků(kdepak to asi politici odkoukali?),takže je děj jaksepatří zamotaný a napínavý(i když je notoricky známý).Režisér už se nedrží tolik předlohy,jako v prvním filmu a například scéna popravy Mylady de Winter je opravdu odfláknutá a vypadá,jakoby tam byla dána "aby se neřeklo".Taky je film opravdu místy hodně upovídaný.Už v prvním filmu to bylo patrné,ale dalo se to vydržet.Tady je to ovšem místy opravdu do očí bijící,jakoby měl být divák především poučen o historii a známých historických postavách.Je to trochu škoda,protože to chvílemi vypadá,jakoby tvůrcům docházel dech.Naštěstí toho hodně zachraňuje herecký tým,humor,nadhled a správné francouzské dobrodružsrví.Takže jsem s hodnocením trochu váhal a vzhledem k prvnímu filmu,je tenhle na pomyslné filmové stupnici malinko níže,takže dávám historických 70% a pokud to beru s filmem prvním jako celek,pořád jde o jednu z nejvěrnějších filmových podob Dumasova románu.P.S.A fakt mi chybělo pořádné d'Artagnanovo truchlení po Constance!(5.12.2011)

 • Adiemus
  ***

  Po letech velké zklamání, ačkoliv v porovnání s pozdějšími zpracováními (především v režii made in U.S.A.) je tahle verze pořád nejlepší. Typově přesně vybraný Richelieu, uvěřitelná hlavní čyřka (škoda, že Gérardu Barrayovi nebylo o pár let míň, v tomto v případě pořád dávám přednost Michaelu Yorkovi). Ovšem Mylène Demongeot pro mě není uhrančivá Mylady, ale slabý klon Brigitte Bardot; navíc se kvalitou hereckého projevu blíží spíš představitelce Angeliky. Chápu záměr režiséra o pobavení, nicméně jedna z nejsilnějších scén v knize, která koketuje s gotickým románem - poprava Mylady - je ve filmu trestuhodně odbytá; nechápu, proč se musela odehrávat za denního světla, když už režisér úplně vypustil roli kata. A hudba? Darmo mluvit. Prostě - jak říkával můj tatínek - průměrná rytírna. A ne že by Dumas nešel udělat jinak; pro mě zůstává vrcholem Chéreauova Královna Margot.(13.11.2011)

 • tomtomtoma
  ****

  Pokračování, které s jemným nadhledem ukazuje ještě více intrik a ambicí se prosadit, což vede k větší a bezpáteřnější soutěživosti těch, kteří se hodlají pomstít za to, že ve svém předešlém úkolu neobstály. A tak je unášena a různě přesvědčováne ke zradě královny dvojice D'Artagnan (Gérard Barray) a Constance (Perrette Pradier). Zatímco Constance zůstává věrná svému D'Artagnanovi a přiznání je od ní získáno lstí velmi ambiciózním Rochefortem (dobrý Guy Delorme), tak D'Artagnan neváhá strávit krásné intimní chvíle ještě s ambicióznější milady de Winter (půvabná Myléne Demongeot), kdy se jeden snaží přechytračit toho druhého. Humor opět přináší D'Artagnanův sluha Planchet (dobrý Jean Carmet). Dále je tu samozřejmě trojice mušketýrů, bez kterých by D'Artagnan nezvládl nic, Athos (Georges Descriéres), Porthos (Bernard Woringer) a Aramis (Jacques Toja), samozřejmě démonický kardinál Richelieu (Daniel Sorano) a mladičká služka milady de Winter Ketty (Anne Tonietti), která se do milého D'Artagnana zamilovala. Nakonec po několika úmrtích a hrozbě nepřátelského útoku dochýzí k účelovému smíření mušketýrů a kardinála a zdá se, že ani D'Artagnanovi moc nevadí, že Constance zemřela. On o půvabné ženy nouzi rozhodně neměl. Zábavné a poučné především svými intrikami a úskoky.(18.12.2010)

 • Šandík
  ****

  Naprostá filmová klasika, dnes sice už poněkud antikvovaná, ale stále velmi dobrá. Výborně provedená akce prošpikovaná humorem, který naštěstí není "francouzsky trhlý" ale prostě tak mile civilní a roztomile kořenící děj. Abych nezapomněl, výborné herecké výkony a také "nenadabovatelný" francouzský zvuk. Prakticky povinnost slyšet v originále. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: sud, darkrobyk(15.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace