poster

Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter

 • Francie

  Les trois mousquetaires: La vengeance de Milady

 • Itálie

  La vendetta dei moschettieri

 • Československo

  Traja mušketieri: Pomsta Milady de Winter

Dobrodružný / Romantický / Historický

Francie / Itálie, 1961, 95 min

 • Adiemus
  ***

  Po letech velké zklamání, ačkoliv v porovnání s pozdějšími zpracováními (především v režii made in U.S.A.) je tahle verze pořád nejlepší. Typově přesně vybraný Richelieu, uvěřitelná hlavní čyřka (škoda, že Gérardu Barrayovi nebylo o pár let míň, v tomto v případě pořád dávám přednost Michaelu Yorkovi). Ovšem Mylène Demongeot pro mě není uhrančivá Mylady, ale slabý klon Brigitte Bardot; navíc se kvalitou hereckého projevu blíží spíš představitelce Angeliky. Chápu záměr režiséra o pobavení, nicméně jedna z nejsilnějších scén v knize, která koketuje s gotickým románem - poprava Mylady - je ve filmu trestuhodně odbytá; nechápu, proč se musela odehrávat za denního světla, když už režisér úplně vypustil roli kata. A hudba? Darmo mluvit. Prostě - jak říkával můj tatínek - průměrná rytírna. A ne že by Dumas nešel udělat jinak; pro mě zůstává vrcholem Chéreauova Královna Margot.(13.11.2011)

 • sud
  *****

  Ze souboje s Lesterovou verzí vychází jako plichta. Každá má něco do sebe. Tahle má úžasnou atmosféru staré Francie, vonící po víně, kyselých hroznech a bujných dekoltech krásných dam. Gérard Barray je nejlepší D'Artagnan všech dob a na démonického Guye Delorma, coby Rocheforta, rovněž nikdo nemá. Jenom mi není jasné, proč jsou zde uváděny oba díly zvlášť, když jde o jeden film.(19.7.2009)

 • anli
  ***

  Druhá část slavného Dumasova románu,která přímo navazuje na mušketýrský film s podtitulem"Královniny přívěsky".Pokud by divák něco z předchozího filmu pozapoměl,dočká se tu i rekapitulace(podle mě trochu zbytečně).Jinak se film nese ve stejném duchu,jako díl první-je francouzsky šaramantní,romantický a dobrodružný.Výprava je tady z pochopitelného důvodu trochu rozsáhlejší a kamera je oproti prvnímu filmu více dobrodružná.Nechybí tu opět humor a správná Dumasova nadsázka,stejně jako (opět) skvělí herci.Jen mi v tomhle filmu připadal Gérard Barray na d'Artagnana nějak starší,což mi v prvním filmu tolik nepřišlo.Je tu opravdu hodně pletich a úskoků(kdepak to asi politici odkoukali?),takže je děj jaksepatří zamotaný a napínavý(i když je notoricky známý).Režisér už se nedrží tolik předlohy,jako v prvním filmu a například scéna popravy Mylady de Winter je opravdu odfláknutá a vypadá,jakoby tam byla dána "aby se neřeklo".Taky je film opravdu místy hodně upovídaný.Už v prvním filmu to bylo patrné,ale dalo se to vydržet.Tady je to ovšem místy opravdu do očí bijící,jakoby měl být divák především poučen o historii a známých historických postavách.Je to trochu škoda,protože to chvílemi vypadá,jakoby tvůrcům docházel dech.Naštěstí toho hodně zachraňuje herecký tým,humor,nadhled a správné francouzské dobrodružsrví.Takže jsem s hodnocením trochu váhal a vzhledem k prvnímu filmu,je tenhle na pomyslné filmové stupnici malinko níže,takže dávám historických 70% a pokud to beru s filmem prvním jako celek,pořád jde o jednu z nejvěrnějších filmových podob Dumasova románu.P.S.A fakt mi chybělo pořádné d'Artagnanovo truchlení po Constance!(5.12.2011)

 • Šandík
  ****

  Naprostá filmová klasika, dnes sice už poněkud antikvovaná, ale stále velmi dobrá. Výborně provedená akce prošpikovaná humorem, který naštěstí není "francouzsky trhlý" ale prostě tak mile civilní a roztomile kořenící děj. Abych nezapomněl, výborné herecké výkony a také "nenadabovatelný" francouzský zvuk. Prakticky povinnost slyšet v originále. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: sud, darkrobyk(15.6.2011)

 • Smrtholka

  Souhlasím s 5150 - přeci jen v Lesterově verzi jsou více vykreslené postavy, na Olivera Reeda, Michaela Yorka, Richarda Chamberlaina a Faye Dunaway nemohu zapomenout. Čoudím 70.léta, ni Borderieho 60.tá, a líbí se mi! Nesnáším bodré sedláky, vtipné žonglování, létající židle, dlouhotrvající držkoúdery, prostě cirkus emo franko. Gérard Barray byl výborný, ale Michael York byl větší grand..a navíc, Lesterka má lepší hudbu :-)(27.12.2008)

 • - V československých kinách bol tento film premietaný ako dvojprogram s filmom Traja mušketieri: Kráľovnine prívesky (1961) a s návštevnosťou 11 653 464 divákov sa jedná o štvrtý najnavštevovanejší film v československých kinách vôbec. [Zdroj: Filmkult] (Raccoon.city)

 • - Ve filmu jsou použity chybné rekvizity pistolí. Zobrazené pistole jsou na principu křesadlového zámku a v této podobě se objevily zhruba o sto let později. Typičtější pro toto období jsou pistole s kolečkovým zámkem. (tomalakis)