V pátém díle série Dominic Toretto (Vin Diesel) se svou partou elegantně sejmul mocného brazilského narkobarona. Velkou úlohu v tom sehrály jeden most v Rio de Janeiro a obří sejf, který po něm Domovi parťáci táhli. Nikdo z nich neměl tušení, že svědkem celé události byl zločincův syn Dante (Jason Momoa). Ten od toho dne osnuje plán pomsty, která má ošklivě postihnout nejen Toretta, ale i všechny jeho blízké, včetně Domova osmiletého syna. A protože na děti se nesahá, rozhodne se Toretto Danteho zastavit. Bohužel však příliš pozdě přijde na to, že tak odhodlanému a rafinovanému soupeři ještě nečelil. Zvlášť když má Dante neskutečný organizační talent a vytvoří tým, který spojuje jediná věc – nenávist k Dominicu Torettovi a jeho kámošům. Opulentní bitva, kterou střet obou táborů vyvolá, se bude odehrávat po celém světě, přičemž asi nejvíc bude hořet asfalt pod koly rychlých a zběsilých aut v nádherných kulisách italské metropole. Římské koloseum se tak znovu stane svědkem soubojů na život a na smrt. (Cinemart)

Trailer 1

Chrustyn

Nekonečná série a masterpiece Vina Diesela, díky které má tento oteklý plešatec ještě kariéru. Po velice špatně přijaté devítce se desítka drží trochu při zemi (nelétá se do vesmíru, jen se auty ničí helikoptéry) a jde na to trochu jinak. Oskarové dialogy o rodině šli mírně stranou, společně s Vinem Dieselem a více se pracuje se všemi postavami a že jich není málo a každá má svůj prostor. Jinak se jede ve stejných kolejích, na fyziku a realističnost se nehraje, akce je velkolepá (bohužel výrazně více digitální) je jí hromada, neustále se děj žene kupředu, Momoa bizarně přehrává a ze všech se nejvíce baví a Diesel má pocit, že hraje v seriózním dramatu. Rychle a zběsile je už dlouhodobě náročné dílo pro vyvolené a komu vyhovovalo to co se dělo od pátého dílu doposud, bude spokojen i zde. Tupá nenáročná zábava o fous lepší než minule (jen mám pocit, že akce byla minule přehlednější a lepší) ale seriálové zakončení mi zde úplně nesedlo. ()

Lima

Čím víc přibývá tuku na telecí šíji Vina Diesela, tím je to díl od dílu blbější a blbější a vy si celou dobu jenom říkáte, co je horší, jestli šaškování Momoy, nebo pokusy o charakterní „shakespearovské“ herectví toho naboba, co to má celé pod palcem. Akci si člověk neužije, když ví, že 90% viděného je CGI, tedy tam necítí žádný lidský vklad, žádné riziko. Takže zatímco třeba takového Bullitta si i po padesáti letech dokáže člověk vychutnat  a má při něm příjemné mravenčení, tady jsem se už po 10 minutách blbnutí v Římě nudil jak Milouš Zeman svýho času na Hrádečku …. a raději bych jako on dělal něco užitečnějšího, třeba se opíjel :o). Navíc jsem kontinuálně z té série unaven i z lidské stránky, protože postavy, které dříve byly úhlavními nepřáteli, jsou zase NĚKDY kámoši největší, nebo v příštím díle zas naopak, zrovna podle toho, jestli se podařila s hereckým protagonistou podepsat smlouva …. a vám už to je všechno úplně u řiti. Aspoň že tu Charlize už produkce nenutila nosit ty nablblý paruky, tady jí to holce šiklo :o) __ PS: Nejlíp to tady ve svém komentu shrnul kamarád uživatel Kaka. ()

kingik

Desátý příspěvek do akční série je excelentní. Kazí mu to jen touha tvůrců po mamonu. Znamená to tedy, že si nechávají otevřená vrátka pro další pokračování. Není to ale na to, aby se nad tím mávlo rukou. Film má přes dvě hodiny a divák se v závěru chce dozvědět, co se stalo s tou nebo onou postavou, které v průběhu dějství přibývají geometrickou řadou. A tohle bude muset oželet. Tímto dílem se táhne motiv klasické pomsty. Syn zabitého narkobarona, který je sociopat, nemůže přes svůj pyj přenést někdejší smrt svého tatíka a tak vyráží na svoji pomstychtivou misi. Vlasáč Jason Momoa versus plešoun Vin Diesel. Tohle se povedlo. Co už mě bralo podstatně méně, byla polodementní partička kolem hlavního kladného hrdiny Toretta. Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel a Sung Kang byli svorně vtipní jak vrták v zadku, hlavně ty jejich otřesné pokusy nesmrtelně hláškovat. A když bych vzal lopatou po škaredé hlavě dětského zástupce, tak jsem s vývojem filmu i jeho obsazením plně spokojen. Kdo by nebyl, když se tam natřásá žhavá Brie Larson a hned jí sekunduje Daniela Melchior. Povedly se také návraty minulých postav - Charlize Theron spojí nenadále síly s Michelle Rodriguez, na plac nastoupí i na pár okamžiků Jason Statham a mezi titulky dá o sobě vědět Dwayne Johnson. A jste-li příznivci Johna Ceny, tak se také dočkáte. Od této spektakulární série se také nemálo očekává příval akce. Film prokládá časté kontaktní bitky s automobilovými zběsilostmi, kterých je ale o hodně méně než by se čekalo. V jedné z úvodních akčních scén se na Vatikán řítí detonátor v podobě obří valící se koule. A je to napínavý a dostatečně dynamický vzruch. Režisér Louis Leterrier se do akčnosti pustil hodně urputně, takže film neustále pádí kupředu a na košaté dialogy si nikterak nepotrpí. Jak už jsem psal v úvodu, největší problém představuje to, že tenhle díl není uzavřený. Nezbývá než čekat, až se tvůrcům uráčí tuhle kapitolu uzavřít. Jestli ovšem na to někdy vůbec v budoucnu dojde. 9/10 ()

Kaka

Fast and Furious chce být jako jiné velké a úspěšné podniky. Například Marvel, nebo Mission Impossible. Má snahu poskládat jakési vlastní universum s vlastními pravidly, divácky oblíbenými charaktery a hlavně vydělávat miliardy dolarů. Kvalita má ovšem s každým dílem extrémní výchylky a u desítky je to zrovna ta směrem dolů. A přitom to v prvních minutách vypadá tak nadějně, když na scénu bleskově naskočí stručné rekápko a alternace legendární pětky. Desítka je ale špatná vlastně skoro ve všem. Legrace moc není, akce je tristní, triky extrémně špatně udělané a jestli tohle všechno se dá prominout kvůli vašim oblíbencům, tak tady nemají šťávu ani hlavní protagonisté (s výjimkou Jasona Momoy). Za snad největší filmařský fail považuji okatou snahu vykrádat nejlepší momenty jiných filmů a používat je v horším provedení/set-upu tady, aniž by měly tu stejnou přidanou hodnotu, nebo alespoň kýžený efekt. Takže je tu hodně trademarků a fragmentů z jiných dílů série, Face Off, Mission Impossible, Mad Maxe, apod. Z tohohle podniku se udělal miliardový kolos, ale poslední dva díly to vracejí zase někam na kvalitativní úroveň trojky/čtyřky (ne-li hůře), kterou už si dnes po všech těch veletočích těžko někdo pamatuje, notabene ocení. ()

Wacoslav1

Některý věci se prostě nemění. Česká politika stojí za howno v práci na noční je to nuda a od série Fast and fekalious dostanete pořád to stejný, takže máte jistotu, že auta a všechny akční scény s nimi popírají veškeré fyzikální zákony, že záporák z předchozího dílu se přidá k rodině a, že nikomu z rodiny se nemůže nic stát a pokud náhodou ano oživí ho v některým z dalších dílů. Navíc Diesel to se svým výrazem já toho Oskara za toho Torreta nakonec dostanu soustavně kazí, takže nic novýho pod sluncem.35% ()

• V čase 01:16:18, když protagonisté vejdou do počítačové kavárny, aby nakoupili zbraně na černém trhu, hraje jeden z lidí sedících u počítače hru „World of Warcraft“. (HellFire)
  • Cipher (Charlize Theron) přijede na začátku filmu k domu Torettovy rodiny v moderní reinkarnaci DeLoreanu s označením Alpha5, který se v době uvedení filmu neprodával. (FIAT 500)

Související novinky

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)