Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

BenNat

Rubin Carter je bojovník. A to nejen mezi šestnácti provazi a nejen v šestnáctém kole, jak praví jeho autobiografie, on je bojovníkem po celý život. Nikdy se nezastavil, vždy za sebe bojoval a to je neuvěřitelně úctyhodná vlastnost. Jsem fascinována tímto životním příběhem a film ho velmi věrně vystihuje v nejjemnějších nuancích Hurikánova života. Protože jsem se dříve o Rubina ani v nejmenším nezajímala, měla jsem poněkud obavy, že film bude něco mezi Rockym a Prison Breakem. Dál od pravdy jsem snad ani být nemohla. Protože mnohem víc než o boxu a o životě v cele je to o vytrvalosti, kterou mu závidím a rasové nesnášenlivosti, kvůli které je mi ho líto. O to víc pak na diváka dolehne boj, kterým s ním v jeho rohu vedou slavní boxeři a zpěváci za jeho propuštění, přičemž všechny skončí marně, až se objeví skupina zapálených Kanaďanů bez moci a vlivu, ale s notnou mírou entuziazmu ho z vězení vyseká. Nicméně mám ale jednu drobnou výčitku. Přeskoky v jednotlivých životních etapách Rubina Hurikána Cartera mi nevadí, naopak dodávají výslednému dojmu šmrnc, ale často chybí označení roku a místa, případně když už tam je, tak pouze ve stylu o sedm let později, protože ale nevíme, z jakého roku byla předchozí scéna, tento údaj je nám dost na nic. Chtělo to základy matematiky a pak sjednocení s wikipedií, abych si v příběhu udělala časový pořádek. ()

Markusak

Nádherný film. Tato událost je velmi smutná a musela být pro "hurikána" velmi těžká. Film natočení podle této události nádherně vystihuje, jak to bylo. Ukazuje příběh, jak byl a určitě by ho měl každý zhlédnout, kdo věří v naději. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison