VOD (1)

Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Trailer

Vojcl

Nenechte se zmást, mezi klasické snímky z boxerského prostředí Hurikán rozhodně nepatří. Záběrů z ringu je zde dohromady asi na pět minut. Tenhle film je o něčem úplně jiném. Příběh muže, který celý život sváděl marný boj s rasovými a společenskými předsudky. Ačkoli je skutečná postava Rubina "Hurikána" Cartera v Jewisonově podání značně zidealizovaná (podobně jako náš Kajínek) a zejména v závěru si tvůrci neodpustili tradiční citové vydírání a kýčovité proslovy, jedná se o velmi silnou podívanou, jež přesně splnila svůj účel. Washington podává jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře a dokáže přinutit diváka, aby si jeho ústředního hrdinu zamiloval a prožíval s ním jeho chvíle slávy i utrpení od začátku až do konce. ()

C0r0ner

Na začátku jsem byl nadšen z nelinearity vyprávění, která ovšem vydržela jenom tak třicet minut. Příběh jako takový to ale byl hodně zajímavý a neobyčejný, nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že jsem všechno už někde viděl. A když se k tomu připočtou ty 2:20 stopáže, nemůžu jít výš jak na tři hvězdičky. 65% ()

Superpero

Nevím čím to je, ale jakmile je nějakej film o boxerovi, tak vždy stojí za to. "Hurricane" je sice trochu o něčem jiném než jen o boxu, což ale není vůbec na škodu. Denzel Washingotn v plné parádě předvádí jak velkým je hercem. Rubin Hurricane Carter je postava dost složitá, ale Washington zvládá všechny herecké polohy s neuvěřitelnou bravurou. Dost dlouhá stopáž vůbec nevadí, takže všechna čest režisérovi. ()

viperDavid

Trošku mě zaráží fakt, že divákovi nedají moc na výběr, zdali věřit nebo nevěřit. Od začátku jde o jasnou nevinnu a film vám nedá naději na jiný úhel pohledu. To je škoda. Nechci dokument, ale chci opravdovou skutečnost ne jen náznak. To ale chybí u mnoha filmů natočených podle skutečných událostí. Denzela jsem měl vždycky rád a je celkem jedno v čem hraje. Přiznám se, že herecky se mi líbil víc v training day, ale tím nechci říct, že by si tady oscara nezasloužil. Ale asi to tak má být. ()

Mistickzz

No jo, mám rád tie filmy od ktorých nič neočakávate a oni vás proste dostanú. Hurikán v ringu je presne ten prípad. Denzel Washington hrá ako kráľ, soundtrack bol milým prekvapením a režisér odviedol kus poctivej roboty. Je mi jedno, že sa to možno nezhodovalo zo skutočnými udalosťami na sto percent, filmu to na kvalite neuberá. 80% ()

• O obvinenom boxerovi Rubinovi Carterovi naspieval Bob Dylan pesničku s názvom "Hurricane", ktorá zaznela vo filme celkovo trikrát. (MontyBrogan)
  • Denzel Washington byl do role vybrán samotným Carterem, který absolvoval sezení také s Wesley Snipesem, Samuelem L. Jacksonem či Isaacem Hayesem. Washington jej zaujal při obědě v restauraci svým slovníkem, smíchem, pohyby těla a tím, když ho Carter při návratu z toalety zastihl, jak si před zrcadlem nacvičuje gesta. „Tehdy jsem se zamiloval,“ vzpomínal. City byly opětovány. Carter je zosobněním lásky, prohlásil při přebírání Zlatého glóbu za roli boxera Washington. (MardukuS)

Související novinky

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (více)