Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vikino1
  ***

  Ejhle.. Prý Hurikan v ringu. Mělo by se to spíš jemnovat Hurikan v krimu. Podle plakátu jsem čekal dalšího Rockyho a po shlédnutí jsem zjistil, že to byla spíš Zelená míle.. Jak happy endem, tak stopáží.. . Nepřu se, že černí a obvzláště Hurikán to měli v té době těžký (těch 22 let je půlka aktivního života člověka) , ale jak jsem již jednou psal, za dob komunismu u nás bylo takových bezejmených Hurikánů plný kriminály. A u federálního soudu mě dost chyběl ten mladej co ho z klubu odvážel. Jinak tradičně excelentní Danzel přebíjí ty hluchý místa, kterých ve filmů není málo...(3.8.2013)

 • swamp
  ****

  "'Mr. Carter, now that you're free, are you still going to be 'The Hurricane'?' 'Oh, I'll always be 'The Hurricane', and a hurricane is beautiful.'" Denzel Washington je herec, který má prostě svůj určitý herecký postoj, ale dokáže ho vždy využít na sto procent. I v tomto snímku, kde ztvárnil boxera neprávem obviněného z vraždy, to není výjimkou. Norman Jewison natočil téměř 2,5 hodinový biografii, která má spád a nenudí..i když by se jí dalo ledacos vytknout.(26.12.2006)

 • T2
  *****

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $50,699,241Tržby Celosvetovo $73,956,241║ Tu sa výborne našiel režisér Norman Jewison a skvelý Denzel Washington. Ďalší "väzenský" klenot o nespravodlivo odsúdenom. Veľmi silný film o segregácie a rasovej nenávisti. /100%/(7.8.2005)

 • dANo
  ****

  Skutočné príbehy niektorých ľudí sú niekedy neuveriteľné a toto je jeden z nich... Rubin Carter si nespravodlivo odsedel vo väzení viac ako polovicu svojho života a keby sám nebol veľký bojovník, tak tam sedí ešte teraz. Ako tento pekný film ukazuje, tak by sa mu to samozrejme nepodarilo, keby nenapísal svoj životný príbeh a keby mu nepomohli viaceré iniciatívy za jeho prepustenie. Denzel bol za túto rolu právom ocenený nomináciou na Oscara.(31.5.2007)

 • Matty
  ***

  Řeším dilema, zda-li Hurikán(a) hodnotit čistě jako film. Jako fiktivní, kompletně vymyšlený příběh vytvořený za účelem menšího citového vydírání, či jako zfilmování skutečných událostí a přihlížet tím pádem také k nakládání tvůrců s fakty. Skutečnost byla jiná, ne tak černobílá. Zmínil bych pouze dvě divákům zatajené skutečnosti: v autě Cartera a Artise byly nalezeny zbraně, ze kterých se střílelo; dle vyšetřovatele McGuireho potvrdil vinu rovněž detektor lži. Mohlo jít (a nejspíš šlo) o rozsáhlejší spiknutí „bílých“, stále zde však zůstává pověstné „co když…“. S lehkou nadsázkou (a snad i bez ní) by šlo říct, že Carterův případ byl nahlížen dle aktuální nálady ve společnosti. A požadavkům společnosti přesně odpovídá Jewisonův snímek. Pro přehnané množství časových rovin a formálních přístupů k nim (proč byly všechny scény z ringu černobílé?) poněkud roztříštěné vyprávění se s přesunutím děje do vězení mění v akademicky uhlazenou podívanou s morálním poselstvím a maximálním hereckým nasazením (Oscara dostal Denzel dodatečně až za Training Day). Filmy z vězení vždycky táhly, tenhle dává v lepších chvilkách vzpomenout na Shawshank, jeho komplexnosti ovšem nedosahuje. Hurikán pojímá oblíbené téma o slepé spravedlnosti příliš schématicky, aby mohl být vystavován coby důrazné memento. Nevyhýbá se ani takovým klišé, jako pronášení patetických proslovů před vynesením rozsudku a vzhlížení k nebi, symbolu svobody. Abyste mne špatně neponímali – není to špatný film, jenom tuze předvídatelný a to já nerad. 70%(24.3.2008)

 • - Rubin "Hurricane" Carter bol vlastne prepustený z armády po štyroch poľných súdoch (iba po 21 mesiacoch služby), avšak film zobrazuje jeho hrdinský návrat z armády. (Smok)

 • - Rubin Carter bol väznený 22 rokov a skutoční vrahovia z baru neboli nikdy vypátraní. (Smok)

 • - Príbeh je založený na životopise boxeristu Rubina "Hurricane" Cartera, amerického boxera v strednej váhe, ktorý súťažne boxoval od roku 1961 do roku 1966. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace