Velice silný a poutavý příběh, na jehož hloubce se podepisuje skutečná událost, jež byla předlohou pro vznik tohoto snímku, v němž se Denzel Washington předvádí ve výborném světle a vychází k divákům vstříc se svým hereckým uměním. Je nutné podotknout, že tohle není pouze film o boxu, jde zejména o extrémně působivý příběh o nespravedlnosti a náročné cestě za svobodou, která jest lemována trním, ale i sílou přátelství a vírou ve svůj cíl. Rubin Carter vlétl do ringu jako hurikán a s podobnou vehemencí se pak systém postaral o jeho uvěznění. Nejtěžší zápas tohoto boxera tímto započal a trval mnoho "kol", v nichž se prověřovala psychická připravenost a zejména nezlomnost ducha. K závěrečným slovům Hurikána v soudní síni není co dodat, jelikož vše vyjádří mrazení v zádech a dojetí. Opravdový filmový zážitek!(4.4.2011)

Poněkud černobílá, jednostraná, anti rasistická agitka, nicméně dobře natočená a občas docela napínavá. Není ani nijak zvlášt patetická (až na vyjímky). Denzel jednoznačně kraluje a nelze mu nic vytknout, ale ani ostatní obsazení není špatné (podlě mě trochu pokulhával Shannon). Také se mi velmi líbil soundtrack.(1.9.2009)

Přesvědčivý výkon Denzela Washingtona v jinak rozflákané, patetické a nepříliš přesvědčivé podívané. Docela dobrý biják, jen to prvoplánové útočení na city je prostě hororózní. Čekal jsem, kdy jako svědek vystoupí Bůh. 70% jen tak tak, a to ještě hlavně kvůli hereckým výkonům. Jewison se tentokrát moc nevytáhnul.(13.5.2010)

Trošku mě zaráží fakt, že divákovi nedají moc na výběr, zdali věřit nebo nevěřit. Od začátku jde o jasnou nevinnu a film vám nedá naději na jiný úhel pohledu. To je škoda. Nechci dokument, ale chci opravdovou skutečnost ne jen náznak. To ale chybí u mnoha filmů natočených podle skutečných událostí. Denzela jsem měl vždycky rád a je celkem jedno v čem hraje. Přiznám se, že herecky se mi líbil víc v training day, ale tím nechci říct, že by si tady oscara nezasloužil. Ale asi to tak má být.(22.8.2018)

Působivý příběh Rubina Cartera, zvaného Hurikán. Boxu tam nebylo moc, ale vůbec to nevadilo. Celé to mělo nádech happyendu, ale tak to mělo být. Trochu jsem se pozastavil nad třemi kanadskými osobami, které žili na hromádce, ale tak to asi holt někde chodí. Při sledování filmu jsem si říkal - a hele, že by naše justiční mafie hrála už i ve filmu? Takovéhle prznitele spravedlnosti by měli pranýřovat. Zajímalo by mě, jak dopadl pravý Della Pesco nebo jak se jmenoval. Váhal jsem mezi 4 a 5 *, ale nakonec asi nechám 5, protože se mi líbilo, že snímek byl nedirektivní, zajímavý, koukatelný ve své délce, hezky se probíral pocity a emocemi Rubina, před kterým klobouk dolu, zkrátka a dobře kvalitní. Hurikán Carter uměl rozdávat pořádné pecky, jako by měl v rukách raketovej pohon a to boxoval ve střední váze, čili musel vážit asi kolem těch 75kg. Byl to bomber a měl úctu k sobě samému, nezdolnou vůli, byl to nejen fyzický, ale i psychický silák a - je-li opravdu nevinný, pak ho považuju za respektuhodného charizmatického silného a vytrvalého člověka, který si zaslouží obdiv.(27.10.2009)

• - V roku 1993 udelila WBA (World Boxing Association) Rubinovi Carterovi Šampiónsky pás majstra sveta v strednej váhe. Takáto pocta ešte nebola preukázaná žiadnemu boxerovi, ktorý už ukončil svoje aktívne pôsobenie. (Smok)

• - Postavu vězeňského dorozce si Clancy Brown zahrál i ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank (1994). (Ole92)

• - Obraz Malcolma X v Hurikánovej cele je obraz Denzela Washingtona ako Malcolma X z filmu Malcolm X (1992). (Smok)