Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

petikacka

Po zhlédnutí všech 3 sérií můžu naprosto zodpovědně říci, že je to šíleně-pravděpodobno-uvěřitelný seroš, který nám ukazuje co se může dít mezi "hoch rodinami" . Nedělám si iluze o všech miliardářských skutečných rodinách, že ke svému majetku přišli naprosto legálním způsobem a to napříč světem včetně toho českého viz. Babiš, Kellner a další...Je to ukázkový případ jak jeden může k majetku přijít...Za mě 100% . ()

Pawlisman

Tři díly a nepřesvědčilo mě. V každém díle cca 5 scének, které představovaly nepřesvědčivé nelogické scénáristické kroky, ale ne životní. Tedy příliš vyumělkované a nerad jsem se vodil za nos. Škoda. Prostě jsem tomu nesednul na lep a ta míra "lží a nepřesvědčivosti" mě odlákala. ()

Narciska

Rodina se dostává do stále většího nebezpečí a spolu s tím propadá do stále většího morálního bahna. Přesto vypadají, jako by zůstávali čistí. Ale možná je to tak s ničemností a bolestí vždy, vše skryto hluboko a na povrchu jen zdání. V tomto případě perfektně nenápadný make-up. Všichni jsou vzhledem k prožitému adepti na psychologa, přesto si většina zachová mentální integritu a někteří jsou opravdoví psychopati. Tvoří dva póly. Ti mezi tím a ti, co chtějí být dobří, mají možnost volby. Je to je o malých a velkých každodenních rozhodnutích, které se neustále řetězí a nikdo neví, kam povedou. To vás udržuje v permanentním napětí. A to je návykové a tak se ptám, dává mi to něco? A u prvního dílu 2. série končím, jen omílání téhož, jen víc krve a vražd. Nedopřává mi to ani oddech, jen víc toxicity to mé nebohé hlavy. Dávám tři hvězdy, průměrné to rozhodně není, ale ambivalentní a kontroverzní určitě. ()

Mlle

Jako divák skládám poklonu spíš humoru, se kterým scénáristé vystavěli příběh s jeho pozoruhodnými zápletkami, jim samotným a napětí, které z nich jsou schopni stvořit. Příběhu samotnému už méně. Ten utekl daleko za hranice přirozené autenticity, od reality k parodii. Na některých místech mi to vyhovuje a zasměju se, celkově ale vnímám zdejší ústřelky jako přitažené za vlasy a protože jde o opakující se narativ celé konstrukce, celkem rychle výrazně nudí. Další problém mám s postavami. Chybí mi tu někdo, komu bych mohla fandit. V hlavní roli vidíme skvěle zahranou kartelovou obdobu Andreje Babiše a jeho rodinu, prolezlou skrz naskrz lepivým hnojem rádoby šikovného pragmatismu podvodníčků. Chvilku je to možná vtipné, strávit s nimi ale několik dílů už by asi chtělo vybavit je i něčím konstruktivním, nějakým lidským protipólem jejich bezpáteřního průjezdu životními situacemi vždy a všude. ()

warrenur

Hlavna linia je tak trochu podobna z Breaking Bad, v zmysle, ako sa dokazu clenovia beznej rodiny - prisposobovat v ramci prezitia a neskor z inych dovodov.            1.seria: Velmi slusne predstavenie prostredia vztahov v rodine - Bateman i Linney su vyborni.           2.seria: Dynamickejsie ako prva seria. Napriek obcasnym "barlickam", ktore si "vypoziciava" z inych kuskov. Mam na mysli zvlast dejove linie tykajuce sa deti rodiny. Rozdhodne vsak odporucam. Divaka udrzi v zaujati a ocakavani od prveho po posledny diel. Zaver som tak trochu uz uhadol a tak ma moc neprekvapil. Dava moznost k spekulaciam, ako sa bude osud Byrdovych dalej vyvijat. ;)                                3.seria: Vynikajuca seria. Viac dynamiky, viac psychologie postav, perfektna chemia, ci uz v "rozsirenej" rodinke Bird-ovcov, alebo u ich spolupracovnikov, clenov kartelu, ci FBI. Udrzala ma v nepretrzitom zaujati kazdu jednu cast a zabavnost, ocakavanie a napatie bolo bez "vaty" a stabilne vysoke. Zopar skratkovitych drobnosti, avsak nic prilis rusiace. Ku kazdej epizodke som sa kratkym zhrnutim uz vyjadril, a tak nema zmysel viac prezradzat. Odporucam vsetkymi desiatimi.                                                  4.seria:  Napriek slabsej scenaristickej prepracovanosti maju takmer vsetky diely ten paradny vibe, balancovanie nad utesom, manipulacie a psychologicke hry, ci pady do priepasti, tak typicke pre tento serial. V siedmej epizode, cize v zavere prvej polovice bol zaver s Ruthinim "preslovom" doslova "kulervouci". Celkom to slape, i v druhej varke casti, hoci uz tuna niektore psychologicke prerody mi prisli uletenejsie. Korunu tomu nasadil uplne posledny diel, kvoli ktoremu idem nizsie a mal by som snad i viac. Myslim, ze dovody su uplne jasne. Nerespektovanie povahy vlastnej postavy, ktoru vykreslovali styri serie, samotnymi tvorcami a ich "mavajuci prostrednik" priamo pred tvarou divaka. Meh...bolo to potrebne? Zacina to byt akosi trendom uz vo viacerych serialovych zaveroch, co ma ako divaka teda vobec netesi ()

Raziel_cz

Jason Bateman je masér. Z introvertního finančního poradce v sociopata. Co trvalo Breaking Bad pět sezón si Ozark dává v první. Syrové, perfektně zahrané a přes zakolísání ve třetí epizodě (ten humor jí prostě nesluší) dokonale napsané a zrežírované, přičemž naprosto top jsou díly, nad kterými měl dohled právě sám Bateman. A především – ve vší té amoralitě a podrazáckých postavách zatraceně zábavné. Těšil jsem se na to jak malej a moje očekávání proletěly střechou. Přes delší minutáž se tu pořád něco děje a netáhne se to jako v některých jiných (především superhrdinských) produkcích Netflixu. Kriminálka jako řemen, s jasným plánem dominovat žánru do roku 21. Nemůžu se dočkat. ()

jenjan

Nevěrohodný a překombinovaný scénář je vada na kráse této jinak dobře míněné "lokálky" Netflixu, to Bloodline byl nenápadný skvost po všech stránkách povedený, zejména na poli scénáristickém, když pominu delikátní lokální záměr. Druhá série Ozarku byla celkem utrpení a nuda, třetí to zase napravila a dala tomu grády a nové sympatické postavy, takže jsem si mohl toto dílko odškrtnout komplet vcelku bez větší námahy.. Až ti naši nasvícení diktátoři křížení odborníky na všechno možné a velký Kačer Donald otevřou hranice, pojedu se na tento US Orlík podívat.. ()

Hapretor

za to, že mě to několikrát ve své absurditě a debilitě velmi rozesmálo ... některé scény jsou fakt top ... tvůrci asi zrovna jeli na tripu ... dávám tři * ... konec bohužel hodně pitomý a useklý ... Jason Bateman je exceletní herec ... zde to jen potvrzuje ... však tady není jedna postava dobrá ani sympatická ... jsou tam jen debilové, hovada, sráčové, kokoti, svině, krávy, závistivci, úchylové, psychopati, ... a v neposlední řadě chladnokrevní zabijáci bez logiky a špetky rozumu ... v tomhle teda je seriál top ... to jsem ještě neviděl ... kdybych neviděl nelituji, stejně tak nelituji pročuměného času jako u jiných kravin ... které ze začátku vypadaly slibně ... ()

hEROic

Dlouho si tenhle seriál nemohl najít cestu k mému sradci, ale nakonec musím uznat, že to stálo za to. Trošku vleklé tempo a ne zrovna sympatické postavy, oproti tomu zajímavé téma a několik luxusních překvapivých scén, které se mi vypálily do paměti jako cejch. 85% ()

yvona

Toto je už několik let můj nejoblíbenější seriál, zatím ho nic nepřekonalo. Výborný scénář i herecké obsazení, hudba, prostě všechno. Za mě je hvězdou Julia Garner, která svým nepřekonatelným výkonem určitě přihrála nějaká ta vyšší hodnocení. Neumím si to představit bez ní a Jasona Batemana. ()

bararich8

Jason Bateman je chladnokrevný hovado, který rozvrátí životy všech v celku mírumilovném venkově (rozuměj na americké poměry), kam se na něj hrabe drogový kartel. Je totiž až nepřirozené a kazící dojem, jak by mohl někdo zachovat klid a chladnou hlavu při tom všem, co se kolem něho děje, Jinak je námět suprový a děj samotný taky není k zahození, jen je to misty moc utahané a čekal jsem s praním peněz větší kouzla, ale v výsledku tam toho moc ukázáno není. Zakončení první série bylo správně syrové a některé zvraty fakt nečekané. Jsem zvědav, zda se podaří navázat s dalšími díly. Zatím tedy 4* /// 2. série nakonec byla o chlup lepší, člověk si tak už nějak zvykl na ty absurdnosti a už si jenom užívá to neustálou nejistotu a napětí. Tohle se mi fakt líbí. Jen tak dál! ()

siloalampa

Prvá séria výborná, bohužiaľ druhá sa premenila na fakingovú telenovelu s protivnými postavami všade naokolo. Tretia pridala plyn a opäť ide celkom do tuhého... ()

Jajar

Těžká inspirace Breaking Bad, temný thriller, kartely, rednecks, FBI, praní špinavých peněz, americká rodinka v prostředí organizovaného zločinu. Ozark si drží nastavenou laťku v průběhu všech sérií. I když je to občas až příliš zdlouhavý seriál. ()

ViktorS

Ozark je jeden z prvých seriálov, ktoré som plánovane dopozeral do konca a musím povedať, že som veľmi rád, že som mu dal šancu. Je to skutočne skvelý seriál a to hlavne pre svoje nevľúdne a temnejšie prostredie, ktoré dodáva filmu tú pravú atmosféru, ale aj pre svoj perfektný scenár a herecké výkony. Veľa postáv tu bolo vďaka svojim hereckým predstaviteľom úžasne a pre mňa už aj pamätne zahratých. Napríklad Jason Bateman a Laura Linney ako manželia Byrdeovci boli úžasné postavy rovnako ako napríklad Julia Garner ako Ruth Langmore či Felix Solis ako Omar Navarro a množstvo ďalších. Dej seriálu bol veľmi zaujímavý a pre svoj vývoj fakt nepredvídateľný čo sa mi páčilo. Každým dielom sa mohlo udiať niečo iné čo divák nemusel čakal. Takisto vývoj postáv bol skvelý. To ako museli opustiť svoj pohodlný život v Chicagu kvôli mexickému drogovému kartelu a začať si získavať vplyv v oblasti Ozark, dostali sa do politických kruhov a museli vyjednávali s FBI aby si zachránili vlastné životy bolo fakt zaujímavé sledovať. Pri každom probléme sa museli vynájsť a keď si porovnám série medzi sebou, tak tam je dobre vidieť tú zmenu zmýšľania a konania. Seriál by som dokázal sledovať aj ďalšie 4 série, ale zasa netreba to preháňať. Niekedy bolo tempo trochu pomalšie, inokedy prirýchle a to hlavne vo finále, ktoré ma nie úplne uspokojilo. Ale tak či tak, účel to splnilo, pretože predsa len v brandži, v ktorej sa Byrdeovci pohybovali nie je nikdy nič isté. ()

Daiker

Jeden z nejlepších seriálů z produkce Netflix. Temný, brutální Ozark mě bavil od začátku až do konce..... Nemám rád seriály z politického a drogového prostředí, ale tady mě to nějak minulo..... Prvotřídní origin soundtrack jen napětí umocňoval. Díky Netflixu za kvalitní show ()

ER

Jednoduchá dějová linie, ale po první sérii se věci v dalších začínají komplikovat a o podařené dramatické momenty není nouze. Dokonce i Bateman mi začal "sedět" (můj oblíbenec to není). Laura Linney jako vždy přesvědčivá a dokonce i dětské party mají co říct. Tento seriál je dokladem toho, že se vyplatí se dívat nejen na pilot nebo dvě, tři epizody. ()

Anayka

Taková normální rodinka vs drogový kartel vs FBI. A všichni versus vidláci. Některá epizoda se povedla líp, některá hůř, ale na každou se neskutečně těším. ()

Maximilianus

1. séria: Tento seriál ma úplne dostal a pohltil. Hneď od prvého dielu ide naplno a rozdáva rany na všetky strany, pričom nepoľaví až do konca desiateho dielu. Je tu celkom dosť postáv, avšak iba toľko, aby to bolo zaujímavé a pestré. Navyše sú všetky výborne napísané a zapadajú do celkového konceptu. Julia Garner je podľa mňa skvelá herečka a aj tu to dokazuje, ale čakal som od nej viac, resp. možno je to rolou, ktorú má, relatívne malým priestorom, ktorý zatiaľ dostala, alebo jednoducho mierne zaniká pri excelentných Jasonovi Batemanovi a Laure Linney. Zatiaľ veľká spokojnosť. 2. séria: Seriál v podstate pokračuje v podobnom tempe, aké nastavil v prvej sezóne, no príde mi, že nepriniesol, okrem veľkého množstva mŕtvych, nič nové a ako keby iba prešľapoval na mieste. Postavy Rachel a Masona úplne pokazili, ale na druhej strane, ako sa dalo čakať, Julia Garner ide hore. Uvidíme, ako to bude pokračovať. 4,2/5. 3. séria mi pripadala, ako keby tvorcovia nevedeli, ako má príbeh pokračovať, a tak najmä v prvej polovici tápali. Druhá bola o poznanie lepšia a úplný záver už viac prekvapujúci nemohol byť. Postava Bena bola veľmi zaujímavá a aj prekvapivo vierohodne zahraná, no a Julia Garner stále lepšia a lepšia. Robí mi radosť. 4. séria: Prvá polovica mi pripadala kvalitatívne rovnaká, ako predchádzajúce serie, len akčnejšia a svižnejšia. Tá druhá mi však už prišla uponáhľaná, aby sa všetko stihlo nejako skončiť, a už to nemalo ten premyslený dej, napätie a kvalitu. Samozrejme seriál je to výborný a ani posledná časť jeho kvalitu nejako neznížila, ale už je asi dobre, že to všetko skončilo. Chcel som aspoň pochváliť záverečnú polhodinku poslednej časti, ale absolútne mi bolo jedno, čo sa s postavami stane a ten úplný záver bol poriadna slabota. Asi sa chceli zahrať na Sopranovcov, ktorí mali podobný koniec, ale tu mi to až tak nerezonovalo. Škoda, ale aj tak seriál stojí za pozretie. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)