Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (Cinemart)

Dejf19

Jooo joooo joooo :))) prosím prosím může se těchto filmů točit víc? Nejvíc nahláškovaný akční film posledních let. ()

albyyy

Klasický nenáročný akční film, který má skvělé efekty. Se sérií Rychle a zběsile to nemá skoro nic společného kromě hlavních postav. Je to film, který mě ničím nenadchl, ale taky neurazil. Určitě ale nebudu mít potřebu ho v blízké době vidět ještě jednou. ()

Majo.evans

Typický americký akčný výplach.Nič viac.Humor už trápny,akcie priemerná a povrchná.Všetci sú nesmrteľní a nikoho nič nebolí.Herci boli dobre obsadený ale to už film nezachráni.Miestami sa to podobalo na G.I. Joe.So sériou Rýchlo a zbesilo to nemá nič spoločné,akurát tak hercov. ()

patient333

Podľa mňa sú 2 pohľady na tento film. Ten, ktorý sa chce brať vážne, poprípade odkazovať na nejakú Fast and Furious sériu je úplne mimo. Ten druhý, ktorý to berie ako paródiu na akčné scény + na celú sériu je zas parádny. Ak to beriete s nadhľadom je to v podstate solídna akčná komédia a obsahuje naozaj netradičné prvky, ktoré pobavili. Je to v podstate pozeranie sa na paródiu ale je to také dementne vtipné nie smutno dementné akoby som čakal. A nemáte čo, nezaujíma vás nejaký hlbší dej, myšlienka, neiritujú vás fyzikálne zákony či všadeprítomné chyby (fakt si strhne sukňu a má na sebe kaki gate, alebo po kope preletí cez jediný vrtuľník no na druhej strane akosi už nie ej jeho sestra) a máte chuť na zopár haluznych akčných scénok tak odporúčam. ()

BladeBlood

Film, na který se kouknete, líbí se Vám, užijete si ho, bavíte se u něj. Když se ale člověk koukne na širší provedení, tak je zklamaný až, až. Bohužel, s obyčejným Rychle a Zběsile to nemá společného nic. Chybí tam jak to rychle, tak to zběsile. Film funguje dobře, odsýpá, děj dává smysl, ale rozhodně nečekejte rychlá auta. Další věcí je, že nechápu nepřátelství mezi oběma postavama, které se přece v minulém díle vyřešilo a dokonce už spolu nějak vycházeli. A najednou se zase dobírají a nemůžou se vystát. Nelogičnost, která tu opět je. Určitě se na film kouknu znovu, funguje dobře, ale rozhodně nesplňuje očekávání, která se při názvu objeví. ()

Decado23

Dvě jsou za Dwaynea, další dvě za Jasona a poslední za Vanessu. Tady se hodnotí srdcem ne nějakou filmařkou kritikou :) ()

sh3riff

Nejdřív tedy Hobbs & Shaw .. potom Terminátor 1 :) Snažili se udržet humor z Rychle a Zběsile, ale nic moc .. jediné co mě bavilo, Mike Oxmaul a Hugh Janus :) ()

Lasllye

První polovina je super, má to spád, akci, nápad a vtip. Průšvih je, kdyz se děj přesune do Samoi. A úplně to rozbila scéna, kdy Hobbs drží helikoptéru sám.../ ()

Chenso

Dobře,nebudeme předstírat že to má alespoň to málo společné s kdysi velmi opěvovaným F&f ,ale i přesto že kromě onoho slavného dua tam snad nikoho dalšího nevidíme,je to velmi dobře natočený film.Myslim že za shlédnutí stojí. Pokud jsem pochopil správně otevřený konec,tak se máme zase na co těšit co se týče šilených efektů. ()

Brain32

Šílená slátanina (ale co jiného jsem asi mohl čekat, že? :) ta poslední třetina byla spíš už komedie :D u toho zatížení vrtulníku pomocí vláčku aut jsem se doslova řezal :D ()

mety6 odpad!

Toto uz nema s Fast & Furious NIC SPOLOCNE. Uz v minulych dieloch bolo nadmerne mnozstvo chyb ale tu to uz siaha do kozmu. Totalna strata casu a Dwayne Johnson uz mi zacina liezt kvalitne na nervy vo vsetkych filmoch. Nech sa vrati do ringu...Chcel som dat 1* za Kevina Harta, ale to by musel dostat viac ako 2,5 minuty na platne. ()

Blackcream

Tak tak, společné s rychlou a zběsilou sérií je pouze název. Možná až na scénu s helikoptérou a autama v závěru filmu. Ta byla jak ctrl+c a ctrl+v ze série. Možná by i tvůrci byly raději, kdyby se mohli od série odpoutat. Možná by byly raději dělali další klasický film o tom, jak dva borci soupeří, aby se nakonec ukázalo, že jsou oba ve skutečnosti "bratři" jen se v minulosti stalo něco, co je rozbratřilo (máme alespoň dobu, do které můžeme zasadit prequel). Co na tom, že tvůrci říkali, že nám objasní pozadí vztahů mezi hlavními postavami. V tomto byli na informace celkem skrblíci. Pořád mi zde chybělo to velké CO a JAK. Ale nezoufám. Další díl to už určitě zvládne. A když ne tak uděláme přece trilogii, aby se to celé uzavřelo jaksepatří.... Ale film jako takový se mi líbil, pěkně to šlapalo na pedál. Ještěže jsem viděl konec GoT, jinak by mě ten spoiler asi nemile překvapil. V dnešní době, pokud člověk vážně chce něco vidět a ne jen o tom slyšet nebo si někde přečíst, tak aby si zalezl do jeskyně a vchod zavalil šutrákem a čekal na vhodnou příležitost na to, aby mohl zase v klidu vyplížit a opatrně se zase začít rozhlížet. Jak říkám, filmu čtyřhvězdičkové jupí a těším se na další díl této komedie. Nějaké vejbuchy tu byly, takže akční taky sedí - tak z 15% zbytek komedie. Tu notifikaci Krimi/Thriller bych moc nebral ()

DavHav

Guilty pleasure roku. Za mne nejlepší díl rychle und zběsile série - zejména tím, jak se absolutně nebere vážně. Jde o to přistoupit na hru "totálně nadsazený násilný masakr bez kapky krve", myslím, že nejvíc krve se objeví v potitulkové scéně (nepochybné pomrknutí k jiné sérii). Nečekejte drama s kvalitně vykreslenými postavami, ale spíš něco jako komix. ()

Dvorkam

Statham jako Shaw, Johnson jako Hobbs a Elba který se představí slovy "Já jsem záporák". Mám pocit že jsem nikdy neviděl, že by se herecké osazenstvo takhle bavilo a já se bavil s nima. Ano, lekce kterou si má divák odnést, je zřejmá od 5té minuty a většina z nás, se ji naučí někdy kolem předškolního věku a na originální myšlenky tam bylo jako šafránu. Ale o tom tenhle film není, je to o adrenalinové zábavě, je to natočené bývalým kaskadérem/kaskadérským koordinátorem a je to poznat, je to film který se nebere vážně a nabízí filmovou verzi horské dráhy. Jestli vám nevadí vypnout mozek, chytnout se a vydechnout na konci, bude se vám to líbit. Půl hvězdy a myslím že zcela zasloužené, přidávám za vtip odkazující na Loupež po Italsku. ()

Jackal07

Vůbec mě to neoslovilo a to jsem musel ignorovat stupidity typu Rock přetlačí vrtulník rukou. Scénář debilita, hlášky chabé, chemie na nule. Ani sám nevím proč. Prostě to tam není. ()

Nedos.

První půlka byla docela dobrá, ale ten konec na ostrově to bylo vyloženě špatný. Neplatí tu čas, ani počasí, ani fyzikální zákony.... Jsem pamětník prvních dílů rychle a zběsile, kde to bylo hlavně o těch autech. Nemuset Johnson do každýho filmu tak trapně cpát odkud pochází, možná by to bylo lepší. ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)