Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

ARI50

Nezkutečné, Dokonalé, Šílené, Velkolepé, prostě epicky dost dobře natočené, tohle člověka dostane smrtelně do kolen. Pablo prostě nebezpečně šílený člověk, dech beroucí a nervy drásající podívaná. ()

luka4615

Excelentně zpracovaný seriálový "opus magnum" o jednom z nejznámějších narkobaronů moderních dějin. A i když jsem měl ze začátku lehké obavy, že se v záplavě jmen, dat a neuvěřitelných machinací budu ztrácet, opak byl pravdou. Tvůrci tohoto vybroušeného seriálového klenotu to celé postavili jako dechberoucí přehlednou mozaiku, jež Vás od prvních okamžiků dokonale vtáhne mezi narkobarony, řadové mafiány, obyčejné posluhovače a kolumbijský lid. Je ale ovšem jasné, že takový úspěch by byl poloviční bez představitele Pabla Escobara. Wagner Moura pojal tuto postavu dokonale démonickým způsobem, pročež když se před Vámi v průběhu děje objeví dobové záběry či fotografie, jen málokdy poznáte nějaký markantní rozdíl. Musím zde rovněž zmínit i skvěle napsané postavy na "druhé straně barikády" v řadách DEA, jejichž charakter je rozvíjen bravurním a nenuceným způsobem. Tohle se zkrátka povedlo na výbornou, pročež byste si tuto delikátní seriálovou exkluzivitu s neodolatelnou příměsí kokainu a peněz rozhodně neměli nechat ujít. Výborná práce! (Netflix) „Plata O Plomo.“ ()

Morholt

Padilha se po robocopovské mezihře vrátil zpátky mezi jihoamerické kriminálníky a zase to dopadlo dobře. Vrchol i pád Escobarova impéria podal jak poutavě, tak důvěryhodně a v deseti dílech se nevěnoval pouze kolumbijskému narkobaronovi, ale stejným dílem i jeho pronásledovatelům či politikům, kteří byli s Escobarem zapleteni. Trefou bylo i obsazení, kdy vedle Rudé zmije z Dorne zaválel především Wagner Moura, který s přehledem strčil do kapsy Del Tora, jenž hrál Escobara naposledy. Jedinou větší výhradu bych měl pouze k nevýraznému představiteli agenta DEA, ale jeho nemastný neslaný výkon se dal přežít. Jsem celkem zvědav, jestli bude druhá řada. 85% ()

jerry12

100%. Perfekcionistické dokudrama, které plní celkem tři funkce a všechny s maximálním nasazením - v první řadě poskytuje obří dávku zábavy, napětí a divácky hluboce atraktivního tématu; v řadě druhé učí i ty nejzkušenější, jak se prostřednictvím audiovize tvoří atmosféra a budují emoce; především však autenticky a velmi sofistikovaně informuje, což je vlastnost, která vyžaduje obrovskou dávku snahy, úsilí a práce. Narcos stojí na hranici mezi hraným dokumentárním seriálem a seriálem s konzervativní strukturou vyprávění, přičemž funguje nejen díky donebevolajícím kvalitám tvůrčího složení, ale také díky velelákavému charakteru, jež si odpovídající ztvárnění bez diskuzí zasloužil (a jsem upřímně překvapen, že k němu došlo až nyní). Je narativně precizní gangsterskou kriminálkou hozenou do vypravěčsky scorsesovského stylu, kde se prosazuje skrze "neuvěřitelně uvěřitelné" charaktery a jejich přímou a obdivuhodně věrohodnou návaznost na reálné postavy, audiovizuálně úchvatně buduje atmosféru a postupnou gradací vyšťavuje z diváka emoce až na dřeň. Vždycky je to potěšení, když se jednou za čas objeví seriál podobně unikátních filmařských kvalit, které si vzájemně stoprocentně sedly a zavdaly tak příčinu ke vzniku něčeho výjimečného, díky chemii, kterou nevymyslíte, ta prostě přijde a velice těžko se definuje. A u Narcose zafungovala způsobem, který se často nevidí; za mě naposledy u Breaking Bad, s kterým se srovnání přímo nabízí, Narcos je však tím výjimečnější a specifičtější, že věrně převypravuje skutečný příběh, jehož zpracování je tedy ještě o to složitější, protože musí vykazovat o poznání více specifik, aby zafungoval, především pak právě onu autenticitu, v které Narcos bez zaváhání a větších kiksů vyniká. Po delší době jsem znovu doslova unešen seriálovým dílem, a to hned takovým, kterému prakticky není co vytknout, a stává se tak (prozatím) seriálem ze sémantického hlediska vzácně dokonalým, díky jehož geniální jihoamerické atmosféře se snad ani nechce věřit, že je to dílo Spojených států amerických. Jestli nějaká stanice ohrožuje seriálovou dominanci HBO v posledních letech, pak je to Netflix a první řada Narcos je adeptem na to, aby posbírala všechny ceny, které v seriálovém světě nasbírat lze. Uvědomuji si, jak odvážné tvrzení to je, ovšem znáte-li příběh Pabla Escobara a máte-li rádi opravdu švýcarsky přesná dokumentární dramata, po shlédnutí první řady řečené superlativy pochopíte. Bezpochyby a s velkým náskokem nejlepší seriál letošního roku a i v té obří konkurenci možná - uvidíme dle dalších řad - jeden z nejlepších, nejpropracovanějších a nejúctyhodnějších seriálů třetího tisíciletí. EDIT: Po druhém shlédnutí musím vzpomenout také geniální hudbu, kterou jsem napoprvé neznámo proč tak trochu opomíjel, ale výběr jednotlivých tracků spolu s Bromfmanovým gradujícím orchestrem doplňují tu už tak perfektní latinskoamerickou atmosféru; o chytlavé úvodní znělce, které se týdny nezbavíte, ani nemluvě. Stejně tak je potřeba zpětně vyzdvihnout precizní práci s charakterem Escobara, kde jsem napodruhé plně docenil ten progresivní rozvoj, resp. rozklad jeho osobnosti a scenáristicky skvěle interpretovaný Escobarův narcismus a to, jak mu ani tak ne peníze, ale především moc postupně lezla doslova na mozek; brutální scéna v předposledním díle, kde hlavním článkem byl právě Escobar, byla nejen řemeslně dokonale zpracovanou vložkou napětím srovnatelnou s nejlepšími akčními choreografiemi, ale především byla i určitou katarzí, psychologickou tečkou za Escobarovou racionalitou a moudrostí, díky kterým dokázal držet kartel po léta na vrcholu. To, co Gilligan v Breaking Bad budoval pět sérií, se tady podařilo během deseti dílů; to chtělo odvahu, ale odvaha přináší ovoce. Na závěr bych ještě upozornil ty, kteří Narcos zatím neviděli, aby si v posledních dílech všímali detailů. V celém seriálu, ale právě především v posledních dvou dílech, totiž do narace výrazně promlouvaly i zmiňované režijní dovednosti, které jsou v závěru série Andresem Baizem dotažené k naprosté dokonalosti. Za vše mluví fakt, že jsem se ještě nesetkal se seriálem a možná ani s filmem, kde by tak elementární a pro děj naprosto nepodstatná činnost, jako zavazování tkaniček, byla tak fascinující, aby mi způsobovala husí kůži. Narcos je seriál s velkým S a rozhodně není jen seriálem, je také sondou do historie nejen Jižní Ameriky, je také obdivuhodnou a encyklopedickou ukázkou chirurgicky napsané, zrežírované i zahrané postavy. A to je potřeba ocenit. () (méně) (více)

ScarPoul

Taký ten zábavnejší dejepis. Kedy všetky rôzne prepojenia, machinácie, moc a prostredie kooperuje v delikatesnom prevedení. Má to svoje silné miesta, rovnako sa to snaží aj systematicky poukazovať na motivácie na všetkých frontoch. Či už je to strach, pomsta, paranoja alebo zmysel pre spravodlivosť. Náhľad na vojnu, kde nie je víťazov. A kde povestné Nietzscheho: Nebojuj s démonmi, aby si sa sám nestal démonom a vedz, že keď hľadíš do temnej priepasti, temná priepasť hľadí na teba, má omnoho širšie a komplexnejšie uplatnenie. Herecky presné a charakterovo komplexné. Omnoho viac mi ale sedí postava Pedra Pascala, než taký Holbrookov "hrdina". Wagner Moura v úlohe Escobara správne démonický. V seriály sa krásne balansuje medzi hnusom a fascináciou z tejto postavy. Prvá séria je skvelým nahliadnutím do počiatkov Narcos. Bavilo ma to, hoci sa tam ešte pre mňa nenašla TÁ scéna alebo TEN moment. Každopádne stojí za zhliadnutie. 1. séria - 80% Oproti prvej sérií je to zovretejšie, akčnejšie a dramatickejšie. Escobar v Mourovom podaní je hnusný nesofistikovaný paranoidný son of a bitch, ktorý si celý ten čas drží status poriadneho hajzla. Aj v momentoch kedy komunikuje s rodinou a kedy pôsobí nežnejšie. Tvorcovia neromantizujú. Skrátka figurky sú rozložené a súboj o to kto prežije sa začína. Znova raz idú Holbrook aj Pascal do úzadia a celé je to postavené na Escobarovi a vzostupe kartelu Cali. Finále je potom lahodným ukončením jednej etapy vo vývoji Narcos. Nemám moc rád príbehy z drogového prostredia. Ale niečo na tom kokaíne je, čo ma núti pozerať sa a žasnúť kam ďaleko dokázal celý tento spoločenský problém zájsť. Pre mňa sa Narcos stávajú jedným z najlepších seriálov. Uvidíme čo ďalej. 2. séria - 90% Jedna z najlepších vecí v televízií. Narcos predstavujú skvelú sondu do stredu drogovej vojny, ktorá bola plná intríg, vrážd a politických machinácii. Trošku mi vadilo, že sme sa nedozvedeli čo sa stalo s Murphym ale Peňa ako ústredná postava spolu s tými čo sa snažia prejsť na dobrú stranu zákona, aby ochránili svoje rodiny, robia z tejto série nadupanú jazdu plnú napínavých a akčných scén, ktorých finálne rozuzlenie zanecháva hnusnú pachuť niečoho nevyriešeného. Niečoho čo sa nikdy nevyrieši. Cali sú assholes. Nie taký veľký ako Escobar. Ale sofistikovanejší assholes. Uzatvorenie bolo aj napriek neuspokojivosti v určitých psychologických a dramaturgických vrstvách značne uspokojivé. Uvidíme čo prinesie Mexico. 3. séria - 100% ()

Lacike

_1. SERIA:_ Zaujimavy serial, ktory mi svojim stylom dost pripomina australsku serialovu pecku Underbelly. A to hlavne jej druhu seriu. Narcos je velkolepejsi, jak vypravou tak mnozstvom postav ktorych osudy sa snazi zachytit, ale po dramatickej stranke na Underbelly nema ani nahodou. Hlavny problem vidim v policajnej linii, ktora ma rovnaky priestor ako ta gangsterska. Obidve hlavne postavy policajtov su napisane dost nezaujimavo. Pedro Pascal je aspon charizmaticky, ale Boyd Holbrook, ktory funguje ako rozpravac celeho pribehu je uplne nevyrazny a herecky slaby. Nastastie obsadenie postavy na ktorej cely serial stoji a to kokainoveho krala Pabla Escobara dopadlo grandiozne. Uz hned prva scena v ktorej sa Wagner Moura objavi prvykrat povysi cely serial o 2 triedy vyssie a behom par sekund si vas ta charizmaticka svina ziska. Pritom Moura vo svojej ulohe vôbec teatralne neprehrava a Escobara stvarnil dost civilne ako cloveka aj s dobrymi vlastnostami. O to viac desivejsie pôsobia sceny v ktorych robi krute veci. Vsetky dalsie postavy gangsterov a zabijakov dopadli tiez dobre. Specialnu zmienku si este zasluzi Luis Guzmán ako megakruty a nevyzpytatelny drogovy priekupnik. Prvych 6 dielov je dost naslapanych. Potom to trochu zacne stagnovat a nasledny dej uz nie je tak napinavy. Môze za to znova slaba policajna linia. Escobar si robi co chce a policajti len neschopne prihliadaju. Sklamanim je aj finale v ktorom sa Escobarov pribeh neuzavrie a vzhladom na to, ze mu ostava uz len rok zivota, tak neviem cim chcu zaplnit druhu seriu, pokial sa bude venovat iba jeho pribehu. Bolo by lepsie, keby Escobarov pribeh ukoncili v tejto serii. Aspon by posledna tretina prvej serie ziskala na dramaticnosti. Napriek tomu tento serial odporucam. Kazdy den sa nevidi pribeh cloveka, ktory na drogach zarobil desiatky miliard dolarov, takze vsetci tí slávni mafiani, ktori zarobili par desiatkov milionov vyzeraju ako trapni amateri. :) 7/10. _2. SERIA:_ Naplnili sa moje obavy z konca prvej serie, kedze sa druha znova cela venuje Escobarovi a nekonecnemu honu na jeho osobu. Prva seria bola nabita udalostami do takej miery, ze to miestami pôsobilo prilis skratkovito. Druha je zase roztahana, kedze im uz vela zaujimavych udalosti neostalo. A tak sa behom druhej serie viackrat stane, ze Escobara uz skoro chytia, ale nakoniec im znova tesne ujde a tak stale dookola az do finale, ked s nim konecne zuctuju. Akurat postupne jeden za druhym chcipaju Escobarovi privrzenci, Ovela zaujimavejsi je dej, ktory sa popritom venuje superiacemu kartelu Cali, ktory postupne prebera Escobarove obchody a zaver serie naznacuje, ze sa mu budu naplno venovat v dalsich seriach. Na to sa tesim pomaly viac ako na Escobarov pribeh. Plusom tejto serie je, ze sukromiu Holbrookovej postavy sa uz serial venuje len minimalne a postava policajta Pedra Pascala sa solidne vypracovala, takze dufam, ze dostane poriadny priestor a stane sa hlavnym akterom policajnej linie. Druha seria je ina ako prva. Je dejovo riedsia, ale zase sa jednotlivym udalostiam venuje viac do hlbky a obsahuje aj kvalitnejsie akcne sceny. Zaujmu niekolke prestrelky natocene na jeden zatah kamery. 7/10. _3. SERIA:_ Az na prve dva neskutocne nezazivne rozbehove diely je kvalitativne na rovnakej urovni ako minule serie. Bohuzial ma sklamala svojim obsahom. Cakal som, ze sa naplno bude venovat styrom bossom kartelu Cali, ktory zaziarili uz v minulych seriach a celkovej situacii v Kolumbii, ktora nastala po zlikvidovani Medelinskeho kartelu. Lenze pomery v Kolumbijskej vlade a dôvody ich necinnosti su odbite par vetami ako velke prekvapenie na konci serie. Pritom prave o pozadi tychto udalosti by som sa rad dozvedel ovela viac. A aj ti štyria bossovia mi väcsinu serie pripadali len do počtu. Namiesto nich pre mna nepochopitelne dostal najväcsi priestor ich naivny sef bezpecnosti Salcedo so srdieckom na spravnom mieste ale prazdnou hlavickou, ktoremu polovicu serie trvalo, kym pochopil pre ake svine pracuje a hned nato sa rozhodol, ze ich sprosto zradi, aby ochranil svoju neznesitelnu zenusku a deticky. Dokonca sa jeho postava dostala do popredia natolko, ze v predposlednej casti je väcsi dôraz kladeny nie na to, ci zatknu jedneho zo styroch bossov Cali, ale na to, ci to prezije Salcedova rodinka. WTF? Ja som na rozdiel od ostatnych, ktorym tento zradca sadol, nevedel s tym parchantom identifikovat. Bol to pokrytec, ktory si nahovaral, ze vdaka tomu, ze sam nestrielal, tak nikoho nezabil, ale svojimi cinmi mohol za mnoho vrazd. Mal to byt serial o narkobaronoch a nie o nejakom bezpecakovi. Pritom samotni bossovia su dostatocne zaujimave postavy. Nie su tak extravagantni ako Pablo Escobar a neviedli otvorenu vojnu s vladou, ale o to zaujimavejsie a poucnejsie mohli byt ich aktivity, ktore nie su tak zname. Bratia Rodríguezovi to viedli ako politici, ktori s vladou a konkurenciou radsej spolupracovali ako bojovali. Chepe bol dost extravagantny na to, aby seria ponukla ovela viac jeho vtipnych drsnych epizod. No a môj oblubenec Pacho ma bavil od prvej serie, takze som dufal, ze konecne poriadne zaziari. Nakoniec hlavna stvorka dostala tak maly priestor, ze som sa o ich aktivitach dozvedel len nutne minimum a vzhladom na rychle ukoncenie ich pribehov sa o nich uz viac nedozviem. To ma strasne nastvalo. Jednym z mala kladov tejto serie je absencia zbytocnej a nudnej Holbrookovej postavy. Jeho ulohu naplno prevzal charizmaticky Pedro Pascal, ktory dostal dvoch novych podriadenych. Takze kvality serialu ostali zachovane, len sa trochu ubralo na extravagancii a brutalite, ale dejova napln serie ma sklamala. Preto musim ist s hodnotenim nizsie ako u predoslych serii. 6/10 () (méně) (více)

mirekem

Wagner Moura hraje Escobara tak, že jsem na straně DEA a tak by to zřejmě mělo být, jelikož dobří lidé by asi neměli adorovat sprostý vrahy, byť netvrdím, že Al Pacino hrál Corleona špatně... ()

PROROK14

Po troch častiach som tu dal 5*, teraz, keď som dopozeral prvú sériu pridávam aj komentár, ale bohužiaľ, musím ubrať jednu hviezdu. Bol som presvedčený, že to prvou sériou aj skončí, ale ukázalo sa, že bude aj druhá, a ja sa modlím, aby bola posledná aby z toho nebol nekonečný príbeh. Má to svoje kolumbijské čaro. Drogy, vraždy, biznis, politika,,, Pablo je hraný veľmi dobre, a tiež veľmi pozitívne hodnotím občasné skutočné zábery, ktoré sú do filmu pridané. Akurát ku koncu to akoby stratilo trocha na výkone, tak preto som znížil o jednu hviezdu. Ale nenechajte sa pomýliť, hodnotím to na 9/10, akurát si nechávam rezervu do druhej série. Tam buď zaberú, a nakoniec to bude plný počet, alebo to zostane na štyroch. ()

maseer2

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) | 3. série - 4* » mírné obavy z toho, že seriál nebude mít bez postavy Escobara co nabídnout, se ukázaly jako naprosto liché.. stačí se totiž prokousat první trojicí epizod, v níž se v pozvolnějším tempu rozdávají karty, a počínaje čtvrtým dílem se třetí sezóna rozjede v ukrutnou kokainovou pecku, jejíž tempo de facto nepoleví až do samotného finále.. za mě zatím nejlepší série a k páté hvězdě chybí jen malinko.. (10.1.2018) ||| průměr = 4* ()

BoPo

Čím Narcos boduje najviac je výborne zvládnutý mix seriál/dokument. Pokiaľ Vás zaujíma Pablo Escobar, tak dostanete všetky najdôležitejšie, najzásadnejšie informácie a k tomu nadpriemerne pôsobiaci seriál. Španielsky hovoriace postavy zaujímavosťou jednoznačne (logicky) valcujú gringos. Dej má všetko čo som chcel dostať. Vraždy, kšefty, vydieranie, uplácanie, súboje o moc, politikárčenie, nevraživosť medzi jednotlivými policajnými/vojenskými zložkami. Užívam si tú Pablovu cestu od začiatkov kšeftov s drogami, cez pokus byť hlavou štátu až po... Narcos je jednoducho divácka sázka na istotu a Wagner Moura veľkou trefou do čierneho. Avšak k piatej * tam chýba ten wow odlišovák. Dostanete proste "len" klasiku (mafia vs polícia), ktorá dostala prvotriednu péči vďaka ktorej dokázala z reálneho základu vymačkať maximum. ()

ALIENka_

Tenhle seriál jednoznačně jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Tohle je prostě zkurvenej masterpiece, jinak to fakt nazvat ani nejde! Skvěle natočený, zajímavý jako prase, herecky skvěle zahraný a asi jsem si díky tomu zamilovala Kolumbijskou hudbu. (Hudební vložka: Soy el fuego que arde tu piel, Soy el agua que mata tu sed aneb kdo nepřeskakoval intro a poctivě si u něj pokaždý zatrsal jako já, tak to má určitě pořádně vyrytý za těch 30 dílů do mozku, a pozná oč jde ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Zkrátka a dobře Narcos je takovej vylepšenej dokument, kde se i bavíte a neusnete během prvních deseti minut. Hodnocení: Hned se vrhám na Narcos: Mexico/10 ()

Johny_fork

"Plata o Plomo"? Velkolepé zpracování Eskobarova příběhu. Nádherné záběry, dokonale vybrané lokace. Hodně oceňuji angažmá latinskoamerických herců a volbu španělštiny jako ústředního jazyka. Po celou první sérii mě seriál držel v neskutečném napětí a trvalém údivu, že se nejedná o fikci, ale skutečnou etapu kolumbijských dějin. Bohužel ve druhé sérii je znát, že zvolit 10 epizod stejně jako v první sérii byla chyba. Kdyby poslední 4 epizody byly shrnuty do jedné, hodnocení by bylo absolutní. Edit: Po Shlédnutí třetí série upravuji hodnocení na plné. ()

ConanVJ

Pěkný seriál a hodně se mi líbily první dvě série. Ta třetí je spíš o politikaření. Celkově jsem ale čekal větší maso, co se týče vražd a násilí. Za mě to taková pecka není, ale asi jsem měl vysoká očekávání. 76% :) ()

ledzepfan

Hm- a co by se stalo ve chvilce, kdy by celý ten kokainový podnik byl legální? (tahle otázka je ostatně nesměle naťuknuta v posledním díle druhé série).. Smažky v Miami by si dávali do nosu stejně jako teď. Vlády by ušetřili miliardy vrážené do boje s černým trhem a ještě by nemalou částku trhly na daních. Statisíce lidí by byli pořád naživu protože paranoidně teroristická oko za oko občanská válka by se prostě nekonala. A Pablo by namísto vymýšlení nových a nových taktik boje, obrany, tlaku a teroru mohl energii vkládat do stavění slumů, podpory fotbalových družstev a třeba i toho presidentování.... Jinak dobrý.. Herci jsou neokoukaní. Padilhův surově syrový styl tomu dává drive a šťávu. Charaktery nejsou černobílé.... Druhá půlka druhé série se lehounce vleče a ocenil bych alespoň nějakou pomoc pro orientaci v čase protože netuším jestli série mapuje rok nebo deset let ( např. děcka sice díl od dílu rostou, ale DEA agent není ani ke konci druhé série schopný vypotit španělskou větu :/ ) ... Ale až na drobnosti podobného ražení je to kvalitka. ()

NinonL

Velmi zajímavý seriál o věcech, o kterých běžný člověk nemá ani páru. Jak se žije takovému drogovému magnátovi v Kolumbii, co jeho "práce" obnáší, co všechno musí obsáhnout. A hlavně v čem všem spočívá obchod s drogami a kdo všechno v něm má namočené prsty. ()

Adasin

Nejdřív jsem chtěla napsat jen krátký, nic moc neříkající komentář o tom, jak je tenhle seriál bez chyb a jak moc mě dokázal pohltit. To však platí pouze pro první sérii. Už ve druhé se objevily výraznější chyby a já nabyla dojmu, že po prvním úspěchu tvůrci trochu zvolnili a řekli si, že už se nemusejí dál snažit. Nesrovnávám teď s tím, jak to bylo ve skutečnosti, teď hodnotím čistě atraktivitu seriálu jako fikčního dramatu, jelikož to dokument kvůli několika dobovým záběrům opravdu není. ---------------- PRVNÍ série: Vynikající atmosféra, seriál si hned získal mou pozornost, i když mi tohle téma nikdy nebylo moc blízké a o Escobarovi jsem věděla akorát to, že to byl narkobaron. V některých momentech je to napětí neskutečný, a to se vůbec nejedná o akční seriál. Výborní jsou i herci – nejen, že jsou svým předobrazům podobní, ale i svoje role s přehledem zvládají. Wagner Moura po celou dobu budí respekt a strach, toho bych naživo fakt potkat nechtěla (samozřejmě nic proti Mourovi, ale toho Pabla zahrál fakt přesvědčivě). Hlavní agentská dvojice je taky velmi fajn, chemie mezi nimi fungouje jak má. Pedro Pascal s Boydem Holbrookem si očividně sedli. V roli Pablova bratrance jsem měla radost z Juana Pabla Raby, který se objevil v mých oblíbených Agentech S.H.I.E.L.D.u. Hodně se mi líbilo, že jsme mohli sledovat dění na obou stranách barikády a mám pocit, že oběma stranám je věnováno i stejné množství času. Mimochodem to pro mě bylo i hezké připomenutí španělštiny, kterou jsem měla jako druhý jazyk na střední. --------------------- DRUHÁ série: Z první série se určitě povedlo zachovat atmosféru a všichni herci, co excelovali v první sérii, jsou skvělí i v té druhé. Kladné postavy jsem si opravdu oblíbila a fandila jsem jim, ať překonají všechny překážky a Pabla dostanou. Uchvátila mě akce, ta je zde fantastická (možná i o kousíček lepší než v první sérii), napětí by se při ní dalo krájet, jak z akčního filmu. Zaujaly mě i Pablovy bludy, hezký nápad, jak okořenit biogtrafický seriál, jen je škoda, že zde sloužily jenom ke zbytečnému natahování děje. Natahovaný děj je asi největším problémem druhé série. Jako by tvůrci jeli, ale pak si vzpomněli, že to musí natáhnout na těch deset epizod. To nejlepší evidentně vystříleli v první polovině série a tu druhou už jen tak pozvolna dojížděli a neustále oddalovali to, jak Pabla dostanou. Možná kvůli tomu natahování už na mě Pablův konec moc nezapůsobil, nebyl tam ten pocit satisfakce, kdy konečně dostanou toho hajzla. Natahované druhé polovině nepomohly ni nové postavy, z většiny nezajímavé a zahrané pro mě nesympatickými herci (vede Pacho). Na konci mi bylo tak nějak jasné, že v poslední sérii to bez Pabla a agenta Murphyho nebude úplně ono. --------------------- TŘETÍ série: Vysokého standardu první jedné a půl série se ve třetí sérii dle očekávání už dosáhnout nepodařilo. Vystřídalo se tolik postav, že chemie a protipóly už nefungují tak dobře. Noví hlavní „záporáci“, kartel z Cali, už Pablovy úrovně nedosahují, není z nich cítit respekt ani strach, spíš působí trochu jako otravný hmyz, který se sletěl nad Pablovou mrtvolou a který je třeba odehnat. Na to odhánění ale už agent Peña je sám, a i když je i v této sérii Pedro Pascal pořád skvělý, ten parťák mu tam citelně chybí. Noví agenti DEA jej nahradit nedokázali, oba jsou nevýrazní a ne moc sympatičtí, navíc tak trochu pitomci (aspoň mě to tak přišlo). Škoda, že Shea Whigham s parťákem se tam moc neohřáli. Z nových výrazných postav mě vyloženě štvali Pacho a David Rodriguez, to byl fakt kretén. Jediný, kdo mě kromě Peñi zajímal a o koho jsem se pak i bála, byl Jorge Salceda, který je zajímavý především tím, jak je rozpolcený mezi dvěma stranami a postupně přechází k od jedné ke druhé. ----- První polovina série je pak natažená stejně jako druhá polovina té druhé. Přišlo mi to, že se tam strašně dlouho v podstatě nic nedělo, až na tom festivalu se to konečně rozjelo, ale pozdě. Atmosféra strachu a napětí je pryč, akce je míň a je méně výrazná. Zajímavé dějové zvraty tu sice jsou, ale jej jich výrazně méně než v sériích předešlých, některé z nich dokonce smrdí záměrem děj uměle natahovat. Sice pořád velmi dobrá, avšak ze všech tří rozhodně nejslabší série. 9/10 () (méně) (více)

MICHAEL73

Narcos je seriál, který si člověk zkrátka zamiluje... Příběh Pabla Escobara je ten, kterému je potřeba být dávána velká pozornost, protože je zkrátka přesnou ukázkou, jak to vypadá, když se hloupému člověku dostane moc. Wagner Moura je extrémně uvěřitelný své roli, není skutečnému Escobarovi moc podobný, ale opravdu moc mu to jeho roli věřím. Narcos umí vystavět příběh ne komplikovaném podkladu, tak aby se v tom každý vyznal. To vše v druhé série naprosto skvělé! Z třetí jsem měl obavy, když už to nebude „velkonarkobanovi” Pablu Escobarovi, nýbrž o jeho náhradnících z Cali Cartel. Dal jsem tomu pár dílů a opět se kouzlo neodehrála, ale za to má zase malinko jiný směr, čímž se snaží odlišit od prvních dvou sérií a to zase cením. Narcos je jedinečný seriál s působivou atmosférou, skvělými hereckými výkony, příběhem a zpracováním... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)