Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

TeeAge

Ešte stále platí, že najlepšie scenáre píše sám život - a ajkeď seriál Narcos upozorňuje na začiatku každej epizódy, že dej prispôsobuje scenáristickej gradácií oproti presným skutočnostiam - sila tohoto počinu spočíva práve v skutočných základoch príbehu a v stvárnení historických postáv. Autentickosť, čistý obraz bez prehnaných filtrov a geniálne obsadenie v osobách Moura - Holbrook - Pascal robí pre mňa z Narcos najlepší seriálový počin od dôb Dextra. Aj keď sa to žánrovo nedá porovnať, maximálne tak v hudobnom doprovode :) A o to lepšie. 100% ()

3DD!3

Neskutečně chytlavý úvod. Pablův rozjezd je působivý a Miami ve svých 80's ve mě vždycky rozehraje krásné vzpomínky na Zjizvenou tvář a ty časy, kdy jsem se projížděl po Vice City. Polodokumentární styl a stylové průpovídky vypravěče dokonale dokreslují atmosféru úspěchu i zničující hrůzy, kterou bílý snížek na Floridu donesl, ale prachy... Série 2: má neskutečně našlápnutou první polovinu. Carrillův návrat i rozlučka patří k vrcholům seriálu. Moura celou dobu vynikající. I když je celkově druhá polovina (druhé poloviny) pomalejší, je i metodičtější... pletichářská. Sebezpytující. Těžko říct jestli byl dobrý nápad obnovit seriál na další dvě sezóny. Potenciál tu je, o tom žádná, ale doufám, že už nepůjde o pouhé ředění a že se tvůrci budou dál držet reality. Coma Mierda. ()

Kaka

Postavami propracované, osobní, autentické, syrové. Velkolepá drogová sága mapující 80. a 90. roky v zemích, které byly rájem drog. Brilantní mix polodokumentu a polohraného filmu. Občas sice pochopitelně vzhledem k množství epizod trochu rozvolněné, ale obsahem sdělení stále decimující většinu konkurence. ()

Spiker01

Člověk čeká na čtvrtou sérii a oni mu z ní udělají nový seriál. U celého Narcos jasně vidět, že jsou reálie dost zkreslené a je to zpracováno přesně tak, aby to filmově dávalo smysl. Není vlastně ale důvod se, až na nějakou lehčí mystifikaci některých událostí, zlobit...zvlášť když všechny díly perfektně šlapou od začátku až do konce a jsou napínavé a poutavé (hlavně u první série). Zajímalo by mě, jestli by nějak podobně zajímavě šlo zpracovat konflikt v nějaké jiné zemi (několikrát mě napadla Kubánská revoluce). A co je na tom úplně nejlepší? Ty melancholický momenty podkreslené skvělou hudbou, zpravidla tedy závěry epizod. Čistě tématicky mě víc bavila první série. V té druhé už těch vražd na mě bylo zkrátka moc a taky mi moc nesedlo pomaloučké upozaďování Escobara a mírné kypření půdy pro Kartel z Cali. Netflix se samozřejmě ve třetí sérii postaral o to, aby jednomu z jeho největších klenotů nedošel dech a opět nám naservíroval mnoho vyloženě peckových dílů, které hodil na bedra už osamocenému Pedro Pascalovi, který to ovšem jako agent Peňa utáhl vyloženě výborně. A nyní vzhůru do Mexika. ()

tahit

O tom, co takový narkobaron dělal, jsem měl představy jen zkreslené. Měl jsem jasno jen v jedné věci, a to hned, že tohle se stalo, tohle není jen seriál. Celé se to tváří, že si nic nevymýšlí, že takhle to nějak probíhalo. Americké zájmy na prvním místě jsou příkladem obojakosti. Agenti Steve Murphy a Javier Peña jsou praví muži osvědčených ingrediencí, ale chvílemi se chovají jak hlupáci. Kolem nich se kupí mrtvoly lidí a opomíjejí skutečnosti. Za mě ne sice bůhvíjak objevný zážitek, ale všechno pěkně odsýpá, takže dobrý. ()

Davies182

1. SEZÓNA: Tropa de Elite the series. Strhující devítihodinový dramatický thriller, ve kterém se nešetří nepěknou realitou ať už v podobě všudypřítomné korupce, či skrze brutální záběry na desítky zohavených dětských těl: v téhle válce o miliardy je bohužel až příliš mnoho prostoru pro nevinné oběti. Jak to vlastně celé bylo? Narcos představuje další nezlomný důkaz toho, že jsou podobné autentické příběhy - sejmuté kamerou - těmi zdaleka nejzábavnějšími přednáškami o historii. Zajímá vás téma vzniku drogové mafie v Kolumbii? Tak zahoďte nudné knihy a učebnice dějepisu, a pojďte se vzdělávat (šokem) s Netflixem! #bingewatchingforlife ()

gogo76

Dlho som sa chystal na Pabla, ale časové medzery medzi jednotlivými sériami ma odradzovali. Kámoši do mňa hučali:"Nepozeráš Narcosa???, však práve beží na stv aj prime..." A ja na to -"No, muchas gracias... , ja nebudem pozerať dabovaného Narcosa, ja si to vychutnám v perfektnej španielčine, mám ju rád." Seriál je urobený veľmi zručne, pútavo, postavy som si okamžite obľúbil a to doslova všetky od dobrých až po záporákov. Pablo ? super, ale veľmi vďačný som bol za suprové vedľajšie postavy s nezabudnuteľnými menami Gatcha a Pacho (nie hybský zbojník). Zvlášť Pacho ma zaujal, bol som rád, že v 3. sérii dostal väčší priestor. Dúfam, že nebudem spoilerovať, veď každému je jasné, že Pablo umrie, ale bol som neskutočne šokovaný, keď v závere 2. série Pablo odišiel na onen svet, pretože som si myslel, že aj 3. séria bude o ňom. Prvé dva diely 3. série sa zdali o čosi slabšie, ale išlo skôr o to, že sa trebalo zoznámiť s novými tvárami. Potom ma dostala aj 3. séria. Tvorcovia si dali záležať , vydarili sa prestrihy na skutočné zábery, v ktorých ste si mohli porovnávať hercov s reálnymi postavami, ich oblečenie, prostredie...Hltal som to po 4-5 dieloch, takže som sa do toho zažral parádne a rovnako parádne som si to užil. Gracias...100%. ()

Real Tom Hardy

"YO SOY PABLO EMILIO ESCOBAR GAVIRIA. UN DÍA, YO VOY A SER PRESIDENTE DE LA REPÚBLICA DE COLOMBIA. USTEDES PUEDEN ACEPTAR MI NEGOCIO...O ACEPTAR LAS CONSECUENCIAS. PLATA O PLOMO?" ()

Hrabka

Určitě se jedná o velmi dobrý seriál, ale mě osobně tomu něco chybělo, abych dokázal vytasit maximální hodnocení. Bohužel se nedostavil takový ten "vau efekt". Je to dobře odvyprávěné, charizmatickými postavami se to tu jen hemží, silné dramatické momenty tomu nechybí... Ale prostě v celkovém pohledu mě to zase tak nechytlo. Úvod je hrozně urychlený, celý další děj je místy dost zkratovitý, což narušuje atmosféru a ucelenost. Co se dramatičnosti týká, tak si nějak nemůžu odpustit srovnání s prvními řadami Homelandu, je to dosti podobné, ale tam byl člověk doslova přikovaný k obrazovce a atmosféra by se dala místy krájet, tady to není špatné, ale člověka to prostě tolik nevtáhne. Na druhou stranu oceňuju, že se tvůrci snažili víceméně držet historie, i když samozřejmě "přidané scény pro dramatické účely" jsou tak trochu ojebávkou. Za dobové záběry palec nahoru. Všechny 3 série jsou za mě kvalitativně vyrovnané a jedou v podobném rytmu. 80% ()

Fiftis

Najväčšou výhodou je samozrejme sám Escobar, ktorého život bol taký bohatý a plný zvratov, že by to nevymyslel ten najlepší scenárista. A kedykoľvek začnete mať v Narcos pocit, že tu už si možno tvorcovia vymýšľajú, že toto už je jednoducho veľa, príde reálny archívny televízny záznam, ktorý potvrdí, že aj toto šialenstvo sa stalo. Kolumbia v osemdesiatych rokoch jednoducho nebola krajina, kde by ste chceli bývať - a Narcos je natočené tak, že to cítite všetkými zmyslami. Korupcia a drogový biznis krajinu doslova zožierali zvnútra a Escobar so svojim kartelom boli štátom v štáte, ktorým neuniklo nič na tej najvyššej ani najnižšej úrovni. Škoda že nie každá epizóda je rovnako dobrá a mne po hodnoteniach z toho vyšli 3 hviezdy. (18.8.2021) ()

DJ_bart

Wagner Moura jakožto Pablo Escumbar je zde mazanej jak chleba od Ládi Hrušky, ale jeho výkon nijak nevypovídá o kvalitě seriálu. Narcos je spíš hodně polopatickej pseudo-dokument, který je moc divácky vstřícný vůči mainstreamový obci. Kdyby šel Netflix víc na dřeň a pojal celkovou stylizaci/pojetí víc explicitně, neměl bych žádný výtky. Jo a jen tak mimochodem: největší narkobaroni jsou stále Walter White a Jesse Pinkman, co si budem. ()

sheen

Po konci druhé série si neodpustím komentář, naprostá dialogová pecka, která vtáhne do děje a nepustí. Ta atmosféra, budování postav, děje - vzestupu a pádu Pabla, rozsáhlý životopis, který mne nenechal chladným. Wagner Moura se mně líbil v Tropa de Elite ale co předvedl za výkon v roli Escobara, smekám pomyslný klobouček. ()

Aky

Povedený seriál těžící z bizarního skutečného příběhu extrémně úspěšného gangstera a drogového bosse. Povedený dabing korunovaný skvělým komentářem pronášeným nakřáplým hlasem Jana Kanyzy . ()

Cappuccino

1. séria - 90% - prvú sériu som zhltol za niekoľko dní, čo jasne hovorí o tom, ako ma Narcos pohltil. O Escobarovi som už mal aké také informácie v hlave vďaka dokumentom, ale aj keď som vedel ako približne sa bude vyvíjať jeho osud, osud jeho spolupracovníkov, agentov DEA a vládnych členov, som si z dávno videného dokumentu nezapamätal, takže som aspoň neprišiel o všetko prekvapenie. 2. séria - 90% - Bál som sa, že na druhú sériu si už scenáristi nechali príliš málo materiálu a že bude pôsobiť príliš naťahovano. V konečnom dôsledku sa ale ukázalo, že svojimi kvalitami sa bez problémov vyrovnala sérii prvej, pričom v určitých smeroch bola aj o malinký kúsok lepšia, taká "ľudskejšia", resp. s väčším dôrazom na čierno-bielu mozajku správania postáv (hlavne tým vravím o Escobarovi, narkobarónovi, zločincovi a pritom milujúcom mužovi, otcovi a synovi). ()

S.Quentin QUALE

Dokoukal jsme prvních 10 dílů a je to za čtyři. Na seriálovou plnou palbu by to muselo být už něco extra, bohužel pár nedostatků se tam najde. Zásadní jsou dva. Aniž budu spoilerovat, tak tou první je "zakončení" k nasrání. Proč proboha živýho? Dyť každej člověk, kterej si toto s chutí pustí, tak ví, jak to skončí, tak proč s tím dělat obštrukce? Nasral jsem se. A hned na to lup druhý problém, kterým jest mírná nataženost. Tak oni to natáhnou jak chrchel na 10 dílů, aby to ani neukončili. Trapas.No, tím bych doplul, a teď je třeba říct, že je to celý prvotřídní oldschool Padilhovka v nejlepším kabátku, takže kdo má tuchu o tom, kdo to byl Pablo Escobar, přičemž mu vyhovuje Josého dokumentaristicko-inscenační krimi styl, budete slintat blahem. Fakticky přesné s jen nepodstatnýma odbočkama, dravé, krvavé, poutavé. Vytkl bych jen nedostatečné položení na časovou osu, kdy jsem se ztrácel, ve kterém roce se zrovna nacházíme, což je při lineárním vyprávění zbytečná chyba. Nadhodnocené ano, ale pořád výborné.85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)