Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

JohnnyD

Ďalšia klasika, ktorá ma minula. Miesto infakrtovej akcie som dostal ukecanú nudu. Za zmienku tu stoja vlastne iba dve skvelé scény - úvodný prepad a kultová lúpež+prestrelka. Zvyšok ukazuje, že Mann je skvelý režisér akčných scén, no mizerný rozprávač. Medzi dvoma spomínanými scénami je asi hodina kecov, ktorú by zručnejší režisér/scenárista dokázal osekať na 15 minút. Celé scény, ktoré majú formovať postavy, sa dajú osekať do zopár replík. 2 hodiny a 40 minút je neúnosná minutáž. Navyše herecké obsadenie je plné veľkých mien podávajúcich priemerné klišé výkony. Ale vďaka za inšpiráciu Temnému rytierovi (a hlavne jeho úvodnej scéne). ()

Boogeyman

Michael Mann natočil jednoznačně jednu z nejlepších kriminálek všech dob. Postavil proti sobě dvě herecké legendy, přičemž oba dva géniové obdařili své postavy životem a lidskou tváří a my se sami musíme rozhodnout s kým se spíše ztotožníme a komu budeme fandit. A rozhodování je to opravdu těžké, protože o jednoznačnou postavu zde nezavadíte i když zabrouzdáte do vedlejších rolí a vztahů mezi nimy. O preciznosti akčních a vylupovacích scén snad mluvit nemusím, stačí fakt, že scéna vyloupení banky je prý promítána skutečným zaměstnancům bank jako ukázkové přepadení a následná přestřelka je všeobecně považována jako nejlepší všech dob! Prostě, jedná se o filmový klenot, přesně takový jaký si Al Pacino a Robert De Niro zasloužili, aby se mohli konečně potkat na plátně jako muž proti muži! ()

Rover

Musím přiznat, že akční filmy nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale Michael Mann to prostě umí! HUDBA: Elliot Goldenthal - parádní, soundtrack jsem slyšel dřív, než viděl film a přijde mi, že přece jen mohl být využit trošku líp, ale i tak to stojí za to. Na hudbě se podíleli např.: Kronos Quartet (vynikající spojení smyčců a elektrické kytary), Moby (ve své rockovější a příjemnější podobě), Passangers s elektronickými trylky nebo Lisa Gerrard s perfektním contra-altem! M. Mann si zřejmě na kvalitní doprovod potrpí (viz. např. Insider). ()

sheen

Akční nářezík s mýma nejoblíbenějšímá protivníka na filmovém plátně. De Niro vs Al Pacino, to je opravdu střet střetů, dvou velikánů, fandil jsem nejvíc De Nirovi, líbí se mi jeho vůdčí postava jako mozek celé tlupy je prostě geniální. Al Pacino na druhou stranu dříč, který se snaží vychytralého De Nira uštvat. Mann opravdu umí jak scénář, tak dialogy jsou opravdu perfektní, davá to smysl, žádné krpy, můj nejoblíbenější bankově loupežní film. Obří přestřelka na dálnici s M4kama byla opravdu něco pro mě:) ()

petaspur

Vincent Hanna nepatří k policajtům, kteří si nosí práci domů. On totiž domů skoro nechodí a svůj byt si nejlépe prohlédne při rozvodovém dělení majetku. Hannovým posláním je chytat gaunery a nepřestane, dokud bude jediný běhat po jeho městě. Teď zrovna všechny jeho myšlenky zabírá nový návštěvník města Neil McCauley. Hanna sice neví přesně, co je to za chlápka, přesto dokáže vytušit, že někomu bude zanedlouho scházet větší množství papírků vydaných Americkou národní bankou. Takže detektivové začínají sledovat gaunery, gauneři detektivy a souboj dvou vyjímečných individualit ve svých oborech může začít. ()

Stegr

80% - Skvěle hrající dvojice legend: slizoun polda Al Pacino na straně dobra a gentleman zloděj Robert De Niro na straně zla. Ostatní herci, jakkoliv dobří a známí, se ve stínu těchto dvou stávají naprosto bezvýznamnými. Necelé tři hodiny filmu moc nesvědčily a chvílemi mě nudil, ale závěrečná scéna byla brilantní... ()

salahadin

Film dlouhý jako Paroubkovo vedení. Drahý jako předvolební kampaň. Ale zábavný jako finále olympiády. Mistrovská šachová partie. Nevím, jestli jsem to někde už psal, ale žeru Al Pacina. Jeho detektiv nemá moc konkurenci v rámci jiných filmů a zcela s klidným svědomím konstatuji, že De Nira přehrál na plné čáře. Šach mat. Proč? Neil totiž udělal tu největší chybu ze všech. Mohl mít vše, ale vzdal se toho ve prospěch ničeho... ()

Aky

Naprosto dokonalý film o mužském přátelství, které překračuje předem dané role, do kterých oba protagonisty postavil život, a o povinnosti, která musí překročit vzájemnou úctu, respekt a přátelství. Skvělí tahouni Al Pacino a Robert De Niro z celé věci pak dělají filmovou klasiku, na kterou se budou odvolávat a s níž se budou srovnávat ještě po několik desetiletí podobné film tohoto žánru. ()

Cappuccino

Jeden z najlepších akčných krimi trilerov aké som videl. Heart bol vynikajúco obsadený, má niekoľko skutočne geniálnych scén a z napätia sa mi niekedy (skutočne, toto nie je klišé fráze) zastavil dych. Michael Mann natočil komplexnú akčnú bombu, pri ktorej som nevedel (a ani po pozretí filmu stále neviem), komu z dvojice Al Pacino a Robert De Niro fandiť viac. ()

-OverLord-

Dokonalost! Špička v žánrů. Má to všechno a předčí veškerá očekávání. Vynikající režie, herci, napětí i zvraty, vypilované loupeže a pořádná akce. Nechybí ani humor, ale nenásilnou formou a záleží pouze na divákovo vkusu. A setkání poldy s padouchem u kafe bylo parádní. Záběry z vrtulníku na noční město je lahůdka snad pro každého a délka skoro 3 hodiny vůbec nevadí, naopak. Nebudu si teď narychlo sestavovat žebříček, ale rozhodně jeden z nejlepších krimi filmů co jsem viděl. “On může udělat chybu, ty nemůžeš..“ ()

Foox

Při doplňování filmových mezer, jsem samozřejmě nemohl vynechat tento vyhrocený duel. Všechno tu šlape na výbornou, proto nelze moc co vyzdvihnout nad ostatní, jednoduše jako celek je to neskutečná laskomina. 90% ()

Ruut

Úvodní automobilová přepadávačka navnadí svým drivem někam na úroveň Temného rytíře od Nolana. Dál už to taková jízda není, ale Mann si celou dobu obhajuje i šílenou stopáž 170min. Ono, když máte špičkové herce a jejich tolik, že Danny Trejo hraje až tak 17tého anonymního sekáče v pořadí, tak se točí jedna báseň. Al Pacino nehorázně uhrančivý a kdyby De Niro měl lepší roli než "hodného a zásadového" zloděje, ale hrál psychouše ala Mys hrůzy, je Heat mezi top 3 krimi všech dob. Závěrečné meditativní vyvrcholení tak nějak dokládá jinakost Mannova majstrštyku. ()

HAL

Nelítostný souboj není jen o setkání dvou největších "mafiánských" herců, není ani pouze o fascinujícím vztahu poldy a jeho nemesis se kterou si je přitom tak moc podobný, ani o vynikajících přestřelkách... to co mě na něm stále nepřestává brát dech je způsob jakým ukazuje komplikovanost civilního života postav na obou stranách zákona, jindy na plátně takřka vždy velmi jednorozměrných. Šťastné i nešťastné lásky, depresivní děti, rodinná setkání... a vše velmi uvěřitelné a zároveň ve službách příběhu. Přesně tímhle bude Mannův nejslavnější film vždy vyčnívat nad běžnou šedí ostatních kriminálek, byť by mezi nimi vznikly sebelepší díla. 9/10 ()

misterz

Kvalít tých najlepších gangsteriek od F.F. Coppolu alebo M. Scorseseho to síce nedosahuje, ale nemá to od nich ďaleko. Rozhodne po formálnej aj obsahovej stránke 5-hviezdičková záležitosť, ktorá nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Akčné, príbehovo premyslené, s výraznými postavami a s príjemnou atmosférou rokov deväťdesiatych. Tento súboj inteligencie medzi Al Pacinom a Robertom De Niro, z ktorých každý stál na opačnej strane zákona, bol skrátka zaujímavý v každom ohľade. ()

Satan

Hvězdně obsazený thriller, který si sami pro sebe ukradli De Niro s Pacinem a ostatní ani nenechali pořádně vyniknout (a že je na co se dívat – Sizemore, Voight, Kilmer, Haysbert, Trejo, Portmanová…). Mannova režie je jako vždy vynikající a svůj masterpiece si patřičně obohatil sondou do životů jak lupičů, tak i policistů. Výsledek je na první zhlédnutí možná rozpačitý, ale čím déle se vžíváte do obou hlavních představitelů, tím více vás zajímá děj okolo. Navíc jsou na první pohled nezajímavé konzervativní scény vždy něčím výjimečné a ať už to je zapříčeněno hudbou, nádhernou scenérií v pozadí či napjatými situacemi, nenajde se víc scén, které by bylo vhodné vyškrtnout. Pár se jich však najde, to ne že ne. V konečném důsledku je všechen tenhle nejasný dojem úplně jedno, protože akční vsuvky jsou perfektní a vše je korunováno brilantní přestřelkou v ulicích města. Miluju to typické Mannovo ticho před bouří. [Přesná stopáž: 170 min] ()

Javert

Nevím, co na tom všichni vidí. Pro mě naprosto průměrná kriminálka s pár světlými místy a solidními hereckými výkony. Na dvířka mysli občas zaklepala nuda. Mann má rozhodně lepší kousky. ()

liskam

Nelítostná jízda, ve které má divák sotva čas se nadechnout. Perfektní akce a scénář. K tomuhle snímku se hrozně rád vracím, a věřím že mě ani v budoucnu nikdy nezklame. Za mě 95% ()

mzss1

(95%) Tento film NELÍTOSTNÝ SOUBOJ, zvaný v originálu HEAT patří mezi mé filmové záležitosti, které mi po dlouhé léta unikaly. Někdo mi možná řekne: „Takový slavný film a unikal ti?“ A co mám na to asi tak odpovědět, když je času v životě tak málo, např. na ty filmy. Poslední dobou si sjíždím staré a známé klasiky. Někdy mi sednou a jindy moc ne. Kašlu na nějaké hodnocení ostatních na CSFD (sám jsem již letitý a zapálený uživatel té stránky) a všelijaké recenze. Vždy si utvořím vlastní názor (což už asi po sté zde oplývám). Někdy se hodnocením a recenzemi shodnu, někdy už vůbec ne. Co se týče tohoto snímku HEAT, tak dávám většině nadšeným divákům za pravdu. HEAT je poctivý krimi thriller se vším všudy. Zde se nedá ani snad nic kritizovat. Vtáhlo mě to do veškerého dění filmu od začátku do konce. A ani mi nevadila přepálená délka, a sice: 170 min! Uteklo mi to jak voda, nuda u mě nenastala. Ani nemůžu tvrdit, že se zde našla nějaká zbytečná scéna či něco chybělo. Režisér Michael Mann odvedl skvělou práci ve všech ohledech, určitě si vše musel pečlivě promyslet atd. Po dějové stránce tu není co řešit, vše je v podstatě jednoduché, banální, takže i méně nároční diváci se v tom budou hravě orientovat. Postav je tu hodně, ale ani zde není nic specifického a nezapamatovatelného. Nicméně, nakousl jsem postavy, tak se vrhneme na rozebrání jejich herců. Herecké obsazení je hvězdné. Najde se tu spoustu známých tváří. Za mě rozhodně dominuje ústřední dvojice herců Robert De Niro a Al Pacino, kteří hrají proti sobě protikladné postavy. Robert De Niro sehrává roli vůdce profesionální bandy zlodějů a Al Pacino policejního poručíka co mu jde v patách. Ani nevím, kdo z nich mě bavil víc. Oba sehráli skvělé herecké výkony. Skvěle napsané charaktery byly v obou případech krásně znázorněné. De Niro byl chladnokrevný, vyrovnaný zloděj, který se nebál zabíjet, ale měl jisté zásady. Pacino byl trochu sarkastický a impulsivní, ale rovněž mě bavil. Vedle nich též zazářil Val Kilmer, který svou roli zahrál čistě přirozeně, ale bezchybně. Ostatní jsou bez problému včetně sympatického Toma Sizemora, nebo méně podstatné role Natalie Portman či Dannyho Treja. Atmosféru, napětí, akci – to je aspektů, které můžu vychválit až do nebes. Největší napětí asi bylo ve scéně, kdy vypuklo to hlavní přepadení. K tomu snad ta nejlepší přestřelka jakou jsem snad ve filmovém světe viděl. No, nechci přehánět, asi bych měl napsat nejlepší z nejlepších. Jednak byla dlouhá, chvílemi střídala lokace a byla perfektně ozvučená. Krom téhle akční sekvenci se občas nějakého toho střílení dočkáme, ale o tom ten film rozhodně není. Zde je to jako takový štědrý doplněk. Technická stránka, kamera apod. – opět nemám výtek. Každá postava má zde prostor se předvést. Finále nebylo pro mě už tak nečekané, bylo kratší, než jsem očekával, ale líbilo se mi. A asi pro mě nejlepší scénou vedle té skvělé přestřelky byla konverzace u stolu mezi De Nirem a Pacinem, to dle mého názoru posunulo film o hodně velký kus nahoru. K tomu to závěrečné rozloučení - gestem, který zde nebudu vyzrazovat. Soundtrack, který zde složil Elliot Goldenthal byl rovněž obstojný a v mnoha scénách mě bavil. Dokonce mi i připomněl, byť jen vzdáleně podobné hudební variace z filmu Vetřelec 3, což se cení. Tak co k tomu dál dodávat? Krvavé, brutální – je tak akorát jak se sluší v typickém snímku z 90.let. Já si tenhle skvost zamiloval, což mě o to víc těší, že jsem jej po tolika letech ocenil. V dnešní době se točí spousta obdobných počinů s tématikou loupeže atd. Tohle bude jistě nepřekonatelné. Oba palce nahoru! () (méně) (více)

Rudovous

Konecne Al a Robert spolu na jednom platne i kdyz to notnou dobu vypada, ze se vidi mozna tak maximalne na vzalenost 200 metru.(V druhem dile Kmotra to bylo nekolik desitek let). Model nesympaticky policajt a prijemny gangster funguje opravdu paradne. ()

kingik

Mně to přišlo tak nějak zastaralé. Trojice Al Pacino, De Niro a Kilmer mají to nejlepší dávno za sebou. Michael Mann je režisér, co se snaží svým filmům dát stylovost, ačkoliv režíruje postaru. V některých fázích jsem se bavil dobře, v jiných fázích jsem si přál, aby to už skončilo. K hercům, respektive k jejich postavám, jsem si za celou dobu nenašel vztah, ale po příběhové stránce se to dalo a to, že se to dalo vydržet do konce, je především režisérova zásluha. Tenhle film už ale podruhé nemusím vidět. Byl pekelně dlouhý a obsahově ne tak zajímavý. 40% ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu