Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Davies182

Přes neuvěřitelnou stopáž neskutečně nabitý film od začátku do konce. Docela lituji, že jsem jej viděl až po dlouhých třinácti letech od jeho vzniku, protože Mann byl už tehdy velmi zručný filmař. Slavná filmová megahonička v ulicích města nemá v akčních scénách většiny filmů moc konkurence... ()

gogo76

Jedna z najlepších kriminálnych drám vôbec. M.Manna k napísaniu scenára inšpiroval skutočný príbeh, ktorý mu rozprával jeden policajt a ten si so svojou neskoršou obeťou skutočne zašiel na kávu. Dokonalá réžia, dokonalá psychológia postáv a herecké majstrovstvo v podaní tých najlepších. Súhlasím s názorom, že Pacino má mierne navrch, ale to bude aj tou policajnou posadnutosťou, ktorú scenár predpisuje. Záverečná 20 minútová prestrelka má neuveriteľné grády, zvukovo veľmi kvalitne ozvučená, pre mňa osobne najlepšia filmová prestrelka vôbec. Film veľmi dobre dokresľuje vynikajúca hypnotická hudba, zložená z ôsmich odlišne naladených gitár a hlasom, vtedy ešte nie tak známej Lisy Gerrardovej(Gladiátor,Black hawk down..), s ktorou v poslednej dobe často spolupracuje H.Zimmer. 100%...25.5.2007 ()

pepo

Kriminálny epos s fantastickým hereckým obsadením a neopakovateľnou atmosférou osudného stretnutia.Mnoho ľudí to prekvapí, ale táto brilantná trojhodinová kriminálka nie je originálnym dielom. Príbeh dvoch mužov stojacich na opačnej strane zákona, ktorí sú až chorobne oddaní svojej profesii, už Michael Mann predtým raz natočil. Televízna snímka L.A. Takedown zaslúžene žiadnu dieru do sveta neurobila. Po šiestich rokoch od uvedenia sa režisér Collateralu a Posledného mohykána k svojmu neúspešnému počinu vrátil. Tentoraz s fantastickým obsadením, veľkým rozpočtom a nemalými ambíciami. Na druhý pokus vznikla jedinečná lahôdka a jeden z najlepších kúskov vo svojom žánri. Prestrelka v uliciach Los Angeles je nezabudnuteľná, rovnako ako prvé stretnutie dvoch legiend Al Pacina s Robertom De Nirom pred kamerou. Úžasné technicky, herecky aj režijne. Neskôr sa výstavbou filmu inšpirovalo mnoho skvelých tvorcov. Napríklad Christopher Nolan v Temnom rytierovi. ()

Xmilden

Mann má pro kriminálky cit a tohle bych navíc klidně označil za nejlepší kriminálku všech dob. Střetnutí Pacina s De Nirem nemohlo dopadnout lépe a fanouškům se splnil jeden dávný sen. Nevím jestli bych měl superlativy více zahrnovat dechberoucí scénu přepadení banky za bílého dne nebo posezení dvou "přátel" u kávy. 100% ()

Arbiter

U filmu, který už má tolik komentářů, se s dovolením při hodnocení omezím na jednu písničku a větičku: Jedna písnička. Já si ta klišé šovinistickýho světa pravejch chlapů prostě užíval. ()

Real Tom Hardy

99 zo 100 takto dokonalo vyzerajúcich filmov trpí takzvaným style over substance. A ten jeden? Ten jeden je Heat. Filmové umenie v najčistejšej podobe... ♪♫ (x) (25.3.2017) (2.10.2021) ()

sepp

Ojedinely akcni snimek, v kterem se snoubi nejen skvele nasnimana a dechberouci akce, ale zaroven psychologicke drama a emocni vvvoj postav. Vse genialne zrezirovano tradicnimi, ale propracovanymi reziserskymi postupy a navic podtrzeno skvele volenou, atmosferickou hudbou. Bravo. ()

Phobia

Já se to úplně bojím napsat, ale nějak mě "Nelítostný souboj" nechytil tolik, jak bych podle zdejších nadšených ohlasů očekávala. Jasně, film má hvězdné obsazení, vymakaný scénář, značnou dávku reality (až na tu zdlouhavou přestřelku s fízlama - Kristova smradlavá noho, to zas byl spolek slepců a idiotů!), propracovaný psychologický profil hlavních hrdinů, jejich vztahů, jejich motivace, ALE... Hlavní problém je v tom, že se mi nepodařilo se s žádnou z postav ztotožnit - ani chladný profesionál De Niro, ani žvýkající cholerik Al Pacino ve mně nevzbudili žádoucí "chlape, fandím ti" efekt. U tříhodinové SE verze bych asi chcípla. Verdikt: dobrý, akorát mi pravděpodobně chybí nějaké hormony produkované varlaty, tak nejsem "Nelítostný souboj" schopná plně docenit. Sorry, mea culpa! Možná to chce vidět ještě jednou... 79% ()

-bad-mad-wolf-

Psychologie postav filmově cool, avšak ten zdvojený kontrast titulních postav je výborný: neústupnému detektivovi se hroutí manželství (kvůli tomu, co dělá a jaký kvůli tomu je), zatímco padouchovi se rýsuje nový snový život v jiné zemi po boku atraktivní ženy (díky tomu, co dělá a čeho tím dosáhl). Zbytek je vynikající kriminálka s jednou HODNĚ dobrou přestřelkou, zástupem mnou oblíbených herců (Robert De Niro, Al Pacino, Jon Voight, Ashley Judd, Wes Studi, Natalie Portman, Val Kilmer, Danny Trejo) a skvělým závěrem, který vás uspokojí dle toho, komu jste fandili (ale ON musel vyhrát - v opačném případě by byla výpověď filmu poloviční). ()

lesumir

Položmě si všichni otázku. Jak může asi dopadnout film, ve kterém hrají proti sobě dva nejcharizmatičtější a nejlepší herci 20. století, a to vše pod taktovkou Michaela Manna? Při nejhorším z toho bude průměrná podívana plná hvězd, ale plná plochého scénáře a uchazejícího příběhu. Ale STOP, vždyť takhle to vůbec nedopadlo. Al Pacino jako vždy skvělý a jeho protivník De Niro s bradkou byl stylový. Precizní režie Michaela Manna udělala svoje a díky zápletce a následovnému pokračování vznikl netradiční thriller, okořeněný akčními scénamí a silnými momenty. Není to taková dokonalost jak všichni píšou, film má spoustu nezáživných a zbytečnách scén a vykreslování vedle-vedlejších postav je stejně zbytečné. Čtyři s odřenýma ušima. ()

Hrabka

Je to dost dobrý film se skvělou akční scénou, zajímavým dějem a vychytanými rozhovory. Mě osobně to ale příliš nezaujalo a chvílemi mě to i nudilo. 75% ()

cheyene

Naprosto luxusní krimi thriller o dvou skvělých jménech - Al Pacino a Robert De Niro. Drsný, napínavý, takřka dokonalý...Lze jej vystihnout jednoduše: Respektuj svého nepřítele. - A to se mi na tom líbilo snad nejvíce. ()

juta

Moc akčních filmů jsem neviděl a možná proto se mi tohle docela líbilo (nemám s čím srovnávat). První přepadení bylo hodně dobré a závěrečná přestřelka v ulicích se také povedla. Je to takový souboj dobra a zla, ve kterém nevíte, která strana nakonec zvítězí. ()

Fiftis

Už veľa krát som si púšťal znova a znova scénu kedy sa hlavní hrdinovia pohybujú mestom so skvelými zbraňami a akciou. Fakt takéto scény sa pamätajú navždy, hlavne keď sú v nich takí skvelí herci ako Al Pacino, Robert De Niro či Val Kilmer. Pre mňa najlepší Michaelov Mannov film. Skvelé obsadenie v čele s De Nirom a Pacinom. Ani neviem čo mám o tomto skvoste viac napísať. Ani som neveril, že má film skoro 3 hodiny lebo mi to hrozne rýchlo utieklo. Nadupaná atmosféra, skvelé akčné scény, ale hlavne herecký koncert policajta Pacina a zloducha De Nira. Proste úžasné. ()

Shakers

Luxusné herecké obsadenie v príbehu, ktorý ma zas až tak nebavil. Nie je to zlé natočené, postavy sú skvelé a akcie majú nápady, ale ten dej je strašne pomalý. Atmosféra v niektorých scénach mi tam tiež chýba a celkovo mi to príde len ako lepšia kriminálka kde najlepší chytá najlepšieho. 70% - 3* ()

DJ_bart

"Klidně šukej mou manželku v tomhle posranym postmodernistickym bytě, ale kuuurva, na mou televizi se dívat nebudeš!" ________ Aneb jak se dva nejvíc overrated herci ocitli v jednom z nejvíc overrated snímků všech dob - vskutku nezáviděníhodná kombinace. Definice pojmu overrated. ()

lamps

Potřeboval jsem ještě druhou projekci, abych plně odhalil genialitu a filmařskou úroveň tohoto Mannova veledíla. Teď už vím, kde mám hledat špičku ledovce, který v tomto případě značí metaforu na všechny kriminální filmy, a do jaké výšky se Nelítostný souboj tyčí nade všemi ostatními. Společně s Kmotrem a Uprchlíkem se jedná o nejintenzivnější zážitek v daném žánru, a pro mě osobně tedy i ve filmu jako takovém. Ještě dlouho po skončení je možné pociťovat na vlastním těle tu neskutečnou atmosféru druhé poloviny, která se navždy zapíše zlatým písmem do dějin kinematografie- každá další scéna stupňuje napětí a emoce, každý pohled excelentních herců vydá za tisíce slov. Akční scény jsou neuvěřitelně realistické a působivé, slavná přestřelka v ulicích města asi ta nejlepší, jaká kdy ve filmech vznikla. Scénář promyšlený a nečitelný, přesně tak, jak to má být. No a ještě nikdy jsem neviděl tak brilantní hereckou dvojku, jakou tady stvořili Pacino s De Nirem- dva nepřátelé na život a na smrt, kteří ale jeden druhého respektují, svým heroickým projevem ucelují to, na co by sám Mann nestačil, a hlavně oni dva dotáhli snímek na tu neochvějnou špičku. Oni a také rozvinutá psychologie všech ostatních postav, která pravda celou stopáž dost natahuje, ale bez ní by nemohl příběh nikdy dosáhnout takové síly a závěrečným záběrem dohnat i toho nejtvrdšího akčního fandu k slzám. Teď už také vím o další věci, na jakou mohu být trochu pyšný- Narodil jsem se v roce, kdy byl natočen Nelítostný souboj.. ()

Pepinec

Tříhodinové mistrovské dílo, které by však podle mého názoru šlo o něco málo zkrátit do ještě nadupanější verze. De Niro a Al Pacino fantastičtí, fantastičtí!!! V jejich společných scénách až praskala televizní obrazovka, jak byla jimi vyvolaná atmosféra silná. Žánrová extratřída, o tom žádná. Michael Mann odvedl vynikající práci. I tak se však nemohu ubránit dojmu, že šlo docílit naprosté a neoddiskutovatelné dokonalosti. S tímto materiálem... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu