Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

L.Hellhor

Ačkoli Arnold nemá černé vlasy a modré oči, jak má mít každý správný cimmeřan, tak je hromadou svalů, která Conanovi právem náleží. Musím se přiznat, že jsem nadšeným fanouškem světa Hyborie a tím pádem je mi úplně ukradené, že některé bojové scény nejsou úplně nejlépe natočené (před očima mi běží zrovna ta, kdy Conan promáchne naprosto viditelně jílcem meče před obličejem protivníka a ten skočí s řevem někam mimo záběr). Tohle by možná mohlo někoho odradit od zhlédnutí. Někde jsem četl názor, že na Conana by se spíš mělo pohlížet jako na videoklip k hudbě Basila Poledourise, protože se ve filmu moc nemluví (stačí, když promlouvá meč a právě ona úžasná hudba). Já s tím názorem částečně souhlasím. Je to film pro milovníky epické hudby a ještě epičtějšího Conana. ()

pajmič666

Arnold už umí anglicky trochu lépe, takže občas mu z jeho huby vycházejí srozumitelná slova. Svalové hmoty mu neubylo. A hereckého talentu nepřibylo. Avšak, sledovat Arnýho jak kolem sebe máchá mečem je úsměvná. Seká hlavy, klátí děvy. Putuje se svými společníky a mlátí do velbloudů. Pobaví se nad orgiemi, zabije všechny kolem. Zlodějka kterou miloval/oplodnil zabije stopořený had. To Arnolda naštve a pána zabije. Pomsta je dokonána. By the Crom! 80% ()

sirien

Možná, že ta pátá hvězdička je z nostalgie, ale i kdyby, tak zaslouženě. Ta krásná epická rozvleklost tohodle filmu protknutá akčními scénami tak nádherně "zrcadlí" barbarskou baladu, že se nedá jinak. Hollywood může natočit kolik chce dalších Conanů (a Kullů a dalších), ale tnhle originál tím nepřepíše. ()

Narciska

I po těch letech se těžko hledá film, jež by se Barbaru Conanovi podobal. Je to fantasy a je to velmi akční, ale všechny postavy si dělají, co chtějí. Nepodléhají ani filmařům, ani morálce, bojují za svou věc, žijí a umírají, takřka nemluví, emocemi neplýtvají. Postava vypravěče a velkolepá hudba způsobují, že film překračuje hranice fantasy a dokonce i filmu a stává se eposem. Oživlou legendou, jež nabízí triky a akční scény, které mají i dnešnímu divákovi, co nabídnout. Jsou odrazem imaginace, která se projevuje v jedné scéně za druhou, a která nenašla své vyústění snad v žádném jiném dobrodružném fantasy v podobě tak koncentrované. Barbar Conan jsou hrdinské ideály (boj dobra a zla, pomsta) předhozené v naprosto syrové podobě, předhozené tak, že se ten flák masa musí pozřít tak, jak je, syrový a plný flaks, protože na myšlenky a pocity a cokoli jiného není kdy. Prostě legenda. ()

zdeny99

Krvavý začátek, pak docela pomalé tempo, ve kterém za zmínku stojí pouze ten několikametrový had. Ovšem konec je jedna veliká řežba v úchvatném chrámu za geniální hudby. A do toho ještě šukézní Sandahl Bergman. Prostě překrásný fantazy snímek. Podle mě po EXCALIBRU ten nejlepší. [23025. hodnocení, 772. komentář, 75%, 298. nejoblíbenější film] ()

jesus666

Geniálny Poledouris, ktorého hudba robí tento film tým čím je. Schwarzenegger je podľa mňa značne preceňovaný. Jeho výkon je rovný výkonu kulturistu robiaceho pózy pred porotou na Mr. Olympia, ale určite by som to nenazval herectvom (maximálne pantomímou). ()

Radek.SCH

Jsem tady jediný, komu to připadá jako další variace na Herculesa a Xenu? (nebo spíš že Hercules a Xena je variace na Conana) ()

bangee

Legendární fantasy. Ale proč? Příběh není moc extra, Arní umí hrát maximálně robota a celkově ten film vyznívá tak neumělecky a až vizuálně nepěkně. Nicméně spojte to dohromady, hoď te to do alá středověkého severu a obsaťte Arního do role bersekrujícího barbara a dostanete klasický fantasy příběh, který je natočen surově a bez příkras. A ktomu ta excelentní hudba. Super zážitek. ()

Andronikos

Povedzme si rovno, že explicitnosťou násilia a erotiky - mýlim sa, alebo sa už Arnold k väčšej "divočine" nedostal? :-) - je tento film naozaj béčkový a že ani námet príliš prepracovaný nie je. Ale oboje prispieva k "barbarskosti" filmu, ktorú nám názov sugeruje. Film z môjho subjektívneho pohľadu nie je natiahnutý, a keby aj bol, k starobylému eposu epická šírka patrí. :) Vizuálne dobré, hudobne dokonca veľkolepé. Mnoho postáv má charizmu (Thulsa, Valeria, Subotai; Rexora priam milujem: "You...?"). Rakúšan ako barbar je skvelý: od chlapca, ktorý bol desať-pätnásť rokov na nútených prácach, naozaj nečakám, že zo seba dostane viac než poldruha nerozvinutej vety za hodinu. Akurát princezná by potrebovala nafackovať, ale v podstate sa jej príučky aj dostalo. Celý film má pre mňa istú melancholickú atmosféru, ktorú vhodne zosobňuje oi. zamyslene sediaci Conan v samotnom závere. Rozhodne ide o klasiku (otázku, akého žánru, nechávam radšej otvorenú), takže bez ohľadu na nedostatky film hodnotím tak, ako hodnotím. ()

Akana

Docela obstojné převedení fantasy klasiky na plátno. Vlastně mi tu nic vyloženě nevadí. Role zarputilého válečníka nevyžaduje na Schwazeneggerovi žádné velké herectví a díky tomu je, podobně jako v Terminatorovi, snesitelný. Slušná je kamera i výprava a hlavně tolik vychvalovaná hudba. Podařilo se i navodit (hlavně ze začátku) tu správnou pohansky mýtickou atmosféru, která se v dalších howardovských adaptacích někam vytratila. 70% ()

*Colorado

Je pravda, že po prologu by se daly očekávat lepší věci, ale i tak je Barbar Conan dobré fantasy. Co je bez debaty na pět hvězdiček je hudba, která sama táhne některé scény. Rád se na film znovu podívám, přeci jen je to nostalgický výlet do dětství. No a ve skrytu duše se děsím nějakého pokusu o remake. ()

Deratizer

Tento film mě nikdy nijak extra nenadchl v rámci Arnoldových filmů, ale dneska by se mi to možná líbilo i víc než tehdy. To tehdy se mi víc líbil právě Conan ničitel. ()

Folky

Já si nemůžu pomoct. Já sem se vážně snažil vnímat děj, ale ten film neudržel mojí pozornost ani 20 minut. Takový film si u mě lepší hodnocení nezaslouží. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)