Nulová šance (TV seriál)

Mission: Impossible

Nulová šanca

Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1988–1990, 27 h 25 min (Minutáž: 47 min)

Tvůrci:

Bruce Geller

Peter Graves, Thaao Penghlis, Antony Hamilton, Phil Morris, Bob Johnson, Jane Badler, Virginia Hey, BarBara Luna, Cary-Hiroyuki Tagawa, Michael Pate, James Shigeta, Lynda Day George, Janis Paige, Richard Romanus, Albert Salmi, Max Phipps, Ivar Kants, Tim Elliott, Cesare Danova, Frank Thring, Marshall Napier, John McLiam, David Barnes, Steven Grives, Roger Ward, Henri Szeps, Ralph Cotterill, Alex Menglet, Ted Hamilton, Robert Coleby, Lewis Fitz-Gerald, Michael Greene, Gosia Dobrowolska, John Bell, Nick Carrafa, Judson Scott, Noel Trevarthen, Chelsea Brown, Justin Monjo, Greg Morris, Michael Bishop, John de Lancie, James Sloyan, David Lawrence Brown, Diane Craig, Max Fairchild, Zlatko Kasumovic, Vince Martin, Steve Millichamp, Adrian Wright, Steve Jacobs, Anna Maria Monticelli, Shane Briant, Adolf Hitler (a.z.), David Bradshaw, Bryan Marshall, Phillip Hinton, Parker Stevenson, Anthony Brandon Wong, Nicholas Hammond, Mitzi Gaynor (a.z.), John Calvin, Terence Donovan, Maud Adams, Mitchell Ryan, Paula Kelly, Rod Mullinar, Nicholas Bell, Simon Westaway, Reg Evans, Charles Dance, Lewis Fiander, Eli Danker, John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Cole Rintoul, Alex Cord, Lani John Tupu, Peter Hosking, David Letch, Alan Cassell, Andrew Clarke

Nostalgický špionážní seriál, který i dnes má své určité kouzlo. Na začátku každého dílu jsem čekal, kde a na čem (což se po projekci samo zničí) tentokrát hlavní aktéři dostanou úkol. Úžasné bylo i sehrání divadla, jen aby získali doznání, či důkazy. Originální. Toto dílo je vlastně remakem seriálu ze 60. let, který jsem bohužel neměl možnost spatřit, takže nemůžu porovnat. Každopádně se jedná o zdařilý seriál, na který neméně úspěšně navázala série celovečerních filmů. Dnes už některé epizody přijdou směšně a nelogicky, ale to je způsobeno jen z logického stárnutí. I zde se dobře hláškuje, každá postava má své charizma. Výborný seriál u kterého je škoda nezájmu televizních stanic.(23.7.2014)

Špionážní akční seriál z osmdesátek - z dnešního pohledu naivní, hravý až parodický, ale legendární. Lidi, kteří si nepamatují ani jednu epizodu si vybaví hlášku z každého dílu: Tento disk se zničí za deset sekund. A pak ta instrumentální pecka, jejíž motiv je moderní i do těch filmových celovečeráků odvozených z tohoto seriálu.(29.9.2015)

Seriál mého mládí, něco takového se jen tak v televizi neobjevilo. A určitě to nemělo tak chytlavou znělku. Nyní s odstupem času vím, že jde jen o jakýsi "remake" původního a ještě lepšího seriálu. Remake je v uvozovkách, protože jen některé díly jsou z původní série, jiné jsou originální. Škoda jen, že to mělo jen dvě série. Stokrát lepší než filmy s Cruisem.(22.7.2008)

• flanker.27

Dodneška si vzpomínám na ten díl, co se odehrával v Praze a šlo v něm o to dostat ruského šachistu na vysněný Západ. Muhehe. Amíci se tu pohybujou jako by se nechumelilo, žádný odposlechy hotelovejch pokojů, žádný kontráši za patama, "Východní" protivníci hrdinného supertýmu jsou naprostý amatéři ze školky malých špionků, zkrátka nic neohrozí dokonale sehranou partu. Něco tak šíleně naivního aby jeden pohledal. Obávám se, že v reálu by za oněch pověstných pět vteřin nevybouchl disk, ale právě tenhle tým.(25.11.2009)

Bylo mi tak deset a víkendy jsem trávil u babičky. Bylo to zrovna v době, kdy běžel tento seriál v televizi. Nemohu zapomenout na chvíle, kdy jsem zakuklený do deky a chroupajíce oloupaná jablka, čekal před obrazovkou na situace, které se budou ten večer řešit. ... Alespoň takhle mám tento seriál zarytý v paměti. Docela by mě zajímalo, jak bych to hodnotil nyní. Ale tehdy to pro mě byla pecka se vším všudy.(21.6.2006)

• - Zpočátku se počítalo s tím, že se natočí remake původního seriálu, kde by originální postavy hráli až na Petera Gravese noví herci, ale těsně před začátkem natáčení padlo rozhodnutí vytvořit postavy nové. (Hans.)

• - Podľa nemeckého názvu tohto seriálu bola pomenovaná rakúska policajná jednotka Kobra. (Jakub225)

• - Aby se ušetřilo na nákladech, natáčelo se v Austrálii a řadu rolí obsadili místní herci. (Hans.)