Šmoulové

• USA The Smurfs (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgie, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvůrci:

Peyo

Předloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (více)

Série(9) / Epizody(256)

Veselé příběhy malých, ale modrou barvou nápadných skřítků - šmoulů. Šmoulové si žijí svým bezstarostným životem, který jim věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, kteří jsou posedlí touhou pochytat všechny šmouly a sníst je... (wader)

Morien

Nekoukala jsem na ti pokémoni a nekoukala jsem ani na ti šmoulové (Děkuju vám, rodiče, že jste mě jako malou drželi zkrátka a zakazovali mi televizi! Děkuji! Děkuji!) a když už nám to ve škole pouštěli místo vyučování, zvedala jsem hlavu od četby Pána prstenů a jiných podobně hříšných knih, nechápajíc, co na tom všichni žerou. ()

Mertax

Umí se smát i prát a každý má je rád, i vy je račte znát - Šmouly! Kam přijdou, tam je šou, skáčou a tancujou, vysocí jsou na dva couly. Že všechno dovedou, to není náhodou, zkrátka to s přírodou koulí. Gargamel má svůj hrad, zkouší tam čarovat, má z toho akorát bouli. Lepší je hrát si, hrát, se Šmouly šmoulovat, na to chci hlavu dát šmoulí. Když jsem tuto naprosto famózní znělku slyšela asi po 8 letech, tekly mi po tvářích slzy, protože tento seriál byl pro mě součástí Velké Trojky, do které patří: Chip a Dale a Skrblík a jeho parta. Šmoulové pro mě budou skvělý seriál to už nikdy nic nezmění, ani kdyby si to se mnou vyměnila sama Šmoulinka. Bože, ty její krásné blond vlásky, dlouhé řasy, bílé lodičky a šatečky, no ale ta kuráž! :) A abych jen bezmězně nechválila - šmoulová zmrzlina je děsná! P.S. Pozor, abyste nechytli šmoufenku. A teď hurá do lesa na šmorůvky! ()

TheDarKnig

KULT. Na tomhle sem spolu s tomem a jerrym vyrůstal. Ale přece sem ted po čase musel jemně snížit hodnocení, protože to, co fungovalo tehdy, uz nefunguje tak, jak by mělo. Velmi dobre 4 ()

TeeAge

Hókus Pókus/Gargamel! - Najdrsnejšia postava, na ktorú si z dedstva pamätám. Takže to muselo byť fakt špičkové :) Úchyl, ktorý dáva do klietky 100 modrých nadržancov k jednej lesbickej modroške fakt nemôže byť dobromyselný :D ()

Ainy

Já se na tento seriál ještě dívala na polském kanále, kdy ho u nás ještě nevysílali. Díky tomu rozumím polštině :-)) A líbí se mi polský název Smerfi, papa Smerf, Smerfetka, Klakier a Gargamel :-) ()

berg.12

Tady trošku váhám. Do té doby, než jsem poznal Disneye byly "Šmoulové" jasná jednička. Pak už ty příběhy na stále stejném půdorysu, s tou samou, před Gargamelem prchající skupinkou bezejmených šmoulů, trošku ztrácely na zajímavosti. Myslím, že potenciál 100 postaviček se dal využít zajímavěji, než jen soustředit se na pár hlavních postav. Ale pro děti, zejména ty menší, to je ideální. ()

NinadeL

Belgické komiksy, seriály a filmy mají dvě superhvězdy, první je Tintinův otec Hergé a druhým je o generaci mladší autor Šmoulů Peyo. Jako dítě jsem měla ráda LP desky Vyprávění o Šmoulech a samozřejmě seriál a bylo zajímavé sledovat ten modrý boom... Na nové filmy se teprve chystám, ale komiksová alba řadím mezi pomyslný top k Asterixovi a Tintinovi. Krátce před Šmoulíky Peyo kreslil zábavná středověká dobrodružství Johana a Pirlouita a příhody kočičky Poussy. A právě od Johana se později odštěpila celá ta šmoulí vesnička už v roce 1958. Jak takové příhody vypadaly se můžeme podívat ve filmu Šmoulové a kouzelná flétna (1976). První samostatné komiksové album Černí šmoulové vyšlo mezitím v roce 1963. O tři roky později se poprvé objevila Šmoulinka a zbytek už je historie. Zpětně jsem ráda, že i po letech je původní šmoulí seriál koukatelný a vcelku zábavný i pro dospěláky. Jsem ráda za nové reprízy na Barrandově i nová DVD. Takový fenomén by bylo škoda pochovat v archivech. ()

Jezinka.Jezinka

Jak jsem stará, tak když to stihnu, tak sleduji na Tv Barrandov ANIMÁČEK. Minulý týden jsem zažila kulturní šok. Stejně jako většina CSFD populace jsem řešila, jak se Šmoulové množí, když Šmoulinka je jen jedna (Saschetka je malá, navíc v těch "původních" příbězích, pokud si pamatuji, nebyla.) A považte. Jakýsi zlý skřet měl přinést trolovi tři kouzelné předměty, nebo přimět ke svatbě nevinnou plavovlasou pannu a hádejte, koho si vyhlídl? Tak a teď už lautr vůbec netuším, jak se vlastně ty modré potvory množily. ()

CANNIBAL

Vždycky když to tehdy běželo v Magionu, tak jsem se těšil na každý nový díl. Posléze nové díly začala vysílat TV Nova a úroveň seriálu vč. mizernýho dabingu začala strmě klesat dolů a byla z toho jedna velká nuda. Nicméně na těch senzačních prvních cca 50 dílů se zkrátka zapomenout nedá. ()

MM_Ramone

"Šmolkovia" boli svojho času hotový fenomén. Všade sa predávali tričká s ich podobizňou, samolepky, figúrky a všetky najrôznejšie suveníry. Decká to proste žrali. Komunita malých modrých trpaslíkov na čele so strašinom Taťkom Šmoulom a s jedinou ženskou v osade, Šmoulinkou. To by ma celkom zaujímalo ako sa rozmožovali. Svorne si nažívali vo svojich útulných domčekov z hríbov. Úhlavným nepriateľom im bol čarodej Gargamel a jeho kocúr Azreal. Ale s tými si vždy nejako poradili. *** ()

D.Moore

U všech Šmoulů, to je ale modrá nostalgie! Ovšem chtělo by to původní dabing s Vlastimilem Brodským jako Taťkou Šmoulou a Jiřím Císlerem coby Gargamelem. ()

kulyk

Banda (až do modra) špatně prokrvených toxikomanů vylézá ze svých lysohlávek, aby ztrpčovala existenci poctivého plátce daní, trpitele v téměř důchodovém věku, Gargamela. Chcete-li mít doma pěkného spratka, tak mu to pouštějte. Nejsilnějším morálním aspektem seriálu je důraz na Gargičovu válku, kterou musel pojmout svépomocí, neboť jsou místní policejní složky evidentně neschopny překazit výtržníkům jejich rejdy. Jediný šmoul, který ve mě vzbudil zdání sympatií, je onen starší jedinec v červených tepláčkách. Z naprosto neznámých důvodů mi totiž něčím připomíná Ivana Jirouse. ()

MMR

Můj neoblíbenější animovaný seriál. Jako dítě jsem ten to miloval. A vlastně já ty šmoulíky miluju dodnes. Vždycky jsem si přál najít někde v lese šmoulí vesničku. Nádherní malí modrý tvorečkové žijící poklidně ve své vesničce. Ach jo, já chci být šmoula. Ale mám rád i Gargamela a Azraela:-) Tenhle seriál ke mně prostě patří, není epizody, která by se mi nelíbila. Jen je škoda, že nejsou nějaký ty filmy jako má Tom a Jerry nebo Scooby-Doo. Nejoblíbenější šmoula: Šmoula Nešika, trochu se v něm vidím. ()

Phobia

Jako děcko jsem měla ráda snad veškeré animované filmy a seriály, "Šmoulové" nejsou výjimkou. Potkali mě ve správně prepubertálním věku - nálepky modrých skřítků se mi ze skříně podařilo seškrábat až při nedávném stěhování. A přece mě nic nenutí jít nad tři hvězdičky, nevnímám vůči "Šmoulům" přehnanou nostalgii, překvapivě nepronikli mým srdečním svalem nijak hluboko. 65% (cílová bejby skupina 80-100%). ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (více)