Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bk81

Oproti ocela slušné jedničce velký blábol a nuda k tomu. Myslím, že to francouzi tentokrát hodně přehnali. ()

otík

Snaha navázat na slušnou jedničku přeci jen dost těžce nevyšla - kromě naprosto vycucaného scénáře z prstu a hodně uvaleného příběhu herci ani nemají co hrát, chodí sem a tam, akce není skoro žádná a ta, co je, je slaboučká. Jde o mix Indiana Jonese a Šifry Mistra Leonarda, přičemž z obou filmů si bere to horší - zápletku kolem ukrytého Vatikánského pokladu a mnichy, které není možné zabít a jsou jaksi moc rychlí na člověka. Ale určitě existují i zpackanější příběhy a tento se dá docela slušně s kapkou dávkou trpělivosti přežít. Ale jen jednou. ()

MJMilan

Vyjmečně jsem porušil zásadu, že než se podívám na film, mrknu co na čsfd píší jiní. U Purpurových řek jsem sice věděl, že nemají být kdo ví co, avšak výsledek jen příjemně překvapil. Všechno narozdíl od jedničky krásně vysvětleno, i když se v mnohých záběrech jednalo spíše o scifi. Film měl od začátku dobrý spád, krásně navazoval a až na pár honiček tam nebylo nic navíc, ale ani nic co by chybělo. ()

Nivenx

O třídu slabší jak první díl u kterého jsem byl nadšen. Ne že by Andělé apokalypsy byly špatným filmem to ne, ale chybí tomu jen lepší scénář, který tomu hodně podráží nohy. 55% ()

Decker

Po povedenem prvnim dilu prichazi sequel, ktery se snazi prekonat sveho predchudce jak po strance obsahove tak i vizualni. Bohuzel po prvnich nekolika minutach, ktere jeste znaci slibny rozjezd nastava obdobi temna, nudy a prazdnoty. Film ztraci veskerou stavu a zacina se pomalu, ale jiste potapet do klise, stereotypu, trapnosti a pribehove uhohosti. Tento film mi trochu evokuje podobny, ale pro me osobne mnohem lepsi Vidocq, ktery se alespon netvari buhvijak nabubrele, scenaristicky dokonale a vazne. ()

hans500

O třídu horší pokračování jedničky, výborný Jean Reno, více akce, chybý Vincent Cassel, dobrý Christopher Lee. Opět průměrný závěr. ()

filmmovier

Rozhodně to nebyla až taková blbost, jak jsem očekával, ale upřímně řečeno, ona ani jednička není kdovíjak úchvatné dílo světové kinematografie, je to jen prostě velmi slušný thriller s výtečnou pointou, takže ta dvojka se jí vlastně docela vyrovná. Už sice nemá tak nápaditou pointu, ale má atraktivnější příběh a hlavně Christophera Leeho. I když identita záporáků je opravdu těžce nepřekvapivá a některé pasáže působí příjemně úsměvně (a není jich málo), správně tajemnou atmosféru Andělé apokalypsy navodit dokážou. A já jsem se u nich ve výsledku velmi příjemně bavil. 70%. ()

Magneto

Jednotka sa mi páčila svojou atmosférou a rafinovaným dejom,v ktorom sa dalo v pohode vyznať narozdiel od dvojky.Dej je dosť trápny a Besson sa netrafil do žánru...Christopher Lee je málo zlý a nepochopiteľné sú jeho kecy o novej Európe.Nechápem čo tým myslel a takých otáznikov je vo filme viac.Bouhužial ani akčná časť filmu nijak neoslní.Akurát sa mi páčilo stvárnenie anjelov apokalypsy ako kung-fu bojovníkov s nadprirodzenými schopnosťami... ()

ivan_drago

Tomuto filmu se bohužel vůbec nepodařilo navázat na skvělou atmosféru prvního filmu a z vody se snaží uvařit dobrou polévku. Místy naprosto zmatené akční scény se zfetovanejma mnichama nemůžou zachránit děravej scénář a zmatenou kameru. ()

Redswif

Bohužel už to nedosahuje kvalit prvního dílu. Sice vraždy mají furt svojí krásu, ale to okolo už nějak na kouzle ztratilo. Připadá mi to trochu jako zoufalý pokus přiblížit se americkým psedudothrillerů a hororově laděných dobrodružných snímků ;-) ()

lennyd

Když je v jednom klášteře nalezen zazděný člověk, začíná komisař Niamans (Jean Reno) rozplétat nitky dalšího zločinu. A nyní si musí setsakra pospíšit, protože indicie (a postupně i další mrtví, jmény i povoláními shodující se s dvanácti apoštolů) ukazují na odkaz z bible, o příchodu Andělů apokalypsy a tím i konci světa. Vše by mohli osvětlit mniši z kláštera, ale ti jsou vázáni přísahou mlčenlivosti, a tak jsou na vše Niamans s kolegou Redou a specialistkou na náboženské rituály sami... I s dvojkou Purpurových řek mám stejný problém jako s jedničkou. Ze začátku vypadá mysteriózní námět perfektně - jenže, s objevem dvojníka Krista se vše mění ve filmovou frašku a potroublý konec tomu pak dává korunu. Opět bych něco nechal v rovině mystiky a nesnažil se vše dopodrobna vysvětlit. Dokázal bych překousnul i hopsající mnichy, i Renova nicmoc kolegu (zlatý Vincent Cassel), ale ten konec uff. Víckrát do (Purpurové) řeky nevstoupím... ()

Antek

Aneb jak se z geniálního vypravěče stal debilní scénárista (o čemž se nás snaží Besson přesvědčit s čím dál větší urputností). Celá ta omáčka uvařená z Ježíše a jeho apoštolů je naprosto bez chuti a co hůř, nemá s hlavním jídlem nic společného (alespoň já jsem nenašel důvod, proč ve filmu tyto postavy figurovaly). Po mistrovské jedničce, prodchnuté hustou mystikou, přišla řada na dvojku, prodchnutou Bessonovou impotencí. ()

JohnSmith

Ano,tohle je příklad naprosto špatnýho pokračování. pokud u toho nepřemýšlíte,tak přežijete,ale u detektivek by se mělo přemýšlet,ne? ()

Sany33

Brutálna atmosféra počas celého filmu je zabitá prinajlepšom pridrbaným rozuzlením celého deja. Celý film od začiatku až po koniec ponúkal krásnu tajomnú atmosféru dokonalé interiéry aj exteriéry a celkové prostredie kláštora, killer mníchov aj všetko okolo toho nasvedčovalo, že prvý diel bude mať právoplatného následníka. No koniec všetko zabil, chaotické, bez nápadu, jednoducho katastrofa. Všetko čo je počas celého filmu zahalené tajomstvom je vo finále odhalené za minútu a ešte úplne dementným spôsobom. Mne sa film teda veľmi páčil až na to finále a za mňa teda 70%. ()

Musak

Film rozhodne zajimavy svou nabozenskou tematikou a dobrou kamerou, ale to je asi tak vsechno...celou dobu to vypada ze na konci filmu prijde konec sveta, ale jedine co se stane je zaplaveni podzemni stoly, takze tam Reno a Magimel vubec jezdit nemuseli protoze se stejne ty zlí nakonec sami zabili..divnej scenar ()