Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dyfur

...júúúj od prvej časti -sa to odklonilo a to dosť podstatne-asi tak ako by ste chceli ísť na dovolenku na Riviéru a skončíte v domácom sude so studenou vodou.Tu niekde urobili súdruhovia z Francie dosť podstatnú chybu,možno najhlavnejšiu v tom,že vôbec natočili túto "dvojku". ()

balba

Škoda , že ani tento druhý díl nezachránil J.Reno.Děj celého filmu je zamotaný až zmatený.Někdy by si opravdu měli druhé díly odpustit. ()

Martin741

Celkom solidne pokracovanie vybornej jednotky. Akurat, ze u Purpurovych Rek 2 sa rezie ujal Dahan a Cassela vystriedal sympaticky Benoit Magimel. Scenar vsak uz nema taku ponuru a temnu atmosferu ako u jednicky, je tu aj dostatok akcnych scen a vyborny zaporak v podani Christophera Lee. Ako negativum treba spomenut, ze vo filme sa objavili nepriestrelni mnisi ..... Lol. 68 % ()

bourec

Ani další projekce neukázala nic, co by stálo za vylepšení průměrnýho hodnocení. Sice zkraje velmi slušná bitka, ale je to kriminálka, a ten příběh a celková atmosféra filmu je dost slabá. Jedno z hodně zbytečnejch pokračování. 50%. ()

C0r0ner

Dost hodně mě překvapuje hodnocení odpovídající necelým třem hvězdičkám. Já musím říct, že asi první polovinu filmu jsem se ani nehnul a s vytřeštěnýma očima jsem čuměl na obrazovku a rukama drtil roh stolu. Pak ta bázlivá atmosféra s poznáním trošku opadne, ale všechno zase vysoko vynese parádní finále s jednou z nejlepších přestřelek, které jsem kdy viděl. 95% ()

laik_60

byvalí hitlerovský oficier, coby kulturny ataše kupi stary klaštor nadopuje svojich mníchov anfetamínom a pátra v útrobach Maginotovej línie po starom biblickom poklade, samozrejme zanechava za sebou mrtvoly a tak upachtený Reno aj s mladším este upachtenejším kolegom sa snaží všetko vyriešiť. Fil sprevadzala celkom fajn hudba a kamera najmä v prvej polovici pomahala a zvyšovať napätie a a dramatičnosť. Za prvú polovicu by som aj pridal hviezdičku, ale druha polovica a zaver celu uroven filmu zvrhla dole na uroveň "komerčnych "kasovych trhakov" súkromných televízií u nás a vo svete. ()

Wormboy

Neznicitelni amfetaminovi mnisi, koniec sveta, spasa Europy...woow...este nieco? Priserny scenar. Cely film mi bezali v hlave dve otazky...Po prve: preco tam hra Jean Reno a Christopher Lee?....a po druhe: O com to vlastne cele je? No, ale treba uznat, ze kamera v niektorych scenach bola fakt dobra....ale to je sialene malo na film s takym obsadenim a takym predchodcom!!! 1,5b. ()

darm

Určitě slabší než jednička, ale i přesto docela koukatelná záležitost. Začátek příběhu mě silně navnadil, člověk zabetonovaný ve zdi a začínající pátrání po tom co a jak.. Bohužel čím víc se blíží konec, tím víc začne scénář občas silně pokulhávat, zamotávat se, překombinovávat se a občas jsem i slušně nechápal co se vlastně na obrazovce děje. Pro mě ale všechny neduhy scénáře přebila ponurá, tmavá atmosféra plná dešťových kapek, spousty tmavých interiérů a exteriérů, slušná dávka napětí a vydařené akční scény. Konec byl sice totálně podivný, asi stejně jako u prvního dílu, ale celkový dojem z filmu nebyl až tak zlý, jak jsem po některých zdejších ohlasech čekal.. Takhle je to tak za 55%. ()

necisty

Dvojky bývají horší než jedničky, proto jsem si pro jistotou nejdřív pustil tu dvojku:). Filmu jsem hned na začátku nastavil hranici 4 hvězd, protože na 5. nedosahuje ani z daleka. Stále jsem tomu dával naději kvůli udržovanému napětí, celkové atmosféře a konečné dost mastné přestřelce. Pak ale následovaly tak trapné poslední minuty, že skončíme na 3 hvězdách a myslím budou všichni spokojení. Nějak jsem nepochytil pointu... spoil... prostě nakonec všichni záporáci zemřeli a případ vyřešen? Co bylo v té knize? Čekal jsem nějaké parádní rozuzlení. Tohle mi jen říká, že to prostě nedomysleli. Je tam spousta nereálných blbostí, jako např. zachrání se jen dva týpci, kteří byli ke všemu před chvíli pevně svázaní, šplhat je v tomto případě nemožné. Reno a Magimel hrají dobře a okej, je tam dobrá hudba, ale to nezmění nic na tom, že už si to asi podruhé nepustím. ... Jdeme si pro koledu, letos jsme přišli dřív. ... Dobrý den policie, pánové je 6 hodin a tohle je povolení k prohlídce, hmm:). ()

Juto

Problém s filmom je, že mu na konci dochádza dych a dáva nám pocit, že príbeh bol ukončený až príliš náhle. Ale okrem toho je to celkom zaujímavé biblické proroctvá o apokalypse a aktualizované pre dnešné publikum! 6/10 ()

emo

Keď som vyšiel z kina, tak som nadával ako pohan, ako to mohol niekto tak dodrbat! Teraz však s odstupom času som si to pozrel na dvd a bolo to v poho. Je to v podstate hlúposť, ale keď človek vypne mozog, tobre sa na to pozerá... Hlavne neporovnávať s jednotkou! ()

Deverant odpad!

Kung-fu mniši (bullet proof k tomu), nacistická spiknutí, dvanáct účastníků poslední večeře (to by mě zajímalo kdo vypadl?), úlisní mniši, budování nové Evropy, nechutný guláš z křesťanství a historie (Vatikán? Snad Řím. Pojem Vatikán začal být aktuální až ve chvíli kdy byl zlikvidován papežský stát, ne v 9. století), mnišská spiknutí, policejní religionistka (to mě pobavilo obzvlášť, upřímně doufám že se takové útvary zavedou i u nás), nacisticko-mnišská a vůbec nesmyslná spikutí za nejasným pokud ne vyloženě neexistujícím účelem. Vyloženě hloupé. ()

c.tucker

Nic převratného, kopie jedničky a k tomu špatný scénář. Jediné klady Jean Reno, nacistický amfetamin a pěkná Camille Natta. ()

mortak

Typické Bessonovo béčko pro dvanactilete kluky vykradajici obsah jedničky. Reno tu hraje s obličejem "Luc ze mě kdysi udělal hvězdu, tak mu to nemůžu odmítnout" (to Cassel měl víc rozumu). Aspoň že ta Maginotova linie pořád funguje. ()

dr.fish

Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Udělali z toho takový galimatyáš, že tomu není rovno. Finále bohužel ztratilo zcela na přehlednosti, nezbývá než vyhodnotit akční a obrazovou stránku věci, to jediné bylo slušné. Maginotova linie je bonusem, který jsem rád viděl.60% ()