Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

davidek

Zdaleka nedosahuje dvojka kvalit jedničky, ale opět velmi dobře provedené. Na jedničku jsem se díval bez dechu a stále jsem čekal co bude následovat. U dvojky jsem se jen díval. Průměr, ale lepší. ()

klima777

Purpurové řeky 2 mi osobně konvenují více než první díl (kde pověstná vsuvka s lavinou zhatila celkové vyznění filmu). Atmosféra vynikající, kamera též, religiózní tématika poměrně dobře zpracovaná (byť vyfabulovaná až běda). Velmi zábavné. 3,4* ()

R1CH1E

Ani se mi nechce věřit, že tahle sračka nese název Purpurové řeky. Už ze začátku jde vidět, že se ve filmu snažili marně vytvořit ponurou a temnou atmosféru jedničky i bez Alp, ale místo toho dostanete jen tmavé scény se šíleně "přepálenými" místy se světlem. No a když tam pak začnou mniši v černých róbách pobíhat po obchoďáku rychleji, než důchodci v Kauflandu při výprodeji, atmosféra už je dávno v prdeli. Kamera a střih totálně chaotický, jakoby kameraman měl nejmíň trojku v krvi, rozhovory trapné jak proslovy politiků a příběh úplně sračkoidní. Na konci jsem měl navíc dojem, že se místo temné kriminálky dívám na parodii Indiana Jonese, říznutou Matrixem. Jediné, co mě donutilo dokoukat až do konce byla hudba a docela slušné, ikdyž chaotické akční scény. ()

ghatos

Hodně dobrodružné. Akce nakonec přebije samotnou mysteriózní zápletku. Psychotičtí mniši, záporák němec a zběsilost :)...70%. ()

Kosmik 1

Prostě ne a ne. Přehnané náboženství ve filmu nesnesu a vraždit dle náboženských rituálů, to už je taky trochu omleté téma. Dvojka nám slibovala lepší atmosféru, ale to u mě nesplnila ani náhodou. Nehrát v ní Jean Reno, tak bych dal bez milosti odpad, poněvadž v podstatě není co jiného hodnotit, než-li Renův herecký projev, který je standartně vynikající. Nevím no, jsem hodně zklamán. 40% ()

Nepi

Jednička byla napínavým thrillerem,ale dvojka je jen průměrným a místy chaotickým filmem...Mnich,do kterého vystřílíte celý zásobník, ustřelíte mu ještě prst a stejně vám uteče a ještě dělá salta a skáče jak o život...Scénář Luca Bessona je mnohem slabší než u prvního dílu...Ale zase mohu říci,že film není až tak nudný a dá se na něj v klidu koukat!!! ()

jefff

Temno-temné, ale celkem prvoplánové a trochu hloupé pokračování výborné jedničky. Ale Reno i Magimel jsou sympaťáci a napětí funguje. Jen ten příběh kulhá. ()

sedm.1

Purpurové řeky 2!Už jen pokračování na povedenou jedničku s příšerným koncem ve mě vzbuzovalo velkou zvědavost,jak se tvůrcům podaří vypořádat s pointou nyní.A výsledek?Pointa Andělů apokalypsy nebyla tak hrozná a strašlivě bijící do očí,ale né kvůli tomu,že by byla lepší než v jedničce,ale narozdíl od prvního dílu,kdy u stominutové stopáže bylo devadesátpět minut úplně bravurních a posledních pět minut na zabití autorů,zde prostě průběh celého filmu není tak dobrý a tím pádem špatný závěr nikomu nepřijde až tak špatný(ikdyž je fakt opět hodně špatný!).Nicméně,napětí si film udržuje po celou svou délku,brutálních výjevů je zde(stejně jako v jedničce) na thriller docela hodně a to i dost drsných a Jean Reno je taktéž jedním ze světlejších bodů filmu.Bohužel zde k sobě nedostal absolutně rovnoceného spoluhráče,Vincent Cassell z jedničky mu byl více než rovnoceným parťákem,zde Benoít Maginel mu jen opravdu "přicmrndává".Christoper Lee mi navíc připadal,že svou roli neuvěřitelně přehrává a chvilkami mi přišel jako by parodoval záporáky z jiných filmů.Navíc ani trochu se mi nelíbila celá nepravděpodobnost příběhu,nesmrtelní mniši a tak podobně,to fakt do seriozního thrilleru nepatří!A oproti jedničce Andělé trochu ztratily z atmosféry.Jediné plusy tedy spočívají v temnosti a drsnosti snímku,to bohužel ale na nějaké vítězství filmu nad divákem moc nestačí. ()

Hortenzia

keď ja mám slabosť pre benoita magimela, to sa potom ťažko hodnotí objektívne, ale je fakt,že toto bola riadna zlátanina... ()

Cejny

Mystično a tajemno zůstalo, Jean Reno a jeho kamenná tvář jakbysmet. Napětí jsem si u tohoto filmu taky celkem užil a jako pokračování je tento film rozhodně slušný. ()

kenkaku

Přemýšlím jak moc film nenávidět... kluky z Yamakasi mám rád, ale dosadit je do role "parkur mnichů" mi tak nějak nesedla... ta krvácející zazděná mrtvola bylo taky úlet (na úlety z patologie jsem celkem háklivý) a hledat za každým záporákem nacistu i 60let po válce (no tak jó, tak sem něco vykecal...) mě taky přijde zbytečné. Prostě nemůžu jinak než podprůměr (max jako 2,5 z 5ti). ()

SG-1

"Dobrý den, otče. Komisař Niemans z Paříže. Jdeme si pro koledu, letos jsme přišli dřív." -Niemans- ()

Famfulín

Reno mě opět nezklamal, ale film byl takovej, nevím jak bych to řekl, průměrnej, nijakej, prostě uběhl a bylo po všem... Nic co bych ještě neviděl už aspoň stokrát... ()

Wally

Některá pokračování úspěšných filmů by neměla vznikat a to je případ i tohoto snímku, který ztrácí dech při srovnání s 'jedničkou'. J. Reno prostě nestačí na to, aby svým výkonem dohnal to, co chybělo režisérovi. Kdo chce ať koukne, ale ať pak nenadává... :-) ()

casioa....

Po výbornej jednotke som čakal podobne "namakané" pokračovanie. Ale, ako to často (skoro vždy, more :-) býva: "hovno hovno zlatá rybka". Anjeli apokalypsy mali kurva potenciál, no ten nebol ani náhodou naplnený. Zvrhlo sa nam to na pseudo sci-fi, ktoré neviem kam z konope. A samozrejme, chýbal tu Vincent (Cassel)! ()

cachina

Již podruhé se setkáváme s komisařem Niemansem, který se musí potýkat se sérií záhadných a mysteriózních vražd. V Purporových řekách 2 se děj točí kolem náboženství. Najdemem tu vražedné mnichy, kláštery, tajné sekty, apoštoly a mnoho dalšího. Snímek se snaží sázet na temnou atmosféru, na znetvořené mrtvoly apod. (ikdyž většina vražd se odehraje bez naší přítomnosti). Jenže více než temný thriller je snímek akčí podívanou. Akce zde střídá akci, honička honičku, na vraždy dlouho nečekáme. Film se také vyznačuje výraznou prací kamery, která neustále mění své úhly. Jenže vše podráží tak stupidní a nelogický scénář, který je přitažený za vlasy až hrůza. Zlí mniši s nadpřirozeným charakterem, které nevysvětlitelně téměř nic nezastaví, ani kulka. Konec filmu je opravdovou apokalypsou. Luc Besson jako spoluautor scénáře by se měl stydět. Film ve svém závěru splácává vše možné dohromady, náboženství, prvky fašismu a dokonce také Indiana Jonese a ztracený poklad. Kdo neuvidí, o nic nepřijde. ()