Battle Royale

• Japonsko Batoru rowaiaru (více)

42 studentů, 3 dny, 1 vítěz, žádná pravidla. Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 milionů lidí. Na 800 tisíc studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR - Battle Royale. Letos byla z celkového počtu 43 tisíc devátých tříd vybrána 9. E ze střední školy v Zentsuji. Letošní hra je podle všeho napínavější než všechny předchozí. (Řitka video)

Javad

Napriek tomu že sa tu decká medzi sebou mordujú na všetky spôsoby, to zas až taká zábava nie je. (a to mám krváky a násilné filmy rád) ()

tnp101

Tak tohle mě dostalo. Tato vyvražďovačka plná emocí s hlubším zamyšlením exceluje hlavně v hereckém obsazení, čímž však netvrdím, že by si všichni zasloužili plešouna. Je zde plno takřka úsměvných reakcí různých charakterů v daných situacích, ale ono se to vlastně k tomu filmu s tak bizardní myšlenkou, která jako by z oka vypadla „Pánovi much“, hodí. Tento jev lze zpozorovat i v úžasném hudebním doprovodu, který na papíře vypadá jako totální úlet, ale v praxi funguje překvapivě úctyhodně. Celkový dojem závisí na samotném divákovi. K filmu by se mělo přistupovat opatrně a minimálně nad okolnostmi vedoucí k provozování Battle Royale moc nepřemýšlet. Film sází hlavně na ztvárnění hlavní myšlenky všichni proti všem, se zamyšlením se do jaké míry je kamarádství kamarádstvím, což se mu daří na jedničku. Je to hodně násilné a pro hodně lidí bezpochyby šokující, ale osobně se řadím se mezi zvrhlíky, kteří si v tom zájemném vraždění teenagerů libovali :). Ono to vlastně sice méně násilně, ale dosti podobně, funguje i v reálném světě. 90% ()

elanius

(10/2013, DVDRip) / Dobrý film to rozhodne je, len možno po pozretí Hunger Games to už nemalo takú silu. Zhodnotil by som to asi tak, že americká verzia vôbec nebola taká zlá a tá japosnká, zase nie až tak dokonalá. (7/10) ()

ywo666

No to bola zas solídna chujovina. Nezamestnanosť dosiahla 15%. 15%? Boha to sme mali aj tu. Kde sú moje slovenské hunger games. A čo Španielsko? Tí majú 25% nezamestnanosť z toho 42% mladých ľudí. Inak film ako nápad sa mi páčil. Teenegeri pobehujú po ostrove a buď sa masakrujú alebo riešia kto je do koho, respektíve kto do koho nie je. Akurát to prevedenie ma moc nebralo. Buď to mala byť akčná rubačka, alebo sa to malo tváriť reálne celý čas. Ale típek čo vystrieľa asi milión nábojov. Rozstrieľaný chlap sa zdvihne a ide si po telefón. Postavy sa občas chovajú tak hlúpo až si mám chuť vpáliť guľku do hlavy. Moja obľúbená postava to nedala ani do finále. Kopec nič nehovoriacich scén. Je to hlúposť. Ale oceňujem nekompromisné násilie, nápad a pár zaujímavých zvratov (ktoré prekvapivo dávali zmysel). Kitano dodáva filmu pri vrieskajúcej mládeži, trochu kľudu. Čo je plus. Ale stačí to na 55%, čiže slabšie 3*. ()

Diego

Pořád jsem se snažil spojovat si to logicky, ale když už jsem měl v hlavě tak desátou otázku, tak jsem si uvědomil, že to nebyl účel pochopit to,i když se o to na konci snaží..a tím to padá ()

Master19

Film má několik nedostatků. Mezi nejzásadnější řadím jeho konec a dále špatnou práci s humorem. Správná manipulace s černými "anglickými" vtípky by mohla vykouzlit i pátou hvězdičku, to ale japonci neumí. I tak je to hodně originální a vpravně nevšední podívaná. ()

KimmyJ

Ačkoliv filmaři natočili tento snímek s vážnou tváří a ačkoliv jej i tak zde všichni očividně berou, já jsem se u filmu neuvěřtelně bavil. Brát film totiž vážně, byl bych tak zklamán nevyužitým potenciálem... Já jsem bral Battle Royale od začátku s nadsázkou a sice nevím, jestli to tak bylo myšleno a jestli ano, tak jsou filmaři géniové, ale tolik absurdních scén (hlavně umírání důležitějších postav) v jednom filmu jsem nezažil. Že si chce například bývalý učitel po smrti 30 dětí udobřit zbytek tím, že jim nabídne deštník, to teda nevím... Nebo jeho umírací scéna, kdy leží mrtvý na zemi, zazvoní mu telefon a on se jakoby nic zvedne, dojde si k němu, vyřídí si ho a pak umře... Rozhodně nelituji, že jsem viděl a doufám, že tato myšlenka jednou dostane prostor i v lepších podmínkách a to potom bude bomba. ()

drake31

Netradičné, veľmi efektné vo všetkých smeroch, skvelo spracované a kopec WTF scén ktoré boli bezchybné. Battle Royale je obrovská šialenosť, plná krvi, emócii, a ďalších fajn vecí a servíruje nám netradičný príbeh s kopou scén, u ktorých neveriacky krútite hlavou a pritom to milujete s každou ďalšou sekundou trvania. Veľmi nekonvenčné dielo ktoré ťaží práve z tejto neobohratej story, a dostáva film na inú úroveň. Na akú, to je už otázka pre iných. Nie až tak jednoznačných 5* ale miesto v mojom srdci si to našlo a ďalšia projekcia je istá. ()

sochy.zirafka

Ne. Japonská tvorba je příliš odlišná na to, abych něco takového dovedl ocenit. Začátek byl jakž takž slibný, to ano. Ale jakmile došlo na jádro pudla, pudl prostě nebyl. Zbývá pouze nuda a patetické vylévání citů pubertálních výrostků představených divákovi pár sekund před jejich trvalým spláchnutím ze scény v krvavém tsunami (jejda). Poselství? Ale kdeže. ()

Narya89

Nechápu japonskou mentalitu a nechápu srovnávání tohoto snímku s Hunger games, ktere jsou stokrát povedenejsi. Battle royale možna stojí na podobnem a pro mě atraktivním nápadu, nicméně ho neumi rozpracovat a působí neuvěřitelně amatérsky a chaoticky. S jedinou postavou jsem se neszila, protoze se nikdo neobtěžoval vylicit jejich psychiku a na narůstající počet mrtvol jsem koukala skoro az s úsměvem, jak to bylo nerealistické. Mimoto jsem měla problém s herci a jmeny, nedokazala jsem se v nich za celou dobu začít orientovat, jak byly totálně podobný. Za mě dost morbidni a nehezke. ()

skretik

okolo mňa to len tak prešlo a nezanechalo silné dojmy... (preto nesúhlasím s POMOm a myslím si, že Hunger Games mali silnejšiu pointu... psojenie minulosti a budúcnosti) ()

Yoda sama

Poetika v zabíjaní -násť ročných. A aj pätnásť rokov po premiére stále potrebujeme toto ťažké guilty pleasure, ktoré má zároveň aj zaujímavé posolstvá. ()

Timak

Hodně šílená věc, ostatně co od Asiatů čekat, že? Nicméně je to dobrý, vražedný a má to jisté poselství. ()

Ichabod

Co dodat? Japonsky film kde skolacky behaji v minisukynkach s pistoli v ruce a slzama na krajicku....Proste uchylarna! Presto ale jeden z nejlepsich filmecku vubec....ponekud mne ale zklamal konec (nejcastejsi kamen urazu asijskych filmu). A take kdyby byl zacatek pred eskortaci na ostrov drsnejsi a mel bych pocit ze si to ti studenti zaslouzi vic asi by to na mne melo vetsi dopad ale i tak obcas clovek zatinal zuby. Presto jsem nejvice fandil prave Mitsuko :) ()

ABCD Marta

KONEC TÝDNE S BATTLE ROYALE (neděle 13.5. 2012) - I. část /// O Battle Royale jsem slýchával silná pozitiva, jež by se dala skloubit do jediné věty o dvou slovech: Nekonvenční pecka. Souhlasím na plné čáře a přidávám tvrzení, že postava Takeshi Kitana byla fajn. Film, u nějž prý (z doslechu) Quentin Tarantino masturbuje a já k jeho projevu lidskosti přidávám. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Tak dlouho se chodí se džbánem...

Tak dlouho se chodí se džbánem...

09.06.2006

Není to vůbec dávno, kdy tu byla řeč o potřebnosti remaků a dnes by se to dalo zopakovat. Další film, který dostal jednoho bratříčka už od původních tvůrců, bude předělán na koukatelnější, nešikmý a… (více)