Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

rubii

Kreslený seriály to já můžu. Myšlenka je výborná a od dob co jsem poznal robota Marvina (stopářův průvodce po galaxii) tak jsem i velký fanoušek Bendera „go bender go“. Opovrhovaná postava v seriálu je nikdo jiný než krab doktor Zoidberg, kterého jsem si oblíbil pro je nespočetný počet nepotřebných orgánu „prezident byl trefen mou slezinou, ooooh jaká čest“ Mohl bych takhle pokračovat dále, ale je to zbytečné tenhle seriál zaujme každého 9 z 10 psychopatů a výrobců instantních praček. Futurama vám přináší jediné zuby, kterými můžete jíst i další zuby ()

Khanemis

Dnes již klasický animovaný "sci-fi" seriál od tvůrce mnohem známějších Simpsonů. Futurama však rozhodně nestojí ve stínu svého slavnějšího sourozence, ba naopak, jde o seriál, z kterého přímo čiší pocit, že jde o to "udělat to, v čem máme u Simpsonů svázané ruce". Prostředí budoucnosti v roce 3000 umožňuje autorům využít prakticky jakoukoli šílenost, aniž by jí museli nějak složitě opodstatňovat, a přesně to také dělají. Prapodivné rasy, vynálezy a prostředí, které je jako vystřiženo z dřívějších představ lidí, jak bude vypadat svět v roce 2000. Nedejme se ale oklamat touto vizáží, neboť pod ní Futurama sleduje v podstatě podobný cíl jako Simpsonovi, tedy parodovat především současnou společnost a nepoučitelné lidské vlastnosti. Celý seriál pak stojí na svých hlavních protagonistech, mezi kterými jsou pro mě asi nejvýraznější dva - populární alkoholický, zlodějský, sobecký a bezcitný robot Bender (který je povahově jakousi fúzí Homera a Barta Simsponových doplněných o kleptománii) a prapodivný doktor Zoidberg, mimozemšťan krabovitého typu, u kterého je snad vše postavené na hlavu, a seriál z toho náležitě těží. Styl kresby je velmi podobný Simpsonovým, ale narozdíl od nich Futurama využívá hojně cell-shadingové metody 3D zobrazení, která jí umožňuje všemožné hrátky s prostorem, aniž by to na diváka působilo nějak rušivě. Pokud jste ještě Futuramu neviděli a máte Simsponovi rádi, určitě si sežeňte i ji, protože je to velmi kvalitní seriál v podobném duchu, který využívá i možností, kterými žlutá rodinka nedisponuje. ()

aciss

Já se z toho snad zblázním ... z počátku jsem se z toho seriálu mohl ukousat nudou ale najednou mne začal hrozně bavit. Začal jsem chápat Bendera, Frye, Leelu, Zoidberga a spol. a moc jsem se s nimi bavil. Bohužel si myslím, že tento seriál moc nepadne (oproti Simpsnům) každému, zvláště starší střední generace bude mít problémy ztotožnit se s některým z hrdinů (ano, žádný otec nebude mít šanci cítit se lépe jako při pohledu na Homera) ... i když :) Každopádně doporučuji všem, ze všech dílů bych pod 70% hodnotil 3, zbytek lepčí a lepčí. Pro mne parádní seriál, lahůdka. A málem bych zapomněl - 20 minut je výborná stopáž, akorát tak pustit si díl před spaním ... ()

Kvico

zatiaľ pre mňa dosť značné sklamanie. M. Greoning je dosť veľkým lákadlom no oproti Simpsonovcom je toto len slabý odvar...videl som však zatiaľ len necelú prvú sériu tak verím že to ešte bude lepši...snáď....zlepšenie na 4 ()

Jardys88

Začínám právě koukat na 3 sérii a už dávno vím, že je to naprosto nepřekonatelný serial. Vím o něm již dlouho ale teprve nedávno jsem se odhodlal podívat na první díly. Film je také naprosto velmi povedený a v některých chvílích jsem se nepředstavitelně válel smíchy.Kolosální. ()

Špinič

Ja si neviem pomôcť, ale mne to až príliš pripomína Simpsonovcov, čo by nebolo zlé, tých milujem, ale napriek tomu som našiel priveľa častí pri ktorých som sa vôbec nezasmial, zatial dávam 4*, ešte to pozrem celé a nechám si to uležať a potom znovu ohodnotím.... Tak po prezretí ostanem prisnejší a nechám 4*, ale je to skôr 4,5, je to dobré, ale u mna to na 5 nemá. ()

Zolanda

lepšie ako simpsonoci horšie? nemyslím že je to objektívne posúditelné, je to viac o tom, čo vám je viac po chuti, mne prišli simpsonovci príliš rodinný, na druhej strane si dokázali udržať kvalitu vysoko o pár dobrých sérii dlhšie, ak chcete vidieť futurámu v najlepšom posledné dve série pokojne vynechajte. Hlavným kladom bol pre mňa obraz budúcnosti, ktorý nie je ani čierny ani biely a napriek absolútnej absurdite mi príde vyváženejší než väčšina sebelepších sci fi. Jednoducho všedný život v roku 3000 ()

luke4ever

Když vidím spolubydlícího, který se dívá na první 4 řady pořád dokola, tak už mi to připadá i otravné. Samozřejně je to skvělý seriál se spoustou zajímavých postav. Ale pro pět hvězdiček je potřeba větší vyváženosti. Některé díly jsou lepší, některé jsou slabší. ()

gekons

Kdysi dávno člověk slezl ze stromu, začal se shromažďovat a lovit v tlupách, stejně takový vývin prodělal seriál Simpsnovi a vyvinul se v téměř čistý extrakt toho nejlepšího, co je na Simpsonech the best. Pro mě již lehce zastaralé a ohrané charakterové vlastnosti Homerovy familie byly nahrazeny charaktery se stejně silnou "ráží" a právě díky nevšednosti postav Futuramy u mě vítězí na plné čáře. Kdo měl rád simsny, bude milovat i futuramu, chce to jen dva, tři díly, než se s postavami sžijete a pak už se jen bavíte. Takže, přeju příjemnou zábavu... ()

Chlo0opek

Tohle prostě nemá chybu - Bender se svýma hláškama nikdy nezklame, stejně tak Profesor Farnsworth se svou: "Good news, everyone!", Fry, Leela, vesmírné výlety na nejrůznější planety, mimozemšťané,… no prostě to, co si Matt Groenig nemohl dovolit u Simpsonů, nám tady servíruje naplno a na vysoké úrovni! ()

Carfait

Jak je možný, že tohle přestali na čas vysílat kvůli nízký sledovanosti? Prvních 5 řad za 5 hvězdiček, šestá nestojí za řeč. ()

Skunkiee

Nehrdinský hlavní hrdina? Jednooká hlavní hrdinka? Robot Bender se zíálibou v chlastu a krádežích, který prodá i své vlastní tělo? Nixon jako prezident Země v roce 3000, s tělem kyborga a ničící vše kolem? Jsem pro všemi deseti a když říkám všemi deseti, myslím plné hpodnocení 10/10 ()

TheNail

No teda...Futuramu jsem hodně dlouho přehlížel, ale nyní, po shlédnutí asi 20 dílů můžu v klidu říct, že je mnohem lepší, než The Simpsons, a že se těším na další díly. ()

jonny.net

Skvělý seriál který si specifickým humorem opravdu umí pohrát a zparodovat kde co. Navíc není vázaný na současnost jako Simpsonovi, čímž si může dovolit prakticky vše. Mrzí mě, že seriál sám o sobě se již "netočí" :D. "Jo Bender, joo bender" ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006