Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Všivák

Je to opravdu nářez. Postavy jsou vykresleny stejně skvěle jako v Simpsnovych. V seriálů je vše, co se nevešlo do čarodejnických dílů. Jednotlivé díly na sebe víc navazují než u Simpsnů. ()

Nyck

Futurama na plné čáře předhání Simpsonovi. Alespoň u mě. Přestože se někdy začíná opakovat děj dílů, stále je to skvělý, svěží a neustále zábavný seriál. Dr. Zoidberg! ()

Brain-D

Od stejných tvůrců úžasného předchůdce seriálu "Simpsonovi" , takže předem bylo jasné, že se jedná o úžasný animák, který budu hltat díl za dílem a nepřestane mě to bavit...doufám, že Bender brzy vyvraždí lidstvo :D (top 10) ()

Brandon

Jak u animáků převážně umírám nudou (v tom lepším případě s lahví dobrého alkoholu, aby utrpení nebylo tak bolestivé. No, ani nemusí být dobrý, hlavně když oblbne mozek), tak Futurama se povedla, a to hodně. Je to hlavně díky skvěle napsaným postavám, které se nesnaží za každou cenu divákovi zalíbit a přece snadno kradou sympatie. Ťulda Fry pohodář, kozatá akční kyklopka Leela a můj největší oblíbenec ochlasta s doutníkem a prznitel všeho sexyelektrického robot Bender rule! P.S. V českým dabingu má Hermes brněnské přízvuk, to só další body nahoru. ()

sskrblik

Ve Futuramě je více představivosti, nápadů a originality než v Simpsonových. Rovněž tu mám i víc oblíbených postav a jsou častěji na scéně. Copak jde mít nerad Fryie, Bendera, Zoidberga a celou partu Planet Express?! K tomu všemu v prvních pěti seriích je vyborný soundtrack. Příběh každého dílu je svým způsobem originální. ()

sochy.zirafka

Futurama žije. A žije více než kdy dříve. Zde ve větší míře než kdekoliv jinde platí, že s každou sérií přichází nezanedbatelné zlepšení seriálu ve všech myslitelných směrech. Startovní série sice lehce přešlapovala na místě, nevěda, kam se ubírat, avšak posléze nabrala Futurama takové obrátky, že ji sotva něco zastaví. Coby zrcadlo nastavené moderní společnosti přebrala pomyslné žezlo od žlutých Simpsonů a pyšně si sedí na trůně v pozemském království kreslených seriálů. Nad ní už na náš prťavoučký svět shlíží pouze nesmrtelný velevládce se sprostými čtvrťáky v hlavních rolích. A má nejoblíbenější postava? No jistě, Morbo! ("Tonight at eleven... - DOOOOOOOOOM!!!!") ()

hroubek

Pokud už jste otrávení z toho, že Simpsonovi nenabízejí v posledních letech moc originality, tak si hned běžte pustit Futuramu sice to trvá, tak tři díly než se do toho dostanete, ale výsledek je potom vynikající.Celé kouzlo Futurami spočívá v tom, že mohou ukázat co chtějí, protože jsou v budoucnosti a taky tak činí.Hlavní hrdina Fry je přes velmi nízkou aktivitu mozku obrovský sympaťák, kterého ho si hned zamilujete a zvlášt v dílech, kdy se snaží okouzlit kyklopku(mutantku) Leelu, která je přesnou kopií akční hrdinek.Pak tu máme nejlepší postavu a to Bendra jehož nihilistický styl jednání je neuvěřitelný pije, krade, kouří, chlastá a chodí za levnými robotkami a do toho vždycky přihodí nějakou suprovou hlášku.A v neposlední řadě Dr.Zoidberg co nevíme vůbec, která bije a je věčně šikanovaný ostatníma.Je tam je pár postav Amy, Profesor, Hermes a Diblík ale ty nejsou tak crazy.Pokaždé, když mě zklame nějaká řada žluté rodinky tak si pustím tuhle partu Planet Expressu, aby mě pobavila. ()

sheldonka.

Dřív to pro mně býval jeden z nejlepších seriálů, teď už jeho úroveň (bohužel) klesá. S přibývajícími řadami už jsem se tak nenasmála. Samozřejmě, že nemůžu říct, že by mě to nebavilo, protože každou postavu jsem si oblíbila, takže i tak se mi to pořád jaksi líbí. Doufám že Futurama, bude zase to co bývala. ()

mab

Bender či Fry dobrý, ale to je málo. Tento seriál je dělaný podobným týmem jako Simpsonovi a je to z toho sakra poznat. Celkově průměr 50-60%. ()

Fakipics

Animovaná tématika pana Groeninga, na kterou je pořád co vymýšlet, o které jsem si myslel, že nezestárne a neomrzí, ale sedmá série vypovídá o opaku. Doufám v legendární nastolení totalitního nasazení do animovaného světa absurdnosti. ()

H.Gordon

Na futuramě se mi líbí, že postupem času a s přibývajícími díly se jeho kvalita téměř nemění, možná naopak, co se třeba nedá říct o simpsnech. Simpsonovi miluji nadevše, ale nad patnáctou řadu mě to nechytlo. Ovšem můj názor na něj to nemění. U futurami je mi sympatické, že i když to dělá stejný člověk, tak se to hodně liší. Celá elita je skvělá a dokonale fungují jako celek. Tento seriál je nápaditý, chytrý a vtipný. Ale dívat se na něj musím pouze v originále s českými titulky, protože, jak už se tak stává, dabing se moc nepovedl, hlavně u mého oblíbeného Bendera. U mě trochu slabší pětka, ale stále pětka. ()

philip.j.fry

Futurama vs. Simpsonovi=tohle šlo vždycky mimo mě.Simpsonovi jsou kvalitní seriál,seriál mého dětství(I když mně neskutečně mrzí jakým způsobem je děláno posledních 6.řad),Futurama je také kvalitní seriál,stejně dobrý jako Simsnovic rodinka potěší(Zde platí totéž jako pro Simpsonovi-tj. poslední řady=kvalita dolů).Takže:první hvězda za philipa.j.frye(nick:),druhá za prostředí roku 3000,třetí za Bendera(Bendr je bůh,Bendr je bůh) a čtvrtou za poměrně slušný dabink.Hodně lidí tím asi naštvu,ale prostě pátou dát nemůžu za poslední řady.Tak. ()

fabecc1222

Těžko říct, jak Futuramu vlastně hodnotit, nejlepší by bylo asi vytěsnit z hlavy všechny ty obnovené pokračování a filmy, které vznikli, jelikož tam šla kvalita už dost dolu. Prvních pět (nebo v USA čtyři) série jsou však naprosto geniální, a dá se na ně koukat znova a znova. Díky Primě že to před lety koupila, a já si to tak mohl užít komplet v češtině, myslím, že jinak bych se k tomu asi nikdy nedostal. Futurama mi vždy seděla víc než Simpsonovi, a je tak pro mě tím pravým králem na poli animovaných sitcomů, všechny narážky na kulturu, politiku, hostující hvězdy, to všechno se vydařilo na 100%. Ale opět dodávám, to vše platí jen pro původní série :), s těmi zbyvajícími už radši nechci mít co dočinění :). Původní série jsou tak na 10*, dál už by to bylo pochopitelně horší... ()

Dr.Okamura

Good news everyone! Po skvělých Simpsonech Matt Groening a David X. Cohen upustili uzdu své fantazii a vytvořili seriál, který svého staršího bratříčka dokázal překonat. V příběhu losera, který se po zmrazení probudí v roce 3000, se vám díky absurdním postavám a komickým situacím dostane takové dávky humoru, že se občas nebudete stíhat smát. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006